Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De Martie 2009
daiana313
postare Sep 15 2009, 04:50 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 10-September 09
Membru nr.: 108,508



Buna ziua, fetelor. Nu am vazut Bb-i din martie 2009, asa ca m-am gandit sa incep un Topic nou. Asadar, sa incepem cu inceputul...
Ma numesc Daiana Huber, am 27 de ani, sunt din Timisoara. In data de 23 martie am nascut-o pe Iulia, cu ajutorul doamnei doctor Luiza Pljakic, la spitalul Bega. Iulia la nastere a avut 4090 grame si 52 de centimetri. Nasterea a fost naturala, exact in ziua termenului, fara nici o problema si cu o recuperare usoara. De la 1 luna Iulia mananca formula, Nan 1. Acum are 5 luni si jumatate si de 2 saptamani am inceput diversificarea, cu inlocuirea mesei de la ora 10 cu pireu de fructe. Pana al 5 luni nu a primit absolut nimic in afara de lapte. Acum are 8 kilograme (cam grasunica) si ieri am tuns-o pentru prima data (a pus tata masina de tuns in fuctie). De la 2 luni mergem la bazin de inot, face aquagim cu doctorita Ioana Vartosu si cam de o luna facem scufundari. La sfarsitul lui august am fost toti trei in concediu la Brasov (primul drum mai lung de 100 de km)....Ce alt ceva sa va mai povestim?
Asteptam si alte mamici de martie 2009 sa ne spuna ce fac bebeii lor.
Cu drag,
Daiana si Iulia Huber
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monicahs2000
postare Sep 15 2009, 07:30 PM
Postare #2


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,083
Inscris la: 8-August 09
Membru nr.: 103,397



Buna Daiana,

Si eu am o fetita nascuta in aceiasi zi cu micuta ta, la ora 8.45 dimineata. S-a nascut de 3.6 kg si 50.5 cm, iar acum la 6 luni cred ca are cam 9 kg si 75 cm. Eu am facut cezariana care a fost la fel cu recuperare rapida. In schimb am facut tromboflebita profunda, boala cronica pe care o tratez si acum si probabil inca 1-2 ani. Noi papam Milumil (am intrerupt alaptatul cand m-am imbolnavit din cauza tratamentului crybaby.gif ) si am inceput diversificarea la 4 luni. Acum papa fruct pasat + branza calcica + cereale la ora 10, supa de leguma cu carnita, orez si ulei de masline la ora 1. De saptamana viitoare incep sa ii dau out fiert.
De dintisori ce spui ? Madalinei ii iese primul, sunt foarte incantata si astept cu nerabdare sa avem un iepuras mic.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daiana313
postare Sep 24 2009, 01:10 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 10-September 09
Membru nr.: 108,508



Draga Monica, felicitari pentru junioara, va merge foarte bine! Noi deja am sarbatorit cei doi dintisori de jos, de la 5 luni si o saptamana. Astept sa vad ce se intampla cu cei de sus...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabricj
postare Sep 25 2009, 12:35 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 29-May 09
Din: cluj-napoca
Membru nr.: 92,418




Buna seara fetelor,


Ma bucur sa vad un forum pentru mamicile din martie 2009.
Ma numesc Gabriela Taut si sunt norocoasa mamica a unui mic viteaz pe nume David Gabriel care a sosit in 25 martie 2009.

Am doua maini stangi cand e vb de calculatoare a.i. nu m-am priceput sa atasez poze cu viteazul nostru
Daca ma puteti ajuta v-as fi profund recunoscatoare.
Aveti poze asa de frumoase........am dori sa ne alaturam si noi voua...ne primiti?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cheri_17
postare Oct 20 2020, 11:58 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 136
Inscris la: 16-October 20
Membru nr.: 240,576



Goodevening ladies! I'm a new mother. I'm here to seek pieces of advice from you smile.gif

https://acupuncturedesmoines.com

Aceasta postare a fost editata de cheri_17: Oct 20 2020, 11:59 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killersmile11
postare Dec 18 2020, 06:49 AM
Postare #6


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 157
Inscris la: 1-December 20
Membru nr.: 240,711



thanks for this helpful article! please visit this Page
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 07:06 AM