Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

55 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De 2012, Un dar frumos ce ne va schimba viata
laura85soare
postare May 14 2011, 07:47 PM
Postare #21


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 697
Inscris la: 14-March 09
Din: mioveni arges
Membru nr.: 78,625



QUOTE(ancutzas @ May 14 2011, 11:33 AM) *
Felicitari viitorelor mamici! Asteptam sa se deschida si acest topic pentru 2012 rolleyes.gif . Am primit confirmarea de curand ca sunt insarcinata in 6 saptamani si 4 zile si este prima sarcina...deci, am o gramada de nelamuriri...A facut careva o prima ecografie? Ce dimensiuni avea bebele, sacul gestational?


Felicitari Ancuta! Eu am facut ecografie si parca dimensiunile erau de 0.9 mm ( sper sa nu vb prostii) eu asa am retinut. Chiar am sa caut ecografia cu ce mi-a scris d-na doctor ca maine oricum va trebui sa merg pana la spital sa-mi puna perfuzie....


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancutzas
postare May 16 2011, 04:43 PM
Postare #22


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 14-May 11
Din: Bucuresti
Membru nr.: 226,298




Nu cred ca era asa micut...la mine a vazut ca bebele ar avea 4,4 mm si credeam ca e prea mic pentru 6 sapt. Si m-a hemat peste 10 zile sa mai fac o ecografie...pana atunci o duc cam rau cu pofta de mancare, nu as manca nimic daca nu m-ar certa sotul smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 17 2011, 04:24 PM
Postare #23


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Salutare, burtici.
Cum va mai simtiti? Eu am avut ceva dureri de burta zilele acestea, dar sper sa fie trecatoare. Inca nu am facut un ecograf. Si la primul bebe am facut primul eco la 12 saptamani si abia sunt 6 saptamani, asa ca mai asteptam cu ecografia.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare May 17 2011, 05:36 PM
Postare #24


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811




QUOTE(manu1981 @ May 17 2011, 05:24 PM) *
Salutare, burtici.
Cum va mai simtiti? Eu am avut ceva dureri de burta zilele acestea, dar sper sa fie trecatoare. Inca nu am facut un ecograf. Si la primul bebe am facut primul eco la 12 saptamani si abia sunt 6 saptamani, asa ca mai asteptam cu ecografia.


felicitari mami! smile.gif.. sarcina usoara si bebe sanatos sa ai smile.gif trandafir.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 17 2011, 06:43 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria26 @ May 17 2011, 06:36 PM) *
felicitari mami! smile.gif.. sarcina usoara si bebe sanatos sa ai smile.gif trandafir.gif

Multumesc, Maria! trandafir.gif
sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat. Sarcina usoara si tie in continuare floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancutzas
postare May 18 2011, 03:07 PM
Postare #26


Junior
*

Grup: Members
Postari: 4
Inscris la: 14-May 11
Din: Bucuresti
Membru nr.: 226,298



Stie cineva cum e bine sa fie anticorpii IgG si IgM la toxoplasma si celelalte analize din primul trimestru?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 19 2011, 04:21 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(ancutzas @ May 18 2011, 04:07 PM) *
Stie cineva cum e bine sa fie anticorpii IgG si IgM la toxoplasma si celelalte analize din primul trimestru?

Eu nu am facut toxoplasma nici la prima sarcina si nu o fac nici acum. Nu am facut decat analizele uzuale, decontate de CAS. Astazi mi-am facut programare la medicul de familie ca trebuie sa merg sa ma ia in evidenta. Cat de curand va trebui sa merg si la ginecolog pentru control si pentru primul eco. Sper sa fie totul bine pana la final si sa fie un bebe sanatos.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare May 25 2011, 03:21 PM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Pe unde sunteti fetelor? Noi mergem maine la eco.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura85soare
postare May 27 2011, 09:05 AM
Postare #29


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 697
Inscris la: 14-March 09
Din: mioveni arges
Membru nr.: 78,625



QUOTE(manu1981 @ May 25 2011, 04:21 PM) *
Pe unde sunteti fetelor? Noi mergem maine la eco.


Pe aici suntem wink.gif .... si noi am fost ieri la eco.... a zis ca avem 7 saptamani si 3 zile dupa masuratorile de la ecograf... ca este coborat jos fata de unde ar trebui sa fie.... am auzit inimioara.... ne-a dat tratament
Mi-a zis sa am grija ca pot pierde sarcina... mult repaos, sa nu-mi lipseasca din alimentatie carnea, lactatele si ouale...
Eu acum 2 saptamani am facut o cadere de calciu (mi se inclestase gura, mi se strambase), vomitam la greu... ieri am vomitat si firicele de sange (mi-a zis ca din cauza mucoasei ca a devenit sensibila)
Cam atat despre noi....
Manu la ce medic mergi.... cine iti urmareste sarcina? ieri ce ai facut la eco... asteptam vesti...


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jun 2 2011, 06:49 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(laura85soare @ May 27 2011, 10:05 AM) *
Pe aici suntem wink.gif .... si noi am fost ieri la eco.... a zis ca avem 7 saptamani si 3 zile dupa masuratorile de la ecograf... ca este coborat jos fata de unde ar trebui sa fie.... am auzit inimioara.... ne-a dat tratament
Mi-a zis sa am grija ca pot pierde sarcina... mult repaos, sa nu-mi lipseasca din alimentatie carnea, lactatele si ouale...
Eu acum 2 saptamani am facut o cadere de calciu (mi se inclestase gura, mi se strambase), vomitam la greu... ieri am vomitat si firicele de sange (mi-a zis ca din cauza mucoasei ca a devenit sensibila)
Cam atat despre noi....
Manu la ce medic mergi.... cine iti urmareste sarcina? ieri ce ai facut la eco... asteptam vesti...

Cam slabuta activitatea pe aici.
Dr cu care voi naste si la care merg in mod curent este la Bucuresti la Spitalul Universitar. Din pacate, din cauza programului foarte aglomerat al sotului si a faptului ca a fost mai mult plecat din tara decat acasa, nu am reusit sa ajung la un control asa ca am facut un eco aici, la Campulung, sa fiu eu linistita ca e totul bine. Bebe e sanatos, e in limite normale si acum asteptam sa ajungem la Bucuresti.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:03 PM