Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1308 1309 1310 1311 1312 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
marylena7
postare Nov 6 2009, 02:54 PM
Postare #13091


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 321
Inscris la: 17-October 08
Din: mangalia
Membru nr.: 43,003



QUOTE(lilBB @ Nov 6 2009, 09:19 AM) *
postam si noi prima data un filmuletz
ne cerem scuze ca e cam lung dar l-am upload-at pe photobucket mai mult pt bunica smile.gif
asa cant si dansez eu cu mami

DULCICA FOC SI CE SE AGITA EA SI CE TIPA SEAMANA CU NEPOTELUL MEU BOGDAN CA SI EL LA FEL SE AGITA SI TIPA SI CRED CA II PLACE CA TIPA SI DUPAIA RADE DE TIPATUL LUI EL ARE 5 LUNI E MAI MICUT CU O LUNA EU SI CUMNATAMEA AM FACUT COPII DEODATA ADICA AM RAMAS EU INSARCINATA SI DUPA O LUNA A RAMAS SI EA SI CAND MERG LA EA SE UITA UNU LA ALTUL CURIOSI SI AL MEU SA IL APUCE DE HAINE SA TRAGA DE EL SI BOGDANEL TIPA LA EL SUNT TARE COMICI tzuc.gif VA PUPACIM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 6 2009, 02:55 PM
Postare #13092


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 03:42 PM) *
Coriina am citit ca tu iti ti notitele intr-un caiet uite ce iti recomand eu asa ceva am eu la Andrei si e foarte practica

De unde l-ai luat? Eu am cautat pe net si am gasit diferite jurnale dar la niste preturi astronomice, asa ca m-am apucat sa-l fac eu la calculator si cand va implini un an il scot la o tipografie si il leg ca pe o carte.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 6 2009, 02:58 PM
Postare #13093


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(anamaria_c @ Nov 6 2009, 04:00 PM) *
Ingerasul meu de ieri a inceput sa mearga pe marginea patului jucaus.gif

Foarte tare! Desi e printre cei mai mici bebei, e tare rapida cu miscarile eusa_clap.gif floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marylena7
postare Nov 6 2009, 02:58 PM
Postare #13094


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 321
Inscris la: 17-October 08
Din: mangalia
Membru nr.: 43,003




QUOTE(anamaria_c @ Nov 6 2009, 09:00 AM) *
Ingerasul meu de ieri a inceput sa mearga pe marginea patului jucaus.gif

BRAVO BRAVO FELICITARI oFloare1.gif NOI NU AM FACUT PERFORMANTE DE GENU BINE MERGE CU PREMERGATORUL DAR PROBABIL DACA NU STA IN PATUT ZIUA EL NU A AVUT CUM SA INVETE SA SE PRINDA DE PATUT SA SE RIDICE SI SA FACA CHESTI DINASTE BRAVO VOUA NOI MAI ASTEPTAM trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 6 2009, 02:58 PM
Postare #13095


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andreeak @ Nov 6 2009, 04:12 PM) *
Eu nu ii pot face poze ursului cand iesim afara pt ca e isterica pana scot carutul din casa zici ca cine stie ce are.


Ce dragut doarme cu jucaria! Ai doi copii frumosi, mami, sa iti traiasca! floare2.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 6 2009, 03:02 PM
Postare #13096


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(lilBB @ Nov 6 2009, 04:19 PM) *
postam si noi prima data un filmuletz
ne cerem scuze ca e cam lung dar l-am upload-at pe photobucket mai mult pt bunica smile.gif
asa cant si dansez eu cu mami

Ce draguta e si ce se alinta smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Nov 6 2009, 03:03 PM
Postare #13097


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511



QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 04:49 PM) *
De cate ori pe sapt le faceti baie la jucaus.gif acuma de cand sa racit?

Eu continuu sa ii fac in fiecare seara. Numai pe cap o spal doar de 2 ori pe saptamana de cand s-a racit. Desi tot se stropeste si se cam uda si pe cap la fiecare baita de atata dat din maini si din picioare!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 6 2009, 03:04 PM
Postare #13098


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ Nov 6 2009, 04:43 PM) *
POZE DE LA BAITZA CU BERTA , A FOST DISTRACTIE MARE. MA DUC IN SEARA ASTA SA CUMPAR RATUSTE ...



Imi pot imagina cat i-a placut ca am si eu o ratusca acasa care abia asteapta sa o bag la baita sa dea din maini si din picioare sa sara apa smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinaspa
postare Nov 6 2009, 03:04 PM
Postare #13099


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,166
Inscris la: 28-January 09
Din: VILLANUA/SPANIA
Membru nr.: 67,875



QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 01:00 PM) *
Nici Andreea nu facea ce face Andrei ea nu se ridica nu umbla in patru labe dar in schmb la 5 ,1/2 luni a spus pt prima data mama ,fiecare copil are ritmul lui de crestere Andreea cei drept a fost si bolavioara.
Sa va arat cu isi tine jucaria sa nu o ea careva


MARE NOROC AI CA II PLACE SA SE JOACE IN PATUT. LA NOI PATUTUL DE BIBELOU. nE-AM HOTARAT CA IN SEARA ASTA IL MUTAM LA BERTA IN CAMERA SI ADUCEM UN PAT DE O PERSOANA SA IL LIPIM DE AL NOSTRU , MACAR SA DOARMA SI TATI CU NOI,CA S-A SATURAT DE DORMIT IN LIVING.sI ASA , VA DEVENI PATUTUL JUCARIE PENTRU PAPUSILE BERTEI .

QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 01:02 PM) *
Nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme la aceasta varsta ei incepsa scoata diferite sunete si e normal sa le repete ,deci nu iti fa probleme floare2.gif


da , si Sara scoate niste chiote foarte suspecte , isi drege glasul ....cred ca se pregatesc sa vorbeasca
QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 01:39 PM) *
Ai vostri jucaus.gif mai beau suc de fructe al meu la revuzat trebuie sa incerc iar.



QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 03:24 PM) *
Alina de ce trebuie sa intrerupi vitamina d3 nu se da fara intrerupere pana la 2 ani iar dupa doi ani in lunile de iarna?Si Andrei are fontanela aproape inchisa dar doctorita a spus sa ii dau in continuare cate 2 picaturi pt ca mai are si alte oase.


Habar nu am . Asa mi-a zis , ca e fontanela e in grafic si sa o scot in fiecare zi afara cate 15 minute minim sa-si ia doza de vit D, ca nu mai are nevoie de suplimente.
QUOTE(andreeak @ Nov 6 2009, 04:12 PM) *
Eu nu ii pot face poze ursului cand iesim afara pt ca e isterica pana scot carutul din casa zici ca cine stie ce are.

da , mami si la noi la fel ... cred ca din cauza ca sunt infofolitzi saracii si nu sunt obisnuitzi .



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 6 2009, 03:07 PM
Postare #13100


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andree29 @ Nov 6 2009, 04:49 PM) *
De cate ori pe sapt le faceti baie la jucaus.gif acuma de cand sa racit?

Eu am inceput sa nu-i mai fac baie duminica si in zile de sarbatoare. In rest facem aproape in fiecare seara, mai putin in serile in care este frig rau, atunci facem mai mult un dusulet smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1308 1309 1310 1311 1312 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:12 AM