Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> 10 Strategii De A Lupta Gratis Impotriva Depresiei
mir0108
postare Mar 22 2010, 06:13 PM
Postare #21


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(USA @ Mar 22 2010, 08:05 PM) *
noaptea ptr mine de ceva timp a devenit cumva inamic no #1.....
floare2.gif


of ..grijile astea sunt inamicul No 1!

stii ceva?te-ai gandit ...cum oare te vad altii?si daca te invidieaza de cat de bine o duci?..ca ei doar viseaza sa fie in locul tau?ca esti tanara ,sanatoasa cu familie frumoasa si... salariu personal in USA?
sunt oameni cu adevarat amarati ..si asta nu ar trebui sa ne ridice noua moralul ,ci sa ne faca cumva mai ...multumite!(cam astea mi le spune sotul cand ma vede stresata ca nu sunt toate asa cum visez!...poate functioneaza si la tine.... partners.gif )
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 22 2010, 06:22 PM
Postare #22


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



M-am gandit draga mea....uneori merge..dar alteori si mai ales in ultimul timp nu prea...ptr ca da...stiu cat de frumos se vede din tara viata aici....dar nimeni nu realizeaza cat este si de grea departarea si faptul ca trebuie sa te schimbii radical ca stil de viata...unu la mana ca sa te integrezi cat mai repede si mai bine..doi la mana ptr ca de aia ai venit.....iar venirea unui copil te duce pana la extreme unori in a-ti folosii toata energia......cred yo......mai ales cand nu ai nici macar juma de zii uneori doar a ta......ca este extrem de greu sa si poti sa iti permiti aceasta viata aici, ptr ca sunt destuii romani ajunsi aici de aniii si dorm pe o saltea intr-o chirie, iar sigura avutie le este garderoba....si mersul in tara ptr a fii "slavit" cat mai mult pe faptul ca sta aici.....nu o zic cu rautate...o zic ca......lupta ptr a-ti face o situatie aici....anii a cate 2 job-uri fiecare.....lipsa concediilor de anii de zile....apoi sarcina.....toate puse cap la cap..m-au adus unde sunt acum cred yo.....si parca nu mai am timp destul sa ma si bucur de ceea ce am.....si acum cand fata e mai marisoara...cand toate ar incepe sa se aseze...yo am uitat sau nu mai stiu cum sa zambesc si sa fiu fericita......este undeva in interiorul meu cred..ptr ca teoretic le stiu dar nu-mi schimba prea mult starea interioara.... oFloare1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Mar 22 2010, 06:36 PM
Postare #23


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(USA @ Mar 22 2010, 08:22 PM) *
M-am gandit draga mea....uneori merge..dar alteori si mai ales in ultimul timp nu prea...ptr ca da...stiu cat de frumos se vede din tara viata aici....dar nimeni nu realizeaza cat este si de grea departarea si faptul ca trebuie sa te schimbii radical ca stil de viata...unu la mana ca sa te integrezi cat mai repede si mai bine..doi la mana ptr ca de aia ai venit.....iar venirea unui copil te duce pana la extreme unori in a-ti folosii toata energia......cred yo......mai ales cand nu ai nici macar juma de zii uneori doar a ta......ca este extrem de greu sa si poti sa iti permiti aceasta viata aici, ptr ca sunt destuii romani ajunsi aici de aniii si dorm pe o saltea intr-o chirie, iar sigura avutie le este garderoba....si mersul in tara ptr a fii "slavit" cat mai mult pe faptul ca sta aici.....nu o zic cu rautate...o zic ca......lupta ptr a-ti face o situatie aici....anii a cate 2 job-uri fiecare.....lipsa concediilor de anii de zile....apoi sarcina.....toate puse cap la cap..m-au adus unde sunt acum cred yo.....si parca nu mai am timp destul sa ma si bucur de ceea ce am.....si acum cand fata e mai marisoara...cand toate ar incepe sa se aseze...yo am uitat sau nu mai stiu cum sa zambesc si sa fiu fericita......este undeva in interiorul meu cred..ptr ca teoretic le stiu dar nu-mi schimba prea mult starea interioara.... oFloare1.gif

las'...ca nici la mine nu prea merge ,dar incercam si eu.... oFloare1.gif
conteaza cum esti tu cu tine insati si mai putin ce cred vecinii...(doar cumva asta sa te ajute sa descoperi ca sunt ,totusi motive sa fii multumit...nu implinit sau fericit!asta chiar nu are legatura cu ce ai/ cine esti!)

oboseala ,departarea de cei dragi ...lipsa de activitati relaxante!griji permanente ,nopti nedormite..etc!stiu ce spui..si sunt convinsa ca teorie stim toate!
uite!ai zis ca ai luat bilete si vii acasa!!iti doreai asta atat de mult...deja s-a estompat bucuria?s-au ti-a pus in carca alte griji...?

nu vreau sa te plicti ,iubita !stii asta!vreau doar sa iti arat un licar de lumina....desi tu stii dinainte totul,sunt convinsa.....! partners.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 22 2010, 06:38 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(USA @ Mar 22 2010, 05:46 PM) *
Asa e Ruxyy...stiuu ca sunt aici..stiu ca am tot ce ne trebuie.....stiu ca ar trebuii sa mutlumesc cerului non stop..si cred ca o fac....dar.....mai stiu ca dupa atatia ani de lupte cu mine(si e valabil si la sot) avem aceste "tot"......ca acum cand e cat de cat....am obosit si parca vreau mai mult....si cee e acel mai mult....as vrea sa stau acasa...nu mai vreau sa merg la munca..cu toate ca imi place job-ul meu...ma epuizeaza zii de zii ptr ca si la munca...tot yo sunt cea care le stie pe toate, le poate pe toate...si numele meu e pe buzele tuturor......as vrea sa POT sa stau acasa si sa ma dedic 1000% puiului meu,.....sa desenez linistita intr-o zii ca atunci vreau...sa dormmmmm pana se rupe patul....si...
Si nu pot...trebuie sa merg la munca..ptr ca datoriile trebuiesc platite.....
As vrea sa pot sa merg acasa/in tara mai des......dar as vrea sa pot merge si in concedii sa vizitez...as vrea sa fac mici bucurii mai des sotului meu..si nu numai liste cu TO DO!(de facut).......offf
Va multumesc ca sunteti aici...SUNTETI BIJUTERII TRIMISE DE DUMNEZEU IN CALEA MEA!

Daca ai stii cat de lunga era lista mea de "vreau"....acum a ramas doar de "multumesc"....si stiu ca DD stie tot ce-mi doresc si la momentul potrivit voi avea, nu ma indoiesc nici o secunda de asta....iti tin pumnii iubita mea...si stiu ca va fi bine...esti o mami puternica, foarte puternica partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Mar 22 2010, 06:39 PM
Postare #25


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Si eu ma lupt gratis cu depresia.........nu-i usor acum cand toate atarna de mine ca de un cuier superincarcat.
Ziua ma agat de treburi ca inecatul de colacul de salvare........offfffffffff


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 22 2010, 06:43 PM
Postare #26


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(marimaria @ Mar 22 2010, 06:39 PM) *
Si eu ma lupt gratis cu depresia.........nu-i usor acum cand toate atarna de mine ca de un cuier superincarcat.
Ziua ma agat de treburi ca inecatul de colacul de salvare........offfffffffff

Offffffffffffffffffffffffffffffff Maria, Maria...de tine ce sa mai zic?...Numai DD stie ce e in inima ta si cum trebuie sa faci fata! oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Mar 22 2010, 06:44 PM
Postare #27


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(ruxy @ Mar 22 2010, 08:38 PM) *
Daca ai stii cat de lunga era lista mea de "vreau"....acum a ramas doar de "multumesc"....si stiu ca DD stie tot ce-mi doresc si la momentul potrivit voi avea, nu ma indoiesc nici o secunda de asta....iti tin pumnii iubita mea...si stiu ca va fi bine...esti o mami puternica, foarte puternica partners.gif


partners.gif esti un exemplu de luptatoare!si.....tot in a-ti recunoaste limitele sta cumva puterea... partners.gif numai ca societatea ...adik noi,vrem sa ne autodepasim!
QUOTE(marimaria @ Mar 22 2010, 08:39 PM) *
Si eu ma lupt gratis cu depresia.........nu-i usor acum cand toate atarna de mine ca de un cuier superincarcat.
Ziua ma agat de treburi ca inecatul de colacul de salvare........offfffffffff

da ,toata atarna de tine...dar incearca sa nu faci mai mult decat poti! lasa si pentru maine ce poate fi amanat... partners.gif partners.gif partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 22 2010, 06:47 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mir0108 @ Mar 22 2010, 06:44 PM) *
partners.gif esti un exemplu de luptatoare!si.....tot in a-ti recunoaste limitele sta cumva puterea... partners.gif numai ca societatea ...adik noi,vrem sa ne autodepasim!

Pune sabia in Mana Lui sa lupte pentru tine...asa era nu mir scumpa mea? partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Mar 22 2010, 06:59 PM
Postare #29


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039





1. Nu te autoinvinovati
Nu pot sa nu ma invinovatesc.....am facut multe greseli care ar fi putut duce la salvarea sotului meu.....
2. Discuta despre problemele pe care le ai
Discut destul de des cu lumea.
3. Fa miscare!
Nu am timp chiar de loc.
4. Amana deciziile importante
Sunt prea importante ca sa le pot amana.....uneori e chestie de timp.
5. Ai grija de propria sanatate
Incerc sa am grija, deja am inceput sa fiu un pic mai atenta la aspectul fizic.....aratam ca o batrana.
6. Mentine rutina zilnica
Sunt la ordinea zilei altfel am muri de foame....
7. Alege o dieta sanatoasa
Ce-o fi aia dieta sanatoasa.......nu mai am curajul sa fac de mancare......inainte era sotul meu care aprecia mult preparatele mele.....acum........cate o pizza sau semipreparate incalzite sau date la cuptor cateva minute si gata.......nici nu mai vorbesc de dulciuri
8. Evita drogurile si alcoolul
Drogurile si alcoolul nu le apreciez, dar somniferele.....eram cat pe ce sa le iau.....oricum ceva relaxante am luat si acum vad ca nu mai reusesc sa adorm fara ele......ma rasucesc de mii de ori in pat.
9. Incearca sa dormi bine
Ca si la punctul 8
10. Nu-ti incarca agenda
E inevitabil sa nu fie incarcata.......a ramas doar un bou la jug......


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Mar 22 2010, 07:02 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mir0108 @ Mar 22 2010, 12:36 PM) *
.....s-au ti-a pus in carca alte griji...?

nu vreau sa te plicti ,iubita !stii asta!vreau doar sa iti arat un licar de lumina....desi tu stii dinainte totul,sunt convinsa.....! partners.gif

Mai multe griji......griji si cicatrici mai vechi ies iar la iveala.....si ma fac sa ma simt si mai puternic, un peste pe uscat....dar incerc sa nu mai gandesc..si v-om vedea atunci, dar nu reusesc mereu..dar sper din suflet sa nu fie un test, venirea in tara...sper....

Nuuu nici gand sa ma plictisesti..nici gand....iti multumesc ptr timpul tau acordat mie.....e enormmm de valoros.....iti multumesc mult.....am nevoie sa ajung la acea lumina, chiar daca le stiu in mare..de multe ori nu stiu sau uit cum sa le si aplic.....iar faptul ca vad ca nu sunt totusi exceptia....la regula sa zic....ma ajuta sa trec peste.....ma ajuta stiind si afland de la voi...ca toate avem cam aceleasi gandurie, obligatii si spunand aici cum le treceti...ajuta.....
Multumesc!

QUOTE(marimaria @ Mar 22 2010, 12:39 PM) *
Si eu ma lupt gratis cu depresia.........nu-i usor acum cand toate atarna de mine ca de un cuier superincarcat.
Ziua ma agat de treburi ca inecatul de colacul de salvare........offfffffffff

Ooofff maria.....iti spun din suflet...de muuuulte ori..am stat in loc..si am gandit..Doamne, daca s-ar schimba intr-o clipa totul...cum as mai fii..cum as prelua toate cate sunt...pe umerii mei singura..asa cum ai facut tu......si im daaa puteriiii nemarginite...nu vreau sa crezi altceva, decat ca....esti un om atat de special...si ca tu prin simplul fapt ca ne scrii aici cand poti....cateva cuvinte...ajuti pe noi astia care ne ratacim in viata fara motiv...sa ne regasim drumull..
te iubesc..si iti multumesc!

Aceasta postare a fost editata de USA: Mar 22 2010, 07:04 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 08:45 AM