Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Caderea Parului, CADEREA PARULUI LA FEMEI
ilieion
postare Dec 12 2013, 11:55 AM
Postare #41


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 12-December 13
Membru nr.: 236,683



Si eu folosesc suplimentul asta de 2 saptamani si pana acum nu vad vreo modificare prea mare. Am luat 2 cutii de Follixin si poate pana la sfarsitul tratamentului or sa apara si rezultatele. Am o incredere foarte mare in produsele astea, deoarece am gasit pe sit-urile din strainatate foarte multe pareri pozitive despre produsul asta!
Un filmulet interesant despre produs (din pacate e in poloneza) am gasit pe youtube

http://www.youtube.com/watch?v=wP8tQUjYa7Y
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damian00
postare Jan 9 2014, 11:01 AM
Postare #42


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 9-January 14
Membru nr.: 236,787



Mie imi cade parul de cateva luni si am inceput sa ma ingrijorez din cauza asta! Am fost si mi-am facut toate analizele pt ca am crezut ca am cine stie ce boala, dar toate rezultatele au fost bune. Mi-au zis ca am doar ceva lipsa de vitamine si minerale si ca din cauza asta imi cade parul. Nu prea stiu ce sa zic pt ca nu ma pricep. Sunt dispus sa incerc si eu suplimente doar daca sunt facute din plante si nu produc efecte secundare. Se tot face valva pe net cu Fullfix sau Follixin dar pana acum nu stiu la ce sa ma opresc!
Multumesc mult!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilieion
postare Feb 4 2014, 10:38 AM
Postare #43


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 12-December 13
Membru nr.: 236,683



In sfarsit au aparut rezultatele si la mine. Parul nu mai imi cade asa rau, iar in zonele cu par rar a inceput sa se indeseasca treaba/:) Sper sa merg tot in ritmul asta si in continuare pt ca e fain!
Citeam pe sit-rile straine ca produsul asta s-ar folosi mult prin America, dar nu stiu ce sa mai cred!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raulsorin
postare Feb 25 2014, 11:25 AM
Postare #44


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 25-February 14
Membru nr.: 236,982




Eu fac tratament impotriva caderii parului cu suplimentul Follixin de 3 saptamani si vad ca au inceput sa apara rezultate. Parul nu mai imi cade atat de mult, iar asta e un lucru imbucurator pentru mine! In perioada asta tin si dieta echilibrata, mananc sanatos si fac foarte mult spor, deoarece am inteles ca si aceste lucuri pot ajuta foarte mult.
Acum o sa vad care or sa fie rezultatele! Sper sa fie unele bune!
In caz ca nu functioneaza probabil ca o sa ma apuc sa fac transplant!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cazacuioan
postare Mar 18 2014, 11:25 AM
Postare #45


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 18-March 14
Membru nr.: 237,085



Suplimentele folosite pentru stoparea caderii parului si pentru regenerarea parului sunt din ce in ce mai utilizate in ultima perioada din cauza faptului ca nu genereaza efecte adverse si sunt facute doar din ingredienti naturali. E greu de crezut ca astfel de suplimente pot regenera parul la fel de bine cum o face un implant, dar rezultate apar. Partea frumoasa e ca riscurile sunt infinit mai mici. Cu o alimentatie sanatoasa, o mentalitate pozitiva si exercitii fizice pentru detoxifierea organismului rezultatele vor fi mai bune si mai rapide. Probabil ca pe acelasi principiu functioneaza si acest produs Follixin de care discutati aici. Cu siguranta rezultatele lui sunt diferite pe fiecare metabolism in parte!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danciu09
postare Apr 7 2014, 09:58 AM
Postare #46


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 7-April 14
Membru nr.: 237,183



Suplimentul Follixin e unul destul de eficient. Si eu l-am folosit pe o perioada de 3 luni de zile. L-am luat in combinatie cu niste vitamine pentru par. Rezistenta firului de par e acum una destul de buna si parul mi s-a indesit destul de mult. In zonele laterale parul era extem de rar, dar acum situatia e cu totul alta.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aimee10
postare Apr 7 2014, 04:16 PM
Postare #47


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 12
Inscris la: 30-March 12
Membru nr.: 232,748



Si eu am folosit Follixin. Am avut rezultate foarte bune in urma tratamentului.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziva
postare Apr 14 2014, 09:02 AM
Postare #48


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 8-April 14
Membru nr.: 237,189



Ziua bună tuturor,

În jurul vârstei de 18 ani, probabil din cauza stresului cauzat de examenul de bacalaureat care se apropia, am avut o perioadă neagră în care îmi cădea părul de credeam că voi rămâne cheală. Eram atât de deprimată încât mama mea ajunsese să mă pieptene și să ascundă ghemotoacele de păr în buzunarele halatului ca să nu le mai văd eu. A trebuit să îmi tund frumusețea de podoabă capilară. Aveam părul lung și ondulat, dar de atunci nu mi l-am mai lăsat niciodată să crească. Mi s-a părut mai comod să întrețin un păr scurt și, ori de câte ori mă uitam în oglindă, mi se părea că îmi șade mai bine cu noua coafură. La momentul acela foloseam și eu șamponul și tratamentul medicamentos Revalid, dar rezultatele nu au fost spectaculoase în cazul meu. De asemenea, am apelat și la remedii naturiste precum măștile cu gălbenuș de ou, ulei de ricin, miere și câteva picături de zeamă de lămâie. Îmi amintesc că îmi clăteam părul cu apă cu oțet. Și nu am ocolit nici soluțiile drastice și urât mirositoare precum gazul sau usturoiul zdrobit. biggrin.gif Acum nu mai am probleme legate de căderea părului, dar mi se descuamează pielea de pe scalp, din sprâncene și de pe șanțurile nazale de ani de zile și nu știu cum să mai procedez. Adevărul este că am fost neglijentă și nu am consultat un dermatolog niciodată. Folosesc șamponul Vichy Dercos, am folosit în trecut și șamponul Nizoral, dar rezultatele pozitive dispar imediat ce încerc să trec la un șampon obișnuit, necumpărat de la farmacie. În plus, se pare că organismul s-a obișnuit cu produsul Vichy și recent m-am umplut de coji chiar dacă îl folosesc în continuare. Am încercat și șamponul anticădere de la Gerovital sau loțiunea regenerantă cu petroleum tot de la Gerovital.

Vreo idee, fetelor? Vă mulțumesc anticipat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavel81
postare Apr 30 2014, 01:04 PM
Postare #49


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 30-April 14
Membru nr.: 237,294



Follixin e un produs naturist care ajuta la regenerarea parului si la stoparea caderii parului. Eu inca nu am folosit suplimentul asta, dar am gasit pe forumuri o gramada de pareri pozitive despre aceste suplimente. Lumea il lauda pe forumuri ca ar avea rezultate bune si la regenerarea parului, dar aici nu stiu ce sa zic:). Oricum ideea e ca m-a facut curios iar asta e ceva!
Din nefericire foarte multi barbati din intreaga lume sufera de calivitie si asta reprezinta pentru ei un adevarat facor de stres!
Consider ca daca abordezi problema corespunzator rezultatele vor veni. Mult sport, o dieta corespunzatoare, multe vitamine si o viata lipsita de stres pot ajuta si ele destul de mult!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costeaba
postare May 20 2014, 09:04 AM
Postare #50


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 20-May 14
Membru nr.: 237,359



Suplimentele pe baza de plante sunt foarte recomandate atunci cand exista o anumita afectiune, deoarece in acest fel nu exista posibilitatea sa apara efectele secundare. Foarte multe persoane care incearca sa opreasca caderea parului apeleaza la pastile pentru acest lucru si de cele mai multe ori se confrunta cu efecte secundare. Aparitia efectelor secundare este cea mai mare problema care afecteaza mare parte din populatia masculina si nu numai. Follixin este un supliment naturist a carui actiune se bazeaza in principal pe stoparea caderii parului si abia apoi pe regenerarea si indesirea parului!


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:59 PM