Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ne Dorim Un Baietel. Csilla
ina2879
postare Feb 6 2008, 02:15 PM
Postare #11


Junior
*

Grup: Members
Postari: 15
Inscris la: 22-October 07
Membru nr.: 8,400



QUOTE(Csilla @ Jan 31 2008, 10:18 PM) *
Sunt foarte trista ca asta este a 3-a luna cnad ne straduim sa facem un bebe si nimic........Nu stiu ce sa mai cred!!! Fetelor ziceti si voi ce as mai putea sa fac!!trebuie sa raman insarcinata!! imi doresc enorm acest copil si eu si sotul meu dar incepem sa ne pierdem si rabdarea!! Cand facem dragoste parca nu ne mai gandim sa ne fie noua bine ci.........oare de data asta? Nu stiu! Am tot felul de simptome dar cred ca sunt numai autosugestii. I-am povestit mamei ca mi-a fost rau acum cateva ziile, dimineata si ma cam doare burta si tata cand a auzit m-a si sunat: ce faci? esti bine? am auzit ca ti-a fost rau! Abia asteapta! M-a pus sa imi cumpar un test de sarcina! As fi vrut ca totul sa fie o surpriza! dar se pare ca nu mai merge asa! toti stiu deja ca vrem sa facem si ca eu nu mai raman gravida!! Sunt deprimata!! sad.gif sad.gif sad.gif unsure.gif unsure.gif de ce? tineti-mi pumnii!! in 14 ar trebui sa ma imbolnavesc dar nu mai vreau!!!


Buna Csilla. Nu trebuie sa fii deprimata pentru ca nu ai ramas inca insarcinata. Eu am incercat timp de 10 luni de zile, am citit fel si fel de reviste si articole de pe internet cum sa ai sanse de reusita de 100% si crede-ma ca nu m-au ajutat cu nimic, pana in momentul in care am spus ca atunci cand va vrea BB sa vina pe lume atunci se va intampla. Incercati sa savurati momentele impreuna cu placere si dorinta, nu cu gandul ca de data asta poate voi ramane insarcinata. Eu am juns inclusiv la doctori cu intrebarea "Eu ce am de nu raman insarcinata", dupa un control foarte amanuntit si analize de fertilitate doctorul mi-a spus ca suntem sanatosi si ca nu avem nici o problema din punct de vedere medical pentru care ar trebui sa-mi fac griji ca nu as putea fi mamica. Sfatul doctorului meu, care acum imi monitorizeaza sarcina, a fost sa nu ne mai stresam cu problemele zilnice, sa ne gandim asupra placerii si nu asupra rezultatului de dupa, sa avem o alimentatie cat mai echilibrata, o liniste sufleteasca si multa armonie si intelegere in casa, si atunci cu ajutorul lui Dumnezeu totul se va rezolva. Crede-ma ca dupa ce am aflat ca nu am nici o problema din punct de vedere medical, am schimbat putin de atitudine si totul s-a rezolvat, dar sa nu crezi ca in urmatoarea luna am si ramas insarcinata, am ramas insarcinata dupa trei luni, timp in care am luat un complex de vitamine care m-a ajutat foarte mult sa ma linistesc si sa fiu mai odihnita. Te pup si sper ca experienta mea sa te ajute si sa ramai insarcinata cat de curand. te pup si astept vesti de la tine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Feb 6 2008, 02:43 PM
Postare #12


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



buna Csilla. oFloare1.gif prietena mea a ramas gravida in luna augut si a facut un baietel. dintr-o mare coincidenta si eu am ramas gravida tot in luna august si am nascut si eu tot un baietel. cumnata mea a ramas gravida in februarie si are un baietel. gasisem la un moment dat pe net un site unde iti calcula in functie de anumite date ce va fi copilasul tau...nu stiu dc am sa-l mai gasesc site-ul, dar o sa incerc sa-l caut.sanatate multa si un bb sanatos si frumos, care sa vina cat mai curand. tzuc.gif hug.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Csilla
postare May 20 2009, 06:48 PM
Postare #13


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 386
Inscris la: 27-November 07
Din: Sibiu
Membru nr.: 10,359



citesc acum ce am scris de mai mult de un an...parca nu-mi vine sa cred ce nerabdatoare eram atunci...si imi faceam griji ca dupa 3 luni nu s-a intamplat...ei bine uita-ne acum dupa un an si 4 luni si tot nimic...ce trist.... crybaby.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare May 20 2009, 07:11 PM
Postare #14


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443




buna Csilla(purtam acelasi nume)
acum am vazut acest topic...sa stii ca prima sarcina am obtinut-o si noi mai greut dupa cativa ani in care nu s-a intamplat nimic...

am facut tratament cu duphaston si cu vitamine prenatale, am folosit teste de ovulatie de la barza si iata am reusit smile.gif
Cel de-al doilea bebe este bonus de la DD, surpriza !!!!


Ai incredere , fii optimista si daca vrei sa povestim ma gasesti pe messenger id cirmos79 , sunt mai mult seara dupa ce imi adorm copilasii!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare May 20 2009, 09:57 PM
Postare #15


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



nu trebuie sa iti pirzi increderea, DD te va ajuta
si noi am incercat destul de mult pana am reusit
bafta!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 07:51 PM