Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Impletim?
perla163
postare Mar 29 2009, 02:21 PM
Postare #11


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



buna fetele,am adus cateva modele simple...... voi nota: ochi pe fata= f; ochi pe dos= d;margine=m;iar ochiurile ce se repeta le pun intre ** .
MODEL 1-BOB DE OREZ .....ochiurile trebuie sa fie multiplu de 2 +1ochi+ 1 ptr fiecare margine;randul 1: 1margine,apoi* 1f,1d*repetati de la * la * terminam cu 1f si 1 m;Rand 2 la fel cu primul.......se repeta mereu aceste 2 randuri.
MODEL 2-BOB DE OREZ DUBLU......multiplu de 2 +1+1ptr fiecare margine; RAND 1: 1m,*1f,1d*1m;rand 2si 4:lucram ochiurile asa cum se prezinta,terminam cu 1f,1m; Rand 3::1m,*1d,1f*repetam de la *la *si terminam randul cu 1d,1m.repetati mereu aceste 4 randuri.
MODEL 3-PUNCT NISIP multiplu de 2+1+1ptr fiecare margine;Rand 1:totul pe fata;Rand 2:1m,1d,*1f,1d*repet de la *la *si terminam randul cu 1m;REPETATI MEREU ACESTE " RANDURI.
MODEL 4- SEMINAT SIMPLU: multiplu de 4 + 1+1 ptr fiecare margine;RAND 1,3,5 si 7 se lucreaza tot pe fata;RAND 2si 6: tot pe dos;Rand 4:1m,1f,*3d,1f*1m;RAND 8:1m,1d,*1d,1f,2d*1m.REPETATI MEREU ACESTE 8 randuri.sper sa reusiti!!!!!!!!!!spor la munca!!!!!!! notworthy.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maryhynt
postare Mar 29 2009, 02:24 PM
Postare #12


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



QUOTE(perla163 @ Mar 29 2009, 03:21 PM) *
buna fetele,am adus cateva modele simple...... voi nota: ochi pe fata= f; ochi pe dos= d;margine=m;iar ochiurile ce se repeta le pun intre ** .
MODEL 1-BOB DE OREZ .....ochiurile trebuie sa fie multiplu de 2 +1ochi+ 1 ptr fiecare margine;randul 1: 1margine,apoi* 1f,1d*repetati de la * la * terminam cu 1f si 1 m;Rand 2 la fel cu primul.......se repeta mereu aceste 2 randuri.
MODEL 2-BOB DE OREZ DUBLU......multiplu de 2 +1+1ptr fiecare margine; RAND 1: 1m,*1f,1d*1m;rand 2si 4:lucram ochiurile asa cum se prezinta,terminam cu 1f,1m; Rand 3::1m,*1d,1f*repetam de la *la *si terminam randul cu 1d,1m.repetati mereu aceste 4 randuri.
MODEL 3-PUNCT NISIP multiplu de 2+1+1ptr fiecare margine;Rand 1:totul pe fata;Rand 2:1m,1d,*1f,1d*repet de la *la *si terminam randul cu 1m;REPETATI MEREU ACESTE " RANDURI.
MODEL 4- SEMINAT SIMPLU: multiplu de 4 + 1+1 ptr fiecare margine;RAND 1,3,5 si 7 se lucreaza tot pe fata;RAND 2si 6: tot pe dos;Rand 4:1m,1f,*3d,1f*1m;RAND 8:1m,1d,*1d,1f,2d*1m.REPETATI MEREU ACESTE 8 randuri.sper sa reusiti!!!!!!!!!!spor la munca!!!!!!! notworthy.gif


vrem si poze! k yo una sunt mai grea de cap!!! liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 29 2009, 06:52 PM
Postare #13


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(maryhynt @ Mar 29 2009, 02:24 PM) *
vrem si poze! k yo una sunt mai grea de cap!!! liwlol.gif
acuma nu pot,ca sotul e plecat si nu am aparatul de fotografiat..........totusi o sa incerc sa le scanez din carte....... notworthy.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adioana708
postare Mar 29 2009, 06:59 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 765
Inscris la: 24-February 08
Din: madrid
Membru nr.: 15,958




imi plac la nebunie. abia astept sa raman insarcinata ca sa ma apuc de treaba.........deocamdata lucrez tot la fata de masa......cam lenesa in ultima vreme, recunosc.


--------------------
[url="http://daisypath.com"][/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 29 2009, 10:03 PM
Postare #15


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(adioana708 @ Mar 29 2009, 06:59 PM) *
imi plac la nebunie. abia astept sa raman insarcinata ca sa ma apuc de treaba.........deocamdata lucrez tot la fata de masa......cam lenesa in ultima vreme, recunosc.

bine,atunci spor la munca..........in ambele sensuri.......stii tu la ce ma refer........aaa si vroiam sa spun ca modelele de sus nu sunt special ptr paturite la copii.......ci doar modele de impletit!!!!!!!!! notworthy.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Apr 27 2009, 10:02 PM
Postare #16


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Dyana, in pozele alea mai frumoasa e Lara... rolleyes.gif
Si ca raspuns la intrebarea topicului "Impletim?"....merge....Impleteam...sad.gif


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 27 2009, 10:11 PM
Postare #17


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Si poncho a iesit f frumos, Claudia! Multumim, oricum oFloare.gif
Eu am in proiect un hanorac; mai am o maneca si gluga. Sper sa iasa.. biggrin.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LoriG
postare May 6 2009, 09:50 AM
Postare #18


ATK
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,967
Inscris la: 11-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 48,075



Pun modelul de vesta aici din care noi mai avem de lucrat vreo 10 randuri rolleyes.gif .
Acum stau si ma gandesc daca ar fi mai usor de vizualizat sa deschid cate un topic pentru fiecare model in parte
huh.gif

Aceasta postare a fost editata de LoriG: May 6 2009, 09:50 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LoriG
postare Jun 28 2009, 03:57 PM
Postare #19


ATK
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,967
Inscris la: 11-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 48,075



Am terminat de mult vesta smile.gif si am facut o tentativa de semn de carte (album) biggrin.gif , din pacate acum ca am timp sa postez nu am pozele la mine. Promit sa revin cu foto!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jun 28 2009, 04:39 PM
Postare #20



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



cand o sa intru in posesia hanoracului impletit de Dyana ( pt Bobo) oFloare.gif o sa-l postez si eu aici yes.gif yes.gif yes.gif yes.gif

Aceasta postare a fost editata de Danutza_rge: Jun 28 2009, 04:39 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 06:22 AM