Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cadouri Pentru Doamne Educatoare, Idei va rog
gabytoma
postare Nov 26 2010, 07:30 PM
Postare #1


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 158
Inscris la: 3-October 07
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 7,534



Sunt casiera la gradinita si pentru craciun am strans ceva banuti pentru a cumpara din partea copiilor cadouri la doamna si domnisoara educatoare........problema este ca trebuie sa ma incadrez in maxim 150 lei si trebuie sa iau ceva care sa le impresioneze.....initial m-am gandit la ceva pahare de cristal dar am inteles ca de-a lungul anilor au tot primit sticlarie si produse pentru bucatarie. Ce sfaturi imi dati ?


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruby
postare Nov 26 2010, 08:58 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,152
Inscris la: 20-January 09
Din: somewhere ...
Membru nr.: 65,917



QUOTE(gabytoma @ Nov 26 2010, 09:30 PM) *
Sunt casiera la gradinita si pentru craciun am strans ceva banuti pentru a cumpara din partea copiilor cadouri la doamna si domnisoara educatoare........problema este ca trebuie sa ma incadrez in maxim 150 lei si trebuie sa iau ceva care sa le impresioneze.....initial m-am gandit la ceva pahare de cristal dar am inteles ca de-a lungul anilor au tot primit sticlarie si produse pentru bucatarie. Ce sfaturi imi dati ?

sa intrebi via via ,o apropiata de-a educatoarei ce o poate intreba subtil.mama mea a lucrat in domeniu si asta era sistemul .stia ce vroia si aia primea si toata lumea era multumita .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Nov 26 2010, 09:49 PM
Postare #3


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



nasol moment......da o raita prin magazine si faci o lista cam ce s-ar incadra in banuti si gusturi si vorbesti cu restul mamelor.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Nov 27 2010, 01:22 PM
Postare #4


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186




Bun subiect...Si la noi o sa se stranga bani si chiar as vrea sa stiu cam ce s-a cumparat la doamne pana acum...Poate sunt mamici care ne pot ajuta...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 27 2010, 05:17 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Fetelor, eu pot sa va impartasesc din partea cealalta a baricadei biggrin.gif Am fost invatatoare 4 ani in Buc si, evident, am primit diverse cadouri cu diferite ocazii. Insa una din mamici era profesoara acolo si venea mereu sa imi spuna cam ce idei au si ce as vrea eu din alea, ca ne permiteam sa discutam deschis. Asa m-am ales cu ceva seturi de farfurii, un mini robot de bucatarie, un cuptor cu microunde, bijuterii din aur etc. Deci, parerea mea ar fi ca cineva care isi permite sa discuta cu ed sa-i ceara o sugestie trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Nov 27 2010, 05:20 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura75
postare Nov 27 2010, 05:25 PM
Postare #6


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 132
Inscris la: 19-April 10
Din: Craiova
Membru nr.: 141,531



Asa e, cel mai bine incearca sa afli ce isi doresc.
Noi la grupa mica am cumparat pentru doamnele educatoare cate un lantisor de aur, iar de 8 martie le-am luat si un medalion. Cam de aceeasi valoare am cumparat si pentru doamnele ingrijitoare.
La grupa mijlocie insa, s-a ocupat alta mamica de cadouri si a cumparat cate un ceas educatoarelor si o poseta ingrijitoarelor, astfel ca Mos Craciun a scos din sac ditamai cadoul pentru ingrijitoare si cate unul mititel pentru educatoare.
Depinde si de gusturile doamnelor, mie de exemplu imi plac foarte mult cadourile handmade, chiar daca nu au o valoare materiala mare, prefer oricand un sapun sau o crema facute de o manufactura din Romania, sau un lucru crosetat ori tricotat manual, sau chiar bijuterii handmade.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Nov 27 2010, 05:59 PM
Postare #7


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(laura75 @ Nov 27 2010, 01:25 PM) *
Asa e, cel mai bine incearca sa afli ce isi doresc.
Noi la grupa mica am cumparat pentru doamnele educatoare cate un lantisor de aur, iar de 8 martie le-am luat si un medalion. Cam de aceeasi valoare am cumparat si pentru doamnele ingrijitoare.
La grupa mijlocie insa, s-a ocupat alta mamica de cadouri si a cumparat cate un ceas educatoarelor si o poseta ingrijitoarelor, astfel ca Mos Craciun a scos din sac ditamai cadoul pentru ingrijitoare si cate unul mititel pentru educatoare.
Depinde si de gusturile doamnelor, mie de exemplu imi plac foarte mult cadourile handmade, chiar daca nu au o valoare materiala mare, prefer oricand un sapun sau o crema facute de o manufactura din Romania, sau un lucru crosetat ori tricotat manual, sau chiar bijuterii handmade.


Acum depinde si de cat de mare era lanticul...sau de cat pot mamicile sa dea...Desi cred ca acum s-au cam schimbat "averile"...Gramul de aur s-a scumpit...Evident ca daca as fi in locul lor mi-ar placea un astfel de cadou...DAR sunt putin carcotasa si spun ca dna lui Stefi nu prea face mare lucru cu ei la grupa mica...Am observat ca grosul se face atunci cand sunt fetele in practica... oFloare1.gif Ramane insa de vazut ce zic mamicile la momentul respectiv...Poate vom gasi o solutie care sa multumeasca pe toata lumea... partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Nov 27 2010, 11:57 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



nu as vrea sa supar pe nimeni cu postarea mea (desi - inevitabil - am sa o fac smile.gif ) dar am sa va spun si parerea mea tot de pe partea cealalta a baricadei ...vorba lui Manu

eu am fost si profesoara si diriginta la multe clase ...de la clasa a treia pana la clasa a VIII-a
ceea ce spuneti voi aici mi se par lucruri extrem de exagerate dar pe care, din nefericire, le-am observat si eu la scoala unde lucram

ce pot eu sa spun este faptul ca eu, ca profa/diriginta, nu am fost de acord sa primesc mai mult de un buchet de flori la astfel de ocazii (si chiar nu va mint) iar in momentul cand au aflat ca voi pleca de la scoala au insistat anumite clase sa imi ofere suveniruri care au constat in lucruri minore gen: o poza cu toata clasa unde s-au semnat toti si mi-au scris cateva cuvinte, felicitari si cel mult (asta am primit de la o clasa unde eram - se pare - ultra iubita) un cub de cristal micutz pe care scria "We love you" ...pe care il am intr-o cutiuta unde am toate amintirile mele si la care ma uit cu drag cand ma apuca nostalgia zilelelor cand eram profa

pentru mine a contat mai mult ideea ca imi ofera fiecare cu drag o floare decat un cadou in sine ...dar asa-s eu mai visatoare

cand vad ca scrieti de lantisoare de aur, posete, ceasuri ... si alte cele ma ia cu friguri la spate ...daca le dati doar flori credeti ca nu o sa se ocupe de copii la fel ca si pana acuma ???? ar fi posibil asa ceva???
LA GRUPA MICA ???? pai la clasa 12-a ce o sa le dati???? MASINI????

editare ulterioara Si daca asa sta treaba pai merita sa fii prof, nu??? sa te mai plangi ca ai salar mic??? vad ca vin bunuri pe alte cai .....daca esti de acord cu acest sistem ...hhhmmm

cred ca totusi nu e normal un astfel de comportament ...sunt totusi si parinti care pur si simplu nu isi permit si astfel de costuri ..cu acei copii ce se intampla ????? sau nu-mi spuneti ca dati educatoarei/profesorului si lista cu cei care au contribuit la cadou ca sa stie clar care-s aia buni???
care e procedura ? sunt chiar curioasa ....

Aceasta postare a fost editata de Lusha&Zbenguica: Nov 28 2010, 12:16 AM


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Nov 28 2010, 12:39 AM
Postare #9


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Nov 27 2010, 11:57 PM) *
cred ca totusi nu e normal un astfel de comportament ...sunt totusi si parinti care pur si simplu nu isi permit si astfel de costuri ..cu acei copii ce se intampla ????? sau nu-mi spuneti ca dati educatoarei/profesorului si lista cu cei care au contribuit la cadou ca sa stie clar care-s aia buni??? care e procedura ? sunt chiar curioasa ....


Chiar asta e procedura. Cadoul e insotit de o felicitare...alaturi de urari sunt trecuti si copii celor ce cotizeaza! oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Nov 29 2010, 10:14 AM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



un bon de valoare in bani ...nu exista????
la un magazin undeva...




--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th May 2024 - 10:54 PM