Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

55 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De 2012, Un dar frumos ce ne va schimba viata
costi
postare Jun 23 2011, 07:26 AM
Postare #61


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul! si eu sunt o mamica de februarie, dar 2011 smile.gif am cam pierdut sirul timpului, dar acum imi dau seama ca anul trecut pe vremea asta eram ca voi!

Felicitari si sarcina cat mai usoara! si multa putere mamicilor cu inca un pui mic acasa (Matei al meu avea 1 an si 10 luni cand a venit pe lume surioara lui).


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 23 2011, 10:02 PM
Postare #62


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



QUOTE(Tania_25 @ Jun 23 2011, 12:15 AM) *
Buna fetelor! Felicitari pentru sarcina alisamon si Simonela 2012!
Sa aveti sarcina usoara si copilasi sanatosi! partners.gif trandafir.gif
Eu nu am vazut topicul asta deschis si m-am inscris la mamici de ianuarie 2012, desi DPN e pe 4 -5 februarie...nu stiam ca mai sunt mamici de februarie 2012.... smile.gif
Sper sa se mai adune aici mai multe gravidute.. gravida.gif smile.gif




Buna draga mea......Te-am vazut si eu la ianuarie....ma bucur ca ai venit la noi.....Asteptam sa mai vorbim.....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 23 2011, 10:04 PM
Postare #63


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



QUOTE(costi @ Jun 23 2011, 08:26 AM) *
nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul! si eu sunt o mamica de februarie, dar 2011 smile.gif am cam pierdut sirul timpului, dar acum imi dau seama ca anul trecut pe vremea asta eram ca voi!

Felicitari si sarcina cat mai usoara! si multa putere mamicilor cu inca un pui mic acasa (Matei al meu avea 1 an si 10 luni cand a venit pe lume surioara lui).





Vai draga mea.....Asa o speranta mi-ai dat....ca a venit surioara dupa baietel....pentru ca si eu vreau o fetita.....Si cam tot aceeasi distanta va fi si intre copii mei...Spune-mi te rog ti-a fost greu cu iferenta asta mica? Va pupam


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 24 2011, 10:15 AM
Postare #64


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899




Buna dimineata fetelor! Eu m-am trezit mai dimineata azi, am fost la cumparaturi...mi-am cumparat un cantar nou... biggrin.gif sa vad cate kilograme voi pune in fiecare luna, am luat deja 1 kg in greutate,burtica mea creste,capata contur...Voi cum va mai simtiti??
Eu am un gust ciudat in gura si mancarea nu mai e la gust ca inainte...ma doare burta si ma simt obosita... sad.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 24 2011, 12:49 PM
Postare #65


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



QUOTE(Tania_25 @ Jun 24 2011, 11:15 AM) *
Buna dimineata fetelor! Eu m-am trezit mai dimineata azi, am fost la cumparaturi...mi-am cumparat un cantar nou... biggrin.gif sa vad cate kilograme voi pune in fiecare luna, am luat deja 1 kg in greutate,burtica mea creste,capata contur...Voi cum va mai simtiti??
Eu am un gust ciudat in gura si mancarea nu mai e la gust ca inainte...ma doare burta si ma simt obosita... sad.gif




Buna....Si eu tot asa ma simt.....Ma doare spatele si burta, ma simt obosita, si tot imi e greaba si am un gust in gura...sper sa treaca astea si sa fie totul bine.... Ai fost la control?
Va pup


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jun 24 2011, 12:58 PM
Postare #66


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(alisamon @ Jun 23 2011, 08:04 PM) *
Vai draga mea.....Asa o speranta mi-ai dat....ca a venit surioara dupa baietel....pentru ca si eu vreau o fetita.....Si cam tot aceeasi distanta va fi si intre copii mei...Spune-mi te rog ti-a fost greu cu iferenta asta mica? Va pupam


sper sa ti se indeplineasca dorinta!
eu la prima sarcina nu mi-am dorit fata sau baiat in mod special. dar la a doua parca as fi vrut tot baiat, mi se pare mie ca s-ar intelege mai bine doi frati decat frate+sora. dar ma bucur ca este sanatoasa si voioasa.

la noi a fost greu in sarcina ca de la 18-19 saptamani am avut restrictii la miscare, fara ridicat, inclusiv Matei care avea vreo 11-12kg. de pe la 24saptamani am avut interzis la plimbari si alte cele, iar de la sf lui decembrie - repaus la pat. chiar daca am respectat lipsa de efort. dar am ajuns bine pana la 38 saptamani. cu ajutorul lui tati care ziua statea cu noi si dupa 16 la munca. iar seara , cat era el la munca ne ajuta mama. la fel si in prima luna dupa nastere, eu am nascut prin cezariana si prima data. si binenteles ca si a doua oara.
acum e bine, Matei e foarte incantat de surioara lui, iar ea a inceput sa caute joaca, sa rada la el. sunt niste scumpi. mai rau e cand trebuie sa doarma Antonia, ca Matei are chef de joaca. dar crestem si sper sa aiba si ea un program bine stabilit de somn.

o sa mai intru si pe la voi sa vad ce mai faceti ca mamici de februarie 2011 nu prea au fost. acum va las ca s-a trezit Antonia si are chef de vorba.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 24 2011, 03:24 PM
Postare #67


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(alisamon @ Jun 24 2011, 12:49 PM) *
Buna....Si eu tot asa ma simt.....Ma doare spatele si burta, ma simt obosita, si tot imi e greaba si am un gust in gura...sper sa treaca astea si sa fie totul bine.... Ai fost la control?
Va pup



Da, am fost la control acum 2 saptamani si am iar programare pentru luni, voi primi si rezultatul la testul de sange...sper sa fie totul ok.... pray.gif
Tu cand mergi la control?? trandafir.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 24 2011, 04:01 PM
Postare #68


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



QUOTE(costi @ Jun 24 2011, 01:58 PM) *
sper sa ti se indeplineasca dorinta!
eu la prima sarcina nu mi-am dorit fata sau baiat in mod special. dar la a doua parca as fi vrut tot baiat, mi se pare mie ca s-ar intelege mai bine doi frati decat frate+sora. dar ma bucur ca este sanatoasa si voioasa.

la noi a fost greu in sarcina ca de la 18-19 saptamani am avut restrictii la miscare, fara ridicat, inclusiv Matei care avea vreo 11-12kg. de pe la 24saptamani am avut interzis la plimbari si alte cele, iar de la sf lui decembrie - repaus la pat. chiar daca am respectat lipsa de efort. dar am ajuns bine pana la 38 saptamani. cu ajutorul lui tati care ziua statea cu noi si dupa 16 la munca. iar seara , cat era el la munca ne ajuta mama. la fel si in prima luna dupa nastere, eu am nascut prin cezariana si prima data. si binenteles ca si a doua oara.
acum e bine, Matei e foarte incantat de surioara lui, iar ea a inceput sa caute joaca, sa rada la el. sunt niste scumpi. mai rau e cand trebuie sa doarma Antonia, ca Matei are chef de joaca. dar crestem si sper sa aiba si ea un program bine stabilit de somn.

o sa mai intru si pe la voi sa vad ce mai faceti ca mamici de februarie 2011 nu prea au fost. acum va las ca s-a trezit Antonia si are chef de vorba.



Ma bucur ca acum totul este bine.....Si eu am stat mult la pat la prima sarcina...Sper sa nu fiu nevoita sa stau mult si la a doua ca nu stiu ce o sa fac....Oricum...eu nu-l mai ridic pe Mihnea de cand am incercat sa raman gravida....Si am o tanti care ma ajuta, il scoate afara si ma ajuta si la curatenie....Sper sa fie bine...Va pupam....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 24 2011, 04:03 PM
Postare #69


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



QUOTE(Tania_25 @ Jun 24 2011, 04:24 PM) *
Da, am fost la control acum 2 saptamani si am iar programare pentru luni, voi primi si rezultatul la testul de sange...sper sa fie totul ok.... pray.gif
Tu cand mergi la control?? trandafir.gif




Eu am fost la control marti...si totul e ok, bebe e in limite normale....ii bate inimioara...Iar analize da sange am facut la inceputul lunii mai , inainte sa raman insarcinata.....Eu mai am un control pe 26 iulie....sper sa fie totul bine pana atunci....Va pupam


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 24 2011, 07:24 PM
Postare #70


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(alisamon @ Jun 24 2011, 04:03 PM) *
Eu am fost la control marti...si totul e ok, bebe e in limite normale....ii bate inimioara...Iar analize da sange am facut la inceputul lunii mai , inainte sa raman insarcinata.....Eu mai am un control pe 26 iulie....sper sa fie totul bine pana atunci....Va pupam




Ma bucur pentru voi! Doamne ajuta sa fie bine!
Si eu mi-am vazut punctuletul dar inca nu-i batea inimioara,am mers atunci la medic de urgenta ca aveam niste scurgeri maronii si am vrut sa ma asigur ca e totul bine dar mi-a zic doctorul ca e ceva normal in sarcina...Abia astept sa merg luni la control sa-mi vad minunea mai maricica... love1.gif
Weekend placut va doresc! Va pup!


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 11:03 PM