Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Scaune Cu Mucus, Foarte Dese.., Ajutor!
iany
postare May 16 2009, 11:00 AM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 18
Inscris la: 20-September 08
Din: tg mures
Membru nr.: 38,399



QUOTE(crissst @ Apr 20 2009, 10:13 PM) *
Buna fetelor,sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Fetita me a Alissa Maria,de un an si 7 luni,de la o vreme incoace mananca tare putin,are scaune dese,si cu mucus,nu pot spune ca e diaree deoarece nu sunt moi,medicul pediatru mi-a spus ca are o dereglare a florei intestinale,si mi-a recomandat debridar sau biotics pliculete.le-am incercat pe amandoua si nimic.scaunele sunt la fel de dese si mai nou si moi.m-am gandit sa fac o coprocultura...ce credeti?mentionez ca de 2-3 saptamani de cand a aparut problema nu a luat in greutate dar nici nu a scazut.mananca tare putin,numai iaurt,laptele de dimineata si seara,si ziua fructe,si raar supica,de carnita nici nu discutam...nu stiu ce sa cred,sa ma ingrijorez sau nu?

Buna!!! Si noi ne-am confruntat cu o astfel de problema si dupa ce am fost si internate nici un rezultat. Asa ca m-am specializat eu . I-am scos debridatul si ii dadeam de 2 ori pe zi biotics cate o jumate de pliculet si in ceai in bagam de 3 ori pe zi cate un pliculet de hidrasec vezi ca se da compensat concentratie de 10 %. i-am mai dat lapte milumil NH 25 in loc de cel de vaca sau cel praf depinde ce ii dai. Si asa in 3 zile nu am mai avut nimica , asta dupa ce 2 sapt jumate m-am chinuit cu ea. Sper ca te ajutam la ceva. Sanatate!!! floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zuzu
postare May 16 2009, 01:23 PM
Postare #22


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,209
Inscris la: 14-February 09
Membru nr.: 72,030



buna! acum am descoperit subiectul biggrin.gif ...ca si noi ne luptam de vreo 2 saptamani cu asta...a debutat cu lipsa poftei de mancare, scaune mai dese si mai moi, fara sa fie diaree...coproparazitar i-am facut si nu i-a iesit nimic...3 zile a mancat doar orez si branzica cu banane...azi i-am dat un iaurt, sper sa nu pateasca nimic ...vad ca de 2 zile mananca mai mult ca inainte, poate e spre bine biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamimeaceanespus
postare May 17 2009, 12:41 PM
Postare #23


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 466
Inscris la: 10-April 08
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 20,207



QUOTE(crissst @ Apr 20 2009, 08:13 PM) *
Buna fetelor,sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Fetita me a Alissa Maria,de un an si 7 luni,de la o vreme incoace mananca tare putin,are scaune dese,si cu mucus,nu pot spune ca e diaree deoarece nu sunt moi,medicul pediatru mi-a spus ca are o dereglare a florei intestinale,si mi-a recomandat debridar sau biotics pliculete.le-am incercat pe amandoua si nimic.scaunele sunt la fel de dese si mai nou si moi.m-am gandit sa fac o coprocultura...ce credeti?mentionez ca de 2-3 saptamani de cand a aparut problema nu a luat in greutate dar nici nu a scazut.mananca tare putin,numai iaurt,laptele de dimineata si seara,si ziua fructe,si raar supica,de carnita nici nu discutam...nu stiu ce sa cred,sa ma ingrijorez sau nu?


Foarte bune sunt afinele si tot pe baza de afine exista Eridiarom.Smecta este o... argila cu rol de burete pt toxine .Insanatosire grabnica! rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ancussa
postare May 19 2009, 09:09 AM
Postare #24


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 56
Inscris la: 23-January 08
Membru nr.: 13,197




Si noi avem astfel de probleme pentru ca puiul meu are un stomacel mai sensibil, dar niciodata nu l-am tinut pe regim alimentar.
De fiecare data il tratez homeopat si toate problemele se rezolva dupa maxim 7 zile de remediu.
Reactia gastrica pe care a avut-o dupa vaccinul ROR de la un an si trei luni a fost cea mai urata de pana acum.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana mica
postare May 19 2009, 10:36 AM
Postare #25


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 130
Inscris la: 8-August 08
Membru nr.: 33,435



QUOTE(crissst @ Apr 20 2009, 09:13 PM) *
Buna fetelor,sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.Fetita me a Alissa Maria,de un an si 7 luni,de la o vreme incoace mananca tare putin,are scaune dese,si cu mucus,nu pot spune ca e diaree deoarece nu sunt moi,medicul pediatru mi-a spus ca are o dereglare a florei intestinale,si mi-a recomandat debridar sau biotics pliculete.le-am incercat pe amandoua si nimic.scaunele sunt la fel de dese si mai nou si moi.m-am gandit sa fac o coprocultura...ce credeti?mentionez ca de 2-3 saptamani de cand a aparut problema nu a luat in greutate dar nici nu a scazut.mananca tare putin,numai iaurt,laptele de dimineata si seara,si ziua fructe,si raar supica,de carnita nici nu discutam...nu stiu ce sa cred,sa ma ingrijorez sau nu?

Bebe al meu a facut asa ceva la 4 luni si tare ne-am mai speriat. Am fost la analiza cacutei i-au descoperit microbul Klebsiella luat din spital la nastere. Mergi la analiza. Eventual fa si analiza urinei. Multa sanatate
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdelinaS
postare May 19 2009, 12:15 PM
Postare #26


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 699
Inscris la: 23-October 08
Din: Pitesti
Membru nr.: 44,244



QUOTE(oana mica @ May 19 2009, 09:36 AM) *
Bebe al meu a facut asa ceva la 4 luni si tare ne-am mai speriat. Am fost la analiza cacutei i-au descoperit microbul Klebsiella luat din spital la nastere. Mergi la analiza. Eventual fa si analiza urinei. Multa sanatate



Buna! Ce fel de tratament a urmat bebe? Si noi am avut probleme cu fetita. Foarte rar facea kk cu firisoare rosii ce pareau sange, desi o alaptam exclusiv la vremea respectiva. Nu era practic diaree si isi revenea imediat fara tratament. Am facut coprocultura si a iesit Escherichia Coli. Dupa tratament cu augumentin, am avut surpriza ca la coprocultura sa iasa Klebsiella. Am facut iarasi tratament cu furazolidon si augumentin. La coprocultura, repetata dupa tratament, a reiesit Escherichia Coli....Am decis sa nu ii mai fac niciun tratament, mai ales ca nu mai are manifestari. Am consultat totusi si un alt pediatru, care mi-a spus ca multi copii sunt purtatori de astfel de bacterii, insa se imunizeaza pe parcurs. Numai bine!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yanina
postare May 23 2009, 10:04 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 9-February 09
Membru nr.: 70,966



QUOTE(AdelinaS @ May 19 2009, 01:15 PM) *
Buna! Ce fel de tratament a urmat bebe? Si noi am avut probleme cu fetita. Foarte rar facea kk cu firisoare rosii ce pareau sange, desi o alaptam exclusiv la vremea respectiva. Nu era practic diaree si isi revenea imediat fara tratament. Am facut coprocultura si a iesit Escherichia Coli. Dupa tratament cu augumentin, am avut surpriza ca la coprocultura sa iasa Klebsiella. Am facut iarasi tratament cu furazolidon si augumentin. La coprocultura, repetata dupa tratament, a reiesit Escherichia Coli....Am decis sa nu ii mai fac niciun tratament, mai ales ca nu mai are manifestari. Am consultat totusi si un alt pediatru, care mi-a spus ca multi copii sunt purtatori de astfel de bacterii, insa se imunizeaza pe parcurs. Numai bine!


buna
am
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yanina
postare May 23 2009, 10:12 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 9-February 09
Membru nr.: 70,966



QUOTE(yanina @ May 23 2009, 11:04 AM) *
buna
am o fetita de 9 luni si nu stiu ce sa mai fac
are aproximativ 6 scaune pe zi de consistenta normala cand galben deschis , cand mai inchise la culoare depinde ce mananca
foarte rar sunt mai moi
am fost la prof burlea in iasi(caci dr. de familie deja nu stia ce sa-mi mai faca) care insa amfost cam superficial. mi-a spus ca nu trebuia sa-i dau gluten pana la 1 an.Mi-a dat motilium, kreon si calciu 10ml 15 zile ca sa-i forteze dentitia ca inca n-are nici un dinte
Ajungand acasa m-am gandit sa nu aiba intoleranta la gluten si lactoza si i-am dat lapte special milupa som , insa nici o modificare(nu i-am facut nici o analiza in acest sens iar acu nu cred ca mai au relevanta caci ii dau laptele asta de vreo 10 zile)
Nimic nu s-a modificat,Ii dadeam si 14 pic de fier caci la 6 luni i-a gasit anemie. ACU NU-I MAI DAU NICI O PASTILA CA M-AM SATURAT SA VAD CA N-AU NICI UN EFECT
i-AM FACUT EXAMEN COPROBACTERIOLOGIC si i-a iesit candida si glicogen nedigerat.
MA POATE CINEVA AJUTA SA-MI SPUNA CE INSEAMNA ASTA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 03:29 AM