Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sa Ne Amintim Cat Iubim Mamele
USA
postare Feb 12 2010, 05:51 PM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(dyanp @ Feb 12 2010, 06:42 PM) *
...si mie cred ca mi-e mai greu si pentru ca nu stiu multe lucruri, multe lucruri pe care cei care au crescut cu mama le au si nici nu-si dau seama...sper sa fie bine.... trandafir.gif

Sa iti spun sincer.....si yo simt acelasi lucru...simt ca nu stiu multe..si am avut si am mama langa mine.....dar eu cred ca prin faptul ca yo sunt departe de ea la propriu....ma simt de multe ori slaba ca nu stiu cum e bine....
So, yo pot spune clar..mamele..bunicile....buniciii..au un rol radical langa noi....si cand nu sunt concret langa noi...pierdem din echilibru...din stapanirea de sine.....yo una asta simt....de multe ori am sunat plangand la mama.....ptr ca ma simteam slaba..simteam ca nu stiu sa fiu mama.....si de fiecare data dupa ce inchideam telefonul..ma simteam alt om....
Doamne, ce minune e o mama pe pamant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..parintii in general!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 12 2010, 05:52 PM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



QUOTE(aly80r @ Feb 12 2010, 08:47 AM) *
Eu sunt convinsa ca va fi bine pt ca eu vad in tine o femeie cerebrala, cu picioarele bine infipte in pamant si sunt ferm convinsa ca vei incerca sa le oferi ceea ce tie ti-a lipsit. Uite, numai faptul ca iti ceri scuze copilului tau de 4 anisori (iar el intelege asta) spune multe. Nu multe mame fac asta. partners.gif



sa-l vezi pe sot cum face cand il pun si pe el sa-si ceara scuze daca a gresit....ehh, asa e cand ai 3 baieti, mai greu....asta cu cerutul scuze...eu am suferit toata viata cand am luat bataie pe nedrept sau certata pe nedrept si nu mi s-a cerut o data scuze..si am zis ca n-o sa fiu asa, plus ca...vad ca Andrei are initiative...cand vede el ca m-a suparat isi cere scuze din proprie initiativa.....asa ca merita

ooo, ce de laude....sotul imi zice disperel...oare cine o avea dreptatemultumesc oricum pt aprecieri...fac bine la sulfet.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Feb 12 2010, 05:55 PM
Postare #23


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(dyanp @ Feb 12 2010, 07:52 PM) *
ooo, ce de laude....sotul imi zice disperel...oare cine o avea dreptatemultumesc oricum pt aprecieri...fac bine la sulfet.


liwlol.gif liwlol.gif paaaiiii......el te cunoaste muuullllttt mai bine decat mine liwlol.gif


Cat despre aprecieri.........asa te "cunosc" eu din ceea ce am citit pe aici blush.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 12 2010, 05:57 PM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818




QUOTE(aly80r @ Feb 12 2010, 08:55 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif paaaiiii......el te cunoaste muuullllttt mai bine decat mine liwlol.gif
Cat despre aprecieri.........asa te "cunosc" eu din ceea ce am citit pe aici blush.gif


mersi, esti dulce, adevarul ca intotdeauna e undeva la mijloc...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 12 2010, 05:58 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Asa e USA si de aia ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare secunda pentru sora mea notworthy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 12 2010, 06:08 PM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(mir0108 @ Feb 12 2010, 07:30 PM) *
pt mine ..mami e o sfanta!si insasi ideea de mama asa o percep!EA ESTE cea care sufera totul ,sacrifica totul..indura totul ca sa iti fie tie ,pui al ei ...BINE!
pt mama m-am certat ,m-am zbatut...m-am infuriat ...tot ce face o mama numai pt puiul ei,asa am simtit eu de copil-sa fac totul pt mami meu-CEA MAI BUNA ,BLANDA ..CU SPIRIT DE SARIFICIU IMENS..CU DRAGOSTE INFINITA...MAMA DIN LUME!

MAMI TE IUBESC INTOTDEAUNA SI PT TOTDEAUNA!ESTI CEA MAI BUNA...

o poezie scrisa de sora mea(era adolescenta pe atunci..si poezia a fost publicata in revistele alea ..luceafarul sau cum se numeau!)..pt mami noastra iubita!
MAMA E ASA GINGASA...
SI ATAT DE RABDATOARE!
SUFERA ORICE SE 'NTAMPLA..
CAND ESTI MIC
SI CAND ESTI MARE!
ALEARGA CA O FURNICA ..
TOATA ZIUA STA 'N PICIOARE..
SI TE'NTREBI:
NU MAI OBOSESTE OARE?CA E ZIUA TARE MARE!
MAINILE II SUNT ZBARCITE
FATZA EI ,SARACA-I ASPRA!
OCHII SUNT SCALDATI IN LACRIMI,
CAND DE-ACASA ESTI PLECATA!
vai ..si in contextul celor scrise mai sus..sa va spun ca zilele trecute am pregatit sa mergem la mami meu...si luisa a preferat sa ramana acasa cu o verisoara de a ei (pe care o aveam in vizita toata vacanta de altfel...si e mare ,fata de liceu!...)am plecat cu inima tare trista...i-am explicat ce inseamna mama pentru mine...si am si pedepsit-o cu maruntisuri de ale ei-geb :fara desene ...fara dulciuri..prostii!TREBUIE SA FIM TARE ATENTE ,ASTAZI,CAND COPII NOSTRI CRESC INTR-O SOCIETATE ATAT DE....

Ce poezie frumoasa si cat adevar e in ea! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Intotdeauna am fost de parere ca cea care tine familia unita este mama si probabil nu imi voi schimba prea curand convingerea asta.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 12 2010, 06:10 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(dyanp @ Feb 12 2010, 07:42 PM) *
sincer ce s-a intamplat intre parintii mei...cu adevarat nu o sa aflu niciodata, am renuntat la idee de mult, ce m-a chinuit multi ani a fost faptul ca nu a interesat-o de noi, apoi am ajuns la indiferenta....si cam asta e, nu o urasc, nu-i doresc raul, de fapt nu-i doresc nimic pentru ca nu exista pentru mine....si da, pentru baietii mei sunt in stare sa fac orice, multumesc lui Dumnezeu ca m-a intarit. Sincer, incerc sa fiu o mama buna, uneori recunosc ca sunt cam dura...aseara am fost si aiurea, fara un motiv intemeiat si cand i-am cerut scuze copilului...dupa ce si-a cerut el scuze...mi-a zis, lasa mami, e-ntmpla(se intampla), offf, daca un copil de 4 ani intelege.....la mine trebuie sa am pretentii si mai mari....oricum am vazut ca pentur el conteaza tare mult sa-mi cer scuze si analizeaza dupa situatia....off, e greu sa fi mama, e frumos, dar e si foarte greu...si mie cred ca mi-e mai greu si pentru ca nu stiu multe lucruri, multe lucruri pe care cei care au crescut cu mama le au si nici nu-si dau seama...sper sa fie bine.... trandafir.gif

Sunt sigura ca momentele prin care ai trecut te vor ambitiona sa faci tot ce poti pentru ca baietilor tai sa le fie bine, sa simta dragostea de mama si sa le fii alaturi in tot ceea ce fac. Chiar daca multe lucruri nu le-ai vazut sau nu le-ai trait cand erai tu copil, sunt sigura ca vei gasi forta sa treci peste si sa fii cu adevarat mama pt cei doi pici hug.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Feb 12 2010, 06:11 PM
Postare #28


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



EU ATUNCI CAND SPUN MAMA MA GANDESC LA BUNICA MEA,EA...ACUM E PRINTRE INGERI...M-A CRESCUT SI M-A IUBIT ASA CUM MAMA CARE M-A NASCUT NU A STIUT SAU NU A VRUT SA O FACA...SI ATAT MI-E DE GREU...EU NU AM AVUT PARTE DE CEEA CE SCRIETI VOI...SUNTETI NOROCOASE!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Feb 12 2010, 06:15 PM
Postare #29


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(dyanp @ Feb 12 2010, 07:58 PM) *
Asa e USA si de aia ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare secunda pentru sora mea notworthy.gif

DRAGA MEA...VAZAND POSTARILE TALE...AM INDRAZNIT SA SPUN SI EU...CA MAMA NU ESTE DOAR CEA CARE TE NASTE...SI APOI NU-TI RASPUNDE MACAR LA UN ZAMBET, STRIGAT, DORINTA...AM SIMTIT ASTA SI E ...DUREROS...
MA BUCUR CA SUNT MAMICA SI...IMI DORESC CA NATY MEU SA SIMTA CA-I SUNT APROAPE...
SI EU POT SPUNE CA AM SIMTIT DRAGOSTEA DE MAMA DATORITA BUNICII MELE oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Feb 14 2010, 11:07 AM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566






La multi ani de Valentine's Day! Sa iubiti si sa fiti iubite!




--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 02:25 PM