Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

14 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 >  
Reply to this topicStart new topic
> Donez Lucruri& Accesorii Bebe, pt 0-3 luni, 3-6
Mami2009
postare Jan 20 2010, 12:52 AM
Postare #111


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 34
Inscris la: 17-January 10
Membru nr.: 125,888



buna dragi mamici.am vazut ca e o intreaga comunitate de mamici sufletiste aici si de aceea as vrea sa va spun cate ceva despre mine poate ma puteti ajuta si pe mine...am 24 de ani,sunt din Bacau si am vorbit cu un baiat timp de 4 ani de zile,timp in care totul a fost frumos pana in momentul in care am ramas insarcinata.Din acel moment toate sentimentele lui de"iubire"s-au dus pe apa sambetei...m-a pus sa aleg intre copil si el.A incercat sa imi bage in cap tot felul de idei cum ca n-am cu ce sa-l cresc,ca o sa mi se inchida viata... sad.gif ,prostii...toate au trecut pe langa urechea mea...il iubeam enorm pe acel barbat...a fost primul din viata mea...dar totusi nu am putut renunta la sufletelul din mine,sentimentul matern e mai puternic decat orice iubire...Mi-a dat bani sa fac avort si nu am vrut...mama daca ar fi aflat m-ar fi mancat de vie....mai ales k ea stia k m-am despartit de"funza-n vant"(cum ii spunea ea lui pt k a vazut c fel de om era si l-a urat)de 2 ani.M-a pus sa promit k n-o sa ma vb cu el...dar dragostea asta...Deci eram in cea mai mare incurcatura:sa o pierd si pe mama si pe el sau sa-mi ucid copilul...NUmai eu stiu cate saptamani am plans in continuu.Pe mama o iubeam ca pe ochii mei din cap,si apoi mai era si el...si trebuia sa aleg intre ei si copilul meu...Evident,am alesul copilul meu.Am plecat singura de la mama si m-am mutat in chirie.El mi-a spus adio,dar nu inainte sa mentioneze k intre timp si-a gasit o pustoaica de 15 ani crybaby.gif (cat de crud)si asa am ramas singura...Mama cand a aflat dupa cateva luni era sa moara...avea pretentiide la mine...(eu care am invatat atat de bine,premianta pe la olimpiade,cu viitor roz in fata,cum am putut eu sa-i fac rusinea asta?sa afle neamurile pe la care se lauda cu mine,ca acum sunt insarcinata cu un "copil din flori"?)Am suferit mult si dupa el(proasta am fost),si dupa mama,mai ales pt faptul ca mai mare dezamagire nu puteam sa-i fac...Acum stau singura in chirie intr-un apartament mai mult gol,impreuna cu o fata care la sfarsitul lunii se muta,si o sa raman singura sa dau banii pe chirie.In camera in care stau eu cu copilul nu avem calorifer...avem unul mic,electric,de 9 elementi,care incalzeste doar la 50 cm in jurul lui,e de f.proasta calitate,pe care l-am primit.Chiar acum cand scriu mi-au inghetat mainile si picioarele...fata doarma cu mine intr-un pat care nu exagerez,mai are un pic si se demonteaza,intr-o dimineata crek o sa ma trezesc pe podea...conditii nu sunt deloc...dar ceva mai ieftin nu am putut gasi...dau 50 euro la chirie si nici asa nu ma descurc.Am lucrat 1 an la un magazin,si abia in martie o sa iau indemnizatia aia...pana atunci nu am nici un leu...pe fata o hranesc cu lapte Nan1,cheltui cu ea 50 ron pe saptamana...pana acum am luat bani pe concediu maternal...dar de acu ...Am si 2 rate de platit:una mi-am facut-o ca sa stau in chirie...ca n-aveam bani de unde sa iau atunci,si o rata la calculator(pe care l-am luat cand stateam la mama...k nu stiam ce vremuri o sa vina).Am datorii pe la oameni de nu ma vad,pt ca banii care ii luam nici nu-mi ajungeau sa platesc datoriile(chiria,intretinerea,lumina-care a venit 300ron din cauza caloriferului,pe care degeaba il tin deschis,2 rate),plus manacare pt Brianna(lapte,pampersi,servetele umede),ce sa mai zic de mancare pt mine...imi opresc cam 30 ron ca sa am o luna intreaga...e jalnic...n-am crezut k o sa fie asa...traiesc un cosmar...Niciodata nu am am avut bani,nu provin dintr-o familie instarita,dar ca acum,sa ajung in asa hal sa ma gandesc de unde sa mai imprumut sa am de mancare pt mine si brianna,sau sa ma asez cu grija in pat,ca sa nu se strice de tot...de frig nu mai zic...am ramas in urma cu ratele 3 luni la una,4 la cealalta(bancile ma suna si ma tot ameninta...doar nu-i dor capul ca n-am eu cu ce plati),brianna(3 luni)creste,mananca mai mult,de acu o sa platesc 100 euro chirie (pt k nimeni nu o sa mai vina sa stea in asa conditii,fara caldura iarna,cu instalatii sanitare stricate...)la intretinere n-am mai platit din noiembrie,acu lin februarie o sa-mi vina alta factura la lumina,pe langa aia de 300roni,cine stie cate sute mai vin!M-am saturat...nimeni nu ma ajuta cu nimic...si nici nu-s obligati...eu mi-am facut-o cu mana mea...dar cand ma uit la bibi(asa cum o alint)mi se inmoaie inima,si ma apuca disperarea cand stiu ca o sa creasca in asa conditii,fara tata,saraca,prin chirii...nu ma pot abtine sa nu plang...Am primit hainute de la nasii ei(o familie din bucuresti,pe care i-am cunoscut pe internet),si un landou,care nu prea merge...i se blocheaza rotile.... sad.gif .Daca a avut cineva rabdarea sa citeasca aceste randuri,si ma poate ajuta cu ceva ce nu mai au nevoie..un patut pt bibi(ca sa nu ne trezim amandoua pe podea),un calorifer care sa faca caldura, ca o tin pe bibi toata ziua sub pilota,ca sa nu raceasca,sau...cu orice altceva...primim cu cea mai mare bucurie...Si pt ca sa ne credeti va asteptam la noi sa va convingeti...cu stima madalina+bibi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulinutza1992
postare Feb 16 2010, 01:26 PM
Postare #112


Junior
*

Grup: Members
Postari: 2
Inscris la: 15-January 10
Membru nr.: 125,706



buna,mai al lucrusoarele?daca da te rog din suflet contacteaza-ma la bahneanualina@yahoo.com
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucastef
postare Feb 16 2010, 03:13 PM
Postare #113


mami lui gabriel si christian
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,342
Inscris la: 29-May 08
Din: suceava/paris
Membru nr.: 24,787



lasa-me ID tau sunt f multe mamaici care te pot ajuta
asteptam sa ne dai vesti


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mami2009
postare Feb 18 2010, 12:48 AM
Postare #114


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 34
Inscris la: 17-January 10
Membru nr.: 125,888




Buna seara tuturor mamicilor.Bine v-am regasit.Aproape ca mi se naruise orice speranta.Adresa mea de mail este:sweetmadush@yahoo.com.Dumnezeu sa va ajute,sanatate multa!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 18 2010, 11:18 AM
Postare #115


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(Mami2009 @ Feb 18 2010, 12:48 AM) *
Buna seara tuturor mamicilor.Bine v-am regasit.Aproape ca mi se naruise orice speranta.Adresa mea de mail este:sweetmadush@yahoo.com.Dumnezeu sa va ajute,sanatate multa!

buna madalina....pentru ca nu am reusit sa vorbim nici la telefon, (nu ai raspuns)..nici pe mesenger...iti scriu aici....
maine va sosi la tine pachetul cu hainutze pt Brianna....l-am trimis ieri cu fan curier..dar de la Reghin la Bacau face 2 zile....sper din suflet sa ii fie bune si sa le poarte sanatoasa...

tot ieri, ti-am pus pe card si bani pt laptic.....mi-ai zis alaltaieri ca nu mai ai decat putin...te rog du-te la banca si scoate-i si ia laptic pt fata.....

pe aceasta cale, rog toate fetele, de pe forum...care vor si pot.....daruiti la randul vostru cate putin pt Brianna....hainute, jucarii, cat de putini bani.....Madalina e o mama singura, fara ajutor,...care locuieste in chirie....banii pe indemnizatie ii vor veni abia in martie-aprilie...si pana atunci traieste cum poate...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare Feb 19 2010, 10:49 AM
Postare #116


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



Buna Madalina

Ti-am trimis e-mail acum pe adresa de yahoo in caz ca intri mai intai aici si te rog frumos sa-mi dai detaliile ca sa pot trimite ce pot.

va pup oFloare.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Feb 19 2010, 11:19 AM
Postare #117


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



multumesc si aici, ruxy draga pt intentia si ajutorul tau.....sper sa se alature si alte fete....si pt ca madalina(ca asa o cheama)nu prea poate intra pe net, orice detalii mi le puteti cere mie


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mami2009
postare Feb 20 2010, 02:38 AM
Postare #118


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 34
Inscris la: 17-January 10
Membru nr.: 125,888



Tin sa-ti multumesc din suflet pentru hainute si banutii pe care ni i-ai trimis draga iubita_tiana.Brianna din pacate a racit(era si de asteptat) si noroc cu banutii de la tine i-am luat medicamente.Sa-ti dea Domnul multa sanatate,fericire si impliniri si sa te bucuri de fetita ta alaturi de cei dragi.Repet si aici ESTI MINUNEA NOASTRA.O femeie extraordinar de sufletista.Multumim
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mami2009
postare Feb 20 2010, 02:53 AM
Postare #119


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 34
Inscris la: 17-January 10
Membru nr.: 125,888



draga ruxi80 iti multumesc pentru gestul de a ne fi aproape...eu initial am postat pe acest forum in speranta ca mamicile care au hainute,jucarii,patut sau obiecte necesare unui bebelus si nu mai au ce face cu ele si nu stiu cui sa i le dea,sa mi le ofere mie.Avem mare nevoie de ele...Ti-am trimis mail...iti multumesc inca odata pentru grija.Mai sunt si oameni ai lui Dumnezeu pe pamant.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare Feb 20 2010, 10:54 AM
Postare #120


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



QUOTE(Mami2009 @ Feb 20 2010, 04:53 AM) *
draga ruxi80 iti multumesc pentru gestul de a ne fi aproape...eu initial am postat pe acest forum in speranta ca mamicile care au hainute,jucarii,patut sau obiecte necesare unui bebelus si nu mai au ce face cu ele si nu stiu cui sa i le dea,sa mi le ofere mie.Avem mare nevoie de ele...Ti-am trimis mail...iti multumesc inca odata pentru grija.Mai sunt si oameni ai lui Dumnezeu pe pamant.


Madalina, ma bucur tare mult a mi-ai scris, am citit mesajul si ti-am scris inapoi! Inca o data, sa stii ca doresc sa raman in legatura cu tine si sa vorbim, oricum, iti scriu pe yahoo. Va pup pe tine si pe Briana partners.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

14 Pagini V  « < 10 11 12 13 14 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 10:23 PM