Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Octombrie 2011, Mamici de Octombrie 2011
Andymar
postare Feb 24 2011, 11:45 PM
Postare #51


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 366
Inscris la: 10-March 08
Din: Bistrita
Membru nr.: 17,366



Buna mamici de octombrie si felicitari!!! Eu am DPN 5 octombrie si mai am o fetita de Decembrie 2008. Daca si bebe 2 o sa fie la fel de grabit ca si primul, o sa prind poate septembrie. Fetita avea DPN 19 decembrie si s-a nascut natural in 8 dec.

Cum va simtiti? Eu in prima sarcina n-am stiut de nimic, nici greturi, nici oboseala, nimic. Acuma sunt franta, nu dorm noaptea, greturi toata ziua si o stare foarte urata, nu-s buna de nimic.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonik19
postare Feb 25 2011, 12:18 AM
Postare #52


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 689
Inscris la: 20-October 09
Din: timisoara
Membru nr.: 116,281



QUOTE(Andymar @ Feb 24 2011, 11:45 PM) *
Buna mamici de octombrie si felicitari!!! Eu am DPN 5 octombrie si mai am o fetita de Decembrie 2008. Daca si bebe 2 o sa fie la fel de grabit ca si primul, o sa prind poate septembrie. Fetita avea DPN 19 decembrie si s-a nascut natural in 8 dec.

Cum va simtiti? Eu in prima sarcina n-am stiut de nimic, nici greturi, nici oboseala, nimic. Acuma sunt franta, nu dorm noaptea, greturi toata ziua si o stare foarte urata, nu-s buna de nimic.

felicitari!!!!te-am mai urmarit si la mamici de dec 2008 din cand in cand...!!!te felicit si o sarcina usoara iti doresc!!
felicitari tuturor mamiciilor de octombrie 2011!!!!!


--------------------



Bebelusul inainte sa se nasca se intalneste cu Dumnezeu:

"Dumnezeul meu, eu merg in lume si nu stiu ce voi face acolo"
*Pentru tine am pregatit un inger si el o sa aiba grija de tine*
"Daca eu nu stiu limba oamenilor, cum o sa ma inteleg cu ei?, Cum o sa ma adaptez?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit te va invata limba lor*
"Doamne, eu am auzit ca in lume sunt multe rele. Cum o sa le pot dovedi?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa te apere de rele. Fii fara grija.*
"Doamne, cum o sa ma pot intoarce la tine?"
*Ingerul pe care ti l-am pregatit o sa-ti spuna cum te poti intoarce la mine.*
S-au adunat ingerii si a sosit timpul ca bebelusul sa plece in lume dar a mai intrebat:
"Doamne, cum se numeste ingerul pe care mi l-ai pregatit?"
*Numele nu este important, dar tu ii vei spune: MAMA
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
khrik_1977
postare Feb 25 2011, 01:51 AM
Postare #53


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 270
Inscris la: 13-May 09
Din: Slatina
Membru nr.: 89,664



QUOTE(Andymar @ Feb 25 2011, 12:45 AM) *
Buna mamici de octombrie si felicitari!!! Eu am DPN 5 octombrie si mai am o fetita de Decembrie 2008. Daca si bebe 2 o sa fie la fel de grabit ca si primul, o sa prind poate septembrie. Fetita avea DPN 19 decembrie si s-a nascut natural in 8 dec.

Cum va simtiti? Eu in prima sarcina n-am stiut de nimic, nici greturi, nici oboseala, nimic. Acuma sunt franta, nu dorm noaptea, greturi toata ziua si o stare foarte urata, nu-s buna de nimic.


bine ati venit. felicitari andymar si didi. sarcina usoara va doresc-

Aceasta postare a fost editata de khrik_1977: Feb 25 2011, 01:52 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilia 22
postare Feb 25 2011, 12:49 PM
Postare #54


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 798
Inscris la: 12-January 09
Din: urziceni
Membru nr.: 64,372




bine ati venit sarcina usoara si puiuti sanatosi
mai asteptam si alte mamici
eu azi ma simt cam aiurea nu stiu am o stare ciudata zici k ma lovit trenul park ma dor toate cele inclusiv capul,nu pot sa mananc nimic offff nu stiu ce am
voi ce mai faceti cum va simtiti cu ce va ocupati?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilia 22
postare Feb 25 2011, 12:52 PM
Postare #55


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 798
Inscris la: 12-January 09
Din: urziceni
Membru nr.: 64,372



QUOTE(khrik_1977 @ Feb 25 2011, 02:51 AM) *
bine ati venit. felicitari andymar si didi. sarcina usoara va doresc-

cum o sa faci cand o sa implineasca cristi 2 ani e intorci la serv sau intri in medical?
sti ceva de indemnizatie in cazul nostru cum treb sa procedam?


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilia 22
postare Feb 25 2011, 09:45 PM
Postare #56


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 798
Inscris la: 12-January 09
Din: urziceni
Membru nr.: 64,372



mai fetelor dar liniste totala pe aici ce este cu voi????


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didi_mami_2011
postare Feb 27 2011, 10:30 AM
Postare #57


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 24-February 11
Membru nr.: 204,801



eu am fost cam ocupata cautand cadouri pentru prieteni care isi sarbatoresc ziua de nastere in perioada asta.. si doar la hainute si lucrusoare pentru bebelusi ma uitam liwlol.gif e interesant si frumos in acelasi timp cum bebele devine cel mai important, chiar din stadiul de embrion, acum vreau doar ca el sa fie sanatos si sa nu aiba vreo problema. am citit pe internet ca in primele trei luni de sarcina, riscul unui avort spontan e destul de mare si vreau sa treaca inca o luna cat mai repede posibil. eu nu fumez, nu beau, nu iau medicamente.. deci nu ar trebui sa se intample nimic.. si incerc sa nu ma ingrijorez, dar in acelasi timp trebuie sa ma stapanesc putin de la a'mi imagina cum va fi, am senzatia ca e prea devreme. voi ce credeti, este prea devreme sau nu?
in rest ma simt bine, doar ca nu am pofta de mancare si parca nu simt cateodata gustul, dar mananc sanatos si nu sar peste mese. poftele acelea cand vin? banuiesc ca nu in primele trei luni..
multumesc pentru urari tuturor si felicit si eu pe viitoarele mamici


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilia 22
postare Feb 27 2011, 11:13 AM
Postare #58


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 798
Inscris la: 12-January 09
Din: urziceni
Membru nr.: 64,372



QUOTE(didi_mami_2011 @ Feb 27 2011, 11:30 AM) *
eu am fost cam ocupata cautand cadouri pentru prieteni care isi sarbatoresc ziua de nastere in perioada asta.. si doar la hainute si lucrusoare pentru bebelusi ma uitam liwlol.gif e interesant si frumos in acelasi timp cum bebele devine cel mai important, chiar din stadiul de embrion, acum vreau doar ca el sa fie sanatos si sa nu aiba vreo problema. am citit pe internet ca in primele trei luni de sarcina, riscul unui avort spontan e destul de mare si vreau sa treaca inca o luna cat mai repede posibil. eu nu fumez, nu beau, nu iau medicamente.. deci nu ar trebui sa se intample nimic.. si incerc sa nu ma ingrijorez, dar in acelasi timp trebuie sa ma stapanesc putin de la a'mi imagina cum va fi, am senzatia ca e prea devreme. voi ce credeti, este prea devreme sau nu?
in rest ma simt bine, doar ca nu am pofta de mancare si parca nu simt cateodata gustul, dar mananc sanatos si nu sar peste mese. poftele acelea cand vin? banuiesc ca nu in primele trei luni..
multumesc pentru urari tuturor si felicit si eu pe viitoarele mamici

prea devreme pt ce??? pt bebe k esti prea tanara sau ce?
de pofte nu stiu ce sa iti zic k eu nu am avut nici la edy
la primul baietel nu am avut nimic doar k nu suportam pasta de dinti pana la 4 luni de sarcina
sarcina usoar iti doresc si o sa treci si peste temerilre astea


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilia 22
postare Feb 27 2011, 11:14 AM
Postare #59


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 798
Inscris la: 12-January 09
Din: urziceni
Membru nr.: 64,372



haideti mai fetelor ce este cu voi de nu mai intrati???


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didi_mami_2011
postare Feb 28 2011, 10:07 AM
Postare #60


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 24-February 11
Membru nr.: 204,801



Nu, nu cred ca sunt prea tanara, cred ca e perfect asa smile.gif prea devreme ca sa ma gandesc la cum va fi si sa ma vad cu bebelusul in brate. Nu am temeri, doar ca m'am abtinut putin de la a'mi imagina prea multe,ca o masura de precautie. Si la asta marefeream cum ca poate ar fi prea devreme, mai ales dupa ce am citit pe net. Pe de alta parte, de ce as lua in seama statistica asta, daca de altele nu mi'a pasat?..
Dar e vorba si de cum reactioneaza lumea cand ma intreaba cate luni de sarcina am si cand raspund, zic "aaaaaaaaa e foarte putin", ca si cum inca nu e sigur ca voi fi mamica, sa mai astept un pic. Parca imi infranez sentimentele dupa toate astea. Ca sa iti dau un exemplu, am fost la o clinica sa iau un pliant in vederea planificarii nasterii pentru ca eu ma pregatesc din timp la orice,nu mai zic de ceva atat de important, si daca spun cuiva reactia e "DEJAAAA?". Din cate am vazut eu, 8 luni trec repede si nu mai vorbim ca trebuie si sa economisesc ceva bani, asta nu se poate face decat in timp. In fine, nu ma intereseaza parerea lumii, eu fac cum stiu, dar recunosc ca ma afecteaza putin faptul ca nu sunt incurajata de acum, trebuie sa mi se vada burtica pentru a primi incurajari? smile.gif
Oricum astept sa mai treaca o luna si un pic ca sa intru in trimestrul al doilea, sunt sigura ca voi da frau liber atunci si nu ma va putea opri nimeni.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 01:23 PM