Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Mancam Seara?
Mih@ela
postare Jun 11 2010, 08:00 PM
Postare #1


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



De multe ori sunt in pana de idei in ceea ce priveste meniul pentru cina.Stim cu totii ca seara trebuie sa mancam cat mai usor pentru a nu ne pune la treaba prea mult stomacelul.De exemplu ,in seara asta m-am gandit la mamaligutza cu branza si cu un ou doua(cum nu prea mancam oua,ne mai permitem sa mancam chiar si seara..) iar desert ceva fructe.Voi,ce mancati seara? trandafir.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 11 2010, 09:00 PM
Postare #2


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Eu nu mananc seara...oFloare.gif biggrin.gif
Mananc 2 mese pe zi, dimineata, pana in 12 si pe la 4-5 p.m....iar seara doar iaurt sau/si fructe....
In schimb............daaaaaar...ca e un mare Dar doh.gif scap la rontzaieli sau dulciuri...o felie de tarta, de praji sau ce o fi, napolitane sau alte prostii......ceea ce nu prea e bine nervi.gif doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 11 2010, 09:20 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Aseara am papat aperitiv usor...rosii, branza Feta, castravete, ardei gras, masline cu putin ulei masline deasupra...
Sotul a servit si un tost cu ceva mezeluri.....
Apoi tarta cu fructe de padure.....o bucatica mica putin mai tarzior.


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 11 2010, 09:45 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




Eu...nimic...doua mese pe zi, dimineata pana in 11 maxim...si dupa amiaza maxim pana la ora 17....dar de regula in jur de 14 servesc pranzul yes.gif , poate doar ocazional seara, o bucatica de ceva dulce facut in casa sau fructe de sezon...deci fara masa de seara smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 11 2010, 09:58 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Alondra @ Jun 11 2010, 10:00 PM) *
Eu nu mananc seara...oFloare.gif biggrin.gif
Mananc 2 mese pe zi, dimineata, pana in 12 si pe la 4-5 p.m....iar seara doar iaurt sau/si fructe....
In schimb............daaaaaar...ca e un mare Dar doh.gif scap la rontzaieli sau dulciuri...o felie de tarta, de praji sau ce o fi, napolitane sau alte prostii......ceea ce nu prea e bine nervi.gif doh.gif



QUOTE(ruxy @ Jun 11 2010, 10:45 PM) *
Eu...nimic...doua mese pe zi, dimineata pana in 11 maxim...si dupa amiaza maxim pana la ora 17....dar de regula in jur de 14 servesc pranzul yes.gif , poate doar ocazional seara, o bucatica de ceva dulce facut in casa sau fructe de sezon...deci fara masa de seara smile.gif

Dar voi chiar sunteti ambitioasee, neneee...pai yo sunt prima care dau atakul la frigider seara.....ca's bucatarul in genere...si daca gatesc, nu se poate sa nu pohtesc.....si uneori chiar iese cu jale mare....carnati, cartofi, friptura... oFloare1.gif wacko.gif wacko.gif nervi.gif
Pupiik si poate ma molipsiti si pe mine....altfel ma vor da aia jos din avion ca nu intru decat pe doua scaune...ori eventual sa platesc dublu bilet unsure.gif yes.gif yes.gif hug.gif

Aceasta postare a fost editata de USA: Jun 11 2010, 09:58 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 11 2010, 10:11 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(USA @ Jun 11 2010, 10:58 PM) *
Dar voi chiar sunteti ambitioasee, neneee...pai yo sunt prima care dau atakul la frigider seara.....ca's bucatarul in genere...si daca gatesc, nu se poate sa nu pohtesc.....si uneori chiar iese cu jale mare....carnati, cartofi, friptura... oFloare1.gif wacko.gif wacko.gif nervi.gif
Pupiik si poate ma molipsiti si pe mine....altfel ma vor da aia jos din avion ca nu intru decat pe doua scaune...ori eventual sa platesc dublu bilet unsure.gif yes.gif yes.gif hug.gif

Eiii nici chiar asa puuup iubita mea tzuc.gif hug.gif ...sa stii ca nu e greu...cel putin pentru mine asta este chiar un regim de viata....e in sange sa zic asa...trebuie sa avem un echilibru in toate...si cred ca cel mai bun ceas este organismul nostru....unele persoane se simt bine asa...altele nu ar putea sa renunte la masa de seara si poate ca au motivele lor...eu personal asa ma simt cel mai bine si nici nu as putea dormi cu stomacul in gat...chiar mi s-a intamplat si Slava Domnului ca doar ocazional cu mult timp in urma sa exagerez la o masa mai tarzior, undeva la o inivtatie si numai bine nu mi-a fost...am adormit dupa 2 noaptea cand a fost mai binsor, cat de cat....si de ce sa ma indop cu un pumn de pastile pentru stomac, cand prefer sa fiu linistita natural sa zic asa smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Jun 11 2010, 10:13 PM
Postare #7


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



love1.gif Ramo,la mine exista si cina si rontaieli,uneori.. blush.gif super.gif dar si un ceai din orice planta) daca mananc mai multisor.. yes.gif
love1.gif Aoleu,Ruxi..la cum gatesti tu,cum te poti abtine? wacko.gif Ok,am inteles,atunci te astept cu idei ,ca ,copiilor cred ca le dai de mancare seara,nu? biggrin.gif notworthy.gif hug.gif
love1.gif USA,stai linistita,nu esti singura care da iama la frigider:lol:


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 11 2010, 10:18 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Off....pai nu papam nici noi dupa 7.30OPm cel tarziu.....la mine e baiul ca nu mananc dimineata....nu am cand....so prima masa, care e masa sa zic..e pe la 12.30/1Pm.......si seara.....dimineata poate sa fur un Activia, un mar....si cafeluta/cafelutele.....banuiesc ca de aia imi trebuie mancarea de seara.....daca pap bine la pranz...seara ma domolesc usor..de am doar ciorba la mine..seara e nebunie la gura mea..dar ma satur repede..macar atat avantaj am si yo.... oFloare.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 11 2010, 10:21 PM
Postare #9


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(USA @ Jun 11 2010, 10:58 PM) *
Dar voi chiar sunteti ambitioasee, neneee...pai yo sunt prima care dau atakul la frigider seara.....ca's bucatarul in genere...si daca gatesc, nu se poate sa nu pohtesc.....si uneori chiar iese cu jale mare....carnati, cartofi, friptura... oFloare1.gif wacko.gif wacko.gif nervi.gif
Pupiik si poate ma molipsiti si pe mine....altfel ma vor da aia jos din avion ca nu intru decat pe doua scaune...ori eventual sa platesc dublu bilet unsure.gif yes.gif yes.gif hug.gif

Nu stiu daca e vorba de ambitie, pt ca nu ma abtin sa mananc mancare , pur si simplu cred ca tine de obisnuinta...mie ca mancare imi ajung 2 mese pe zi la orele care le-am scris...insa seara daca ma ia cu foame sau nu, eu simt nevoia sa bag ceva in gura, de cele mai multe ori ceva dulce...sau rontzai seminte, sau pop-corn la un film, ciocolata sau fructe..insa mancare rece sau calda nu...paine, branzeturi sau ceva gatit...mai ales fripturi sau tocanuri wacko.gif , astea sunt fel 2 pt mine la masa de amiaz/'dupa-masa'...68.gif Eu daca am avut si mai am uneori probleme cu constipatia m-am obisnuit sa nu incarc stomacul dupa ora 18, ca atunci imi dau peste cap metabolismul si asa greoi si imi fac de lucru singura..wacko.gif doh.gif
Si apoi si asa , sunt probleme cu kg, insa la mine sunt dulciurile si lipsa de miscare din pacate...anima1.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 11 2010, 10:26 PM
Postare #10


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(ruxy @ Jun 11 2010, 11:11 PM) *
.si de ce sa ma indop cu un pumn de pastile pentru stomac, cand prefer sa fiu linistita natural sa zic asa smile.gif


Ai dreptate! yes.gif
QUOTE(Mih@ela @ Jun 11 2010, 11:13 PM) *
love1.gif Ramo,la mine exista si cina si rontaieli,uneori.. blush.gif super.gif dar si un ceai din orice planta) daca mananc mai multisor.. yes.gif

Woww, pai tu iti permiti cum se spune, la fizicul tau.... notworthy.gif Asa mi-ar placea si mie, 3 mese pe zi, plus snacks-uri (rontzaieli, fructe intre ele)...ei da....dar daca as face asa, as ajunge cat casa Poporului...fara sa exagerez...sad.gif
Asa ca, enjoy! smile.gif
QUOTE(USA @ Jun 11 2010, 11:18 PM) *
Off....pai nu papam nici noi dupa 7.30OPm cel tarziu.....la mine e baiul ca nu mananc dimineata....nu am cand....so prima masa, care e masa sa zic..e pe la 12.30/1Pm.......si seara.....dimineata poate sa fur un Activia, un mar....si cafeluta/cafelutele.....banuiesc ca de aia imi trebuie mancarea de seara.....daca pap bine la pranz...seara ma domolesc usor..de am doar ciorba la mine..seara e nebunie la gura mea..dar ma satur repede..macar atat avantaj am si yo.... oFloare.gif

Ei , pai da...tu ai alt program de mese, de-aia...
Si sotul meu nu mananca dimineata, de-aia seara il trage frigiderul....chiar si la 9-10 p.m. , insa lui ii permite si fizicul si metabolismul doh.gif Doamne, fericiti sunt oamenii astia! doh.gif rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de Alondra: Jun 11 2010, 10:27 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 08:23 PM