Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nastere Naturala Dupa Nastere Prin Cezariana
simina
postare Nov 21 2007, 11:26 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(shama @ Nov 21 2007, 11:23 PM) *
... basca sonda aia de pipi care e foarte nasoala si ustura de ai impresia ca faci tot timpul pe tine.

Oooo,ce amintire faina Shama!!! laugh.gif Si ce placere cand o monteaza!!! doh.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Nov 21 2007, 11:30 PM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



QUOTE(simina @ Nov 21 2007, 11:26 PM) *
Oooo,ce amintire faina Shama!!! laugh.gif Si ce placere cand o monteaza!!! doh.gif


Da, e nasol, chiar ma gindeam cind era in maternitate daca nu s-au inventat frate niste sonde care sa nu raneasca asa nasol si sa fie mai blinde.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Nov 21 2007, 11:32 PM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(shama @ Nov 21 2007, 11:30 PM) *
Da, e nasol, chiar ma gindeam cind era in maternitate daca nu s-au inventat frate niste sonde care sa nu raneasca asa nasol si sa fie mai blinde.

La a doua cezariana am avut 2 sonde la mine si am zis sa mi-o puna pe aia mai subtire,dar asistenta nu a vrut,ca era posibil sa iasa...oricum,ma simteam penibil cu chestia ia in.....si m-a usturat 1 luna dupa aia...x3 operatii...halal viata sad.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deutza
postare Dec 12 2007, 04:22 PM
Postare #14


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 14-November 07
Membru nr.: 9,661




QUOTE(mikki_blonda @ Nov 21 2007, 06:25 PM) *
buna ,in curand o sa fiu o mamica tanara(22 ani) si sunt insarcinata in 6 luni jumate ,si m-a cam luat frica de pe acum biggrin.gif nastere normala sau cezariana?



wub.gif Buna draga mea! Vreau sa-ti spun sa stai linistita,iar daca poti naste natural fa-o! Eu ma vrut,dar nu s-a putut deoarece a avut cordonul ombilical de 2 ori in jurul gatului si era riscul de strangulare!Cu toate astea,am facut cezariana si nu m-a durut decat 2 zile.Apoi usor,usor mi-am revenit! Adevarat ca doare in continuare,dar nu chiar asa de rau!Iata-ma astazi dupa un an si o luna de cand am nascut si fac treaba mai ceva ca ceilalti:ridic,car,muncesc< si nu am chiar nimic.N u mai mai doare deloc! tzuc.gif
doh.gif Scuza-ma! Da-mi voie sa ma prezint:ma numesc Buga Andreea Marilena,si desi am doar 22 de ani,pot spune ca am o experienta destul de mare in cresterea copiilor,deoarece si pe sora mea tot eu am crescut-o,avand in vedere ca mami era cu serviciul si practic nu aveam ce face.Locuiesc in Giurgiu si sunt casatorita de 2 ani cu acte in regula si de 6 ani sunt impreuna cu sotul meu. SUCCES si sa nu-ti fie frica de nimic! Un copil este cel mai frumos dar lasat de Dumnezeu pe acest pamant! Sper sa ai un copil frumos,mare,cuminte si sanatos! Te pup si ai grija de tine si de familia ta,dar mai ales de ingerasul care se va naste in curand! bb.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deutza
postare Dec 12 2007, 04:27 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 14-November 07
Membru nr.: 9,661



QUOTE(simina @ Nov 21 2007, 11:32 PM) *
La a doua cezariana am avut 2 sonde la mine si am zis sa mi-o puna pe aia mai subtire,dar asistenta nu a vrut,ca era posibil sa iasa...oricum,ma simteam penibil cu chestia ia in.....si m-a usturat 1 luna dupa aia...x3 operatii...halal viata sad.gif

notworthy.gif Buna Simina!Vroiam sa te rog daca imi poti da si mie niste sfaturi?Adica spune-mi,daca primul copil l-am nascut acum 1 an prin cezariana,dupa cat timp il pot face pe al doilea tot prin cezariana,evident?
daca ma poti ajuta si lamuri te rog fa-o! Iti multumesc anticipat,DEUTZA! wub.gif jucaus.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Dec 13 2007, 12:32 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(deutza @ Dec 12 2007, 04:27 PM) *
notworthy.gif Buna Simina!Vroiam sa te rog daca imi poti da si mie niste sfaturi?Adica spune-mi,daca primul copil l-am nascut acum 1 an prin cezariana,dupa cat timp il pot face pe al doilea tot prin cezariana,evident?
daca ma poti ajuta si lamuri te rog fa-o! Iti multumesc anticipat,DEUTZA! wub.gif jucaus.gif

Medicii recomanda sa nu ramai insarcinata inainte de a implini copilul un an,deci poti ramane insarcinata fara probleme.Dar,la mine tot nu au fost probleme nici daca am ramas insarcinata dupa 7,5 luni de la cezariana a doua...nici grija de mine nu prea am avut,ca nu aveam cum.Bebeloiul nr.2 vroia in brate si caram practic unul in burta si unul in brate,cu toate ca medicul mi-a intrezis cu desavarsire.
Mult succes,daca vrei sa mai faci un surior!!! tzuc.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deutza
postare Dec 13 2007, 05:55 PM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members
Postari: 16
Inscris la: 14-November 07
Membru nr.: 9,661



QUOTE(simina @ Dec 13 2007, 12:32 PM) *
Medicii recomanda sa nu ramai insarcinata inainte de a implini copilul un an,deci poti ramane insarcinata fara probleme.Dar,la mine tot nu au fost probleme nici daca am ramas insarcinata dupa 7,5 luni de la cezariana a doua...nici grija de mine nu prea am avut,ca nu aveam cum.Bebeloiul nr.2 vroia in brate si caram practic unul in burta si unul in brate,cu toate ca medicul mi-a intrezis cu desavarsire.
Mult succes,daca vrei sa mai faci un surior!!! tzuc.gif



wub.gif Mersi mult de tot!Chiar aveam nevoie sa stiu. Nici nu sti ce usurata ma simt,ptr ca mi-era frica ca daca am sa mai raman am sa patesc ceva.Pup dulce,eu sunt impotriva avorturilor si de aia zic! ptr ca daca va fi sa raman cu cel de-al 2 copil il voi face si apoi imi voi lega trompele.Tot prin cezariana.M-am simtit bine,a fost O.K.!
Multumesc inca o data! Mi-ai fost de mare ajutor. tzuc.gif biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Dec 13 2007, 06:32 PM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



deutza, mult sanatate si mult succes!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Dec 14 2007, 09:26 AM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(deutza @ Dec 13 2007, 05:55 PM) *
ptr ca daca va fi sa raman cu cel de-al 2 copil il voi face si apoi imi voi lega trompele.Tot prin cezariana.


Iubita,bafta multa!!!Fa repede un copilas si asa frumos vor creste doi mici deodata....e putin mai greu la inceput,dar dupa ,vei fi cea mai fericita si multumita mamica.
Vezi ce faci cu trompele...vorbeste din timp cu medicul si alege metoda cea mai buna de sterilizare,ca sa nu patesti ca mine!!!!!!!!!!!!!!Si informeazte peste tot daca medicul care te opereaza a avut cazuri de mamici care sa ramana gravide dupa sterilizare.Nu ca ti-ar fi rau cu 3 copii,dar macar sa stii dinainte... smile.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariana panca
postare Dec 21 2007, 11:38 AM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 364
Inscris la: 13-December 07
Din: focsani
Membru nr.: 11,157



QUOTE(mikki_blonda @ Nov 21 2007, 06:25 PM) *
buna ,in curand o sa fiu o mamica tanara(22 ani) si sunt insarcinata in 6 luni jumate ,si m-a cam luat frica de pe acum biggrin.gif nastere normala sau cezariana?

buna !si eu ca si tine sunt o mamica tanara am nascut in mai 2007 iar abia in august am implinit 22 asa ca .....tot ce te pot sfatui este sa masti normal!!!!!!!!!!eu am nascut prin cezariana ptr ca nu mi se dilatau oasele bazinului sau ceva de genul copilul era gata sa iasa numai ca eu nu aveam nimic..contractii sau altceva!a fost f naspa operatia in sine am simtit tot inclusiv cand mi-a ''cracanat'' burta sa-mi scoata bblu...deci in concluzie fffffffff naspa!dupa mi-am revenit imediat!la o saptamana spalam hainutele lui bb la mana ridicam balia cu apa spalam geramuri frecam in casa faceam mancare etc!singura il cresc si acum are 7 luni aproape si multumesc lui Dumnezeu e ok!asa ca te rog naste normal e mult mai bine ptr tine si ptr bb ca sa nu-ti mai zic ca slabesti imediat dupa nastere normala..eu de ex am luat 12 kg in sarcina copilul a avut 2800 si abia la 7 luni arat ca si innainte de a ramane insarcinata pe cand altele.......!!!!!!!!!!!bafta multa multa


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 02:12 PM