Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sintetizari
Anca74
postare Apr 1 2010, 11:28 AM
Postare #61


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Nebuna sau nu.... tzuc.gif dar casa imi place de mor! Superba! Iar ideea cu dormitorul pe terasa e bestiala!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Apr 1 2010, 11:46 AM
Postare #62


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(Anca74 @ Apr 1 2010, 12:28 PM) *
Nebuna sau nu.... tzuc.gif dar casa imi place de mor! Superba! Iar ideea cu dormitorul pe terasa e bestiala!


Anca74, iti multumesc intai de toate, pentru ca mi-ai citit "polologhia".

Expresia folosita de tine, "m-a omorat" pe mine cu sinceritatea ei.

PS. Ori nu am fost cuminte unsure.gif , ori orice minune tine 3 zile pray.gif , ori simplu fapt ca traim in Romania dry.gif ..de Paste nu voi fi acasa, ci "in chirie".

Dar nu-i nimic, nemultumitului i se ia darul, deci ma bucur doar ca s-au conturat toate si ca mai este putin pana ce Amy si Rauly vor alerga prin casa smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Apr 1 2010, 11:48 AM
Postare #63


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(natsandrea @ Mar 31 2010, 04:43 PM) *


Multumesc din suflet!

Paste Fericit! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Apr 1 2010, 01:10 PM
Postare #64


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089




QUOTE(Lili @ Mar 19 2010, 04:41 PM) *
@ vedeti chestia patrata pe 2 piloni?, ei bine acela este dormitorul nostru, alias fosta terasa smile.gif

Voi reveni cu detalii, privind interiorul: inainte, putin inainte de...dupa si dupa wink.gif

Curajoasă ideea cu dormitorul; pesemne și voi sunteți o țâră mai liniștiți laugh.gif Eu îi făceam și toți pereții exteriori din sticlă, orice ar fi zis arhitectul... tongue.gif

QUOTE(Lili @ Mar 19 2010, 04:41 PM) *
PS. Stiu, sunt nebuna...


Nu ești nebună....
Mama a făcut planuri vreo 10 ani, a schimbat vreo 10 arhitecți pentru că nici unuia nu i-ar fi ieșit ceva în genul grădinilor suspendate ale Semiramidei, a umblat pe la vreo 10 bănci, a tocit zeci de perechi de nervi ai celor din jur... Și printr-o minune care se poate întampla doar femeilor, acum, când mai are un pic și face centenarul... își reface casa. unsure.gif
Nu, tu nu ești nebună....


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Apr 1 2010, 01:54 PM
Postare #65


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(dyana @ Apr 1 2010, 02:10 PM) *
Curajoasă ideea cu dormitorul; pesemne și voi sunteți o țâră mai liniștiți laugh.gif Eu îi făceam și toți pereții exteriori din sticlă, orice ar fi zis arhitectul... tongue.gif


dyana, ce surpriza! multumesc ca esti aici...pe utile!( defapt, eram convinsa!)

Eu îi făceam și toți pereții exteriori din sticlă, orice ar fi zis arhitectul...
tongue.gif - mda, m-am gandit, insa in loc de dormitor as fi avut ...o sauna biggrin.gif . Daca vedeam oceanul si in spate muntii mai ziceam...dar asa trebuia sa ma gandesc si la intimitatea vecinilor...sau a mea?!? blush.gif



QUOTE(dyana @ Apr 1 2010, 02:10 PM) *
Nu ești nebună....
Mama a făcut planuri vreo 10 ani, a schimbat vreo 10 arhitecți pentru că nici unuia nu i-ar fi ieșit ceva în genul grădinilor suspendate ale Semiramidei, a umblat pe la vreo 10 bănci, a tocit zeci de perechi de nervi ai celor din jur... Și printr-o minune care se poate întampla doar femeilor, acum, când mai are un pic și face centenarul... își reface casa. unsure.gif
Nu, tu nu ești nebună....


Mami tau ...e tare! Bravo ei!

Nu, tu nu ești nebună....
- eu?! Neaaah...intreaba-l pe tatal copiilor mei doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Oct 22 2010, 12:34 PM
Postare #66


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



Cateodata simt o nevoie, fara explicatie, de a-mi cere iertare...Pur si simplu...Ma copleseste uneori neputinta de a le face pe toate, de a multumi pe toti cei dragi mie si atunci imi revine aceasta nevoie: de a-mi cere iertare. Fata de copiii mei, fata de tatal lor, fata de prietenii si famila mea...fata de voi trandafir.gif

Eu nu reusesc niciodata sa scriu cand sunt fericita. Despre nimic. Mereu mi-e teama de sfarsit, de durata ei limitata, desi o tara - SUA- prin constitutia din 1787, aflata inca in uz, mentioneaza dreptul la fericire, singura constitutie care prevede acest drept…Poate ar trebui sa migram toti acolo happy.gif ...Glumesc...

Sunt multe lucruri pe care le-as fi spus in topic-urile deschise de voi, le citesc, le parcurg cu ochii mintii ...sunt destainuiri, momente ce v-au facut fericite sau mai putin fericite, sunt clipe si ipostaze cu copiii vostri sau care au surprins un moment important din viata voastra...

Si atunci inteleg ca poate nu intotdeauna voi reusi sa fiu "echitabila" cu voi toate si pentru acest fapt va cer: Iertare! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinu_tza
postare Oct 22 2010, 01:08 PM
Postare #67


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,694
Inscris la: 17-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,800



QUOTE(Lili @ Oct 22 2010, 12:34 PM) *
Cateodata simt o nevoie, fara explicatie, de a-mi cere iertare...Pur si simplu...Ma copleseste uneori neputinta de a le face pe toate, de a multumi pe toti cei dragi mie si atunci imi revine aceasta nevoie: de a-mi cere iertare. Fata de copiii mei, fata de tatal lor, fata de prietenii si famila mea...fata de voi trandafir.gif

Eu nu reusesc niciodata sa scriu cand sunt fericita. Despre nimic. Mereu mi-e teama de sfarsit, de durata ei limitata, desi o tara - SUA- prin constitutia din 1787, aflata inca in uz, mentioneaza dreptul la fericire, singura constitutie care prevede acest drept…Poate ar trebui sa migram toti acolo happy.gif ...Glumesc...

Sunt multe lucruri pe care le-as fi spus in topic-urile deschise de voi, le citesc, le parcurg cu ochii mintii ...sunt destainuiri, momente ce v-au facut fericite sau mai putin fericite, sunt clipe si ipostaze cu copiii vostri sau care au surpins un moment important din viata voastra...

Si atunci inteleg ca poate nu intotdeauna voi reusi sa fiu "echitabila" cu voi toate si pentru acest fapt va cer: Iertare! trandafir.gif

Esti deosebita! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Oct 22 2010, 01:11 PM
Postare #68


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(cristinu_tza @ Oct 22 2010, 02:08 PM) *
Esti deosebita! trandafir.gif


Simteam...ca voi gasi intelegere
Iti multumesc trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Oct 22 2010, 01:21 PM
Postare #69


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150



QUOTE(Lili @ Oct 22 2010, 12:34 PM) *
Cateodata simt o nevoie, fara explicatie, de a-mi cere iertare...Pur si simplu...Ma copleseste uneori neputinta de a le face pe toate, de a multumi pe toti cei dragi mie si atunci imi revine aceasta nevoie: de a-mi cere iertare. Fata de copiii mei, fata de tatal lor, fata de prietenii si famila mea...fata de voi trandafir.gif

Eu nu reusesc niciodata sa scriu cand sunt fericita. Despre nimic. Mereu mi-e teama de sfarsit, de durata ei limitata, desi o tara - SUA- prin constitutia din 1787, aflata inca in uz, mentioneaza dreptul la fericire, singura constitutie care prevede acest drept?Poate ar trebui sa migram toti acolo happy.gif ...Glumesc...

Sunt multe lucruri pe care le-as fi spus in topic-urile deschise de voi, le citesc, le parcurg cu ochii mintii ...sunt destainuiri, momente ce v-au facut fericite sau mai putin fericite, sunt clipe si ipostaze cu copiii vostri sau care au surprins un moment important din viata voastra...

Si atunci inteleg ca poate nu intotdeauna voi reusi sa fiu "echitabila" cu voi toate si pentru acest fapt va cer: Iertare! trandafir.gif

esti o persoana minunata lili,uite ma relaxam un pic de la mania voturilor,sa iti scriu cateva cuvinte aici,tocmai pentru a-ti spune in doua cuvinte,inca o data:ESTI MINUNATA!asa e fiecare dintre noi are off-uri,cateodata da...simti ca nu esti destul de bun fata de cei din jurul tau...
te pup,o zi buna sa ai! trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de livya: Oct 22 2010, 01:21 PM


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Oct 22 2010, 01:28 PM
Postare #70


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(livya @ Oct 22 2010, 02:21 PM) *
esti o persoana minunata lili,uite ma relaxam un pic de la mania voturilor,sa iti scriu cateva cuvinte aici,tocmai pentru a-ti spune in doua cuvinte,inca o data:ESTI MINUNATA!asa e fiecare dintre noi are off-uri,cateodata da...simti ca nu esti destul de bun fata de cei din jurul tau...
te pup,o zi buna sa ai! trandafir.gif


livya, v-am vazut extrem de active pe topic-urile in cauza smile.gif
speram sa fie un mesaj primit cu sinceritate...de aceea iti multumesc pentru cuvinte trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 09:57 PM