Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Rho-gam, Mamici cu rh-ul negativ
bv34gbg
postare Sep 26 2009, 01:22 PM
Postare #31


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 9
Inscris la: 26-September 09
Din: Brasov
Membru nr.: 111,250



Buna!
La fel ca si voi , am si eu o problema cu incompatibilitatea rh-ului, eu am rh-ul negativ si as avea nevoie de acest vaccin RHOGAM sa il fac in cele 72 de ore de la nastere, daca bebe va avea rh-ul pozitiv.
Problema este ca in maternitate nu exista si nici in farmaciile din Brasov nu l-am gasit.
Stiti cumva cum as putea face rost de el? pray.gif Mai am la dispozitie cam 2 saptamani, asta daca bebe nu se grabeste! pray.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raisa
postare Sep 26 2009, 01:25 PM
Postare #32


Andreea,mamica ratustei Raisa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,889
Inscris la: 1-July 07
Din: Iasi
Membru nr.: 4,864



QUOTE(bv34gbg @ Sep 26 2009, 02:22 PM) *
Buna!
La fel ca si voi , am si eu o problema cu incompatibilitatea rh-ului, eu am rh-ul negativ si as avea nevoie de acest vaccin RHOGAM sa il fac in cele 72 de ore de la nastere, daca bebe va avea rh-ul pozitiv.
Problema este ca in maternitate nu exista si nici in farmaciile din Brasov nu l-am gasit.
Stiti cumva cum as putea face rost de el? pray.gif Mai am la dispozitie cam 2 saptamani, asta daca bebe nu se grabeste! pray.gif

esti sigura ca nu exista in maternitate?eu am nascut la maternitatea din brasov pe 3februarie si mi-au facut acel vaccin fara sa dau nici un leu,daca il cumperi e cam 500lei!


--------------------

[/url]

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 02:20 PM