Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vreau Sa Divortez...ce Sa Fac?
ankaA
postare Mar 26 2010, 03:56 PM
Postare #21


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



si unde lucrai inainte se castiga bine?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Mar 26 2010, 03:59 PM
Postare #22


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



Te intreb ca ar fi o solutie daca ai lua cu chirie si ai aduce o ruda sa stea cu copilul pana se face mai mare pt ca mersul la gradinita e mai complicat pe langa faptul ca la inceput trebuie sa stai mai mult pe acasa ca face fel de fel de gripe.Ar fi o solutie dar depinde daca ai pe cine si cat castigi.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Mar 26 2010, 04:02 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



Mai sunt centre care ajuta mamicile singure,cauta pe net.Ar mai fi solutia sa te muti cu cineva sau la camin sau chiar la un camin de nefamilisti


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teoteo
postare Mar 26 2010, 06:07 PM
Postare #24


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 21
Inscris la: 25-March 10
Membru nr.: 136,884




QUOTE(ankaA @ Mar 26 2010, 04:02 PM) *
Mai sunt centre care ajuta mamicile singure,cauta pe net.Ar mai fi solutia sa te muti cu cineva sau la camin sau chiar la un camin de nefamilisti


unde lucram nu castigam bine...tot atat luam....
si nu mi-as permite sa inchiriez o garsoniera...as vrea sa inchiriez doar o camera...intrun apartament cu cineva...nu as vrea cu gazda pt ca sunt f pretentiosi si ciclitori....cel mai bine sa gasesc pe cineva cu care sa impartim un ap mai ieftin...doar ca multi fug pt ca am copil...nu vor un copil in casa care sa tipe...asa ca cel mai convenabil e cu o mama singura sau cuplu cu copil....dar greu se gaseste...la caminul de nefamilisti nici nu poate fi vorba...iti dai seama ca e full acolo...
ruda cu mine nu pot lua....nu ar vrea nimeni...mai are baiatul bunicii,unchii in buc din partea sotului...socrul e pensionar...

mai vad eu...deocamdata cred ca o sa urmez sfatul lui USA...o sa ma mut cu sotul in buc in chirie..si de acolo dupa ce incep munca...o sa imi pregatesc teritoriul...tare as fi vrut sa am o situatie financiara mai buna...sau macar un loc al meu in Buc fara chirie...cred ca o sa imi fie f greu...sper doar sa fac fata.....nu sa esuez si mai rau...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Mar 26 2010, 08:15 PM
Postare #25


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



QUOTE(teoteo @ Mar 26 2010, 06:07 PM) *
unde lucram nu castigam bine...tot atat luam....
si nu mi-as permite sa inchiriez o garsoniera...as vrea sa inchiriez doar o camera...intrun apartament cu cineva...nu as vrea cu gazda pt ca sunt f pretentiosi si ciclitori....cel mai bine sa gasesc pe cineva cu care sa impartim un ap mai ieftin...doar ca multi fug pt ca am copil...nu vor un copil in casa care sa tipe...asa ca cel mai convenabil e cu o mama singura sau cuplu cu copil....dar greu se gaseste...la caminul de nefamilisti nici nu poate fi vorba...iti dai seama ca e full acolo...
ruda cu mine nu pot lua....nu ar vrea nimeni...mai are baiatul bunicii,unchii in buc din partea sotului...socrul e pensionar...

mai vad eu...deocamdata cred ca o sa urmez sfatul lui USA...o sa ma mut cu sotul in buc in chirie..si de acolo dupa ce incep munca...o sa imi pregatesc teritoriul...tare as fi vrut sa am o situatie financiara mai buna...sau macar un loc al meu in Buc fara chirie...cred ca o sa imi fie f greu...sper doar sa fac fata.....nu sa esuez si mai rau...


Eu iti urez sa ai multa putere,sa dea D-zeu sa iei cea mai inteleapta decizie.Pe noi ne gasesti aici cand ai vreo problema si bafta in pregatirea teritoriului.In primul rand pune niste banuti deoparte pt zile grele si calculeaza fiecare pas facut.
Ti-as mai sugera daca comportamentul lui te-a facut sa ai astfel de sentimente fata de el sa stai serios de vorba si sa-i spui cu calm ce te deranjeaza,unii oameni se pot schimba,insa daca pur si simplu nu mai suporti urmeaza-ti deciziile pe care le-ai luat.
Bafta in tot ceea ce faci! hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teoteo
postare Mar 26 2010, 09:09 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 21
Inscris la: 25-March 10
Membru nr.: 136,884



QUOTE(ankaA @ Mar 26 2010, 08:15 PM) *
Eu iti urez sa ai multa putere,sa dea D-zeu sa iei cea mai inteleapta decizie.Pe noi ne gasesti aici cand ai vreo problema si bafta in pregatirea teritoriului.In primul rand pune niste banuti deoparte pt zile grele si calculeaza fiecare pas facut.
Ti-as mai sugera daca comportamentul lui te-a facut sa ai astfel de sentimente fata de el sa stai serios de vorba si sa-i spui cu calm ce te deranjeaza,unii oameni se pot schimba,insa daca pur si simplu nu mai suporti urmeaza-ti deciziile pe care le-ai luat.
Bafta in tot ceea ce faci! hug.gif


iti multumesc mult pt cuvintele calde!
Chiar ma rog sa ma ajute DD sa iau hotararea cea mai buna!
Chiar ma gandeam sa incep sa deschid un cont de economii...
Comportamentul lui nu prea are de a face cu sentimentele mele...si de cate ori am discutat ce ma deranja...imi arunca in fatza ca nici eu nu sunt perfecta...desi de multe ori am cedat si mi-am revizuit comportamentul de atatea ori...in zadar...el e un capricorn incapatanat si orgolios...imi dau seama ca asa moare...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Mar 26 2010, 09:11 PM
Postare #27


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(teoteo @ Mar 26 2010, 08:07 PM) *
o sa imi pregatesc teritoriul...tare as fi vrut sa am o situatie financiara mai buna...sau macar un loc al meu in Buc fara chirie...cred ca o sa imi fie f greu...sper doar sa fac fata.....nu sa esuez si mai rau...

La noi e o vorba: "Stii ce lasi, dar nu stii ce gasesti"


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
my_self
postare Mar 26 2010, 11:20 PM
Postare #28


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 19-February 10
Membru nr.: 130,794



cred ca tie ti s-au urcat hormonii la cap. probabil or sa-mi sara multe mamici in cap dar imi asum acest risc.
hai sa inteleg. nu-ti mai iubesti sotul,ti s-au aprins calcaiele dupa dl leu sau un altul care zici tu ca te-ar face fericita,ai fost,esti nefericita si visezi la mareea iubire. intre timp,desi nu-ti iubesti sotul ....poti fii atat de perversa,scuza-mi expresia, incat sa stai cu el pana te asezi putin pe piciorele tale. corect? ai un puiut,sa-ti traiasca,dar nu te gandesti la el. esti atat de egoista incat numa tu apari in cele scrise de tine. pai draga meu,unde-i va fi mai bine copilului decat langa ai sai parinti? spui ca ai crescut cu untata vitreg,ti-a fost bine? nu ! asta vrei pentru al tau copil? pentru ca,din cate am citit nu esti in stare sa traiesti fara un penis langa tine. nu esti suficient de matura si puternica pentru a te descurca singura. scuza-ma ca-ti spun. il acuzi pe el de imaturitate. asa o fi ! dar tu? stai la 320 km departare de el,traiesti ,cu " " de rigoare,ca asta nu-i viata,o asa zisa prietenie cu dl leu si te lamentezi aici cat esti de nefericita si nehotarata.
draga mea,nu ai coloana vertebrala ! de ce nu rupi pisica in doua si gata. vrei sa fi independenta,fii, dar nu visa la povesti de iubire sau mai stiu eu ce. viseaza la ce ii vei oferii copilului. viseaza la viitorul lui,la educatia,scoala,hainutele ,vacantele ce i le poti,sau nu oferii. unde-i maturitatea ta?vrei fluturi in stomac ? pai de astfel de senzatii poti avea parte si maritata,draga mea.
crezi ca dl leu,sau altul,se va ridica dn pat la miezul noptii pentru ati duce copilul la spital?ii va plati copilului facultatea?
stii,bunica-mea avea o vorba. intotdeauna la caruta trage un singur cal...din pacate la caruta voastra trage numa sotul tau. e singurul care vrea sa mearga relatia asta din cate vad eu. spui ca-ti reproseaza,tipic capricornului,dar te intrebi daca asta nu se datoreaza stresului,departarii,problemelor financiare? ce ai facut pentru a va fii mai bine? l-ai intalnit pe dl leu,nu? de ce nu muncesti in perioada asta? de ce stai acasa? ma intreb si eu ca omu nebun.
hai sa-ti mai spun ceva,si cu asta inchei. am terminat o facultate,am un master,am o indemnizatie de crestere a copilului maricica,am un copil de un an,il cresc singura,nu ma ajuta nimeni....si,fac menaj la diferite "doamne",merg la discutii de grup,fac sondaje online sau pe strada...numa,numa sa fac un banut in plus pentru noi.
adevarat e greu...dar daca stau sa-mi plang de mila si sa astept un penis sa ma salveze cred ca as fi ca inecatul pe mal.
sfatul meu,trezeste-te pana nu-i prea tarziu ! in primul rand gandeste-te la copil,la viitorul lui si apoi la ce ar vrea femeia din tine. iar daca vrei sa te desparti,foarte bine,fa-o,dar ai curajul sa-i spui omului care-s planurile tale. fii sincera cu tine,cu el.
p.s. ai 28 de ani ,cred ca nu vrei sa-ti retraiesti adolescenta pe fericirea copilului tau?
p.p.s scuze daca am fost prea direct. dar cred ca ai nevoie de cineva care sa te scuture,nu sa te mangaie pe cap si sa-ti spuna ce vrei sa auzi. asta-i tipic voua,sagetatorilor. numai bine si sa-ti de dumnezeu gandul ce bun.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 27 2010, 12:00 AM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(my_self @ Mar 26 2010, 10:20 PM) *
cred ca tie ti s-au urcat hormonii la cap. probabil or sa-mi sara multe mamici in cap dar imi asum acest risc.
hai sa inteleg. nu-ti mai iubesti sotul,ti s-au aprins calcaiele dupa dl leu sau un altul care zici tu ca te-ar face fericita,ai fost,esti nefericita si visezi la mareea iubire. intre timp,desi nu-ti iubesti sotul ....poti fii atat de perversa,scuza-mi expresia, incat sa stai cu el pana te asezi putin pe piciorele tale. corect? ai un puiut,sa-ti traiasca,dar nu te gandesti la el. esti atat de egoista incat numa tu apari in cele scrise de tine. pai draga meu,unde-i va fi mai bine copilului decat langa ai sai parinti? spui ca ai crescut cu untata vitreg,ti-a fost bine? nu ! asta vrei pentru al tau copil? pentru ca,din cate am citit nu esti in stare sa traiesti fara un penis langa tine. nu esti suficient de matura si puternica pentru a te descurca singura. scuza-ma ca-ti spun. il acuzi pe el de imaturitate. asa o fi ! dar tu? stai la 320 km departare de el,traiesti ,cu " " de rigoare,ca asta nu-i viata,o asa zisa prietenie cu dl leu si te lamentezi aici cat esti de nefericita si nehotarata.
draga mea,nu ai coloana vertebrala ! de ce nu rupi pisica in doua si gata. vrei sa fi independenta,fii, dar nu visa la povesti de iubire sau mai stiu eu ce. viseaza la ce ii vei oferii copilului. viseaza la viitorul lui,la educatia,scoala,hainutele ,vacantele ce i le poti,sau nu oferii. unde-i maturitatea ta?vrei fluturi in stomac ? pai de astfel de senzatii poti avea parte si maritata,draga mea.
crezi ca dl leu,sau altul,se va ridica dn pat la miezul noptii pentru ati duce copilul la spital?ii va plati copilului facultatea?
stii,bunica-mea avea o vorba. intotdeauna la caruta trage un singur cal...din pacate la caruta voastra trage numa sotul tau. e singurul care vrea sa mearga relatia asta din cate vad eu. spui ca-ti reproseaza,tipic capricornului,dar te intrebi daca asta nu se datoreaza stresului,departarii,problemelor financiare? ce ai facut pentru a va fii mai bine? l-ai intalnit pe dl leu,nu? de ce nu muncesti in perioada asta? de ce stai acasa? ma intreb si eu ca omu nebun.
hai sa-ti mai spun ceva,si cu asta inchei. am terminat o facultate,am un master,am o indemnizatie de crestere a copilului maricica,am un copil de un an,il cresc singura,nu ma ajuta nimeni....si,fac menaj la diferite "doamne",merg la discutii de grup,fac sondaje online sau pe strada...numa,numa sa fac un banut in plus pentru noi.
adevarat e greu...dar daca stau sa-mi plang de mila si sa astept un penis sa ma salveze cred ca as fi ca inecatul pe mal.
sfatul meu,trezeste-te pana nu-i prea tarziu ! in primul rand gandeste-te la copil,la viitorul lui si apoi la ce ar vrea femeia din tine. iar daca vrei sa te desparti,foarte bine,fa-o,dar ai curajul sa-i spui omului care-s planurile tale. fii sincera cu tine,cu el.
p.s. ai 28 de ani ,cred ca nu vrei sa-ti retraiesti adolescenta pe fericirea copilului tau?
p.p.s scuze daca am fost prea direct. dar cred ca ai nevoie de cineva care sa te scuture,nu sa te mangaie pe cap si sa-ti spuna ce vrei sa auzi. asta-i tipic voua,sagetatorilor. numai bine si sa-ti de dumnezeu gandul ce bun.

hallooo!!!
si eu sunt sagetator...
sI NIci viata mea nu este absolut deloc roz din aproape toate punctele de vedere...
dar nu m-am gandit absolut never sa-mi gasesc alt barbat...
deci....nu mi se pare ok in chestia asta cu SAGETATORII liwlol.gif
in rest...bravo tie ca poti munci asa de mult...bv tie cool.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 27 2010, 12:14 AM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(marimaria @ Mar 26 2010, 08:11 PM) *
La noi e o vorba: "Stii ce lasi, dar nu stii ce gasesti"

subscriu
si eu eram asa de parere inainte...ziceam ca dc nu e roz e gata
dar acum...
mi-am dat seama ca e mai mult gri...
nimic nu e roz crede...indiferent ca esti cu un barbat sau altul
babrbate-meu cand ne-am cunoscut plangea de fericire
iar acum!!!???
deci...eu nu cred ca exista fericirea sublima

mna...in rest...ce sa zic tu mami???si eu mi-as dori sa traiesc in Köln,München ,Berlin..
sa am de lucru, sa castig bine...
DAR...dc nu e ...nu e liwlol.gif
cat despre prieteni ca-i ai acolo...in Bucuresti
crede...prietenii azi sunt, maine nu mai sunt
nu-ti conditiona viata din cauza prietenilor
Familia ...de fapt copilul tau este locul nr 1

eu nu-ti zic ce sa faci...in principiu dc nu il poti iubi
este adev ca e tare greu sa traiesti asa
imi amintesc ca am avut si eu tot asa un prieten p care nu l-am putut iubi
dar el fiind inebunit dupa mine
am aceptat sa-i fiu prietena
maica-sa saraca nu mai stia ce sa-mi faca
venea dimineata sa ma scoale la cafea si ca mi-a facut o prajitura
era sarbatoare cand mergeam eu la ei...toti se adunau in jurul meu wub.gif
Dar...stie Dumnezeu de ce nu...ca era om normal!!
ehhhhh...greu...pana la urma am discutat serios cu el
si i-am zis ca din pacate am incercat dar nu merge
dar...recunosc ca nu era deloc usor...
mna...si deci stiu ca nu e usor...la un moment dat ajungi sa ti se urasca de tot si de toate
offffff...mami ...iti doresc sa iei o decizie buna ptr tine dar si ptr copilul tau hug.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 06:52 PM