Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

213 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici Cu Bebelusi Din Martie 2008
MERY
postare Oct 8 2008, 01:43 PM
Postare #21


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(mamicutza2008 @ Oct 8 2008, 12:22 PM) *
jucaus.gif Salutare,ne primiti si pe noi in clubul vostru?Va laudati cu dintisori care mai de care,puiul meu inca nu are,dar si cand i-or iesi...........vai de noi parintii!

bine ati veniiit !!!!!!! fi linistita, dintisorii o sa apara curand, iti doresc sa nu ai probleme cu bebe-ul cand apar, si sa fie ca la noi " peste noapte" sa si apara ' catelusii".Eu deja ma gandesc la urmatorii, sper sa fie la fel de usor, sa scapam cu zambetul pe buze ca si pana acum. Dar, tare mi-e ca nu o sa fie tocmai asa....... rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 8 2008, 01:49 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



ce spuneti de botobil?!/ e prea devreme sau e bine de obisnuit putin cate putin ?!? Oricum sa aveti grija cand cumparati premergatoare, sunt modele ce sunt mai joase si unele ce sunt mai inalte.Sa-l incercati cu copilul inainte sa-l cumparati ,acolo, in magazin.Eu am patit sa cumpar si pe cand am pus bebe acasa il el, era prea micut.Si a trebuit sa iau altul, de la alta firma, ce avea garda putin mai inalta si acum nu mai ajunge sa se sprijine in piciorute.VA PUP.Unde sunteti fetele ?!?
ne pregatim s aiesim la aer....e asa de frumos afara. partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
otilia08
postare Oct 8 2008, 01:59 PM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members
Postari: 31
Inscris la: 22-October 07
Membru nr.: 8,414



Buna fetelor.Cum de este cald afara ?Aici este frig si nu am mai iesit de o saptamana.
Bun venit mamicutza2008.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anairina
postare Oct 8 2008, 02:02 PM
Postare #24


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 189
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,133




QUOTE(MERY @ Oct 8 2008, 02:35 PM) *
bine ati venit frumosilor !!! de joaca ce pot sa-ti spun...printre altele,am cumparat jucarii ce suna ,pianina mcuta, dar si la rotobil are tot felul de sunete si jucarii, cantecele si animalute de care e incantat foc .Luca si-a descoperit tipatul de bucurie iar acum, tipa tot timpul, si merge cu masina burrrrrrrr. bananab.gif



si dragos trage niste tipete de ma si sperie cateodata, dar el e foarte incantat. cred ca-si descopera propriul glas.
mai am o dilema: in piureul de cartofi ce fel de lapte puneti? am citit ca pana la 1 an nu-i bine de dat lapte de vaca.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anairina
postare Oct 8 2008, 02:11 PM
Postare #25


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 189
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,133



QUOTE(otilia08 @ Oct 7 2008, 05:27 PM) *
In problema cu nasucul i-am introdus ser pentru copii si am avut prin ksa niste Epitrim si am inceput cu ala;am intrebat dr dak e bun si a zis k da.Azi i-am facut niste piure de cartofi in amestec cu carene si am vazut k ii place.Dar nu stiu ,oare tre sa inlocuiasca laptele din cand in cand?Ii mai dau biscuiti cu fructe si ii plac,borsul este specialitatea lui.Ink ceva ai vostri stau foarte bine in fundulet?



apropo de stat in funduletz. mie pediatra mi-a zis ca la 6 luni bebe tre sa stea in fund sprijinit intre perne (ceea ce dragos face de pe la 5 luni), si ca nu trebuie fortati, ca vor sta in funduletz, fiecare dupa ritmul lui. acuma, la 6 luni, dragos inca nu sta bine in fund, dar observ progrese in fiecare zi. aaa, pentru a-l "ajuta", i-am luat scaunel din ala de luat masa cu tavita, si-l pun acolo cu pernite pe lateral, ca are loc, si sta foarte bine, si se tot ridica de spate din ce in ce mai bine ca sa ajunga la tavita care-i plina de jucarii. si asa a facut progrese mari intr-o sapt.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Oct 8 2008, 02:12 PM
Postare #26


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



QUOTE(MERY @ Oct 8 2008, 02:49 PM) *
ce spuneti de botobil?!/ e prea devreme sau e bine de obisnuit putin cate putin ?!? Oricum sa aveti grija cand cumparati premergatoare, sunt modele ce sunt mai joase si unele ce sunt mai inalte.Sa-l incercati cu copilul inainte sa-l cumparati ,acolo, in magazin.Eu am patit sa cumpar si pe cand am pus bebe acasa il el, era prea micut.Si a trebuit sa iau altul, de la alta firma, ce avea garda putin mai inalta si acum nu mai ajunge sa se sprijine in piciorute.VA PUP.Unde sunteti fetele ?!?
ne pregatim s aiesim la aer....e asa de frumos afara. partners.gif

Multumim pentru primire! oFloare1.gif sunt premergatoare reglabile,au 2-3 trepte si-l reglezi in functie de copil.Cred ca e prea devreme acum ptr asa ceva,mai pe la 7,5 luni.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Oct 8 2008, 02:17 PM
Postare #27


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



QUOTE(anairina @ Oct 8 2008, 03:11 PM) *
apropo de stat in funduletz. mie pediatra mi-a zis ca la 6 luni bebe tre sa stea in fund sprijinit intre perne (ceea ce dragos face de pe la 5 luni), si ca nu trebuie fortati, ca vor sta in funduletz, fiecare dupa ritmul lui. acuma, la 6 luni, dragos inca nu sta bine in fund, dar observ progrese in fiecare zi. aaa, pentru a-l "ajuta", i-am luat scaunel din ala de luat masa cu tavita, si-l pun acolo cu pernite pe lateral, ca are loc, si sta foarte bine, si se tot ridica de spate din ce in ce mai bine ca sa ajunga la tavita care-i plina de jucarii. si asa a facut progrese mari intr-o sapt.

Rares sta in fundulet sprijinit,sta pe burtica si de vreo saptamana sta precum cateii in 4 labute,si mai face si miscari de du-te-vino,este adorabil!Incearca sa ajunga la jucariile din preajma si se taraste,se arunca inainte,face tumbe pana ajunge sa-si ia jucaria. jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Oct 8 2008, 02:21 PM
Postare #28


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



QUOTE(otilia08 @ Oct 8 2008, 02:59 PM) *
Buna fetelor.Cum de este cald afara ?Aici este frig si nu am mai iesit de o saptamana.
Bun venit mamicutza2008.

multumim ptr. primire.Bine v-am gasit!Si la noi e frig,n-am mai iesit de mult la plimbarica,doar cu masina dar nu se pune. wink.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 8 2008, 02:22 PM
Postare #29


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(anairina @ Oct 8 2008, 03:02 PM) *
si dragos trage niste tipete de ma si sperie cateodata, dar el e foarte incantat. cred ca-si descopera propriul glas.
mai am o dilema: in piureul de cartofi ce fel de lapte puneti? am citit ca pana la 1 an nu-i bine de dat lapte de vaca.

i-am pus putin lapte de vaca fiert si eventual putin unt chiar.A mancat foarte bine, si uite asa,incet incet il obisnuiesc si cu lactate din comert.Cate putin din fiecare,asa l-am invatat pana acum, si se pare ca e bine pentru ca nici nu imi refuza mancarica, indiferent ce-i dau. jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 8 2008, 02:23 PM
Postare #30


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(mamicutza2008 @ Oct 8 2008, 03:21 PM) *
multumim ptr. primire.Bine v-am gasit!Si la noi e frig,n-am mai iesit de mult la plimbarica,doar cu masina dar nu se pune. wink.gif

in Ardeal e cald si bine...veniti aici la plimbarica impreuna cu bebeii, va primiim cu drag.De unde sunteti ?!? trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

213 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 01:36 PM