Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 2874 2875 2876 2877 2878 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
anastasia80
postare Oct 10 2010, 04:53 PM
Postare #28751


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(maria_corina29 @ Oct 10 2010, 05:21 PM) *
danuta, bine ai revenit....ce mai face razvanel? ne e tare dor de el dar si de vecinul teo, o pupam pe vero cu ocazia asta....
anca, da exista pungi la pachet 8 buc 3,6 lei in auchan. o sa-ti pun o poza mai tarziu sa vezi cum arata ambalajul.


Chiar te rog Corina, nu stiam ca exista si simple.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 10 2010, 05:04 PM
Postare #28752


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



uite anca, astea sunt:


astea 5 sunt mai mari, extra large iar cele 8 sunt potrivite

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Oct 10 2010, 05:05 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 10 2010, 05:07 PM
Postare #28753


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(danutza75 @ Oct 10 2010, 04:38 PM) *
Felicitari lui Cip pentru FB si bafta la scoala !


notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif multumim mult....!!!!! a facut progrese la vorbit razvanel....bravo....noi de 3 luni nu mai stim nici un cuvant nou.,..


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Oct 10 2010, 06:05 PM
Postare #28754


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783




QUOTE(anastasia80 @ Oct 10 2010, 04:36 PM) *
Buna ziua dragele mele, ce faceti? Am intrat si eu acum ca sunt mai libera. Ieri si azi am cam profitat si ne-am trezit cam tarziu(11). Azi fata mea nu mi-a mancat mai nimic, in afara de niste biscuiti. Chiar aseara vb cu mama si cu sotul ca nu mai cere "babei"(asa le zice ea) si azi dim la 7 a mancat vreo 6 dupa care s-a culcat si ne-am trezit la 11. Lapte decat 2 guri, cremvusti deloc, putina banana si atat. Acum am bagat-o la somn, am fost si pe afara fara carut, ne-am plimbat putin, am profitat de vremea asta mai frumoasa.
Corina am facut la punga magica dar sincera sa fiu nu prea sunt incantata de condimentele pe care le are. Sunt si pungi simple, adica fara condiment?
Andreea in primul rand multa sanatate copiilor, saracutii de ei numai asa au tinut-o. Ma bucur ca petrecerea a fost reusita, ca s-au simtit bine copii si ca au primit si cadouri. Sa le poarte sanatosi hainutele si cu jucariile sa se joace cu multa placere.
Costi, mersi, am sa incerc atunci cu magneziul si cu calciu, si asa am lipsa de calciu, poate au efect si la mine. Cum te descurci cu Matei? Ai grija sa nu faci prea mult efort si sa stai cat mai linistita.
Danutza bine ai revenit!!!! oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif Poate ne mai pui si noua poze cu micutul Razvanel, ne este dor de el.


Promit sa pun cat mai curand, dar trebuie sa le descarc din camera si este la incarcat.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Oct 10 2010, 06:10 PM
Postare #28755


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(maria_corina29 @ Oct 10 2010, 05:21 PM) *
danuta, bine ai revenit....ce mai face razvanel? ne e tare dor de el dar si de vecinul teo, o pupam pe vero cu ocazia asta....
anca, da exista pungi la pachet 8 buc 3,6 lei in auchan. o sa-ti pun o poza mai tarziu sa vezi cum arata ambalajul.


Razvanel e bine, aleraga toata ziua, ma mir tot timpul de unde atata energie ... in casa nu il imbrac gros, dar mereu transpira, de la atata alergat. Aseara l-am si tuns ca era mai mereu cu parul ud.


Pe Teo nu l-am mai vazut de luni ca ne-a tinut vremea asta pe toti in casa. Veronica era bucuroasa ca de miercuri incoace are 6 zile libere, cred ca maine e ultima, poate ne lasa vremea sa ne vedem cu piticii pe afara.
Vero tot nu se poate loga, dar va citeste mereu si ii e dor de voi.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 11 2010, 07:41 AM
Postare #28756


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



neata...inca o saptamana ....a inceput cu soare, sper ca tot asa sa se si termine....
scoala....acasa, mancare..lectii....copii....cam asta e ziua mea....gabita a inceput deja sa arunce toate cele pe jos...deschide dulapuri....arunca din ele...
o sa fac o ciorbita cu ficatei si sarmale....azi....
ieri am fost prin centru... a fost in oras ziua recoltei....mese cu legume, fructe....pastrama, branza, vin, must, tuica, miere....si multe altele...gratare cu mici, porumb fiert, berbecut la protap...o atmosfera de sarbatoare si vremea a fost chiar buna.

Aceasta postare a fost editata de maria_corina29: Oct 11 2010, 07:58 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Oct 11 2010, 02:08 PM
Postare #28757


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



sunt plina de nervi, e 3 si gabita, trezit de la 7 jumate de dim nu vrea sa se culce...am facut mancarea, am sarmalele pe foc, vreau sa ma intind in pat ca nu mai pooooooooottttttttttt!!!!
andreea, si eu vreau sa-mi dau demisia....se poate?
vreau sa-l iau in brate, sa-l culc...e frant de obosit...si nu vrea.....nici mancare nu prea a mancat....un covrig si o banana pana la ora asta...nu mmai stiu ce sa ma fac cu el....sunt plina de nervi...trage sa dea tv ul jos....doamne cata energie...de la ce......de o vreme incoace a inceput barbatelul meu sa le cumpere dulciuri....trece peste mine desi stie ca gabita are interzis la dulciuri...poate de la asta....
gata, a adormit in brate la mine, fug sa fac lectiile cu cipi...sper sa nu imi vars nervii pe el....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Oct 11 2010, 02:13 PM
Postare #28758


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



Buna fetelor...
Andreeak , multa sanatate va doresc ...
Danutza ...bine ai revenit , abia astept sa-l vad pe Razvan ...si sa va ajute Dumnezeu sa fie cu rezultat demersurile voastre
Noi suntem tot asa .. adica in continuare vomita de cel putin 2 ori pe zi si noaptea o data ... are indata o saptamana de cand n-a mancat nimic ...am fost iar la doctor , tura asta la urgenta ,ca a facut si Berta ...evident ca nu ne.-a dat nimic ...cica e gripa intestinala ,virusul trebuie sa se elimine pe cale naturala (adica prin diaree si voma ) nervi.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Oct 11 2010, 02:26 PM
Postare #28759


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(maria_corina29 @ Oct 11 2010, 03:08 PM) *
sunt plina de nervi, e 3 si gabita, trezit de la 7 jumate de dim nu vrea sa se culce...am facut mancarea, am sarmalele pe foc, vreau sa ma intind in pat ca nu mai pooooooooottttttttttt!!!!
andreea, si eu vreau sa-mi dau demisia....se poate?
vreau sa-l iau in brate, sa-l culc...e frant de obosit...si nu vrea.....nici mancare nu prea a mancat....un covrig si o banana pana la ora asta...nu mmai stiu ce sa ma fac cu el....sunt plina de nervi...trage sa dea tv ul jos....doamne cata energie...de la ce......de o vreme incoace a inceput barbatelul meu sa le cumpere dulciuri....trece peste mine desi stie ca gabita are interzis la dulciuri...poate de la asta....
gata, a adormit in brate la mine, fug sa fac lectiile cu cipi...sper sa nu imi vars nervii pe el....

Poti sa incerci liwlol.gif Eu inca sunt in greva, in week-end daca nu sta cu copiii nu fac de mancare biggrin.gif Dar se pare ca prefera sandvich-uri decat sa stea cu copiii liwlol.gif

QUOTE(alinaspa @ Oct 11 2010, 03:13 PM) *
Buna fetelor...
Andreeak , multa sanatate va doresc ...
Danutza ...bine ai revenit , abia astept sa-l vad pe Razvan ...si sa va ajute Dumnezeu sa fie cu rezultat demersurile voastre
Noi suntem tot asa .. adica in continuare vomita de cel putin 2 ori pe zi si noaptea o data ... are indata o saptamana de cand n-a mancat nimic ...am fost iar la doctor , tura asta la urgenta ,ca a facut si Berta ...evident ca nu ne.-a dat nimic ...cica e gripa intestinala ,virusul trebuie sa se elimine pe cale naturala (adica prin diaree si voma ) nervi.gif

Chiar nimic nu v-a dat,nici macar pt deshidratare??Offf,sanatate multa.

Noi suntem in continuare mucosi,Maria e cel maio rau pt ca nu vrea sa stea sa-i bag aspiratorul ,de suflat nu sufle si cu pompita scot f putin.Am inceput sa le pun colargol si lor si mie si la mine si la Dan parca deja se vad imbunatatiri.


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Oct 11 2010, 02:27 PM
Postare #28760


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(maria_corina29 @ Oct 11 2010, 04:08 PM) *
sunt plina de nervi, e 3 si gabita, trezit de la 7 jumate de dim nu vrea sa se culce...am facut mancarea, am sarmalele pe foc, vreau sa ma intind in pat ca nu mai pooooooooottttttttttt!!!!
andreea, si eu vreau sa-mi dau demisia....se poate?
vreau sa-l iau in brate, sa-l culc...e frant de obosit...si nu vrea.....nici mancare nu prea a mancat....un covrig si o banana pana la ora asta...nu mmai stiu ce sa ma fac cu el....sunt plina de nervi...trage sa dea tv ul jos....doamne cata energie...de la ce......de o vreme incoace a inceput barbatelul meu sa le cumpere dulciuri....trece peste mine desi stie ca gabita are interzis la dulciuri...poate de la asta....
gata, a adormit in brate la mine, fug sa fac lectiile cu cipi...sper sa nu imi vars nervii pe el....

Nu prea se poate cu demisia ,fetelor ...si nu stiu daca au dulciurile vreun efect ...cat putea sa manance un copilas ?pur si simplu nu ii este som oFloare1.gif n , sau a gasit ceva foarte interesant de facut si nu se da culcat ... rabdare .....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 2874 2875 2876 2877 2878 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:00 AM