Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ingerasul Meu, ariana de 9 luni si o saptamana
simona-ariana
postare May 17 2008, 05:47 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 22
Inscris la: 17-May 08
Membru nr.: 23,658



Buna mamici...sant noua si vreu sa va multumesc daca ma primiti alaturi de voi in calatorie si sa va intreb daca aveti probleme ce greutatea copilasilor vostri .Spun asta deoarece eu am o fetita de 9 luni si o saptamana si e slabuta dar lunguta.Are 8.300 si nu stiu ce sa fac sa ia mai mult in greutate .Precizez ca are o energie .....va rog sa-mi spuneti care ati avut aceasta problema ce e de facut si daca ar trebui sa-mi fac griji?[size="4"][/size][color="#FF0000"][/color] trandafir.gif multumesc si o zi minunata
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare May 17 2008, 06:05 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(simona-ariana @ May 17 2008, 06:47 PM) *
Buna mamici...sant noua si vreu sa va multumesc daca ma primiti alaturi de voi in calatorie si sa va intreb daca aveti probleme ce greutatea copilasilor vostri .Spun asta deoarece eu am o fetita de 9 luni si o saptamana si e slabuta dar lunguta.Are 8.300 si nu stiu ce sa fac sa ia mai mult in greutate .Precizez ca are o energie .....va rog sa-mi spuneti care ati avut aceasta problema ce e de facut si daca ar trebui sa-mi fac griji?[size="4"][/size][color="#FF0000"][/color] trandafir.gif multumesc si o zi minunata

Buna Simona si bine ai venit!
Se spune ca bb la varsta de un an, isi tripleaza greutatea de la nastere, eu cred ca fetita ta se incadreaza in limitele normalului. Spui ca are energie, deci este perfect sanatoasa si nu ar trebui sa-ti faci griji. Sa stii ca grasut nu inseamna neaparat si sanatos, si inca ceva, nu-ti COMPARA copilul cu ceilalti, fiecare are ritmul lui de crestere si dezvoltare.
Te pup si floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona-ariana
postare May 17 2008, 06:16 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 22
Inscris la: 17-May 08
Membru nr.: 23,658



QUOTE(oktavia @ May 17 2008, 07:05 PM) *
Buna Simona si bine ai venit!
Se spune ca bb la varsta de un an, isi tripleaza greutatea de la nastere, eu cred ca fetita ta se incadreaza in limitele normalului. Spui ca are energie, deci este perfect sanatoasa si nu ar trebui sa-ti faci griji. Sa stii ca grasut nu inseamna neaparat si sanatos, si inca ceva, nu-ti COMPARA copilul cu ceilalti, fiecare are ritmul lui de crestere si dezvoltare.
Te pup si floare2.gif

multumesc
imi faceam griji deoarece mi-a zis doctorita ca la un am ar tebui sa aiba de 4 greutatea de la nastere. trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare May 17 2008, 06:31 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262




QUOTE(simona-ariana @ May 17 2008, 07:16 PM) *
multumesc
imi faceam griji deoarece mi-a zis doctorita ca la un am ar tebui sa aiba de 4 greutatea de la nastere. trandafir.gif

Sunt doctori si doctori, dar din ce am citit si auzit , cam asta este media, de 3 ori. Eu zic sa nu-ti faci griji atata timp cat are energie.
poop!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona-ariana
postare May 17 2008, 06:37 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 22
Inscris la: 17-May 08
Membru nr.: 23,658



QUOTE(oktavia @ May 17 2008, 07:31 PM) *
Sunt doctori si doctori, dar din ce am citit si auzit , cam asta este media, de 3 ori. Eu zic sa nu-ti faci griji atata timp cat are energie.
poop!

multumesc
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare May 17 2008, 06:53 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Totusi, daca vrei sa se mai ingrase putin, ar trebui sa scrii mai detaliat, cam cate mese pe zi are? daca are pofta de mancare sau doar ciuguleste cat sa-si umple burtica .....
Asa poate mamicile iti vor da mai multe sfaturi, nu stiu , imi zic si eu parerea.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giani
postare May 18 2008, 09:22 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 37
Inscris la: 30-April 08
Din: vaslui
Membru nr.: 22,149



QUOTE(simona-ariana @ May 17 2008, 06:47 PM) *
Buna mamici...sant noua si vreu sa va multumesc daca ma primiti alaturi de voi in calatorie si sa va intreb daca aveti probleme ce greutatea copilasilor vostri .Spun asta deoarece eu am o fetita de 9 luni si o saptamana si e slabuta dar lunguta.Are 8.300 si nu stiu ce sa fac sa ia mai mult in greutate .Precizez ca are o energie .....va rog sa-mi spuneti care ati avut aceasta problema ce e de facut si daca ar trebui sa-mi fac griji?[size="4"][/size][color="#FF0000"][/color] trandafir.gif multumesc si o zi minunata

buna
nu ne-ai spus cu ce greutate s-a nascut.mie nu mi se pare slabuta. trebuie sa ia in greutate astfel: 0-4 luni 750g/luna, 5-8 luni: 500g/luna, 9-12 luni: 250g/luna. la varsta de 1 an aprox 9kg si 72 cm. jucaus.gif rolleyes.gif trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare May 18 2008, 10:05 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



bine ai venit Simona sa iti traiasca printesa micuta ... oFloare1.gif floare2.gif floare2.gif
greutatea nu este aceeasi la toti copiii... fetita mea are 1 an si 7 luni iar greutatea ei este aceeasi de la 1 an doar ca a mai crescut , are 10 kg si sincer nu este slaba deloc ... mie cel putin imi place cum este si are 84 cm ... important este sa fie copilul sanatos floare2.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona-ariana
postare May 19 2008, 08:07 AM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 22
Inscris la: 17-May 08
Membru nr.: 23,658



QUOTE(giani @ May 18 2008, 10:22 PM) *
buna
nu ne-ai spus cu ce greutate s-a nascut.mie nu mi se pare slabuta. trebuie sa ia in greutate astfel: 0-4 luni 750g/luna, 5-8 luni: 500g/luna, 9-12 luni: 250g/luna. la varsta de 1 an aprox 9kg si 72 cm. jucaus.gif rolleyes.gif trandafir.gif

buna
greutatea la nastere =3.500
acum are =8.400
si are 9 luni si 10 zile trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona-ariana
postare May 19 2008, 08:09 AM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 22
Inscris la: 17-May 08
Membru nr.: 23,658



QUOTE(danna68 @ May 18 2008, 11:05 PM) *
bine ai venit Simona sa iti traiasca printesa micuta ... oFloare1.gif floare2.gif floare2.gif
greutatea nu este aceeasi la toti copiii... fetita mea are 1 an si 7 luni iar greutatea ei este aceeasi de la 1 an doar ca a mai crescut , are 10 kg si sincer nu este slaba deloc ... mie cel putin imi place cum este si are 84 cm ... important este sa fie copilul sanatos floare2.gif

multumesc
si fetita mea este slabuta si foarte agera si tot imi fac griji de greutate deoarece ma inebuneste doctorita mea.
eu sant destul de multumita si sper sa fie ok asa
o zi minunata
trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 10:27 PM