Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ai Fost La Concertul Lui Michael Jackson De La Bucuresti 1992?, daca da, spune aici-sper sa nu fii fost singura!!!!
Sara1
postare Jul 17 2009, 09:58 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(marimaria @ Jul 17 2009, 12:47 PM) *
Offfffffffff eram la facultate in '92 (abia terminasem primul an si aveam restante la gramada ca m-o dat peste cap facultatea) si in '96 pregateam licenta si proiectul de stat.

Eee, macar stii ca ai pierdut ocazia pentru un scop maret, caci pentru tine a fot mai benefica terminarea facultatii decit un concert, fie el si cu Michael Jackson! hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jul 17 2009, 11:16 PM
Postare #12



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



si eu am fost la concert si am ramas cu 2 amintiri superbe , o palarie ( stilul lui) si o caseta video cu concertul, a fost ceva de vis , dar din pacate a ramas o simpla amintire crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jul 17 2009, 11:27 PM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(Danutza_rge @ Jul 17 2009, 02:16 PM) *
si eu am fost la concert si am ramas cu 2 amintiri superbe , o palarie ( stilul lui) si o caseta video cu concertul, a fost ceva de vis , dar din pacate a ramas o simpla amintire crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

Wow!!! Stii ce tare ma bucur ca ai fost si tu partasa la evenimentul acela???!!!! Deci vrei sa spui ca tu esti fata care a prins palaria aruncata de el?
Mama imi spunea ca un post de tv voia cumva sa descopere cine e fata cu palaria. Mirosea a parfum? wub.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Jul 18 2009, 01:43 PM
Postare #14


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




QUOTE(Sara1 @ Jul 17 2009, 10:36 PM) *
Da, mi-era mie teama ca sunteti toate prea pustoaice, si de aceea nu ati fost pe acolo! Deci, eu sunt singura babatie pe aici! crybaby.gif
Dar, mama imi tot spune ca a mai fost odata in RO, in 1996 si ca a mai dat un concert atunci! Poate totusi la cel de al doilea, sa fii fost cineva???? Era doar 4 ani mai tirziu!

in 96 cand a fost in romania eu eram la budapesta...dar l-am ratat...el plecase cu o zi inainte sa ajung eu acolo...imi amintesc ca eram disperata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...in budapesta a filmat clipul pt HIStory...
as vrea si eu sa stiu cine a prins palaria lui michael...si mai ales cine a fost tipa care a urcat pe scena alaturi de el...care a avut norocul sa il ia in brate...sa ii poata spuna face to face "i love you, michael!"...oofff....cat mi-as fo dorit sa fiu eu in locul ei..aveam o ciuda pe ea...de eram in locul ei cred ca nu imi spalam veci acele haine ca sa pastrez parfumul lui wub.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jul 18 2009, 02:00 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(Sara1 @ Jul 15 2009, 08:29 PM) *
Pai sunt de-a dreptul fericita ca am avut ocazia asta. Iar atunci, intr-adevar, era lume cit vedeai cu ochii si era totul atit de intens, incit ti se facea rau de emotie, de ritm, de trairi, era ca un zeu, care te hipnotiza si ar fii putut face orice cu tine!
Incredibil!



Din cate am vazut la TV a fost un concert minunat.............. partners.gif bouncy.gif bananab.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jul 18 2009, 02:04 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(giulia_0319 @ Jul 18 2009, 01:43 PM) *
in 96 cand a fost in romania eu eram la budapesta...dar l-am ratat...el plecase cu o zi inainte sa ajung eu acolo...imi amintesc ca eram disperata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...in budapesta a filmat clipul pt HIStory...
as vrea si eu sa stiu cine a prins palaria lui michael...si mai ales cine a fost tipa care a urcat pe scena alaturi de el...care a avut norocul sa il ia in brate...sa ii poata spuna face to face "i love you, michael!"...oofff....cat mi-as fo dorit sa fiu eu in locul ei..aveam o ciuda pe ea...de eram in locul ei cred ca nu imi spalam veci acele haine ca sa pastrez parfumul lui wub.gif




Am vazut si eu la TV fata aia care a urcat pe scena si l-a imbratisat pe Michael...........ce innebunita era dupa el......plangea ca nu vroia sa coboare de pe scena.............. partners.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 18 2009, 03:16 PM
Postare #17


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(giulia_0319 @ Jul 18 2009, 02:43 PM) *
in 96 cand a fost in romania eu eram la budapesta...dar l-am ratat...el plecase cu o zi inainte sa ajung eu acolo...imi amintesc ca eram disperata crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...in budapesta a filmat clipul pt HIStory...
as vrea si eu sa stiu cine a prins palaria lui michael...si mai ales cine a fost tipa care a urcat pe scena alaturi de el...care a avut norocul sa il ia in brate...sa ii poata spuna face to face "i love you, michael!"...oofff....cat mi-as fo dorit sa fiu eu in locul ei..aveam o ciuda pe ea...de eram in locul ei cred ca nu imi spalam veci acele haine ca sa pastrez parfumul lui wub.gif

a aratat-o la tv p fata care a prins palaria...e plecata in strainatate acum...zicea ca i s-au oferit f multe in schimbul palariei si nu a dat-o...dar acum ca a murit e convinsa ca valoreaza mult mai mult si poate o da


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jul 18 2009, 03:34 PM
Postare #18



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(Sara1 @ Jul 18 2009, 12:27 AM) *
Wow!!! Stii ce tare ma bucur ca ai fost si tu partasa la evenimentul acela???!!!! Deci vrei sa spui ca tu esti fata care a prins palaria aruncata de el?
Mama imi spunea ca un post de tv voia cumva sa descopere cine e fata cu palaria. Mirosea a parfum? wub.gif



nu ..........din pacate nu sunt cea care a prins-o dar erau de vanzare la intrare pe stadion rolleyes.gif rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 19 2009, 12:40 AM
Postare #19


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



In 1992 eram doar clasa a doua. Cam salbatica de fel, ma jucam mai mult cu baietii. Aveam printre vecini un baietel, cu vreun an mai mic... Taica-su era pianist, cantase si prin afara, inainte de Revolutie... Dar, pentru noi, cel mai interesant lucru, dupa scaunul rotativ de la pian laugh.gif , era fonoteca sa: o colectie impresionanta de discuri si de benzi pt 'mag'[netofon]. Era moda pick-up-urilor (si acum imi amintesc cum se uita tata cu coada ochiului, incruntat, cand ii stergeam capacul de praf doh.gif ) Asa ca noi, copiii, deveniseram proaspetii proprieteari ai 'magurilor' demodate. tongue.gif Al meu era un polonez, din '76, mai multe nu retin despre el. smile.gif Iar nenea Cornel avea cele mai minunate benzi, si simple si duble, putea inregistra de pe una pe alta, sterge, putea... face orice rolleyes.gif Avea Sandra, avea Ace of Base, avea Roxette, avea Madonna, avea Donna Sumer, avea Michael.... rolleyes.gif

Ce daca aveam doar 9 ani, si noi il iubeam pe Michael, si noi ne-am bucurat enorm cand am aflat ca va concerta in Bucuresti, si noi credeam ca vom merge sa il vedem de-adeva... si noi inca eram la varsta cand credeam ca parintii nostri pot face orice. In ciuda impedimentelor care ne erau enuntate: ca nu mai sunt bilete, ca sunt foarte scumpe, ca vor fi prea multi oameni si oricum nu osa il putem vedea, ca va canta in timpul orei noastre de culcare laugh.gif ...credeam cu tarie ca parintii nostri vor face ceva si vom merge si noi la Michael.
Evident ca parintii nu au considerat concertul tocmai o distractie adecvata pentru vastra noastra, sau nu erau fani (tata - in mod sigur, daca stau sa ma gandesc ca asculta Bee Gees, Pink Floid, J M Jare...clar nu ii placea Michael laugh.gif ) sau nu au putut face acel ceva miraculos, asa ca nu am fost la concert. tongue.gif

Insa, eu am perceput si altceva in urma evenimentului soldat cu esec: da, eram un copil, dar un copil mare. De ce mare? Pentru ca tocmai realizasem ca parintii mei erau niste oameni obisnuiti, nu aveau puteri miraculoase, nu puteau face orice, asa cum credeam pana atunci. smile.gif
A fost dezamagirea care m-a trecut pragul, care m-a maturizat. smile.gif (Cred ca tot in anul ala am descoperit si ca nu exista Mos Craciun doh.gif )

Iarta-ma, Sara pentru offtopic. smile.gif

Aceasta postare a fost editata de dyana: Jul 19 2009, 12:40 AM


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Jul 19 2009, 12:49 AM
Postare #20


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Sara1 @ Jul 17 2009, 10:36 PM) *
Da, mi-era mie teama ca sunteti toate prea pustoaice, si de aceea nu ati fost pe acolo! Deci, eu sunt singura babatie pe aici! crybaby.gif
Dar, mama imi tot spune ca a mai fost odata in RO, in 1996 si ca a mai dat un concert atunci! Poate totusi la cel de al doilea, sa fii fost cineva???? Era doar 4 ani mai tirziu!


rolleyes.gif eu ..parca era in perioada admiterii...nu mai stiu, nu m-am dus si atunci nu mi-a parut rau deloc, nu intelegeam si nu inteleg nici acum fazele cu lesinatul...cu aruncat due la etaj daca ti-ar fi zis el(scuze!)...poate ma lamuriti si pe mine!
In schimb, acum parca mi-as fi dorit sa fi mers la acel concert!


Cat despre cel din 96...cu regret va zic ca nu mai tin minte nimic! Nici nu stiam ca a mai fost unul! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 06:36 AM