Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dreptul La Replica, Si femeile mediteaza...
Flori24
postare Mar 16 2007, 09:15 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 37
Inscris la: 13-August 06
Membru nr.: 55



Singurul moment cand o femeie poate schimba un barbat este atunci cand el este bebelus.
Nathalie Wood

Psihanaliza nu-i poate ajuta cu nimic pe barbati; pentru a-i putea intoarce la copilarie ar trebui intai sa fi iesit din ea.
Barbara

Nu asteptam mare lucru de la el, asa ca am fost fericita.
Laurence Tofu

Un celibatar este un barbat care a ratat ocazia de a face o femeie nefericita.
Jasmine Birtles

Un sot e un tip care te sustine in toate problemele pe care nu le-ai fi avut daca nu te-ai fi maritat.
Caroline Ammerlaan

Mi-a luat ceva vreme sa imi dau seama ca uneori am fost pradati. Eu credeam ca e doar sotul meu care isi cauta sosete curate!
P. Carlson

Barbatul modern a rezolvat, in silul sau, noua impartire a treburilor: ocupa-te tu de tot si eu voi face restul.
Michele Fitoussi

Sotul meu a spus ca vrea sa petreaca vacanta intr-un loc unde n-a mai fost niciodata… I-am sugerat bucataria.
Nan Tucket

Un om tare?
Vorbiti despre musculatura?
Francoise Sagan

E nevoie doar de un decolteu pentru a-l impinge pe barbat sa caute profunzimea unei femei.
Zsa Zsa Gabor

Barbatul: un calorifer care costa si sforaie
Rita Rudner

In ziua de azi, daca un barbat deschide usa pentru o femeie, atunci exista mari sanse ca el sa fie portarul.
Mae West

Daca putem trimite un om pe luna, de ce sa nu-i trimitem pe toti barbatii?
Rona Jaffe
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Mar 17 2007, 02:39 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



biggrin.gif bine ai venit Flori... dragute textele...dar nu prea realiste eu una nu-mi regasesc sotul in ele... hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flori24
postare Mar 17 2007, 12:17 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 37
Inscris la: 13-August 06
Membru nr.: 55



QUOTE(danna68 @ Mar 17 2007, 02:39 AM) *
biggrin.gif bine ai venit Flori... dragute textele...dar nu prea realiste eu una nu-mi regasesc sotul in ele... hug.gif



Ce vrei, exceptiile intaresc regula.
Cat despre urarea de bun venit... iti multumesc, dar sunt "batrana" pe forumul asta, de prin octombrie anul trecut; ma gasesti la "casa si gradina" , "trucuri de bucatarie" etc. Sunt mai "tacuta" si scriu cand cred sunt...utila.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Mar 21 2007, 10:43 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186




QUOTE(Flori24 @ Mar 16 2007, 09:15 PM) *
Psihanaliza nu-i poate ajuta cu nimic pe barbati; pentru a-i putea intoarce la copilarie ar trebui intai sa fi iesit din ea.
Barbara


Asta e chiar corecta,nu?Nu degeaba se spune ca sotia le face, nu un copil,ci un partener de joaca...

Si mai era o vorba :,,Femeile cu trecerea timpului,imbatranesc,pe cand barbatii,se maturizeaza" hug.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Mar 21 2007, 12:03 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Cata dreptate ai Simina si cat de bine postata este chestia asta


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Mar 21 2007, 05:19 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



Da,dar o sa-mi sara feministele in cap.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
obliomov
postare Apr 12 2007, 08:59 PM
Postare #7


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 63
Inscris la: 3-April 07
Membru nr.: 3,022



As putea combate vehement pe postul asta! Nu este intotdeauna asa. Asa cum exista barbatii-copii exista si femei-fetite. Si eu unul sincer sa fiu cunosc foarte putine femei. Femei care sa aiba constiinta responsabilitatilor familiale, pt care cuplul sa nu fie o sursa de venit pt seri de neuitat in mall cu prietenii sotului si care sa fie de casa. De casa inseamna ceva perimat in generatiile mai tinere, dar uitati-va la ce sa intampla in alte societati, unde se impart atributiile sot sotie la modul foarte corect. Pt multe din fetele-femei-fetite viata de cuplu este o chestie unde vine barbatul cu banisorii iar ele participa prin supravegherea bonei-menajerei si buna urmarire a telenovelelor. Sunt multe de zis pe subiectul asta ! Ganditi-va numai cum se transforma modelele sociale, iar prin asta va sugerez cam ce inseamna in mintea adolescentelor de acum "reusita" tipei cu care e Columbeanu.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Apr 13 2007, 10:21 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Monica Columbeanu nu reprezinta majoritatea femeilor si nici macar nu este un model de urmat. Poate este invidiata de multe, dar nu cred ca cele care o invidiaza isi doresc sa schimbe locul cu Monica, ci doar sa aibe banii si hainele acesteia. Monica este o fetisoara saraca, peste care a dat norocul, iar acum....neamul prost si omul sarac, cand capata ceva cheag, uita de unde au plecat


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
obliomov
postare Apr 13 2007, 02:37 PM
Postare #9


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 63
Inscris la: 3-April 07
Membru nr.: 3,022



Am o senzatie cum ca majoritatea la care te referi tu (mi-am permis sa imi fac o imagine dupa ce ti-am citit mai multe topicuri/posturi) este din nefericire pe cale sa se transforme in minoritate daca nu cumva s-a si intamplat asta. Modelele sociale ale momentului sunt predominant de parvenire prin cele mai usoare metode. Nu ma refer la generatiile noastre ci la cele ce vor fi mamici in devenire. Toata mass-media promoveaza nonvaloare si nu exista sistem de referinta in afara de parinti/familie /educatie. Ce ziceti de faptul ca exista mame care nu isi pregatesc fetele pentru viata si isi fac din asta chiar un titlu de glorie? Nu vreau sa credeti ca sunt misogin , dar egalitatea nu exista si nu a existat niciodata. este o aberatie americana a anilor 20-30 care a prins foarte tare. Egalitate in drepturi si atat. In rest.....unitate in diversitate.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare May 2 2007, 01:21 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



Nu stiu ce sa zic. Este adevarat ca pe toate posturile tv si in general, in toate mijloacele mass media, se promoveaza non valorile, dar cred ca se face acest lucru, pentru ca oricat de adorate sau nu sunt aceste femei, oamenii se urmaresc ceea ce fac ele si din asta se castiga foarte bine. Din curiozitate pentru tampeniile pe care le spun sau din veneratie. Nu poti schimba mentalitatea oamenilor, dar macar poti incerca.

Aceasta postare a fost editata de VALERIA OANA: May 2 2007, 01:22 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 04:30 PM