Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sintetizari
Lili
postare Nov 17 2009, 07:18 PM
Postare #31


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(Sara1 @ Nov 17 2009, 09:07 PM) *
Mie una mi-e clar ca e cit se poate de adevarat, copii mici probleme mici, copiii mari, probleme mari! Parca problemele sunt cumva atasate de copil, si cresc proprotional cu acesta. Cum te obisnuiesti cu una, doua, care se repeta, pac, apare una noua care te ia complet prin surprindere si nu stii cum sa reactionezi! wacko.gif


daaa. sa nu ne plictisim

offtopic : toata lumea ma ameninta: las' ca vezi tu cand merge la scoala! unsure.gif wacko.gif
liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Nov 17 2009, 07:47 PM
Postare #32


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(Lili @ Nov 17 2009, 07:18 PM) *
daaa. sa nu ne plictisim

offtopic : toata lumea ma ameninta: las' ca vezi tu cand merge la scoala! unsure.gif wacko.gif
liwlol.gif


de ce offtopic?? tu nu mai stii cum faceai cand te duceai la scoala? mai ales noi fetele...incercam sa mai sarim si peste cate o ora de sport tongue.gif asa...de amorul artei!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 18 2009, 01:13 PM
Postare #33


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



Dupa cum stiti ieri am avut o zi cu dedicatie...
Sunt intreaga - clar nu la minte biggrin.gif - am trecut bine peste toate, strumfii sunt pe calea insanatosirii- spre dezamagirea lui Rauly tongue.gif .

Tot dupa cum stiti, prietenul la nevoie se cunoaste. Ieri am vorbit cu cele 3 prietene ale mele: Moni - nu e in tara ( traiasca mess-ul si webcam-ul), Andy si Christine - la telefon.

Am ras, m-am descarcat, am primit sustinere, ironii, compatimire siiii....multa dragoste prieteneasca.

Pe Moni si pe Andy ( prescurtarea vine de la Andreea; eu ador numele de fete care par..de "baieti") le stiu de 23 de ani, adica din clasa I. Ne leaga atat de multe si am trecut prin atatea etape impreuna.

Cu Moni chiuleam de la scoala, dupa ce mergeam o statie pe jos sa o iau de acasa pentru a lua autobuzul impreuna, desi eram la licee diferite. Cand ajungeam in fata usii, dupa ce urcam 6 etaje (niciodata nu mergea afurisitu' ala de lift mad.gif ) imi deschidea Moni ...in pijamale. " - Ce faci? Stii cat e ceasul??". "- Stiu, dar mie un soooomn... ". Atunci, in semn de solidaritate, dupa ce dadeam de caldura din camera ( erau iernile inca adevarate cand mersul pe jos, echivalent unei statii de autobuz, te paraliza complet), adormeam asa: ea in pijamale, eu...in hainele de scoala. Uite asa, intr-un trimestru nu am ajuns niciodata la primele 2 ore ( oricum erau fizica si chimie offtopic.gif ).

Ce scandal a iesit o data cand, saraca mama Monicai, a descoperit ca mai are jumatate din stocul de zacusca - trebuia sa mancam ceva dupa ce ne trezeam happy.gif ; ne era o foameeee yami.gif . Era logic, nu? sa atentam la proviziile femeii pentru iarna. blush.gif

Cu Moni am mers la chefuri, discoteci...si alte "sindrofii" pe aceeasi tema guitar.gif Cu Moni faceam toate tampeniile posibile, minteam pana ne incurcam in minciuni, de o data a avut grija tata sa ma descurce...cu o palma. ohmy.gif blush.gif

Moni e genul de femeie saritoare, buna, cateodata naiva: "Hai pe bune??!! Du-te tu!". E genul de voluntara, care face, drege, nu se lasa. O data, am rostuit cu ea faianta din baie si gresia din bucatarie - tocmai ce ne mutasem (eu si viitorul tata al copiilor mei wink.gif ) in primul apartament.

Moni e genul care, desi are dovezi clare ca partenerul o inseala, ii mai acorda a 2 sansa, ii da circumstante atenuante, pana cand...circumstantele devin extrem de vizibile - la propriu mad.gif ( . E genul careia nu ii este frica sa plece in alta tara, sa ia totul de la zero, lucru pe care l-a si facut de altfel.

De Moni ma leaga...tabere, excursii, teme, adolescenta...si ale ei problemele love1.gif , bucurie, planuri pentru nunta, sarcina - la ea mancam branza topita cu salam sasesc ; nu ma intrebati, eu nu mananc mezeluri, iar dupa ce am nascut nu mai vroiam sa vad combinatia asta dar, atunci cu Moni mi se parea cea mai buna mancare ever. Cu Moni am o relatie gen: nu ne vedem 3 ani si cand ne intalnim, doar 20 de min, reluam discutia asa cum am lasat-o, pe acelasi ton si cu aceeasi bucurie; nimic nu s-a schimbat de fapt, doar anii au trecut...


Pe Andy o stiu tot din clasa I, cu ea eram in competitie la invatatura. Cu ea petreceam unele sarbatori, cu ea visam ca suntem personajele din filmele si serialele ce rulau pe vremea aia. Cu Andy experimentam fel de fel de situatii derutante pentru unii rolleyes.gif . Andy e genul de femeie super independenta, foarte smart, cu 2 facultati, deloc usoare -Drept si Stiinte Politice (acum se gandeste s-o faca pe a 3-a doh.gif biggrin.gif )

Andy e genul care in liceu umbla hai hui cu trupele de teatru, care mergea la festivale si evenimente cu tematica, cu care vorbeam orice despre orice subiect. Andy e genul de femeie glamour, care e indecisa cand isi cumpara o pereche de pantofi asa ca mai bine isi ia doua; genul care fumeaza tigarette slim, care atunci cand gesticuleaza se aude clinchetul bratarilor asortate tot timpul la tinuta, care atunci cand ridica un pahar se aude un cling de la atingerea inelului (hand made) de sticla acestuia.
Un capuccino baut impreuna cu ea face cat o sedinta de masaj, atat de reconfortante sunt discutiile noastre si pline de savoare.

Pe Christine o stiu de... 8 ani. Am cunoscut-o in circumstante profesionale. Imi era sefa! De la Christine am invatat marketing, strategii, mkt plan, sales si...indosarierea dupa "n' criterii si in" t" feluri, arhivarea in "z" modalitati, etc (stiti serialul Monk? daca da, ea e versiunea...feminina! biggrin.gif ). Christine era genul de carierista - companii multinationale, deplasari, masini de servici... ce mai- tot pachetul -all inclussive. Prin prisma ei am avut prima functie de conducere, preluandu-i postul - la recomandarea ei.

Intre timp, Christine a fost la nunta mea, este nasa lui Rauly wub.gif , este o best friend ever! Christine este mama lui Eric ( il stiti de la ipostaza love story). Datorita ei am facut Psihologia, renuntand la Drept - ai mei nici acum nu inteleg. 68.gif Pe numele ei a fost prima noastra masina noua (un logan), deoarece venitul ei nu mai conditiona si alt girant; acum o conduce tata, insa pe talon scrie Christine Scholtz notworthy.gif . Cu Christine am fost insarcinata in paralel: ea cu Eric, eu cu Amalia - era o diferenta doar de 28 de zile rolleyes.gif; eu il aveam pe Rauly de 2 ani, ea alesese cariera - pentru ca Ministerul Muncii sa-i dea "cosul zilnic" si nu 85% din venit, pentru care cotizase sume deloc de neglijat si pentru care isi pierduse zilele prin delegatii si noptile cu proiecte mad.gif ;

Cu ea umblam prin magazine si acolo ne uita Domnul blush.gif , cautand hainute si minunandu-ne de cate lucruri noi au aparut si hotarandu-ne sa le cumparam pe...toate! biggrin.gif Cu ea radeam de credeam ca ni se vor rupe membranele si ne amuzam la ideea ca poate nastem deodata- razand!

Cu ea discut despre serbari, party-uri de zile de nastere ale strumfilor nostri, cu ea plang, cu ea ma bucur, cu ea am incredere sa-mi cumpar o rochie, pentru ca sunt convinsa ca-mi va spune: "Mami, nu te avantajeaza! - simplu, sincer si prietenesc.

Ele sunt prietenele mele, le iubesc si le multumesc ca ma accepta, ma suporta, ma sprijina, ma amuza, ma inteleg si cel mai important lucru...nu ma judeca (...si nu o vor face nici macar pentru faptul ca am declarat-o public)! happy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Nov 18 2009, 01:31 PM
Postare #34


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783




ahaaaaaaaaaaaaaa de aici ai darul de a ne capta atentia!!!! lili, draga, sa-ti traiasca prietenele ca fara ele ...sigur iti iei campii!

deci.....nici tu nu ai fost chiar asa cumintica in anii de scoala. Mie tare mi-e teama sa scriu pe net vreo ceva in ideea : daca va gasi fata ceea ce am scris si ma va trage la raspundere? guitar.gif cum ii mai spun eu ca nu asa e bine, ci altfel?? oFloare1.gif

dar o faza merita povestita: m-am gandit si eu sa chiulesc cu cea mai buna prietena si colega de banca de la o ora ca doar era chiul in masa si nu ne-am dus cu turma in ...bar ci la plimbare in gradina mare, la 9 dimineata!! Nu-ti spun ca ne-a prins directoarea, ne-a intors in suturi la Liceu, ne-a bagat in consiliu si ne-a suspendat 1 zi intreaga de imi era teama ca imi scade nota la purtare??? eram a2a din clasa si cand am vrut sa fac si eu o prostioara am ajuns sa fiu mustruluita de fata cu toti profesorii mandrii de mine si obligata sa le zic si parintilor si sa ii chem si la scoala!! nervi.gif asa m-am invatat minte sa stau in banca mea!!! ori nu ma mai prezentam deloc la scoala ori.......stateam la ore!!


Si da, messu iti mai ia uneori din dor dar nu suficient!! dar decat deloc....


PS: pentru Rauly: puiu, imi pare rau ca s-a terminat minivacanta ta, dar lasa ca se va revansa mami de mosi!!!! sa nu uiti sa ceri tot ce-ti doresti tu!!!

Aceasta postare a fost editata de myshelle_f: Nov 18 2009, 01:46 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 18 2009, 01:44 PM
Postare #35


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(myshelle_f @ Nov 18 2009, 03:31 PM) *
ahaaaaaaaaaaaaaa de aici ai darul de a ne capta atentia!!!! lili, draga, sa-ti traiasca prietenele ca fara ele ...sigur iti iei campii!

deci.....nici tu nu ai fost chiar asa cumintica in anii de scoala. Mie tare mi-e teama sa scriu pe net vreo ceva in ideea : daca va gasi fata ceea ce am scris si ma va trage la raspundere? guitar.gif cum ii mai spun eu ca nu asa e bine, ci altfel?? oFloare1.gif

dar o faza merita povestita: m-am gandit si eu sa chiulesc cu cea mai buna prietena si colega de banca de la o ora ca doar era chiul in masa si nu ne-am dus cu turma in ...bar ci la plimbare in gradina mare, la 9 dimineata!! Nu-ti spun ca ne-a prins directoarea, ne-a intors in suturi la Liceu, le-a bagat in consiliu si ne-a suspendat 1 zi intreaga de imi era teama ca imi scade nota la purtare??? eram a2a din clasa si cand am vrut sa fac si eu o prostioara am ajuns sa fiu mustruluita de fata cu toti profesorii mandrii de mine si obligata sa le zic si parintilor si sa ii chem si la scoala!! nervi.gif asa m-am invatat minte sa stau in banca mea!!! ori nu ma mai prezentam deloc la scoala ori.......stateam la ore!!
Si da, messu iti mai ia uneori din dor dar nu suficient!! dar decat deloc....
PS: pentru Rauly: puiu, imi pare rau ca s-a terminat minivacanta ta, dar lasa ca se va revansa mami de mosi!!!! sa nu uiti sa ceri tot ce-ti doresti tu!!!


chiul in masa si nu ne-am dus cu turma in ...bar ci la plimbare in gradina mare, la 9 dimineata!! Nu-ti spun ca ne-a prins directoarea, ne-a intors in suturi la Liceu, le-a bagat in consiliu si ne-a suspendat 1 zi intreaga liwlol.gif


PS: pentru Rauly: puiu, imi pare rau ca s-a terminat minivacanta ta, dar lasa ca se va revansa mami de mosi!!!! sa nu uiti sa ceri tot ce-ti doresti tu!!!
- gata, l-ai castigat! laugh.gif laugh.gif tongue.gif




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Nov 18 2009, 01:52 PM
Postare #36


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783



QUOTE(Lili @ Nov 18 2009, 01:44 PM) *
chiul in masa si nu ne-am dus cu turma in ...bar ci la plimbare in gradina mare, la 9 dimineata!! Nu-ti spun ca ne-a prins directoarea, ne-a intors in suturi la Liceu, le-a bagat in consiliu si ne-a suspendat 1 zi intreaga liwlol.gif


PS: pentru Rauly: puiu, imi pare rau ca s-a terminat minivacanta ta, dar lasa ca se va revansa mami de mosi!!!! sa nu uiti sa ceri tot ce-ti doresti tu!!!
- gata, l-ai castigat! laugh.gif laugh.gif tongue.gif


Acu este de ras! pe vremea aia eram amenintate cu 3 zile suspendare , numai ca s-a uitat un pic la note si i-a mai trecut supararea (ca sa nu mai zic ca au sarit cu gura si colegii mei, profesorii ca face o mare nedreptate). Nu am fost nicioadata o preafericita in prostii!!

alta data am chiulit de la ore, adica mi-am propus sa stau acasa toata ziua ca sa imi vad prietenul care venise in vizita in oras si pleca pana la amiaza, si m-a prins taica-meu. S-a intors acasa pe la 10 si m-a intebat ce caut acasa. Deci...atunci pe loc mi s-a facut rau si m-a crezut pe cuvant!!! ma galbejisem brusc, m-a luat cu ameteli de nu a mai trebuit sa verifice daca spun sau nu adevarul!!! a vazut cu ochiul liber cum tremuram ca varga si ma clatinam!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 18 2009, 04:35 PM
Postare #37


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(myshelle_f @ Nov 18 2009, 03:52 PM) *




numai ca s-a uitat un pic la note si i-a mai trecut supararea
-invatatica ...'ai??! rolleyes.gif

alta data am chiulit de la ore, adica mi-am propus sa stau acasa toata ziua ca sa imi vad prietenul care venise in vizita in oras si pleca pana la amiaza, si m-a prins taica-meu. S-a intors acasa pe la 10 si m-a intebat ce caut acasa. Deci...atunci pe loc mi s-a facut rau si m-a crezut pe cuvant!!! ma galbejisem brusc, m-a luat cu ameteli de nu a mai trebuit sa verifice daca spun sau nu adevarul!!! a vazut cu ochiul liber cum tremuram ca varga si ma clatinam!
- recunosc...boala asta! (se numeste virusul"tata" ) ohmy.giftongue.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myshelle_f
postare Nov 18 2009, 06:24 PM
Postare #38


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,909
Inscris la: 13-February 09
Membru nr.: 71,783




-invatatica ...'ai??! rolleyes.gif
sa spunem asa: mie mi se insuflase ideea ca nota 7 este nota rusinoasa si cele mai frumoase note sunt 9 si 10 tongue.gif asa am trait atatia ani de scoala, dar asta nu inseamna ca in carnetul meu nu s-au gasit note de la ....2 la 10:D (bine, in diversi ani si unele s-au repetat oFloare1.gif )


- recunosc...boala asta! (se numeste virusul"tata" ) tongue.gif - l-ai avut si tu?!?!?!? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Nov 18 2009, 07:44 PM
Postare #39


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Ce frumos stii sa creionezi: mi-ai dat impresia ca le cunosc si eu pe prietenele tale, ca pe niste cunostinte de-ale mele. Le-am vizualizat in cele mai mici detalii: par, bratari, gesturi... cizme... rolleyes.gif

Daca am insomnie la noapte, iti povestesc si eu despre cea mai buna prietena prietena a mea, Andreea. tongue.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Nov 18 2009, 07:52 PM
Postare #40


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(dyana @ Nov 18 2009, 09:44 PM) *
Ce frumos stii sa creionezi: mi-ai dat impresia ca le cunosc si eu pe prietenele tale, ca pe niste cunostinte de-ale mele. Le-am vizualizat in cele mai mici detalii: par, bratari, gesturi... cizme... rolleyes.gif

Daca am insomnie la noapte, iti povestesc si eu despre cea mai buna prietena prietena a mea, Andreea. tongue.gif


ce frumos stii tu sa...complimentezi wub.gif blush.gif

te rog, mananca un borcan de nutella - am auzit ca da insomnii laugh.gif yes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 06:45 AM