Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De Mai 2009
elena-koller
postare May 25 2009, 08:15 PM
Postare #1


Mami de Robert
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,344
Inscris la: 3-May 09
Din: Seattle, America
Membru nr.: 88,203



Inceputul lunii mai pentru mine a fost o bucurie. Pe data de 1 mai 2009 am nascut un baietel, super sanatos...Voi lipsi cateva zile de pe forum, voi pleca inapoi in america, la casa mea...Astept si pe alte mamici de mai... jucaus.gif jucaus.gif

Aceasta postare a fost editata de elena-koller: May 25 2009, 08:16 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxa13
postare Jul 19 2009, 03:09 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 41
Inscris la: 22-August 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 34,915



Ma inscriu si eu pe lista mamicilor de MAI,,,,
Am nascut pe 13 mai o fetita super sanatoasa si frumoasa!!
Multa sanatate bebeilor si mamicilor!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
camicamelia
postare Jul 27 2009, 02:24 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 19
Inscris la: 16-July 09
Membru nr.: 99,856



si eu sunt o mamica de mai -pe 3 mai 2009 s-a nasut baietelul nostru Tudor care ne-a adus cea mai mare fericire de pana :)acum ,fericire pe care nu mai credeam ca o voi putea atinge vreodata deoarece a venit dupa indelungi asteptari -12 ani de smile.gif casnicie- din pacate nu toate povestile au happy end si la noi s-a intamplat ca dupa prima luna de viata s-a aflam ca are cataracta congenitala la ochisorul stang a fost un accident biologic asa spune ginecologul meu si toti oftalmologii si ii cred pt ca nu am avut nici macar o infectie de nicio natura ,nu am luat medicamente,nu am fumat si nici macar nu mi-am vopsit parul in sarcina -asa a fost sa fie -Dumnezeu le da pe toate cu un anume scop crybaby.gif dar am devenit puternici si vom lupta pana la sfarsit in 4 aug vom merge la o clinica in budapesta pt investigatii si vom vedea cand recomanda operatiia ,pana atunci ne rugam sa ne mai ajute domnul cum ne-a ajutat mereu
pray.gif pray.gif pray.gif
aceasta e pe foarte scurt povestea noastra
sa fiti sanatosi smile.gif sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nyuu
postare Aug 11 2009, 12:56 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 40
Inscris la: 28-June 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 97,065




Camelia, iti urez succes cu bebe si sa se faca sanatos si mare! Sa fii puternica, o sa fie bine!
Eu am nascut pe 20 Mai 2009 o printesa. Singurele probleme au fost: a avut secretii oculare cam 1 luna, dar i-am pus picaturi si i-au trecut si i-a mai curs urechiusa... pentru asta urmeaza sa mergem a ORL sa ne asiguram ca totul e in regula. Dumnezeu m-a ajutat si mi-a dat o fata sanatoasa, si mai ales foarte cuminte.. Din primele zile de viata ea dormea toata noaptea, iar ziua manca destul de mult cat sa-i ajunga si pe timp de noapte. De multe ori eu fac curatenie, fac de mancare, etc. iar ea sta cuminte in patut love1.gif

Aceasta postare a fost editata de Nyuu: Aug 11 2009, 12:58 AM


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
taurii
postare Aug 11 2009, 10:36 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 11-August 09
Membru nr.: 103,985



salut la toata lumea, eu am nascut pe 6 mai primul copil, un baietel minunat, am si eu o intrebare: e posibil sa inceapa sa-i iasa dintii de la varsta asta..tin sa spun ca am inceput sa balim :) si mi se pare ca vad o pata alba pe gingia de jos, o fi posibil? am citit pe undeva ca sunt copii la care la trei luni jumate iasa primul dintisor..hm, astept pareri.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_radu
postare Aug 12 2009, 11:42 AM
Postare #6


Evelyne
****

Grup: Top Members
Postari: 632
Inscris la: 2-July 09
Din: Varias...Jud Timis
Membru nr.: 97,624



Buna tuturor eu am nascut pe 19 mai dimineata la ora 7:55 dupa 6 ore de chin,dar acum sunt fericita au trecut toate durerile si am o fetita minunata s-a nascut la 36 de sapt si a avut 2530 si 48 de cm,dar a facut progrese marti a avut 12 sapt si 4.800 si 63 cm,e sanatoasa si frumoasa(orice cioara is lauda puiu)nu am avut probleme decat un pic cu raceala ca am racit eu si a luat si ea in rest e ok ,mananca bine,doarme bine,cand nu doarme gangure si are chef de joaca si rade de numa...va pupam.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oana65
postare Aug 13 2009, 07:05 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 7
Inscris la: 17-December 08
Din: OLANDA
Membru nr.: 57,827



spalvase.gif buna fetelor!!! si eu sunt mamica de mai....am nascut pe 12 ....si avem o fetita dulce , frumoasa si sanatoasa slava Domnului....
Suntem la al........3-lea copil si suntem super incantati ..... jucaus.gif acum avem deja 15 luni, mergem singurele dinti si maselute si multa personalitate! dar nu este nimic ne bucuram de fiecare clipa cu totii si suntem fericiti!
Dorim tuturor mamicilor si taicilor aceeasi fericire si bucurie alaturi de copii lor! bere.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dalyla
postare Aug 14 2009, 04:38 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 20-November 08
Din: constanta
Membru nr.: 50,196



buna,si eu sant mamica de mai,am nascut pe 29 mai 2009 un baietel frumos si sanatos .cu toate cami doream o printesa ca mai am un baiat ,dar asta e,multumesc liu D-zeu ca sant sanatosi,e doar putin ajitat cred ca de la colici,multa sanatate la toti bb.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nyuu
postare Aug 17 2009, 02:20 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 40
Inscris la: 28-June 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 97,065



QUOTE(taurii @ Aug 11 2009, 11:36 PM) *
salut la toata lumea, eu am nascut pe 6 mai primul copil, un baietel minunat, am si eu o intrebare: e posibil sa inceapa sa-i iasa dintii de la varsta asta..tin sa spun ca am inceput sa balim smile.gif si mi se pare ca vad o pata alba pe gingia de jos, o fi posibil? am citit pe undeva ca sunt copii la care la trei luni jumate iasa primul dintisor..hm, astept pareri.

Si noi balim! yes.gif Au inceput si gingiile sa i se umfle si asa mai departe, semne ca urmeaza sa-i iasa dintisorii.
Nu e nici o problema ca ii ies dintii mai devreme, depinde de fiecare bebel.
Multa sanatate la bebei! jucaus.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monica4mai
postare Aug 23 2009, 01:43 AM
Postare #10


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 59
Inscris la: 21-August 09
Din: ccccccccc
Membru nr.: 105,442



Fetelor din greseala am deschis un topic cu acelasi nume ..........nu am gasit Bebelusi de Mai2009........si m-am gandit ca poate sunt mamici care au nascut in luna Mai........acum am vazut topicu deja deschis..........si eu sunt o mamica de bebelus nascut in luna Mai, data de 4 Mai se numeste DAVID........e un copil mult asteptat, dupa 10 ani....va dati seama ce inseamna el pt mine.....e un copil sanatos si frumos wink.gif ....ca orice mama imi laud pruncul....mai ales ca la 3 luni jumate doarme toata noaptea ......inca de la 2 luni jumate doarme de la ora 12noaptea pana la 9 dimineata......sunt norocasa ca e asa......cei drept e si un copil destul de linistit si vioi.......va pupam oFloare1.gif

Aceasta postare a fost editata de monica4mai: Aug 23 2009, 01:45 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 01:13 PM