Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> L-am Inselat Si M'a Parasit
laurab
postare Sep 5 2010, 12:05 PM
Postare #11


fericita mamica de fetita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,148
Inscris la: 14-March 09
Din: baia mare
Membru nr.: 78,703



Ti-am spus, scriu ceea ce gandesc....


Mai am o nelamurire: te intrebai cine ar lua de sot un barbat cu 2 copii? E ceva ce nu ne-ai spus? Exista posibilitatea sa-ti ia fostul sot copiii? Eu asa am inteles..., daca nu e asa, imi cer scuze....

incearca sa uiti prin cate ai trecut, si gandeste-te la copiii tai, cum sa-i cresti, ei au nevoie de o mama, care esti TU


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 12:37 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



nici nu incape in vorba sa-mi ia copiii ii mai ia in vizita la el atat dar copiii au ramas la mine de la bun inceput eu sunt suportul principal si material al lor ma refeream la faptul ca el are deja doi copiii care evident nu stau cu el dar probabil nu vor fi un impediment pentru el in refacerea unei alte familii altei vieti...si eu as putea foarte simplu sa-mi refac viata cu cel care este deja in viata mea mi-ar fi mult mai usor insa ma gandesc la copiii nu cred ca mie mi-ar fi convenit ca mama sa aduca pe altcineva in casa in locul tatalui meu si nu cred ca ar fi o situatie prea de laudat pentru ei...off deci dupa parerea voastra nu mai am nicio sansa in a'l atrage pe fostul meu sot printre noi nu?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Sep 5 2010, 12:37 PM
Postare #13


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Eu nu inteleg altceva: cum poti iubi si tanji dupa cineva, dar in acelasi timp sa fii cu altcineva?
Iar daca poti inseamna ca ai o sansa sa iti refaci viata, sa o iei de la inceput si... sa iti doresti sa iasa bine de data asta. smile.gif
Traieste prezentul! smile.gif Lasa trecutului momentele lui frumoase.

Dar daca iubesti pe cineva, poti face orice, poti astepta oricat, poti suporta oricate certuri, impacari, plecari, reveniri... Dar refugiu nu exista in alta parte.

Copiilor le este bine atunci cand sunt iubiti si este bine in jur. De ce crezi ca nu ar fi fericiti daca i-ar iubi altcineva? De ce conteaza atat de mult cine ii iubeste?

Aceasta postare a fost editata de dyana: Sep 5 2010, 12:39 PM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 12:45 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198




am ramas cu actualul pentru ca a tras el prea mult de relatia asta pentru ca dupa parerea lui am gresit si eu dar si fostul sot el mi-a spus ca daca ar fi fost in locul lui si ar fi observat ca ceva scartaie ar fi incercat sa repare sa discute sau sa recurga la alte lucruri pentru a ma aduce" pe calea cea buna" ceea ce nu s-a intamplat...si in plus actualul mi-a fost un adevarat prieten inainte de toate pentru ca a putut sa suporte lacrimile mele dupa trecutul meu...mi-a stat alaturi de cate ori am avut nevoie insa eu nu mai cred in oameni...si imi doresc din tot sufletul sa-mi recapat familia:(
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 5 2010, 12:45 PM
Postare #15


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 12:32 PM) *
sotul meu nu era comunicativ eu vbeam si el tacea nu-l simteam asa aproape de mine ma saturasem sa cersesc afectiune si am mers la ambitie o ambitie prosteasca ceva gen bun daca tu nu faci niciun pas sa te apropii atunci nici eu nu voi mai face ca ma cam saturasem, aveam impresia ca nu ma iubeste deloc insa apoi am inteles ca orice persoana iubeste in felul ei nu cu fixurile mele ca daca ma iubeste tre sa-mi aduca flori macar de ocazii sau ciocolata...conversand luni de zile cu acea persoana simteam ca este exact ceea ce am nevoie de aceea si si cazut in pacat, adica am pacatuit in primu rand cu sufletul..sotul meu desi nu era ferm convins ca l'am inselat a divortat si in plus a spus si la toti cunoscutilor motivul si anume ca a fost inselat si din aceasta cauza divorteaza...m'am rugat de el cu lacrimi in ochi sa ne impacam i-am zis ca il iubesc si l'am rugat sa ne mai dam o sansa pentru copiii insa nu a vrut sub nicio forma..si acum este liber isi vede de viata lui libera, primim pensie alimentara si atat si aia foarte mica...eu cu prietenul meu suntem cei care plimbam copiii la munte la mare pe unde reusim,el isi duce copiii la parintii lui si nu petrece foarte mult timp cu ei, stau si ma gandesc ce va urma, sa se recasatoreasca si sa isi faca alti copilasi? si cu cei doi ce se va intampla ii va lua in sanul noii familii cu mamica nr 2? oricat de tare am gresit fata de el acest cadru nu il pot accepta pentru ca m'am chinuit mult tare cu acesti copilasi ca sa ajunga una sa se zambeasca fals in fata si toata lumea sa aibe impresia ca ce mamica noua si buna au copilasii mei...
fetelor cate din voi ati lua un barbat cu copiii? eu nu as lua si stiti de ce ? pentru ca m'as gandi tot timpul la acei copiii care nu mai au in casa un tatic asa cum tanjesc ai mei sa aibe si nu mai au..prietenul meu nu a mai fost casatorit niciodata si nu are copiii si nu cred ca as fi dispusa sa ma pun eu acum pe facut copiii, mi se par incurcaturi prea complicate de aceea in mintea mea cea mai buna solutie suntem noi 4 care am fost candva...dar el nu mai vrea...mi-a spus cineva ca din momentul in care ti se naste un copil orice decizie pe care o iei trebuie sa se raporteze la el...insa el nu a facut asa..mi-a zis ca asta e copiii vor creste si se vor obisnui cu ideea ca parintii lor s-au despartit..desi a trecut 1 an jumate eu nu imi revin,credeti ca am nevoie de mai mult timp sa imi revin? asa cum scris cineva mai sus ceva de deppresie eu am cazut de mult in ea si nu mai pot iesi..oricum multumesc pentru raspunsurile voastre mult de tot


de foarte multe ori trebuie sa ne acceptam greselile si sa mergem mai departe daca nu de dragul nostru de dragul celor din jur....
ai 2 copii , un barbat care te iubeste si care iti este alaturi....
de ce te incapatinezi sa faci ca trecutul sa fie prezent si nu schimbi ceva in atitudinea ta vizavi de aceasta situatie?
ai 29 de ani, esti tanara....ai ceva minunat...2 copii.
ei au nevoie de mama!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Sep 5 2010, 12:57 PM
Postare #16


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 01:45 PM) *
am ramas cu actualul pentru ca a tras el prea mult de relatia asta pentru ca dupa parerea lui am gresit si eu dar si fostul sot el mi-a spus ca daca ar fi fost in locul lui si ar fi observat ca ceva scartaie ar fi incercat sa repare sa discute sau sa recurga la alte lucruri pentru a ma aduce" pe calea cea buna" ceea ce nu s-a intamplat...si in plus actualul mi-a fost un adevarat prieten inainte de toate pentru ca a putut sa suporte lacrimile mele dupa trecutul meu...mi-a stat alaturi de cate ori am avut nevoie insa eu nu mai cred in oameni...si imi doresc din tot sufletul sa-mi recapat familia:(



scuza-ma dar cred ca ai facut o adevarat obsesie dupa fostul sot....
de ce complici lucrurile?
de ce te vezi o victima....ok nu te mai inteleg...o rezolvare usoara ai transformat-o intr-o ec. de gr.2...
daca mergi tot asa si actualul se va satura de tine si copii...daca vor creste asa langa tine....sigur te vor uri.
nu mai poti sa refaci ceea ce a fost desirat...gata...nu e ...hai sa incerc altceva...of, mai bine era inainte...
sfatul meu ar fi sa incerci sa tii cu dinti de relatia ce o ai...si...poate ca-l invinuesti pe actualul...de despartirea cu fostul...
daca e asa gresesti amarnic!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 5 2010, 01:06 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



eu nu inteleg multe .. ok te-ai simtit neglijata.. nu vreau sa ma pun in locul tau.. dar eu gandesc asa... NU MAI MERGE RELATIA, O INCHEIM SI IMI REFAC VIATA ... de ce sa inseli? adica tu te intalneai cu altcineva si apoi aveai puterea sa vii acasa la sot si la copii ca si cum ai fi fost in piata? ... cred ca depinde si de fire.. dar eu ii dau dreptate ca nu te-a mai primit inapoi.. nici eu n-as putea sa iert.. nu ca nu as vrea, nu as putea.. sa stiu ca l-a atins alta si apoi a venit la mine acasa? mi se pare total aiurea... nu te supara pe mine.. probabil ca situatia te-a facut sa inseli, dar eu nu sunt de acord...
si cum? tu il iubesti pe actualul, dar il vrei pe fostul sot pe care nu-l mai iubesti? pentru ce? pentru copii? nu cred... te folosesti doar de ideea cu copiii pentru ca nu suporti ideea ca ai fost parasita, desi tu ai gresit... copiilor le este mai bine alaturi de oameni care se iubesc si se inteleg, decat langa un tata rece...
parerea mea... lasa trecututl... ti se ofera a doua sansa... nu-mi vine sa cred ca vrei sa-i dai cu piciorul doar pentru o incapatanare de-a ta... daca t vei impaca cu fostul sot, vei tanji dupa cel cu care esti acum... si iar te vei victimiza sad.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 01:29 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



asa este dar in general vorbind dupa o despartire chiar daca femeia sau barbatul greseste de ce copiii raman mereu in grija mamei iar tatal isi vede linistit in continuare de viata, de ce dupa opinia lor ei isi pot reface viata mult mai usor si noi femeile nu?de ce lucrurile pentru ei nu mai sunt complicate si se trezesc flacai la casa mamei ca si cum nu ar avea nicio responsabilitate nicio obligatie samd? cand suntem impreuna suntem egali si cand ne despartim isi ia talpasita elegant aruncand cu pietre si uitand ca in spate raman doi copiii care sufera...si cu toate astea, pentru ei e normal sa isi refaca viata cu sufletul impacat ca e iarasi liber si poate face ce vrea, nu?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurab
postare Sep 5 2010, 02:02 PM
Postare #19


fericita mamica de fetita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,148
Inscris la: 14-March 09
Din: baia mare
Membru nr.: 78,703



QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 02:29 PM) *
asa este dar in general vorbind dupa o despartire chiar daca femeia sau barbatul greseste de ce copiii raman mereu in grija mamei iar tatal isi vede linistit in continuare de viata, de ce dupa opinia lor ei isi pot reface viata mult mai usor si noi femeile nu?de ce lucrurile pentru ei nu mai sunt complicate si se trezesc flacai la casa mamei ca si cum nu ar avea nicio responsabilitate nicio obligatie samd? cand suntem impreuna suntem egali si cand ne despartim isi ia talpasita elegant aruncand cu pietre si uitand ca in spate raman doi copiii care sufera...si cu toate astea, pentru ei e normal sa isi refaca viata cu sufletul impacat ca e iarasi liber si poate face ce vrea, nu?




da pe tine cine te opreste sa-ti refaci viata?
cine te pune sa te uiti in urma.... hei viata merge inainte, nu inapoi....

inseamna ca nu v-a meritat... vezi ca ai pe cineva langa tine.... nu da cu piciorul, ca o sa ramai singura.... copiii cresc mari, or sa mearga la casele lor, dar tu , tu o sa ramai singura....
asa ca i-ati inima in dinti, si zambeste si mergi inainte... viata e scurta, profita din plin de ea....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria22
postare Sep 5 2010, 02:18 PM
Postare #20


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 4-September 10
Membru nr.: 173,198



QUOTE(laurab @ Sep 5 2010, 03:02 PM) *
da pe tine cine te opreste sa-ti refaci viata?
cine te pune sa te uiti in urma.... hei viata merge inainte, nu inapoi....

inseamna ca nu v-a meritat... vezi ca ai pe cineva langa tine.... nu da cu piciorul, ca o sa ramai singura.... copiii cresc mari, or sa mearga la casele lor, dar tu , tu o sa ramai singura....
asa ca i-ati inima in dinti, si zambeste si mergi inainte... viata e scurta, profita din plin de ea....





off fetelor cat va invidiez pentru optimismul vostru si modul sanatos de a privi viata, de-as putea fi si eu asa ce bine ar fi ...am tot sperat intr-o minune cat era parca un om inghetat si in loc sa fac ceva bun am facut numai prostii si l'am indepartat de mine...acum alta femeie se va bucura de tot ceea ce putea fi si al meu..el:(
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 04:26 PM