Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Menage A Trois
LuliLuli
postare May 8 2016, 04:10 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 8-May 16
Membru nr.: 238,553



Probabil ca multi vor interpreta acest topic in diferite feluri, multi se vor revolta, altii il vor accepta fara prea multe comentarii. E nevoie de ceva mai multa deschidere catre ceea ce este nou si de ceva mai multa putere de acceptare. Cert este ca ideea sexului in trei, ca modalitate de a diversifica viata sexuala a unui cuplu nu mai este chiar o noutate. Multi il practica cu succes, fara a se face niciun fel de valva in jurul lor. E alegerea lor si, atata timp cat pe ei nu ii deranjeaza, nu vad de ce sa ii deranjeze pe altii.
Cuplu casatorit, oameni cu facultate, situatie materiala relativ buna cauta un cuplu/o fata pentru sex ? acesta ar fi portretul robot al celor care fac anunturi de acest fel. Parerea mea ar fi ca cei care au o oarecare pregatire intelectuala sunt mai deschisi la nou decat cei cu nivel de educatie scazut. Omul pregatit intelectual cauta mereu alternative, solutii, situatii noi, incitante. Unii ar spune ca acolo unde un cuplu doreste prezenta alcuiva nu mai este vorba de sentiment, acolo nu mai exista iubire, nu mai exista pasiune, e doar o incercare de a salva ceva ce nu mai merge, apeland la solutii etreme.
Eu as spune ca, dimpotriva, intr-un astfel de cuplu exista mult mai multa incredere, comunicare, apropiere, cunoasterea buna a celuilalt. Nu ajungi sa ai o relatie in trei pana nu discuti inainte despre asa ceva, pana nu analizezi care sunt implicatiile emotionale si pana nu decizi impreuna ca merge facut si asa ceva.
Implicatii exista cu siguranta, iar orice lucru nou poate avea consecinte benefice sau nu. Deprinde de multi factori si de particularitatile fiecarui cuplu in parte, de aceea e greu sa generalizezi.
In timp ce sex-ul in trei este condamnat in general de societatea noastra conservatoare din motive "morale", multe cupluri experimenteaza acest lucru si, exact ca in cazul unei casnicii, pe care toti o accepta dar care se poate termina catastrofal, rezultatul poate fi bun sau prost.
Da, sunt o multime de probleme pe care sexul in trei le ridica:
- siguranta: ne e frica sa ne intilnim cu straini, nu stii niciodata cu cine ai de-a face (droguri, boli, lume interlopa, si o lista enroma de riscuri )
- compatibilitate: e nevoie de ceva intimitate, cunoastere, inainte sa ajungi in pat...
- neimplicare (just sex), adica trebuie sa fie clar care e treaba, prietenie, sex, fun...dar atat...
- oare o astfel de fantezie pusa in practica nu ne va afecta relatia noastra de cuplu? (in acest moment zicem ca nu, ni se pare excitant, dar nu stii niciodata cum e sa vezi o fantezie transpusa in realitate)
Personal, mi-ar placea sa am o astfel de experienta. Sotului meu, nici nu mai zic, am discutat deja despre acest lucru. Eu, ca femeie, ma simt atrasa de ideea de a experimenta sexul in trei cu o alta femeie. Atat timp cat pe mine nu ma deranjeaza lucrul acesta, ce crede altcineva nici nu ma intereseaza. E puterea mea de a face acest lucru si decizia nu ma sperie. Din pacate insa, desi internetul e plin de anunturi cu fete care isi ofera disponibilitatea pentru asa ceva, aceste anunturi ma lasa rece. Sa fac lucrul acesta alaturi de soul meu si de o alta femeie inseamna pentru mine ca toate aceste trei persoane sa fim pe acelasi plan. Trei intr-o relatie de moment cu tot ce inseamna acest lucru : comunicare, prietenie, respect, egalitate. Ideea de a face acest lucru pe bani e singura care ma degusta.
Da, as accepta un sex un trei cu cineva pe care sa o consider prietena. O femeie ca noi, educata si deschisa la minte, care sa nu se ingrozeasca in fata ideii de a experimenta ceva nou. O femeie care sa ia totul de la viata. O femeie care sa aiba copii ca noi, care sa aiba o situatie materiala c cat de cat similara cu a noastra, care sa aiba serivici si responsabilitati ca noi, dar care uneori sa isi doreasca sa lase toate acestea in urma, pentru a evada, doar pentru placerea ei, intr-o experienta noua, benefica si pentru ea, asa cum e si pentru noi. As petrece o vacanta in trei, de exemplu, undeva unde o zi, sau doua, sau trei, tot ce fac sa fie pentru mine, pentru puterea mea de a trece prin viata incercand totul si nu cramponandu-ma de rigori morale si de prejudecati.
Ma intreb daca sunt singura care gandesc in felul acesta. Ma intreb daca sunt singura mamica care nu se teme de experiente de genul acesta. Voi ce parere aveti, ideea aceasta vi se pare incitanta sau va intriga sau va dezgusta ? Simt nevoia sa vorbesc despre alta cu alte femei, scrieti-mi aici sau chiar pe adresa de email curioscurioasa2014@yahoo.com (desi nu stiu daca e corect sa dau aici o adresa de email)

Aceasta postare a fost editata de LuliLuli: May 8 2016, 04:13 PM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chenlina
postare Jul 26 2018, 05:37 AM
Postare #2


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 7-July 17
Membru nr.: 238,952



ugg outlet
adidas nmd shoes
adidas yeezy
vans shoes
nike outlet online
birkenstock shoes
timberland outlet
new balance outlet
adidas superstar
coach outlet
ray ban sunglasses
coach factory outlet
ray ban sunglasses discount
mulberry outlet
kate spade bags
ray ban sunglasses
nike shoes
polo ralph lauren outlet online
nike outlet online
lebron james shoes
pandora charms sale clearance
longchamp handbags
canada goose sale
coach outlet
cheap ray bans
jimmy choo outlet
timberland boots
moncler coats
coach outlet
yeezy 350 boost
coach factorty outlet
adidas yeezy
nike outlet
uggs
cartier outlet
salomon shoes
pandora jewelry outlet
polo ralph lauren outlet
fitflops
coach outlet store
air jordan shoes
adidas yeezy
nike epic react flyknit
supreme clothing
ralph lauren outlet
christian louboutin outlet
nike air max 1
pandora outlet
fitflops sale clearance
coach canada
coach factory outlet
louis vuitton outlet online
polo outlet
oakley sunglasses
cleveland indians jerseys
hermes handbags
nike air max 87
hermes handbags
michael kors handbags
adidas campus
uggs outlet
colorado rockies jerseys
ecco shoes
air max 2018
converse outlet store
converse all star
new york mets jerseys
coach outlet online
rolex watches
harden vol 1
canada goose outlet
nike outlet store
christian louboutin outlet
coach outlet online
supreme new york
adidas nmd
oakley sunglasses
louboutin shoes
birkenstocks
air max 2019
cheap nba jerseys
timberland boots
los angeles angels jerseys
jordan retro 11
nike tessen
nike cortez
pandora store
supra shoes
coach outlet store
skechers shoes
nike shox
fitflops sale
baltimore orioles jerseys
cheap nike air max
adidas shoes
ugg boots on sale
moncler jackets
ugg outlet
discount oakley sunglasses
longchamp handbags
mbt shoes
180726yueqin
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacketsy
postare Jun 17 2019, 10:07 AM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 26
Inscris la: 17-June 19
Membru nr.: 239,623



The rebels had time, temptation and guidance.
Replica Balenciaga Triple S
Burberry Scarf Replica
Replica Gucci Belt
Fake Fendi Belt
Replica Oakley Sunglasses
Hermes Belt Replica
Replica Versace Shoes
ReplicaFerragamo Belt
Fake Louis Vuitton Belt
replica sunglasses uk
gucci belt and other rebels stayed in xianyang for nearly four months. After burning, killing and looting the city, they had plenty of time to dig and rob graves. Four months is warranted
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soki
postare Jun 28 2019, 10:31 AM
Postare #4


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 67
Inscris la: 19-June 18
Membru nr.: 239,198




Pai ca sa "evadezi" trebuie sa faci menage a trois? Exista o gramada de alte posibilitati pri care poti "evada" din viata cotidiana. Dar in fine, fiecare cu parerea lui!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killersmile11
postare Dec 18 2020, 07:28 AM
Postare #5


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 157
Inscris la: 1-December 20
Membru nr.: 240,711



thanks for this helpful article! lawn service
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Mar 10 2022, 03:23 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,492
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



This is a great post. I like this topic.This site has lots of advantage.I found many interesting things from this site. It helps me in many ways.Thanks for posting this again. Financial Freedom
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Mar 10 2022, 03:27 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,492
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post. Great work Financial Freedom
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Mar 10 2022, 03:30 PM
Postare #8


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,492
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



very interesting post.this is my first time visit here.i found so many interesting stuff in your blog especially its discussion..thanks for the post! Financial Freedom
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Mar 10 2022, 03:34 PM
Postare #9


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,492
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



I have read your excellent post. This is a great job. I have enjoyed reading your post first time. I want to say thanks for this post. Thank you... Financial Freedom
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seomind
postare Mar 10 2022, 03:36 PM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,492
Inscris la: 4-February 21
Membru nr.: 240,980



This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. Financial Freedom
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:36 PM