Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

558 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2010
gabrielle
postare Aug 24 2009, 12:46 PM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 24-August 09
Membru nr.: 105,974



Buna. Si eu sunt o viitoare mamica de martie sau aprilie. Am 8 saptamani. Poimaine mergem la un nou control. Sper sa fie totul in regula. Am greturi destul de puternice si care ma tin toata ziua. Sunt mai puternice de la pranz incolo, in special seara. Dar sunt normale la o viitoare mamica smile.gif , nu? Dureri de burtica mai am si eu din cand in cand. Si sunt cam ametita sad.gif , dar de obicei aveam tensiune mica, si acum a mai scazut un pic, asa ca..... Sper sa fie totul ok, si va urez la toate sa va simtiti bine, si , in special sa fie bebelusii sanatosi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qty
postare Aug 24 2009, 01:10 PM
Postare #22


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 61
Inscris la: 14-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,084



Buna si bine ati venit Aly si gabrielle sarcina usoara va doresc. Eu am fost la doctor azi si mi a dat utrogestan pt durerile de burtica si mia mai dat o gramada de analizeeee iar mie nu imi plac injectiile:P dnp la mine este pe 24 aprilie.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
newelia
postare Aug 25 2009, 09:07 AM
Postare #23


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 57
Inscris la: 13-August 09
Din: bucharest
Membru nr.: 104,211



Buna dimineata la toate.

Ieri am plecat de la munca pentru ca imi era f rau. Era sa lesin in autobuz, m-am oprit la socrii care s-au speriat cind au vazut ce alba sunt la fata.

La sarcina trecuta nu mi-a fost deloc rau. Acum vad ca sunt asa de ametita incit cred ca-mi vine sa vomit de ameteala. Nu pot sa focusez privirea si abia respir. Daca stau 4 ore fara sa maninc e sfirsitul lumii. Eu... care mincam doar o data pe zi, seara, cind ajungeam acasa.. acum nu pot nici macar gindi daca nu am ceva in stomac. I-am innebunit pe vecini cu poftele. Aseara am cerut ciocolata. Si socrilor le-am cerut fasole batuta. Offf.. eram eu pofticioasa, dar nici chiar asa...smile.gif

Dureri mari de sani, uneori intepaturi in ovare, ceva scurgeri galbui - toate sunt normale, spune doctorul.

Trebuie sa va spun ca eu am mai avut o incercare de sarcina anul trecut. La 10 saptamini doctorul ne-a spus ca sunt 90% sanse de down si am facut intrerupere de sarcina. A fost sfirsitul lumii. Si a mai fost un sfirsit prin aprilie anul acesta, cind la laparoscopie s-a gasit o frumusete de endometrioza raspindita peste tot si care imi dadea sanse zero de a ramine insarcinata. Nici nu pot crede ce bucuros a fost doctorul cind m-am dus prima data la control saptamina trecuta si i-am spus ca am teste de sarcina pozitive. Deci... se intimpla si miracole. Tot ce imi doresc acume sa fie sanatos. Oricit de mult as indura eu, el trebuie sa fie ok.

In seara asta mergem iar la doctor sa vedem activitate cardiaca.

Aveti grija de voi.

Aceasta postare a fost editata de newelia: Aug 25 2009, 09:10 AM


--------------------
]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Aug 25 2009, 09:10 AM
Postare #24


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168




Draga Any, felicitari inca o data si bine ai venit! Si eu abia ce am aparut pe aici... inca stau cu fetele de la VSFM si cred ca voi sta acolo pana le trag pe toate aici. smile.gif
Iti doresc sa te simti bine si sa fie bebe sanatos, asta-i cel mai important!
Eu nu am absolut nicio problema, slava Domnului biggrin.gif adica, ma mai doare burtica din cad in cand, dar nimic serios, si sunt obosita. Sanii sunt mariti si cam atat. De greturi nici vorba smile.gif

pupici la burtici! trandafir.gif


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Aug 25 2009, 10:55 AM
Postare #25


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Buna dimineata tuturor!

Multumim din suflet pt primirea frumoasa floare2.gif

QUOTE(Magda Alexandru @ Aug 25 2009, 09:10 AM) *
Draga Any, felicitari inca o data si bine ai venit! Si eu abia ce am aparut pe aici... inca stau cu fetele de la VSFM si cred ca voi sta acolo pana le trag pe toate aici. smile.gif
Iti doresc sa te simti bine si sa fie bebe sanatos, asta-i cel mai important!
Eu nu am absolut nicio problema, slava Domnului biggrin.gif adica, ma mai doare burtica din cad in cand, dar nimic serios, si sunt obosita. Sanii sunt mariti si cam atat. De greturi nici vorba smile.gif

pupici la burtici! trandafir.gif


Buna Magda,

Pai si eu tot de la VSFM vin...acum bantui intre 2 forum-uri laugh.gif
Da, si eu mi-as dori sa le trag pe toate aici...e bine ca oricum ceva a inceput sa se miste pe acolo yes.gif
Da, multumim! Si noi va dorim sa fiti sanatosi si sa ajungeti cu bine la capatul celor 9 luni tzuc.gif
Noi deja experimentam ceva stari de greturi...mie inca nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat minunea gravida.gif super.gif
Azi mergem la ginecolog la 15:30...sper sa ne intoarcem cu vesti bune pray.gif inger.gif pray.gif

Va pupam dulce pe toate si sa auzim numai de bine tzuc.gif hug.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Aug 25 2009, 01:00 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



[quote name='Any-Olanda' date='Aug 25 2009, 12:55 PM' post='847359']
Buna dimineata tuturor!

buna Any ,

unde locuiesti in olanda?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Magda Alexandru
postare Aug 25 2009, 01:25 PM
Postare #27


Avem bebelus!!!
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,347
Inscris la: 6-July 08
Din: Bucuresti, acum Israel
Membru nr.: 29,168



[quote name='Any-Olanda' date='Aug 25 2009, 11:55 AM' post='847359']
Buna dimineata tuturor!

Multumim din suflet pt primirea frumoasa floare2.gif
Buna Magda,

Pai si eu tot de la VSFM vin...acum bantui intre 2 forum-uri laugh.gif

Draga Any,
bineinteles ca stiu ca vii de la VSFM, acolo nu se poate sa nu ne stim una pe alta. Unele dintre noi - si eu ma numaram printre ele, miroseam rau de tot a naftalina, pe forum de mai mult de 1 an si muncind pt bebe de 1 an jumatate...
Bafta multa azi la doctor si sa ne aduci poze! smile.gif


--------------------






Te voi iubi mereu, ingerul meu!... Imi lipsesti atat de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iandra4
postare Aug 25 2009, 01:39 PM
Postare #28


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 465
Inscris la: 19-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 49,933



Super Any ce veste minunata super.gif , bravo felicitari sa fiti sanatosi, testele de ovulatie au dat roade ce frumos partners.gif

Eu sunt bine am ajuns cu bine in concediu....ma incearca cateodata greata, mai mult spre seara decat dimineata, sanii ma dor destul de tare mai ales sfarcurile, nu prea am pofta de mancare, ceva intepaturi in burtica, dar trec ele toate, avem 6 saptamani duminica am implinit, are inimioara formata, abia astept sa merg la dr dupa concediu sa-mi vad odorul! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mickey
postare Aug 25 2009, 02:07 PM
Postare #29


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 137
Inscris la: 21-August 09
Din: Pitesti
Membru nr.: 105,523



Buna fetele!! Eu sunt o viitoare mamica de martie sau aprilie 2010. Sper sa ma primiti si pe mine printre voi, chiar daca sunt inscrisa si la mamici de martie. rolleyes.gif . Eu ar trebui sa nasc pe 01 aprilie yes.gif dar, cum niciodata nu se stie...

Astazi am intrat in 9 saptamini. Eu deja am vazut inimioara bebelului cum bate inca din saptamana 7 nanner.gif .

sa auzim numai de bine!! Sa aveti grija de voi si de bebelusi. trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Any-Olanda
postare Aug 25 2009, 10:10 PM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,868
Inscris la: 12-March 09
Din: The Nederlands
Membru nr.: 78,333



Buna seara dragele mele! floare2.gif

Noi am venit de la eco. Ginecologul mi s-a parut tare de treaba. Mon bebe e micut si tare pudic, si n-a vrut sa ne lase sa-l vedem. Ne-a reprogramat peste 2 sapt, pe 8 sept. Ne-a spus ca atunci vom avea ce vedea. Deocamdata ne-a zis ca ''se vade aici un mucus alb, foaaarte vascos, care e f posibil sa fie bebe. Daca eu am avut un cm de 34 de zile in ultimele luni, ovulatia e automat si ea mai tarzie, si implicit mai micut, dar nu-i nimic, ne facem noi mari. Pe 8 sept o sa avem si o inimioara sa bata pt mami si tati love1.gif . Apropo, tati era topit de tot partners.gif

In Olanda locuiesc undeva intre Roermond si Venlo Ruby. Koln e cam la 120 km cred hug.gif

Multumim inca o data pt felicitari tzuc.gif hug.gif
Cred ca ar fi cazul sa facem o lista a mamicilor de Aprilie ca vad ca ne cam inmultim aici super.gif guitar.gif super.gif

Va pupam dulce si vorbim dimineata, ca ma duc sa fac dus si apoi sa scriu in jurnalul lui Mon Bebe partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

558 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:22 AM