Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Eu .... In Varianta Pura...., ca sa ne cunoastem mai bine....
andaro
postare Aug 29 2010, 11:24 AM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Sunteti frumusei cu totii... oFloare1.gif
Sanatate multa si sa cresca MARE Matei....


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 30 2010, 01:33 PM
Postare #22


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(andaro @ Aug 29 2010, 12:24 PM) *
Sunteti frumusei cu totii... oFloare1.gif
Sanatate multa si sa cresca MARE Matei....

multumim frumos draga mea si de vizita si de complimente trandafir.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 30 2010, 01:47 PM
Postare #23


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(emiliav @ Aug 29 2010, 08:54 AM) *
si mie imi plac gandurile tale, asta sti deja.
Pupici de la Emi si Carina

si noi va pupacim frumoaselor!!! tzuc.gif notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni_k
postare Aug 30 2010, 09:07 PM
Postare #24


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,380
Inscris la: 9-December 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 121,769




asa... am aprofundat putin treaba cu asemanarea smile.gif. si intr-adevar, matei ar cam semana cu tati... dar are exact privirea ta! si privirea e totul...
sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii!


--------------------

MAMICI DE SEPTEMBRIE 2010 - ZILE DE NASTERE
1. Ramela (Rami) – 02 Ianuarie, Constanta
2. Carmen (Carmen_10) - 11 Ianuarie, Bucuresti
3. Ramona (ramona.p) – 17 Februarie, Bucuresti
4. Valentina (Valentinna24) – 25 Februarie
5. Otilia (ramike81) – 26 Februarie, Ourense, Spania
6. Marina (marina_m) - 8 Martie, Bucuresti
7. Mariana (marysa) - 4 Aprilie, Husi
8. Roxana (Raisa 13) - 16 Aprilie - Bucuresti
9. Simona Elena (Simona1704) - 17 Aprilie, Mangalia
10. Roxana Maria (roxxy_tweety) – 31 Mai, Torino, Italia
11. Dorina (buburici) - 25 Iunie, Bucuresti
12. Roxana (Rock) - 11 Iulie, Bucuresti,
13. Monica (Moni_k) – 18 Iulie, Bucuresti
14. Oana (onutz) - 30 iulie - Timisoara
15. Violeta (Briana02) – 02 August, Braila
16. Maria (sufletel6) - 06 Septembrie, Timisoara
17. Alexandra (Alex_zuz) - 14 Septembrie, Bucuresti
18. Ioana (Ioana_octombrie2009) – 26 Septembrie, Bucuresti
19. Bianca (Edenevysh) – 20 Octombrie, Targoviste
20. Dana (treboranad) - 23 Noiembrie, Bucuresti
21. Maria Magdalena(maria_magdalena) - 12 Decembrie, Aberdeen, Scotia
22. Luchiana (luchiana) - 19 Decembrie, Targoviste
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 31 2010, 08:55 PM
Postare #25


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(moni_k @ Aug 30 2010, 10:07 PM) *
asa... am aprofundat putin treaba cu asemanarea smile.gif. si intr-adevar, matei ar cam semana cu tati... dar are exact privirea ta! si privirea e totul...
sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii!

anima1.gif daca are privirea mea... o sa am coada de gagici la poarta liwlol.gif ce modesta sunt, nu? biggrin.gif
Multumim de urari si complimente si sa dea DD sa vina Irina pe lume sanatoasa si cuminte si sa va veseleasca neincetat! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Aug 31 2010, 09:06 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



ai auzit un BUFFFFF? Asta pentru ca m-ai dat pe spate....randuri, ganduri.....Super! va pup impresionata total! partners.gif partners.gif partners.gif o sa mai revin ! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 31 2010, 09:09 PM
Postare #27


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



QUOTE(meaw_ela @ Aug 31 2010, 10:06 PM) *
ai auzit un BUFFFFF? Asta pentru ca m-ai dat pe spate....randuri, ganduri.....Super! va pup impresionata total! partners.gif partners.gif partners.gif o sa mai revin ! partners.gif

notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Te astept cu mare mare drag! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 31 2010, 09:44 PM
Postare #28


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



In memoriam...

...Batranul dramaturg



In linistea imensei sali, asteptand sa inceapa piesa, eu spectatorul, trag cu putere aer in piept si ma pregatesc sa mai vad inca o pagina, sa mai aud inca un gand, sa mai simt inca ceva din intreaga scena care se va arata in fata mea.In fiecare zi, in fiecare ora privesc franturi din piese de viata, din filme derulate greoi si ametitor in calea firului meu,si mi-as dori cel mai mult sa pot sa schimb cateodata cate ceva, sa pot sa dau sau sa iau, sa pot sa intervin in orice fel care m-ar putea face sa cred ca nu se va intampla sau, din contra, ca se va intampla ceva pentru ca eu am fost acolo...piesa de teatru...piesa de viata...scena mare, plina, cu spectatori tineri, batrani, rabdatori sau impacientati...toti, vrand sa vada, sa auda, sa faca ceva...orice...
In involburata scena, inalta si cu margini solide, eu actorul, joc...Am in jurul meu un public de mii...Simt si traiesc alaturi de ei filmul vietii mele, un act dupa altul, incercand sa tin pasul cu toti. Iubesc, urasc, rad, plang, sunt doar al meu si in acelasi timp al tuturor. Lumea aplauda din cand in cand, se supara si se incrunta adeseori, intra in scena si joaca uneori alaturi de mine, simte ce simt eu si crede ce vreau eu sa creada...joc...traiesc...tot si cum pot. Indiferent ce si cum faci, timpul trece. Incet-incet cortina coboara...si nu, nu vom sti nici unul in ce zi, moment sau clipa va atinge pamantul, va lua lumina si va inchide sala.Noi... suntem doar actori...
In Nesfarsita Sala, Eu, Batranul Dramaturg, privesc atent mii de cortine cum se ridica si se coboara, vad mii de scene pline...apoi goale, aud mii de spectatori aclamand de placere sau de nesatisfactie, mii de actori care isi schimba teluri, vise, acte...mii de ganduri si sperante, mii de filme, vieti...Doar eu Stiu. Eu Batranul Dramaturg, plictisit si lovit de atatea reprosuri, de atatea amintiri cu acesti mii...
Si cortina ta a coborat, da, s-au stins luminile si s-a inchis sala, nimeni nu va mai sti ce e sau ce a fost ATUNCI in culise. Doar un vant usor de amintiri, mii, de vise trecute si poate multe nerostite, mii.
Sala va ramane goala, dar plina in gandurile noastre, plina de lumina si viata. Plina de ceea ce ai insemnat odata...TU.

IN MEMORIAM ADI si DADI.RAMAS BUN DRAGII MEI DRAGI,SI SA NE ASTEPTATI CU BINE ACOLO UNDE SUNTETI...
Dadi-23 ani
Adi-19 ani prieteni buni si dragi


Aceasta postare a fost editata de laura_frincu: Aug 31 2010, 09:51 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Aug 31 2010, 09:52 PM
Postare #29


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



foarte frumoase ganduri.iar printisorul tau este superb. sa va traiasca si sa va bucurati de el. floare2.gif


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura_frincu
postare Aug 31 2010, 09:58 PM
Postare #30


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,236
Inscris la: 23-October 09
Din: Campulung Moldovenesc
Membru nr.: 118,293



Si pt ca ma impresioneaza pana la lacrimi de fiecare data cand citesc aceste randuri m-am hotarat sa le impartasesc cu voi, sun randuri adevarate scrise de sora mea mai mare cea care apare in poza cu mine, are 35 de ani si intamplarea aceasta din viata ei a marcat-o... si de asemenea si pe mine, prin ea oFloare1.gif



Sigur , Craciunul este sarbatoarea mea favorita. O sa -ti povestesc la un moment dat si despre asta , dar nu acum.Acum ma preocupa altceva.
Printre toate starile bune , sentimentele frumoase si calde care ma cuprind in zilele de sarbatoare si , slava Domnului , anul asta chiar le-am trait, m-a framantat un lucru.
Totul a inceput la alegeri. La ultimele alegeri. Care m-au scarbit total si pentru totdeauna cand vine vorba de politica. Am rezistat aproape incredibil …19 ani . Dar gata! M-am saturat. Iar ce a urmat alegerilor propriu-zise n-a facut decat sa ma duca intr-o stare de greata cronica. Am devenit dependenta de metroclopramid. Si crede-ma nu sunt carnatii sau sarmalele de vina.
Apoi au venit comemorarile revolutiei din decembrie si m-a cuprins o jena…nu , o rusine cumplita fata de oamenii aia care au murit acum 19 ani , fata de familiile lor .
Si o spun la modul cel mai serios si mai constient. Si am simtit nevoia ca macar in rugaciunile mele sa cer iertare pentru ca am lasat prin comoditatea mea si prin multe altele sa se ajunga aici. Am simtit nevoia sa ma adresez cuiva, sa cinstesc un nume si m-am intors in ani , la momentul care m-a marcat si m-a impresionat profound .La momentul in care mi s-a schimbat viata.
Ianuarie 1990. A reanceput scoala. Intr-o alta lume ,in alte conditii. Deodata totul s-a rasturnat. Altele sunt discutiile , optiunile , opiniile. In esenta totul e bucurie. Am acces la tot ce conteaza pentru varsta mea. Am familia alaturi . Am prietenii, muzica, cartile, concertele,LIBERTATE. Dar vestea ca toate acestea au avut un pret concret a scurtcircuitat pentru o clipa totul. Umbra mortii trecand atat de aproape de mine , pentru prima oara, m-a pus pe ganduri. M-a intristat si m-a durut.
Pe ea o stiam doar din vedere.Dar n-am s-o cunosc niciodata.Nu s-a mai intors la liceu A ramas in celalalt timp visand doar probabil la ce traiesc eu acum.O vesnica adolescenta. Flori , lumanari si doar o fotografie pe o banca. Am ajuns apoi si la cimitir . O unda , un simt necunoscut m-a purtat direct in fata aceleiasi fotografii din care imi zambea fericit simbolul vietii mele viitoare.
Decembrie 2008.Am lasat totul in urma. Am crescut, am trait si din pacate …aproape am uitat . Imi amintesc vag chipul , dar am uitat numele si vreau sa mi-l amintesc. Mereu de azi inainte. Mereu in rugaciunile mele.
Caut nume ale eroilor revolutie, elevi morti atunci , dar nu gasesc nimic pe net.
Incerc sa gasesc pe situl liceului o informatie despre asta. Nimic. Ce ? Era normal sa existe ? Trimit un mail si mi se raspunde. “ Nu avem informatii despre moartea unei eleve a liceului in timpul revolutiei . Stim insa ca a existat o victima a mineriadei.” Mi se promit insa investigatii suplimentare dupa anul nou.
Astazi primesc intr-adevar informatiile. DONEA DIANA ALEXANDRA. Eleva in clasa a XII a P ,diriginta prof. Popa Lucia. Nu stiu circumstantele in care a murit , dar in acte figureaza data de 22 decembrie. Asa imi explica doamna secretara.
DONEA DIANA ALEXANDRA. Dumnezeu sa te odihneasca si te rog sa ma ierti. Sa ma ierti ca nu m-am mai gandit la tine. Ca nu m-am gandit deloc la tine.Ca nici macar la mine nu m-am gandit mereu. Incearca sa nu lacrimezi prea tare privind de acolo de sus. Nici de neputinta , nici de mila , nici macar de ciuda. Roaga-te pentru mine, pentru noi pentru ca vesnicia pe care ne-ai daruit-o sa nu fi fost irosita.
Deschid Google si dau search la numele pe care am sa-l port de acum cu mine“ Acum o sa gasesc mai multe despre ea “ imi spun si inima imi bate tare si mainile mi-au transpirat de emotie.Vreau sa stiu tot . Cand era nascuta. Ce voia sa faca in viata. Ce-i placea sa manance , sa citaesca,sa asculte.Cum a murit. Cat mai mult . Sa pot povesti mai departe despre ea.Sa recuperez toti anii pierduti.
Si-mi apare DONEA DIANA ALEXANDRA – Wikipedia. Incredibil! Chiar exista informatii despre ea. ENTER.
Citesc : “DONEA DIANA ALEXANDRA – o strada in sectorul 4 din Bucureti”
ATAT.


5.01.2009



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:27 AM