Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Scaune Cu Mucus La Copii Mici
alina_lucaci
postare Jan 22 2012, 01:03 AM
Postare #1


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,433
Inscris la: 5-January 09
Din: torino
Membru nr.: 62,675



Buna fetelor. Sunt Alina si sunt o mamica de iulie 2010. Sunt un pic ingrijorata si as avea nevoie de un sfat/ o experienta impartasita...poate a mai trecut cineva prin asa ceva...Fetita mea Francesca a facut prima data caca cu mucus (alb, mai mult incolor, ca un albus de ou crud) acum o saptamana, o singura data. Avusese si ceva diaree inainte de scaunul asta, deci cateva scaune moi, fara urme de sange, si fara sa fie insotite de voma sau febra. Dupa acest prim scaun cu mucus i-am dat 5 zile de probiotice, si s-a reglat foarte bine. In seara asta a avut alt scaun mai ciudat, nu foarte legat sa spunem, si iar cu acel mucus...si urat mirositor, si cu ceva urme de mancare nedigerata. Nu imi explic de la ce, nu a mancat nimic ciudat, nu pare a fi nici enterocolita, nu are nimic altceva, nu are febra, e vioaie, nu o doare burtica ...Ea a fost intarcata la 10 luni si apoi a primit lapte praf pana la 1 an si 3 luni, cand i-am bagat lapte din comert, iar de saptamana trecuta de la primul scaun cu mucus am schimbat-o pe lapte partial degresat . Deci...nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu. Pediatrul spune ca e normal (la el toate sunt normale). Poate are vreuna dintre voi habar de la ce poate fi...Pe internet am citit multe minuni, ca poate fi de la grasimi, de la lapte, de la dinti (dar ea are gura plina, deci nu e cazul...), sa nu mai spun de alte complicatii la nivelul aparatului digestiv, sper sa nu fie cazul...Va multumesc .


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:27 PM