Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

29 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Topul Medicilor Ginecologi
mama_lui_Rares
postare Mar 15 2007, 02:31 PM
Postare #21


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 50
Inscris la: 4-March 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 2,450



Un doctoe exceptional, un psiholog l anevoie si un om cu mare suflet este Indiana PELIN, doctor la Giulesti.
Mi-a fost alaturi cand am avut nevoie, m-a incurajat, mi-a dat sfaturi; i-am pus cele mai tampite intrebari ca imi veneau despre sarcina si nu mi-a fost rusine, mai mult chiar nu m-a facut ea sa-mi fie rusine, ca unii doctori se uita la tine cand intrebi cea de parca ai vrea sa le furi meseria asta banoasa...
Dr. Pelin chiar mi-a spus odata: Ana, eu fac medicina cu tine ... biggrin.gif

Are cabinet prin Drumul Taberei .... Deci nota 11 cu felicitarile si multumirile mele

Urmatorii tot cu ea o sa-i nasc ...
guitar.gif


--------------------
Remember that happiness is a way of travel not a destination ...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefyz
postare Mar 15 2007, 03:16 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members
Postari: 114
Inscris la: 1-November 06
Din: bucuresti, sector 6
Membru nr.: 330



Dragele mele noi am avut la inceput o dr. Adriana Coroama se numea care era dr mea ginecoloaga de f multi ani. Am spus ca voi naste cu dansa insa pe la 2 luni am inceput sa pierd sange si m-am dus speriata la dansa, si in loc sa ma linisteasca mi-a spus ca e o sarcina cu risc ca o pot pierde sau nu , e ceva normal ca o pot lua de la capat. Nu mi-a dat nici nr -ul de tel sa o sun in caz de ceva grav, spunandu-mi ca ma pot duce la maternitatea Giulesti si sa intreb de dansa si ca va fi anuntata daca va fi ceva grav.
Nu m-am asteptat la asa raspuns de la dansa pe care o consideram o draguta si o recomandam la toate colegele mele.
Am fost si la alti medici... Pana am dat de D-na Dr. Zgarbura .......a fost singurul medic care a obsv ca am hematom retroplacentar, mi-a dat tratament si vreau sa va spun ca in scurt timp nici nu s-a mai cunoscut ca am avut o sarcina cu probleme. Este de la sp Filantropia.... nu am nascut insa cu dansa datorita conditiilor insalubre din spital
Am nascut cu un alt Dr. bun de nota zece.... Dr. ION IONUT ADRIAN de la maternitatea Giulesti (dr. Panait Sarbu cum se numeste acum)....un dr plin de respect fata de pacienta si care nu-ti ia nici un ban sau atentie pana nu a vazut ca ai nascut un copil sanatos .... cat despre cat ii dai ramane la atitudinea fiecarei paciente... nu comenteaza si cand ii bagi in buzunar mie chiar mi-a dat si un pupic pe obraz...in semn de recunostinta .... Nu stiu poate noi am avut o relatie mai speciala ... ma refer in arta de a comunica .. ii puneam tot felul de intrebari care-mi veneau in minte...si-mi raspundea
Chiar cand a venit momentul mult asteptat i-am mai pus pentru a nu stiu cata oara intrebarea despre sexul copilului iar el imi promisese ca va fi fata si m-a asigurat ca nu a gresit pana acum acest lucru... si cand a iesit fetita mi-a arata-o cu pasarica-n sus ca sa-mi arate ca n-a gresit nici de aceasta data... radiam de fericire nu mai puteam ...iar in timpul operatiei de inchidere am spus bancuri si mi-a spus ca ar vrea sa aiba zilnic asa paciente care radiaza de fericire indiferent de dureri... binenteles ca mai faceam si eu un oau oau doare domn dr. xilina... vine , vine, raspunde si iar ma intepa spada.gif
Insa sa stiti ca eu i-as acorda nota zece si moasei... careia nu i-am retinut numele...spre rusinea mea ... pentru ca te ajuta cel mai mult in aceste momente hi.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefyz
postare Mar 15 2007, 03:42 PM
Postare #23


Member
***

Grup: Members
Postari: 114
Inscris la: 1-November 06
Din: bucuresti, sector 6
Membru nr.: 330



Este adevarat ca in maternitatea Giulesti conditiile lasa de dorit dar au dr. de nota zece..... si la urma urmei nu prea conteaza conditiile ...ca stai 2 zile-3 maxim... ci dr -ul care te ajuta sa nasti fara complicatii
Eu am avut norocul sa stau intr-un salon cu 4 paturi, chiar f curat , si unde-ti aduceau si bebeii... daca te credeai in stare sa stai cu ei.... mai erau si saloane de nu stiu cate paturi 10-12 unde conditiile erau mai nasoale ...poate si din cauza ca unde-s multe in salon ...fiecare cu educatia ei... am vazut cu ochii mei si de aceea imi permit sa spun(wc-ul lor din salon era mult mai murdar decat cel de pe hol care-l foloseau mai multe femei)
Eu am vrut sa nasc la Elias unde sunt super conditii si personalul (de la dr pana la femeia de serviciu )te trateaza ca om si nu dupa cat bagi in buzunar insa s ingurul lucru de care am fugit a fost ca in sectia de neonatologie exista un virus cu stafilococ si bebeii mai sensibili il contactau
Si cum e vorba romaneasca ca ...de ce fugi nu scapi... fetita mea s-a pricopsit din maternitatea Giulesti cu un eritem alergic de toata frumusetea de care am scapat cam greu
Si nu mi-au placut nici scutecele cu care erau infasati bebeii... si am profitat si eu ca nazdravana mea nu a stat mai deloc infasata si am imbracat-o direct in costumas de acasa
http://img442.imageshack.us/slideshow/play...32060585sw.smil
http://img95.imageshack.us/slideshow/playe...23928589si.smil
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SIMONICA
postare Mar 15 2007, 08:11 PM
Postare #24


Member
***

Grup: Members
Postari: 315
Inscris la: 13-March 07
Membru nr.: 2,638




Eu am nascut in Constanta cu dr. Ioana Lutescu, de care am fost mai mult decat multumita.
Ii multumesc din suflet pentru interesesul pe care l-a aratat si, desi in orasul nostru exista multa lume invidioasa pe succesul ei si nu ezita sa o vorbeasca de rau, eu ii dau un 10 din toata inima.
Am o vorba: cel mai bun doctor e cel care ma face bine pe mine. smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tio
postare Mar 15 2007, 11:20 PM
Postare #25


Member
***

Grup: Members
Postari: 285
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 723



eu am nascut la cfr 2 prin cezariana cu dr tanase asistat de dr nayel,extraordinari amandoi, nu am avut probleme iar la 3 zile am fost acasa cu bb.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Mar 16 2007, 01:31 AM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(tio @ Mar 15 2007, 11:20 PM) *
eu am nascut la cfr 2 prin cezariana cu dr tanase asistat de dr nayel,extraordinari amandoi, nu am avut probleme iar la 3 zile am fost acasa cu bb.

Ai dreptate dr.Nayel este super sora mea a nascut cu el ...acel copil cu probleme...dar ea a fost ok si i-a ramas in continuare pacienta, ptr. urmatorul bb


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Mar 16 2007, 01:33 AM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(ellas @ Mar 15 2007, 01:04 PM) *
Salutari!Cin imi poat ofri informatii despre clinica Mediplus si despre dl Dr. Poiana Nicolae?A nascut vreuna din voi cu dansul?Multumesc.

sad.gif dr. POIANA de la POLIZU?...de acel dr. intrebi?


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florimadalina
postare Mar 16 2007, 08:02 AM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 2-February 07
Din: Ploiesti
Membru nr.: 1,857



QUOTE(danna68 @ Mar 16 2007, 01:33 AM) *
sad.gif dr. POIANA de la POLIZU?...de acel dr. intrebi?


La Polizu eu am nascut cu Dr. CIUVICA ADRIANA ! O super femeie ! Este tanara, sensibila, cu simtul umorului, te incurajeaza atunci cand ai nevoie, nu-ti ia bani decat daca insisti tu mult, dar numai dupa nastere ! Avand in vedere ca dansa nici nu ma cunostea cand am ajuns la spital, modul in care m-a tratat a fost super pt mine, mai ales ca eram tare speriata fiind prima sarcina si vazand ca dr care ma monitorizase toata sarcina nu-mi raspundea la telefon (dr.Mogos).
V-o recomand cu toata increderea !!!! smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexuta
postare Mar 16 2007, 08:29 AM
Postare #29


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 18-January 07
Membru nr.: 1,592



la dr. Iosup mi-am facut si eu toate eco la clinica Diagnosis a fost tare de treaba , am nascut la spitalul Caritas cu Dr Popescu Cristian care ma tinut sub observatie de la 5 luni. wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tio
postare Mar 16 2007, 09:11 AM
Postare #30


Member
***

Grup: Members
Postari: 285
Inscris la: 26-November 06
Membru nr.: 723



si sora mea a nascut cu el, fetita cu malformatia, a fost foarte atent, daca nu o trimitea intr-o ora la budimex nu traia. este un doctor atent. si noi pastram legatura cu el ca nu se stie barza2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

29 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:11 AM