Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

213 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici Cu Bebelusi Din Martie 2008
MERY
postare Oct 7 2008, 12:20 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(otilia08 @ Oct 6 2008, 12:52 PM) *
Buna fetelor,si noi suntem nascuti in martie (12),adik Octavian <suntem cam mofturosi ca ne-a iesit si noua doi dintisori.In rest este ok numai k acum are nasucul infundat si e cam greu de respirat.
Ink nu i-am facut vaccinul din cauza racelii,dar nu cred k este vreo probl. dak intarzii,nu?
Va astept sa mai schimbam opinii.Pa.pa

Ceao.nu e problema daca se intarzie putin cu vacinul, chiar nu se face atunci cand bebe e bolnavior sau racit, decat dupa ce trece.Iar in legatura cu nasucul infundat, ce ai inercat sa-i dai pana acum ?!?
Doi dintisori avem si noi pana,parca i-au crescut " peste noapte" , pt. ca,in afara de putina agiatie, care oricum il caracterizeaza pe Luca, nu am avut probleme deloc.Sa dea DD sa fie si la ceilalti dintisori la fel.
Ce papa Octavian bun ?!? SA-TI TRAISCA !!! floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 7 2008, 12:25 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(crystyna @ Oct 7 2008, 12:30 PM) *
buna si fetita mea e nascuta pe 9.noua inca nu ne-a dat dintisorii mai asteptam pana atunci plangem crybaby.gif

BINE AI VENIIIT !!!sa-ti traiasca bebe-ul.Lasa ca va trece si cu dintisorii, primii sunt mai greu, pana te obisnuiesti ... noi am avut noroc din plin pt. ca nu am facut scandal cand au iesit.Avem doi dintisori si sper la fel de bine sa fie si la urmatorii.Am inteles ca vor iesii in partea de sus acum ?!? Ce ii dai sa pape bun ?!? jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 7 2008, 12:31 PM
Postare #13


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



[quote name='santuzza' date='Oct 3 2008, 06:26 PM' post='308019']
La fel stiu si eu. Deci suntem in grafic bananab.gif
Si bebe vic a trecut cu bine de aceasta faza.....de fapt el nici colici n-a avut. e un copil exemplu....hahaha ce ma mai laud...ca orice cioara cu puiul ei.
poop
[/q
hello, ce mai faceti?!?cum e bebe-ul / ma bucur ca s-a mai incalzit afara ca sa-l scot pe bebe Luca la aer acum, cat sa mai profitam de vremea asta.Ce frumos era i n vara, repede un pantalonas scurt pe el si un maieu si gataaaa,ca la cat le place sa-i imbraci si dezbraci, iti dai seama ca avem putin circ acum, cand ne pregatim cu hainutele.... notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anairina
postare Oct 7 2008, 01:34 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 189
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,133




buna mamicilor! si noi suntem tot din martie 2008 (26) - bebe dragos! si tare ma mai bucur ca am cu cine skimba impresii despre bebeii de varsta asta. bebe dragos are 8 kg, inca n-are dinti, acusica vor iesi probabil pt ca-l rod tare gingiile. oricum, deocamdata roade tot si baga in guritza, e marait cateodata, dar in rest bine.
voi cum va jucati cu bebeii? tot mai caut sa vad ce activitate as mai putea face eu impreuna cu el ca sa ne jucam si el sa invete despre lumea asta mare. noi ne galidam, dragalim, facem cucu- bau, scoatem sunete la care radem cu pofta, kestii din astea. dar mai astept sugestii..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
otilia08
postare Oct 7 2008, 04:27 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 31
Inscris la: 22-October 07
Membru nr.: 8,414



In problema cu nasucul i-am introdus ser pentru copii si am avut prin ksa niste Epitrim si am inceput cu ala;am intrebat dr dak e bun si a zis k da.Azi i-am facut niste piure de cartofi in amestec cu carene si am vazut k ii place.Dar nu stiu ,oare tre sa inlocuiasca laptele din cand in cand?Ii mai dau biscuiti cu fructe si ii plac,borsul este specialitatea lui.Ink ceva ai vostri stau foarte bine in fundulet?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Oct 8 2008, 11:22 AM
Postare #16


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



jucaus.gif Salutare,ne primiti si pe noi in clubul vostru?Va laudati cu dintisori care mai de care,puiul meu inca nu are,dar si cand i-or iesi...........vai de noi parintii!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystyna
postare Oct 8 2008, 01:18 PM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 10-July 08
Membru nr.: 29,778



[quote name='MERY' date='Oct 7 2008, 01:25 PM' post='313124']
BINE AI VENIIIT !!!sa-ti traiasca bebe-ul.Lasa ca va trece si cu dintisorii, primii sunt mai greu, pana te obisnuiesti ... noi am avut noroc din plin pt. ca nu am facut scandal cand au iesit.Avem doi dintisori si sper la fel de bine sa fie si la urmatorii.Am inteles ca vor iesii in partea de sus acum ?!? Ce ii dai sa pape bun ?!? jucaus.gif
Cred ca ii da un dintisor si la copilasul meu parca se vede ceva biggrin.gif .Papica bun ii dam dimineata un fruct cu biscuite(mar,para,nectarina...),pe la 12-13 un iaurt cu fruct sau branzica de vaci cu banana iar mai tarziu o supica de legume sau cu pui.Cam atat mai intrebam bunica daca suntem in pana de idei sau o prietena floare2.gif o zi buna
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystyna
postare Oct 8 2008, 01:24 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 10-July 08
Membru nr.: 29,778



Stai linistita nu e neaparat sa stea perfect in fundulet depinde de copil. jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 8 2008, 01:35 PM
Postare #19


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(anairina @ Oct 7 2008, 02:34 PM) *
buna mamicilor! si noi suntem tot din martie 2008 (26) - bebe dragos! si tare ma mai bucur ca am cu cine skimba impresii despre bebeii de varsta asta. bebe dragos are 8 kg, inca n-are dinti, acusica vor iesi probabil pt ca-l rod tare gingiile. oricum, deocamdata roade tot si baga in guritza, e marait cateodata, dar in rest bine.
voi cum va jucati cu bebeii? tot mai caut sa vad ce activitate as mai putea face eu impreuna cu el ca sa ne jucam si el sa invete despre lumea asta mare. noi ne galidam, dragalim, facem cucu- bau, scoatem sunete la care radem cu pofta, kestii din astea. dar mai astept sugestii..

bine ati venit frumosilor !!! de joaca ce pot sa-ti spun...printre altele,am cumparat jucarii ce suna ,pianina mcuta, dar si la rotobil are tot felul de sunete si jucarii, cantecele si animalute de care e incantat foc .Luca si-a descoperit tipatul de bucurie iar acum, tipa tot timpul, si merge cu masina burrrrrrrr. bananab.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MERY
postare Oct 8 2008, 01:40 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 195
Inscris la: 2-October 08
Membru nr.: 40,131



QUOTE(otilia08 @ Oct 7 2008, 05:27 PM) *
In problema cu nasucul i-am introdus ser pentru copii si am avut prin ksa niste Epitrim si am inceput cu ala;am intrebat dr dak e bun si a zis k da.Azi i-am facut niste piure de cartofi in amestec cu carene si am vazut k ii place.Dar nu stiu ,oare tre sa inlocuiasca laptele din cand in cand?Ii mai dau biscuiti cu fructe si ii plac,borsul este specialitatea lui.Ink ceva ai vostri stau foarte bine in fundulet?

daca problema cu nasucul infundat persista, incearca aburi cu musetel, asa facem noi si e f. bine, mai punem siser fiziologic din cand in cand.Si eu i-am dat piure de cartofi cu brnzica si ii placut mult,chiar si spanac am incercat intr-o zi si a papat micutul.In fundulet deabea de 2 sapt.am inceput sa-l pun, iar acum sta foarte bine, asistenta noastra a zis ca de acum pot sa-l tin mai mult in sezut ca deja coloana e formata si sa nu-mi fac probleme.
Voi ii dati fier la bebei ?!?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

213 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 08:03 AM