Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 559 560 561 562 563 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
Doinitzagabriela
postare Mar 18 2009, 09:42 AM
Postare #5601


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(sweet_yonutza @ Mar 18 2009, 11:23 AM) *
neatza mamici...eu am ajuns luni noapte in romania...am scapat si de o grija...azi ma duc sa ma inscriu la medic de familie,de fapt prima data sa-mi fac asigurarea si apoi sa imi caut gine...vaiii fetelor se apropie momentul si o sa ne tinem bebeii in brate... wub.gif ...nastere usoara sa aveti toate tzuc.gif



Ma bucur ca ai ajuns cu bine si ca bebe e bine, sper sa iti gasesti si doctorul potrivit pentru nastere, floare2.gif


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_alexaa
postare Mar 18 2009, 09:45 AM
Postare #5602


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 731
Inscris la: 3-February 09
Membru nr.: 69,343



QUOTE(bebepis @ Mar 18 2009, 11:08 AM) *
Multa bafta! Sa ai nastere usoara si bebe sanatos! Si daca ai timp poate intri putin dupa ce te intorci acasa sa imi zici cateva cuvinte de cum a decurs nasterea si de conditiile din spital. trandafir.gif



Bineinteles ca voi intra si am sa va povestesc cum a fost,am sa pun si pozici cu BB... partners.gif
Bafta la control di@.....
O zi frumoasa la gravida.gif si jucaus.gif


--------------------



Un ingeras a aparut in vietile noastre,acela este Patrick Mihai!!!






http://www.ph-online.ro/prahoveanul-anului...02-adrian-iacob
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni&BB
postare Mar 18 2009, 10:05 AM
Postare #5603


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534



QUOTE(marylena7 @ Mar 18 2009, 08:35 AM) *
buna dimineata burticutelor ma bucur ca sunteti bine si asteptati bebeii cu nerabdare ca si mine de alfel dar eu mai am de asteptat mai mult 23 24 aprilie va doresc la cele care se pregatesc de nastere o nastere cat mai usoara si bebei sanatosi si frumosi si eu merg azi la medicul de familie sa vad ce mai face bebelina mea va pup si aveti grija de voi oFloare1.gif



QUOTE(di@ @ Mar 18 2009, 10:10 AM) *
netaza fetelor...
ma bucur sa aud ca ai vesti bune de la eco si ca bebe e ok...si eu merg azi la control la medicul meu si imi va spune cum stau cu colul...
pupici si nastere usoara si bb sanatos sa ai...


Servus fetelor!
va doresc multa bafta la doctor si sa aveti grija de voi si de bebeii vostri!
oFloare.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni&BB
postare Mar 18 2009, 10:33 AM
Postare #5604


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534




Buna mamici cu burtici !
am fost aseara la dr. pentru eco si monitorizarea lui bebe. A fost tare haios la monitorizare, pt ca am stat mai mult de jumatate de ora, incercad sa monitorizam bcf-urile, dar bebe era intr-un chef de joaca de zile mari, incat mare lucru nu s-a putut monitoriza....doar ca nu aveam contractii...
Vestea cea mare e ca dr. m-a programat deja pt cezariana, pe 9 aprilie, ora 14.30 (desi dpn-ul era pe 14 apr, dar nu are rost sa riscam suplimentar zicea dr, date fiind problemele pe care le am deja cu uterul malformat, prezentatia pelviana a lui bebe si preeclampsia)...numai sa nu ne faca bebe o surpriza mai repede! rolleyes.gif
Colul mi-e lung si inchis, placenta e inca ok...deci teoretic as putea ajunge pe 9 aprilie...dar cel mai important e ca am implinit 36 de sapt si pericolele cele mai mari pt bebe au trecut.
A, era sa uit ! Bebe are 2700-2750 gr. (cat a avut Alexandra la nastere)...deci se pare ca va fi mai grasunel ca surioara lui.
Bineinteles ca la eco (intai 2D si apoi mi-a facut si 3D) a stat si Alexandra, care a fost in culmea fericirii ! Imi dadea pupici tot timpul si s-a distrat copios cand a vazut degetelele de la piciorusele lui bebe.
Am vizitat apoi si clinica (care e super, atat din punct de vedere al confortului, cat mai ales al dotarilor pt mamici si bebelusi !)...am vazut si bebelusii care s-au nascut zilele trecute...spre incantarea Alexandrei...
Cam asa a fost seara de ieri...desi acum mi-e cam groaza cind stiu exact ziua si ora...
Pupici ! oFloare.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 18 2009, 10:54 AM
Postare #5605


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Si noi mergem maine la eco si la monitorizare sper sa fie totul ok. notworthy.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Mar 18 2009, 10:58 AM
Postare #5606


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(moni&BB @ Mar 18 2009, 12:33 PM) *
Buna mamici cu burtici !
am fost aseara la dr. pentru eco si monitorizarea lui bebe. A fost tare haios la monitorizare, pt ca am stat mai mult de jumatate de ora, incercad sa monitorizam bcf-urile, dar bebe era intr-un chef de joaca de zile mari, incat mare lucru nu s-a putut monitoriza....doar ca nu aveam contractii...
Vestea cea mare e ca dr. m-a programat deja pt cezariana, pe 9 aprilie, ora 14.30 (desi dpn-ul era pe 14 apr, dar nu are rost sa riscam suplimentar zicea dr, date fiind problemele pe care le am deja cu uterul malformat, prezentatia pelviana a lui bebe si preeclampsia)...numai sa nu ne faca bebe o surpriza mai repede! rolleyes.gif
Colul mi-e lung si inchis, placenta e inca ok...deci teoretic as putea ajunge pe 9 aprilie...dar cel mai important e ca am implinit 36 de sapt si pericolele cele mai mari pt bebe au trecut.
A, era sa uit ! Bebe are 2700-2750 gr. (cat a avut Alexandra la nastere)...deci se pare ca va fi mai grasunel ca surioara lui.
Bineinteles ca la eco (intai 2D si apoi mi-a facut si 3D) a stat si Alexandra, care a fost in culmea fericirii ! Imi dadea pupici tot timpul si s-a distrat copios cand a vazut degetelele de la piciorusele lui bebe.
Am vizitat apoi si clinica (care e super, atat din punct de vedere al confortului, cat mai ales al dotarilor pt mamici si bebelusi !)...am vazut si bebelusii care s-au nascut zilele trecute...spre incantarea Alexandrei...
Cam asa a fost seara de ieri...desi acum mi-e cam groaza cind stiu exact ziua si ora...
Pupici ! oFloare.gif

Multa bafta, 'moni&BB' ! Fii optimista! Intr-adevar, daca bebele e cuminte pana pe 9 aprilie va fi grasunel. Parca spuneai ca vei naste la o clinica particulara, nu? Banuiesc eu ca de aceea esti incantata de conditiile din maternitate! Oricum, se pare ca ati petrecut foarte frumos ieri!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Mar 18 2009, 10:59 AM
Postare #5607


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(andree29 @ Mar 18 2009, 12:54 PM) *
Si noi mergem maine la eco si la monitorizare sper sa fie totul ok. notworthy.gif

Multa bafta! Asteptam vesti bune! trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moni&BB
postare Mar 18 2009, 11:06 AM
Postare #5608


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 179
Inscris la: 27-January 09
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 67,534



Mamigeo, fetelor,
am uitat ceva important...
dr. mi-a recomandat CEROXIM 500 MG. TBL (2X1/zi) - 5 zile si FLUOMIZIN COMPR VAGINALE (1/zi)...pt. a preveni streptococul beta-hemolitic de grup B...si pt ca sa scap si de candida cu aceeasi ocazie...voi ce parere aveti, ati luat asa ceva? nu-i dauneaza lui bebe?
Nu am facut culturi din col, pt ca, zicea dr., nu mai avem timp pt rezultate si apoi pt tratament...asa ca mi-a recomandat acest tratament preventiv...
Multumesc! trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Mar 18 2009, 11:10 AM
Postare #5609


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(anastasia80 @ Mar 17 2009, 10:06 PM) *
Care din voi naste la Giulesti? Vad ca mai toate nasteti prin cezariana, nu mai naste nimeni natural?

anastasia, mai toate nastem natural. doar cateva cazuri de cezariana. tu cum ti-ai propus sa nasti?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Mar 18 2009, 11:14 AM
Postare #5610


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(moni&BB @ Mar 18 2009, 08:33 AM) *
Buna mamici cu burtici !
am fost aseara la dr. pentru eco si monitorizarea lui bebe. A fost tare haios la monitorizare, pt ca am stat mai mult de jumatate de ora, incercad sa monitorizam bcf-urile, dar bebe era intr-un chef de joaca de zile mari, incat mare lucru nu s-a putut monitoriza....doar ca nu aveam contractii...
Vestea cea mare e ca dr. m-a programat deja pt cezariana, pe 9 aprilie, ora 14.30 (desi dpn-ul era pe 14 apr, dar nu are rost sa riscam suplimentar zicea dr, date fiind problemele pe care le am deja cu uterul malformat, prezentatia pelviana a lui bebe si preeclampsia)...numai sa nu ne faca bebe o surpriza mai repede! rolleyes.gif
Colul mi-e lung si inchis, placenta e inca ok...deci teoretic as putea ajunge pe 9 aprilie...dar cel mai important e ca am implinit 36 de sapt si pericolele cele mai mari pt bebe au trecut.
A, era sa uit ! Bebe are 2700-2750 gr. (cat a avut Alexandra la nastere)...deci se pare ca va fi mai grasunel ca surioara lui.
Bineinteles ca la eco (intai 2D si apoi mi-a facut si 3D) a stat si Alexandra, care a fost in culmea fericirii ! Imi dadea pupici tot timpul si s-a distrat copios cand a vazut degetelele de la piciorusele lui bebe.
Am vizitat apoi si clinica (care e super, atat din punct de vedere al confortului, cat mai ales al dotarilor pt mamici si bebelusi !)...am vazut si bebelusii care s-au nascut zilele trecute...spre incantarea Alexandrei...
Cam asa a fost seara de ieri...desi acum mi-e cam groaza cind stiu exact ziua si ora...
Pupici ! oFloare.gif


Felicitari pentru vestile bune! Unde vrei sa nasti?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 559 560 561 562 563 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 06:14 AM