Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vaccinuri Bebelusi, cele de la stat
Alexandrina
postare Dec 23 2009, 06:44 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



Salutare mamici,


Ati vaccinat copilasii? Cu vaccinurile de la stat, sau ati cumparat voi altele?
Eu pana acum nu mi-am pus problema tipului de vaccin pe care l-am facut fetitelor mele. Insa astazi, ducandu-ma la vaccinul de 6 luni cu fetita cea mica, mi-a dat dr. prospectele: Tetraxim si Hepavax. Mamici care ati vaccinat copilasii cu vaccinuri gratuite, tot astea le-ati facut si voi? Eu tin minte ca fetitei mele mari, care are acum 4 ani, i-am facut tot gratuit, dar erau parca produse de Cantacuzino. Astea de acum vad ca s-au schimbat, sunt de prin Italia, Franta. Presupun ca la nivel national vaccinarea gratuita se face cu ele....

Le-ati facut? Ati avut reactii la ele?


Va multumesc.



--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nancyrbd
postare Jan 3 2010, 11:19 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 18
Inscris la: 2-January 10
Membru nr.: 123,928



QUOTE(Alexandrina @ Dec 23 2009, 06:44 PM) *
Salutare mamici,
Ati vaccinat copilasii? Cu vaccinurile de la stat, sau ati cumparat voi altele?
Eu pana acum nu mi-am pus problema tipului de vaccin pe care l-am facut fetitelor mele. Insa astazi, ducandu-ma la vaccinul de 6 luni cu fetita cea mica, mi-a dat dr. prospectele: Tetraxim si Hepavax. Mamici care ati vaccinat copilasii cu vaccinuri gratuite, tot astea le-ati facut si voi? Eu tin minte ca fetitei mele mari, care are acum 4 ani, i-am facut tot gratuit, dar erau parca produse de Cantacuzino. Astea de acum vad ca s-au schimbat, sunt de prin Italia, Franta. Presupun ca la nivel national vaccinarea gratuita se face cu ele....

Le-ati facut? Ati avut reactii la ele?
Va multumesc.

am auzit ca e mai bine sa le facem pe cele gratuite de la stat decat sa le cumparam pe cele de 300ron, sunt mai bune cele gratuite
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Jan 9 2010, 10:43 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(Alexandrina @ Dec 23 2009, 08:44 PM) *
Salutare mamici,
Ati vaccinat copilasii? Cu vaccinurile de la stat, sau ati cumparat voi altele?
Eu pana acum nu mi-am pus problema tipului de vaccin pe care l-am facut fetitelor mele. Insa astazi, ducandu-ma la vaccinul de 6 luni cu fetita cea mica, mi-a dat dr. prospectele: Tetraxim si Hepavax. Mamici care ati vaccinat copilasii cu vaccinuri gratuite, tot astea le-ati facut si voi? Eu tin minte ca fetitei mele mari, care are acum 4 ani, i-am facut tot gratuit, dar erau parca produse de Cantacuzino. Astea de acum vad ca s-au schimbat, sunt de prin Italia, Franta. Presupun ca la nivel national vaccinarea gratuita se face cu ele....

Le-ati facut? Ati avut reactii la ele?
Va multumesc.

Arina are acum aproape 9 luni si am facut toate vaccinurile trecute in carnetelul de vaccinari, nu am facut altele in plus si nici nu intentionez. Iar vaccinurile din carnetel le-am facut pe cele pe care le avea medicul, nu am cumparat noi altele.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 04:12 PM