Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vanga - Leacuri De Vindecare, orice problema de sanatate
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:37 AM
Postare #11


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



LEUCEMIE
Bolnavul va bea suc din rădăcini de Nalbă de pădure (Malva silvestris).
LEUCEMIE
Bolnavul va bea un decoct din boabe de grîu, porumb, ovăz, secară și mei.
LEUCEMIE (la copii)
Se pisează fructe uscate de Nalbă de pădure (Malva silvestris) și se amestecă cu rînză uscată de miel.
Se ia din acest amestec, cu puțină apă, o linguriță, de două ori pe zi.
LIPOTIMIE (stări de leșin)
Se aplică sub ?lingurică" (furca pieptului) Turiță (Ga//um aparine) pisată.

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:02 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:38 AM
Postare #12


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



Malarie
Se pun la macerat, în 200 g oțet din vin curat, cîteva ouă proaspete. A doua zi se bea acest amestec
pe stomacul gol.
MASTITĂ
Se face un amestec din cocă moale, rezultată din-tr-un amestec de făină de secară și unt topit. Lipia se
așează pe locul bolnav și se lasă acolo o noapte întreagă. Procedura se repetă cîteva seri la rînd.
METABOLISM DEREGLAT
Se fierbe timp de 1-2 minute o lingură din planta Sunătoare (Hypericum perforatum). Se va bea din
această fiertură, neîndulcită, cîte o cană dimineața, pe stomacul gol.
MICOZĂ (la degetele picioarelor)
Se spală bine tălpile picioarelor, după care se scufundă în oțet tare din vin. Pe timpul nopții bolnavul
va dormi cu șosete curate, înmuiate în oțet.
MICOZÂ (la degetele picioarelor)
Se fac băi călduțe la tălpile picioarelor, cu apă în care s - a dizolvat o lingură de bicarbonat de
sodiu și o lingură de sare. După ce soluția se răcește se spală picioarele cu apă curată).
MICOZĂ (la degetele picioarelor)
Se amestecă Mentă (Mentha piperita) pisată cu sare și se presară între degetele picioarelor. Se lasă
astfel o oră, după care se curăță. Procedura se repetă pînă la dispariția micozei
MICOZĂ (la unghiile mîinilor)
Se fierbe o cafea tare și se înmoaie în ea, în mod repetat, mîinile. După ce mîinile se usucă nu
se va înlătura de pe ele depunerea de cafea.
(N.a. Am primit foarte multe scrisori de la cititori care mi-au scris câ au folosit cu succes această
rețetă și în cazul micozelor la picioare, în cazul pielii îngroșate și cojite sau în cazul durerilor la
tălpi și la glezne. După ce procedura a fost repetată cîteva seri la rînd, micoza a dispărut fără urme,
pielea a devenit netedă iar durerile au dispărut și ele.
MIOMĂ
Vanga recomandă ca bolnava să bea timp de cincisprezece zile, de trei ori pe zi, cîte o ceașcă de
decoct de semințe de cînepă (Canabis sativa).
MÎINI CRĂPATE
Se fac două trei băi la mîna (mîinile) afectată cu apa călduță în care s-a fiert planta Piperul bă/ții
(Ardeiul broaștei) (Polygonum hydropiper).
MONT
Se înmoaie în benzină o țesătură de lînă și se aplică pe locul -dureros. Peste ea se așează o farfurie
de aramă încălzită, atît cît poate fi suportate de bolnav. Tratamentul se repetă trei seri la rînd.
MONT (la călcîi)
Se încinge la foc un vas de aramă, se înfășoară apoi într-un prosop pentru a proteja pieiea. Bolnavul
își va așeza pe el câlcîiul bolnav și va sta așa pînă ce vasul se răcește.
MONT (la mijloc)
Se înmoaie o țesătură de lînâ în oțet de mere, peste ea se presară tâmîie pisată, apoi se înfășoară
cu ea mijlocul bolnav.
Același tratament se aplică și în cazul monturilor la mînă.

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:04 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:39 AM
Postare #13


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



NEGI
Se pisează, sub formă de pulbere, planta Nemți-șor de cîmp (Delaphinium consolida ; Consolida regalis)
și se presară pe locurile afectate.
NERV COMPRESAT
(în urma unui traumatism)
Se face o compresă dintr-o pînză de bumbac înmuiată într-un amestec de ulei de măsline, ceară
topită și ceară de albine. Compresa se aplică de-a lungul coloanei vertebrale. Procedura se repetă, la
nevoie, de trei ori.
NERVI (la stomac)
Se bea dimineața, pe stomacul gol, un pahar cu apă, în care s-a amestecat o lingură de mastică.
După 10-15 minute se va bea o lingură cu ulei de măsline.
NEVRITĂ (facială)
Se face o lipie dintr-un amestec de lut pentru oale și puțin oțet. Se pune această lipie, pe timpul
nopții, pe locul bolnav, timp de trei seri la rînd.
NEVROZĂ
Se va bea un decoct din rădăcini de Mur (Rubus Fruticosus).
NEVROZĂ
Se va bea ceai de Sovîrv (Origanum vulgare
NEVROZĂ
Se va bea un decoct de Roiniță ; iarba stupului (Malissa officinalis).
NEVROZĂ
Se va bea apa în care s-au fiert vîrfuri de Urzici (Urtica dioica).
NEVROZĂ
Se amestecă într-un vas de sticlă (borcan) 500 g zahăr cu 500 g miere. Se bea din acest amestec cîte o
lingură, de două ori pe zi.
NEVROZĂ (la copii)
Bolnavul va fi îmbăiat cu apa în care s-a fiert fîn de pădure.
NEVROZĂ(la femei)
Se fierbe în 200 g apă o frunză de Mușcată creață (Pelargonium roseum). Bolnava va bea din acest decoct
cîte o ceașcă de cafea, de două ori pe zi.


Oreion
Se găurește, des, cu un ac, o bucată de hîrtie albastră ele ambalaj, după care se unge cu un
amestec format din miere, țuică și tămîie pisată. Se lipește hîrtia în spatele urechilor. Boala va dispare
după trei zile.

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:06 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:40 AM
Postare #14


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224




PALPITAȚII (de natura nervoasă)
Se amestecă sucul obținut de la o jumătate kilogram de lămîi cu miere. Se bea din acest aisoestec,
dimineața și seara, cîte o lingură.
PĂR (ca peria, la copii)
Notă : Această boală, aproape dispărută în prezent, este cunoscută de femeile vîrstnice. Ea se manifestă
prin apariția, pe spinarea copilului de vîrstă mică a unui ?păr de porc". Boala este deosebit de periculoasă,
dar tratamentul este simplu și eficace.
Vanga recomandă : Se ia cu palmele mîinii umezite cenușe de lemn și se freacă spatele copilului
pînă ce se ?scoate tot părul". In același mod se freacă și fața copilului, deoarece părul poate apărea și
acolo.
PIELONEFRITĂ (la copii)
Se va ține o dietă cu ?pîine" de porumb și se va bea apa în care a fiert Mătase de porumb (Zea mays).
PLECSITĂ
Se' iau frunze de Salcie (Salix), se pisează și se aplică pe mîna sau omoplatul bolnav.
PLECSITĂ
Se aplică pe locul dureros un pansament făcut dintr-o bucată de stofă de lînă îmbibată în oțet de
mere și presărată cu tămîie pisată.
PLEURITĂ
Se face un aluat dintr-un amestec de făină cu cvas de casă, 100 g oțet, 100 g ulei și 100 g vin. Se
aplică sub formă de comprese pe locul bolnav
PNEUMONIE
Bolnavul va sta, complet dezbrăcat și învelit în-tr:un cearceaf, timp de 20 minute, întins pe nisip
încins. Procedura se repetă timp de cîteva zile.
PREINFARCT
Bolnavul va bea, pe stomacul gol, patru zile la rînd, un decoct din planta Ghimpe (Arctium lappa).
PROSTATĂ
Se pisează, sub formă de pulbere, cărbune de lemn de tei. Se bea, asemenea cafelei, timp de șapte zile
la rînd
PSORIAZIS (preventiv)
Se vor evita stresurile și sperieturile.
PSORIAZIS
După o perfectă curățire cu spirt a locurilor bolnave, acestea vor fi unse cu sucul plantei Săpunel
(săpunită) (Saponaria ofticinalis).
PRURIT
Bolnavul se va îmbăia cu apa în care s - a fiert 1 kg orez.
PRURIT
Se înmoaie o țesătură din bumbac într-un amestec format din 500 g spirt medicinal și 50 g sal i - cilat.
Se ung cu ea, dimineața și seara, locurile afectate

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:07 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:41 AM
Postare #15


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



RĂCEALĂ (la copii
Se vor unge pieptul, spatele, gîtul, mîinile, și picioarele, cu un amestec format din : țuică, miere, o pastilă
de chinină și o pastilă de aspirină. Imediat după ce copilul a transpirat i se vor schimba lenjeria de
pat și rufăria de corp, apoi va fi lăsat să doarmă.
RĂCEALĂ (severă)
Se pisează mărunt zece foi de tutun uscat, se amestecă cu miere și țuică tare de casă. Amestecul se
unge pe o compresă, care se aplică pe mijlocul bolnavului
RĂNI (care se vindeca greu)
Se fierb trei crenguțe de Tătăneasă (Symphytum officinale), într-un litru de apă, pînă ce apa scade la
jumătate. După ce se strecoară, se spală cu lichidul obținut rana (rănile).
RĂNI (prin tăiere)
Se ține în ulei de măsline, timp de 24 (douăzeci și patru) ore planta Sunătoare (Hypericum perforatum).
După acest timp rana (rănile) se vor unge cu uleiul astfel preparat. Rănile se vor închide foarte
repede.
Dacă vasul se va ține la loc rece, amestecul va putea fi folosit timp îndelungat, de cîte ori va fi
nevoie.
REUMATISM
Vanga recomandă celor suferinzi- de această boală să consume zilnic salată de țelină.
REUMATISM
Se ung locurile afectate cu un amestec format din ulei pentru arme și grăsime, după care bolnavul
se va expune la soare.
RINICHI (boli de)
Se amestecă bine lut de oale cu oțet din mere. Preparatul se unge pe o pînză care se aplică seara, înainte
de culcare, pe locul bolnav.
RINICHI (boli de)
Se fierbe în 5 (cinci) litri de apă o rădăcină de Mur (Rubus fruticosirs). După ce apa a scăzut la
jumătate se lasă să se răcească și se va bea din ea cîte 100 g, de trei ori pe zi.
RINICHI (boli de)
Vanga recomandă, ca o dată pe săptămînă bolnavul să se hrănească, exclusiv, cu gnu fiert și să
bea apa în care a fiert grîul.
RINICHI (boli de)
Bolnavul va bea timp de o săptămînă ceai din semințe de dovleac. Concomitent va aplica în zona
rinichilor comprese cu pulberea obținută prin pisarea conținutului a două pachețele de semințe de In (Li
num).

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:08 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:42 AM
Postare #16


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



SARCOM
Se aplică pe locul afectat carne de vînat, presărată cu clorid de amoniu, fixîndu-se cu un bandaj.
SCLEROZĂ ÎN PLĂCI
Se unge tot corpul cu miere de albine curată și se masează pînă la senzația de ?dezlipire" a pielii.
SSNUZITĂ
Se picură, în ambele nări, o dată pe zi, timp de două, trei zile la rînd suc din rădăcină de C/damă
sălbatică (Cyclamen coum).
SINUZITĂ
Se face o bobită - cit o boabă de porumb -din unt proaspăt de vacă și se pune alternativ în
nVi (o seară într-o nară, în seara următoare în cealaltă).
SOMN AGITAT (la copii)
Dis-de-dimineață se așterne o pînză albă curată, pe iarba pajiștii. După ce pînza s-a îmbibat bine
cu rouă dimineții se va înveli copilul cu ea și va fi lăsat să doarmă, pînă ce pînza se va usca pe
corp.
SPERIETURĂ
Se bea imediat un pahar cu apă în care s - a dizolvat puțin zahăr.
STERILITATE (preventiv)
Se vor evita : o viață sexuală precoce, răcelile și lenjeria de corp strimtă.
SURMENAJ
Se vor înfășură picioarele cu o compresă făcută din ceară, ulei de măsline și apă. Bolnavul va dormi
cu aceste comprese pe timpul nopții. Dacă este nevoie se va repeta procedura.

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:09 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:43 AM
Postare #17


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



TAHICARDIE (pe bază nervoasă)
Se dau prin râzătoare o jumătate kg lămîi, se amestecă cu o jumătate kg miere și cu douăzeci sîmburi
(miez) de caisă pisate. Se ia din acest amestec, dimineața și seara, cîte o lingură, pe stomacul gol.
TRAUMATISM
Se fierbe îndelung o jumătate kg fasole albă uscată. Boabele, răsfierte, se strivesc și se aplică pe
locul bolnav, bandajîndu-se pe deasupra cu o pînză de bumbac. Bolnavul va dormi peste noapte cu
acest pansament.
TRAUMATISM (local)
Se aplică pe locurile afectate felii de cartof crud. TUMOARE (preventiv)
Se vor evita căzăturile și traumatismele. TUMOARE (în corp)
Se amestecă fagure din ceară de albine cu țuică și pelin (Artemisia Absinthium) pisat, pînă se obține
consistența unui terci subțire. Se unge cu acest amestec locul bolnav, se bandajează cu un tifon
curat și se lasă astfel peste noapte. Procedura se repetă pînă la dispariția tumorii.
TUMOARE (la cap)
Se aplică pe locul bolnav comprese făcute din-tr-un bandaj înmuiat într-un amestec de rachiu de
casă cu pelin (Artemisia absinthium) pisat.
TUSE
Se bea ceai din frunze de Podbal (Tussilago far-tara).
TUSE (cronică, la fumători)
Se fierb, timp de 10-15 minute, într-o jumătate kg lapte proaspăt, cîteva rădăcini de Nalbă de pădure
(Malva silvestris). Se bea din această fiertură, cîte o ceașcă, de cîteva ori pe zi.
TUSE(la copii)
Se amestecă 100 g miere cu 100 g unt proaspăt și conținutul unui pachețel de vanilie. Se dă copilului,
din acest amestec, de trei ori pe zi, cîte o linguriță.
TUSE (persistenta, la adulți)
Se fierbe, într-un litru de apă, un gogoloi (bilă) de clei, de cireș alb. După ce se strecoară se adaugă
200 g miere, trei semințe de garoafă și un vîrf de cuțit de Ghimbir (Zingiber officinale). Se va lua din
acest amestec cîte o linguriță, dimineața și seara, înainte de masă.
TUSE (persistentă, la copii)
Se fierb într-un litru de apă un cartof, o căpâțînă de ceapă și un măr, pînâ ce apa se reduce la jumătate.
Se dă copilului din această fiertură, cîte o linguriță, de trei ori pe zi.
TUSE (puternică)
Timp de o săptămînă bolnavul va bea ceai din semințe de in (Linum usitatissimus).
TUSE (puternică)
Se fierb intr-o jumătate litru de apă patru nuci în coajă, o lingură de flori de Soc (Sambucus) și o
lingură de miere. După ce se strecoară apa se va bea cîte o lingură de trei ori pe zi.

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:11 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:44 AM
Postare #18


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



ULCER (duodenal, hemoragie)
Se bate un albuș de ou proaspăt cu o linguriță de zahăr pudră și o lingură de ulei de măsline, pînă
ce se face cremă. Se ia din acest amestec, în fiecare dimineață, timp de zece zile la rînd, cîte o lin-gură
pe stomacul gol.
URTICARIE
Se ia pulbere de lemn mîncat de cari, după cum urmează :
Pentru copii : pulberea se fierbe în apă, se strecoară și se toarnă peste tot corpul copilului ;
Pentru adulți : După ce s-a procedat ca mai sus se va unge corpul cu o unsoare făcuta din aceeași
pulbere amestecată cu grăsime de porc curată. Procedura se repetă pînă la deplina însănătoșire.
URTICARIE (intensă)
Se face o fiertură de secară, se strecoară și se bea apa de cîteva ori pe zi.
URTICARIE (la copii)
Se fierb, în cantități egale, frunze de urzică (Ur-tica dioica) și Soc (Sambucus nigra). După ce se
răcește se toarnă apa pe tot corpul copilului. .
URTICARIE (la nou-nâscuți și copii mici)
Se îmbăiază, o dată sau de două ori pe zi, copilul în apa în care a fiert planta Cuscută (Cuscuta
europaea). Băile se continuă pînă la dispariția bolii.
URTICARIE (persistentă)
Bolnavul va bea, timp de douăzeci de zile, de cîteva ori pe zi, un decoct din semințe de Mâzâ-r/che
(Borceag) (Vicia sativa).

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:11 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanuk26
postare Feb 12 2010, 11:45 AM
Postare #19


Iti multumesc Doamne!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,130
Inscris la: 19-April 08
Din: Brasov
Membru nr.: 21,224



VARICE
Bolnavul se va plimba dis-de-dimineață, încălțat cu șosete curate din bumbac prin rouă căzută pe
ierburile din livadă. După ce șosetele s-au îmbibat bine cu rouă vor fi ținute în picioare pînă ce se vor
usca la razele soarelui.
VARICE
Se aplică pe locurile afectate plămîn de porc tăiat în felii. Acest pansament se păstrează în timpul
nopții, zece seri la rînd. La nevoie, una sau mai multe felii pot fi stropite și cu sulf.
VARICE
într-un vas potrivit se pun nuci verzi, peste care se toarnă ulei de măsline. După aceasta vasul se
lasă afară la soare, timp de patruzeci de zile. După acest interval bolnavul va unge zilnic locurile bolnave,
pînâ la terminarea conținutului vasului

Aceasta postare a fost editata de hanuk26: Feb 12 2010, 12:12 PM


--------------------
"Fie ca fericirea sa spele orice dezamagire si Fie ca bucuria sa dizolve orice tristete"
"Am invățat că indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine"
"Am avut un vis: .... Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."





Visit My Blog Hanuk26
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 12 2010, 07:56 PM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Foarte interesant...multumesc Hanuk tzuc.gif trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:13 PM