Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Exista Iad, Exista Rai?, EXISTA VIATA DUPA MOARTE?
USA
postare Aug 23 2010, 09:19 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mia22_ro @ Aug 23 2010, 10:05 PM) *
dar nimeni dintre voi nu a avut ceva experiente, vise mai aparte legate de acest lucru?

Yo daaa....am avut....visez oricum , non stop cat dorm....dar cateva vise mi-au ramas total in minte....ptr mesajul lor......si nu de putine ori, ne intrebam, yo si sotul...dupa anumite vise..care o fii mesajul din ele....de ex, nu mai mult de aseara am avut cam acelasi vis amandoi...si nu chiar de bine..sper sa fie totul ok cu toti pe care ii stim.....

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 23 2010, 09:19 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 23 2010, 09:27 PM
Postare #12


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(USA @ Aug 23 2010, 10:19 PM) *
Yo daaa....am avut....visez oricum , non stop cat dorm....dar cateva vise mi-au ramas total in minte....ptr mesajul lor......si nu de putine ori, ne intrebam, yo si sotul...dupa anumite vise..care o fii mesajul din ele....de ex, nu mai mult de aseara am avut cam acelasi vis amandoi...si nu chiar de bine..sper sa fie totul ok cu toti pe care ii stim.....



da, D-zeu ne poate instinta si prin vise...
si sa aveti acelasi vis amandoi?
sigur e ceva semn...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 23 2010, 10:04 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mia22_ro @ Aug 23 2010, 10:27 PM) *
da, D-zeu ne poate instinta si prin vise...
si sa aveti acelasi vis amandoi?
sigur e ceva semn...

Sunt putin asa..cu inima stransa....in vis era fata/Babys la mijloc....si nu de bine..... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 23 2010, 10:07 PM
Postare #14


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850




sa va spun primul meu vis...
eu sunt crescuta de bunici, bunica mi-e ca si mama, si acum moarta o visez mai tot timpul...in special cand am hopuri mari de trecut.
bunica era cam bolnavicioasa si am rugat-o intr-o zi, fiind si mai copila, ca daca moare sa vina in visul meu si sa imi spuna cum este in lumea de dincolo...
am spus ca sunt cam nihilista si nu prea mai cred nimic...
s-a intamplat ca ea sa moara in ziua cand eu eram intre examenele admiterii la liceu...
nu eram impreuna cu ea si ....seara cand m-am pus in pat am simtit o durere si o apasare si o cainta ca nu am nici o poza cu bunica-mea ...ca daca moare eu nu am poza cu ea...pe la 3 dimineata am fost trezita sa mergem la bunica ca a murit....

jale...durere si nebunie...


.si mi-a venit in vis intrebandu-ma ce am facut la examen si daca am intrat la liceu...
apoi am intrebat-o unde este , in iad sau in Rai?
ea mi-a raspuns ca nu are voie sa-mi zica si ca faptele noastre sunt monitorizate ca toata viata ne e proectata ca un film, asa vedeam cat ea imi spunea, in vis.
dar am insistat...m-a pus sa promit ca o sa am grija de tata ...
dupa ce am promis mi-a zis ca ea lucreaza si ca acolo unde este sunt si camere de odihna, am vrut sa merg cu ea dar mi-a zis ca nu am voie acolo...
mi-a zis ca sunt flori de aur si ca aproape tot e poleit cu aur ca eu nu pot intelege ce imi spune ea.
a venit in visul meu cu soacra ei, eu nu o cunosteam dar i-am descris-o bunicului,
mama bunicului nu mi-a spus nimic avea doar fata luminoasa si era zambitoare si apoi nu am mai vazut-o
bunica avea inca 5 frati...am intrebat-o daca e cu ei si...acum am acele imagini proaspete si sumbre in mine...
mi-a spus ca un inger a luat-o si a dus-o sa-i vada si cat ea explica eu vedeam tot ceea ce-mi zicea...am vazut-o pe ea cu o lumina puternica langa care mergeau intr-un semintuneric au ajuns la o poarta mare si zgomotoasa de tabla si aceea s-a deschis
era o incapere care putea groaznic si era caldura si acolose vedeau umbrele fratilor ei...
si am intrebat-o daca a ramas cu ei si ea a spus ca nu...
ca doar i-a vazut si atat .
si eu am spus visul si cand o visez stiu ca o visez dar uit ceea vorbesc cu ea si de multe ori doar o vad si nu-mi spune nimic...
i-am promis ca nu spun nimanui si am spus.
nu stiu daca ma credeti dar spun cu toata sinceritatea ca si eu am fost afectata de acest vis si nu stiam ceea ce pot sa inteleg...
da, imi doream sa stiu ceea ce e dincolo, daca e Rai, iad , Dumnezeu si ma gandesc aceasta experienta nu a fost rodul imaginatiei mele...
eu la 16 ani nu citisem macar de asemenea lucruri, nu auzisem mai nimic despre asta



--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 23 2010, 10:13 PM
Postare #15


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(USA @ Aug 23 2010, 11:04 PM) *
Sunt putin asa..cu inima stransa....in vis era fata/Babys la mijloc....si nu de bine..... oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif



Rugaciunea catre D-nul poate sa rezolve totul!
http://www.trilulilu.ro/rorien/cd527b8fcd1863


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Aug 23 2010, 10:14 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



INTERESANT SUBIECTUL.
rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 23 2010, 10:20 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mia22_ro @ Aug 23 2010, 11:13 PM) *
Rugaciunea catre D-nul poate sa rezolve totul!
http://www.trilulilu.ro/rorien/cd527b8fcd1863

Super interesant visul tau.....sunt multe simboluri in el.....
Nu pot deschide de aici..dar o sa incerc de acasa......
Yo am visat ca o tundeam la piele...si plangeam si o tundeam.......crunt sentiment in vis....mi se strange inima si cand va scriu acum...iar sotul a visat ca era la geam si privea innauntru ce faceam yo.... oFloare1.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Aug 23 2010, 10:20 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 23 2010, 10:26 PM
Postare #18


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(USA @ Aug 23 2010, 11:20 PM) *
Super interesant visul tau.....sunt multe simboluri in el.....
Nu pot deschide de aici..dar o sa incerc de acasa......
Yo am visat ca o tundeam la piele...si plangeam si o tundeam.......crunt sentiment in vis....mi se strange inima si cand va scriu acum...iar sotul a visat ca era la geam si privea innauntru ce faceam yo.... oFloare1.gif


da cam infricosatoare ...
nu ma pricep la simboluri ...sunt sigura ca nuanteaza multe....
ciudate visele voastre...urate si ...sa dea D-nul sa nu fie nimic rau.
am pus ps.37 care este minunat si e recitat de catre Marcel Iures.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Aug 23 2010, 10:37 PM
Postare #19


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



cel de-al doilea vis era tare urat si ciudat,,,
ma pun in pat ca parca imi e frica cand imi amintesc dar...cu siguranta ca o sa vi-l spun si pe acela.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Aug 23 2010, 10:50 PM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(mia22_ro @ Aug 23 2010, 11:05 PM) *
dar nimeni dintre voi nu a avut ceva experiente, vise mai aparte legate de acest lucru?

Cateva experiente proaspete dupa ce a murit sotul meu....sad.gif

La o zi dupa ce a murit, noaptea, eu cu ochii deschisi...toate gamurile inchise (a murit pe 1 februarie, iarna)...am simtit o suflare in fata...era gestul pe care-l facea destul de des inainte de culcare cand era in viata.

Intr-o noapte am visat...ii simteam prezenta, era ca si cum sufletul meu (forma lui) se intalnise cu al lui...ca si cum iesisem din corpul meu ca sa pot intalni sufletul lui.
Vorbeam, imi punea intrebari si-i raspundeam, mi-a zis ca se plictiseste...deodata fata s-a miscat in pat si amandoua formele noastre am intors capul spre ea, speriati...sa nu ne vada.
Eu, sau forma mea a intrat repede in corpul meu si sufletul lui a disparut.
Nu a fost un vis oarecare...aveam impresia ca-l pot atinge...ii simteam efectiv prezenta.

Iar alta experienta a dat nastere povestii mele (de fapt este o realitate descrisa)....si care se gaseste la "Fleacuri de toate zilele"..."Ratele, cainele si mosul".
Inainte de a se intampla toate cele descrise in povestire...veneam de la munca si trecusem prin piata sa cumpar flori pt mormant...plangeam si vorbeam cu mine insami...scuzati expresia, dar redau exact cuvintele mele...inca sunt foarte suparata pe destin pt ca mi l-a luat asa devreme, pt ca s-a intamplat la un km jumate de casa, la 2 minute de strada pana acasa.

"Toata lumea spune ca exista lumi paralele, si ca sufletele celor morti sunt printre noi. Eu de ce nu am nici un semn de la tine, macar sa stiu ca ai ajuns undeva si ca nu putrezesti ca un cretin in pamant"
Plangeam si repetam intr-una asta....dupa vreo 5 ore s-a intamplat prima aventura cu ratele care parca s-au aruncat inspre masina si masina nu a deraiat nici macar de-un centimetru...la o astfel de lovitura (si mai ales doua rate care se izbesc de parbriz si de barele de deasupra masinii) ar fi ajuns imediat pe campii...eu aveam si peste 100km/h si fata pe scaunul din fatza.
Continui sa cred ca ne-a protejat din lumea paralela...

Mai am experiente cu bunica dinainte de a muri...am visat o lumanare mica si care se stingea, in locul ei mi-a aparut o mana care tinea alta lumanare mare tot aprinsa....a doua zi am telefonat acasa si mama plangea...bunica se stinsese noaptea.

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Aug 23 2010, 11:17 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 01:51 PM