Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Picioare Frumoase Si Sanatoase.
Anca74
postare May 2 2008, 01:04 AM
Postare #11


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(Claudia Elena @ Apr 11 2008, 10:31 AM) *
10-15 min pt fiecare picior??? Pai daca vreau sa fac exercitii pentru toti muschii imi ocupa o gramada de timp...


Hai, mai, ca nu avem decat 2 picioare!
Daca eram paienjeni?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anka-iasi
postare May 2 2008, 09:57 AM
Postare #12


Member
***

Grup: Members
Postari: 272
Inscris la: 12-July 07
Din: iasi
Membru nr.: 5,120



liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif norocu nostru ca avem numai doua!si la mine se expira cremele de intretinere...acum o inteleg pe mama cand ii faceam creme cadou si dupa un an le gaseam tot in dulap neatinse tongue.gif peeling foarte rar spre rusinea mea si in rest...fugareala prin casa


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Jun 22 2008, 01:32 AM
Postare #13


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(anka-iasi @ May 2 2008, 09:57 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif norocu nostru ca avem numai doua!si la mine se expira cremele de intretinere...acum o inteleg pe mama cand ii faceam creme cadou si dupa un an le gaseam tot in dulap neatinse tongue.gif peeling foarte rar spre rusinea mea si in rest...fugareala prin casa

Bune si alea...e hee... rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 7 2009, 01:11 AM
Postare #14


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096




Fetelor,cam pe la ce varsta apar varice? unsure.gif Cum va protjati picioarele oFloare1.gif de aparitia lor?

Aceasta postare a fost editata de Mih@ela: Aug 7 2009, 01:12 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Aug 7 2009, 01:21 AM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



QUOTE(Mih@ela @ Aug 6 2009, 03:11 PM) *
Fetelor,cam pe la ce varsta apar varice? unsure.gif Cum va protjati picioarele oFloare1.gif de aparitia lor?

Eu stiu ca-n primul rand e vb de o predispozitzie genetica...
Din pacte eu le mostenesc din partea tatei...el si surorile lui au...chiar a fost operat.
La mine s-au accentuat mai mult dupa nasterea gemenilor...nu prea am dat importantza,dar am sesizat ca de la o vreme ma trezesc cu o senzatie de greutate in gambe si glezne...
De protejat nici vb....nu prea am cum...toata ziua stau in picioare... oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 7 2009, 01:45 AM
Postare #16


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Mona75 @ Aug 7 2009, 01:21 AM) *
Eu stiu ca-n primul rand e vb de o predispozitzie genetica...
Din pacte eu le mostenesc din partea tatei...el si surorile lui au...chiar a fost operat.
La mine s-au accentuat mai mult dupa nasterea gemenilor...nu prea am dat importantza,dar am sesizat ca de la o vreme ma trezesc cu o senzatie de greutate in gambe si glezne...
De protejat nici vb....nu prea am cum...toata ziua stau in picioare... oFloare1.gif

da, la predispozitia genetica m-am gandit si eu...tatal meu,fratii lui...bunic-mea care s-a dus...off
Eu,am observat,cand sunt pe tocuri o proeminenta a venelor,la glezna..par varice... unsure.gif E posibil la varsta mea? unsure.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 7 2009, 01:55 AM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



nu fac mai nimic ptr picioare...momentan..
dar cred ca primul lucru de care tb ferit piciorul este incaltamintea de proasta calitate...si mai ales tocuri,mai ales in fiecare zi...
cunoos femei care avea servici unde tb sa stai in picioare si sa cari la magazin p autoservire si zi de zi veneau numai cu tocuri...nu vreau sa-mi imaginez cat vor avea picioarele lor de suferit...
apoi chiar si cand nu are toc tb obs talpa ...chiar si transpiratia excesiva intr-un papuc care nu respira da rezultate urate...
ca sa nu mai vb de jogging p asfalt si fara adidasii adecvati ...sau mai rau in sandale... unsure.gif

mna ...deocamdata merg p bicicleta si alerg in fiecare zi...din pacate p asfalt de multe ori ptr ca la 22 este intuneric si-mi este frica sa ma duc in parc...

dar repet...cred ca cel mai urat factor care strica pic sunt tocurile purtate in fiecare zi si f inalte...si chair si greutatea corpului nostru care tb tinuta practic de picioare..cunosc durerile din cauza greutatii p picioare si nu doresc nimanui..
cat despre varice..
am si eu...le-am facut in sarcina si ma dor dimineata ...am fost la dr si mi-a spus ac se le operez.... sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Aug 7 2009, 01:55 AM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680



La mine au inceput sa fie usor vizibile de pe la 22 ani.....cum munceam 14 ore pe zi....erau solicitate la maxim.
Dupa prima nastere s-au accentuat destul de mult...
Slava Domnului ca nu port tocuri....abia ma tin asa pe picioare....
Stiu ca taica-miu isi facea ceva masaj,dar n-am idee cu ce..
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 9 2009, 01:05 AM
Postare #19


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(anku @ Aug 7 2009, 01:55 AM) *
nu fac mai nimic ptr picioare...momentan..
dar cred ca primul lucru de care tb ferit piciorul este incaltamintea de proasta calitate...si mai ales tocuri,mai ales in fiecare zi...
cunoos femei care avea servici unde tb sa stai in picioare si sa cari la magazin p autoservire si zi de zi veneau numai cu tocuri...nu vreau sa-mi imaginez cat vor avea picioarele lor de suferit...
apoi chiar si cand nu are toc tb obs talpa ...chiar si transpiratia excesiva intr-un papuc care nu respira da rezultate urate...
ca sa nu mai vb de jogging p asfalt si fara adidasii adecvati ...sau mai rau in sandale... unsure.gif

mna ...deocamdata merg p bicicleta si alerg in fiecare zi...din pacate p asfalt de multe ori ptr ca la 22 este intuneric si-mi este frica sa ma duc in parc...

dar repet...cred ca cel mai urat factor care strica pic sunt tocurile purtate in fiecare zi si f inalte...si chair si greutatea corpului nostru care tb tinuta practic de picioare..cunosc durerile din cauza greutatii p picioare si nu doresc nimanui..
cat despre varice..
am si eu...le-am facut in sarcina si ma dor dimineata ...am fost la dr si mi-a spus ac se le operez.... sad.gif

Pot sa te felicit pentru ca ,faci ceva pt picioarele tale?E foarte bine ca ai timp de bicicleta si de jogging! floare2.gif
Din pacate ,varicele nu prea au scapare fara operatie...off,sper sa mai intarzaie un pic aparitia lor..desi,tocuri inaaalte am purtat in tinerete..,de pe la 25 de ani,am cam renuntat..m-a ajutat si sarcina sa ma indepartez de ele(tocuri)..
Acum,daca medicul ti-a zis sa le operezi,de ce nu il si aculti? Am vazut in spital,fmeii trecute de 50 de ani operate de varice,si se simteau excelent( au facut operatie prin laser) Multa sananate si seninatate in luarea dciziei corecte! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Aug 9 2009, 01:11 AM
Postare #20


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(Mona75 @ Aug 7 2009, 01:55 AM) *
La mine au inceput sa fie usor vizibile de pe la 22 ani.....cum munceam 14 ore pe zi....erau solicitate la maxim.
Dupa prima nastere s-au accentuat destul de mult...
Slava Domnului ca nu port tocuri....abia ma tin asa pe picioare....
Stiu ca taica-miu isi facea ceva masaj,dar n-am idee cu ce..

Adica eu sunt o fericita ca mi-au aparut la 27.. unsure.gif Acel masaj al tatalui tau ,si -l facea pentru ce?Pt estompare,durere? hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:54 PM