Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> La Cresa Sau Cu Bunicii, cum este de preferat ?
andaro
postare Sep 2 2009, 10:42 AM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



De pe acuma sunt curioasa cum va fi in viitor...Sara a fost mereu cu mine, zi-noapte...tot la mine vrea si nu la tat-su ( pe care il vede - de cele mai multe ori - doar la final de saptamana ), iar cand suntem la socrii si am de mers undeva...trebuie intai sa iasa careva cu ea afara pentru ca eu sa pot merge ulterior si sa nu ma vada...altfel iese un adevarat scandal. wacko.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 2 2009, 10:45 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(livya @ Sep 2 2009, 11:37 AM) *
si eu l-as da la cresa aici in italia,dar momentan nu se poate,din cauza actelor... sad.gif
bunicii lui mihai ar vrea sa-l ducem acasa sa stea cu ei acolo,dar nu sunt de acord eu deloc...e c-am mare distanta si nu imi las copilul atata timp fara mine...normal asa as putea sa lucrez,dar mai asteptam pana o sa se rezolve problema actelor sotului,se poate si la particular ,dar costa c-am mult... wacko.gif

Dupa atata timp de stat impreuna...normal ca v-ar fi greu fara el ( asta in caz ca l-ati lasa in tara, la bunici ) si sa-l vezi rar...eu n-as rezista... doh.gif
Dupa parerea mea, in cazul vostru...la cresa ar fi cel mai bine...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Sep 2 2009, 10:52 AM
Postare #23


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150



QUOTE(andaro @ Sep 2 2009, 10:45 AM) *
Dupa atata timp de stat impreuna...normal ca v-ar fi greu fara el ( asta in caz ca l-ati lasa in tara, la bunici ) si sa-l vezi rar...eu n-as rezista... doh.gif
Dupa parerea mea, in cazul vostru...la cresa ar fi cel mai bine...

da asa am zis si eu ,numai cresa ar fii solutia buna,ca aici in italia buni a fost si nu i-a placut,nu mai vrea sa vina,oricum ea sta la zalau,la tara nu ...au fost bunicii ,odata ...asa ca si mihai nu ca ar sta prin curte,sa fuga pe acolo,etc.,la bloc...mai merg si la tara ca au una,alta dar nu vreau si nici nu as rezista ,cum spui...mai ales ca nu is acolo,sa pot sa-l mai vizitez din cand in cand...una e cand esti acolo si alta cand e o distanta asa mare... rolleyes.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 2 2009, 11:05 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214




QUOTE(livya @ Sep 2 2009, 11:52 AM) *
una e cand esti acolo si alta cand e o distanta asa mare... rolleyes.gif

Asa este... yes.gif
Si eu m-am gandit ca in caz ca va ramane cu bunicii, atunci o sa optam pt cei din oras...la tara doar la final de saptamana... hug.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Sep 2 2009, 11:42 AM
Postare #25


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



fetelor, ma gandesc cu groaza ca si eu ma voi confrunta cu problema asta. dar sa zicem ca la mine e muuult mai simplu: voi lasa puiul in grija parintilor sotzului. care stau la 15 minute de mers pe jos de casa noastra....faza este ca desi am incredere deplina in ei....sunt fosti angajati in armata...sunt stricti in anumite privinte...plus ca bebe momentan e lipit cu super glue de mine....nu vrea sa stea cu nimeni altcineva...sper sa o pot "da jos" de pe mine pana va trebui sa plec la munca sad.gif( altfel cred ca o sa mor de inima! la cresa nu-mi pun deloc problema sa o dau!!! never! mai bine nu mai muncesc eu decat sa o dau acolo....socializare face si cu bunicii, in parc, la joaca...iar despre poezii nu mai spun...sigur va sti o groaza...tot de la ei....sa vedem, oricum de la 3 ani se va duce la gradi...deci va sta doar 1 an cu socrii.....bona este ceva cu totul exclus!!!!!! un strain sa aiba grija de puiul meu? cred ca nici cu sacul de bani daca ai merge la ea nu s-ar ocupa cum trebuie. cred ca oamenii sunt lipsiti de interes complet cand e vb de copiii altora!!!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 2 2009, 11:47 AM
Postare #26


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Adriana...ma regasesc in tot comentariul tau... In privinta bunicilor, nu cred ca va fi cazul sa-mi fac probleme...fiind primul nepotel... rolleyes.gif smile.gif

Aceasta postare a fost editata de andaro: Sep 2 2009, 12:15 PM


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 2 2009, 11:50 AM
Postare #27


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



Eu deja lucrez de 7 luni.. acum Andy sta cu bunicii, dar am avut si bona 3 luni .. eram destul de multumita de ea, dar Andy a crescut .. a inceput sa mearga, ea s-a imbolnavit si nu a mai facut fata.. adevarul este ca sunt mult mai linistita acum stiindu-mi puiul cu bunicii..
o sa-l dau si eu la cresa la 2 ani ca sa se integreze in societate.. conteaza foarte mult.. imi e mila de el, dar este spre binele lui... stiu ca acolo sunt toti cu mucii taras liwlol.gif , dar il voi imuniza un pic inainte.. pana la urma trebuie sa faca si el bolile copilariei. smile.gif
este un copil extraordinar de sociabil de acum, dar nu stiu cum va fi mai tarziu...


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Sep 2 2009, 11:51 AM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(adrianaO @ Sep 2 2009, 12:42 PM) *
fetelor, ma gandesc cu groaza ca si eu ma voi confrunta cu problema asta. dar sa zicem ca la mine e muuult mai simplu: voi lasa puiul in grija parintilor sotzului. care stau la 15 minute de mers pe jos de casa noastra....faza este ca desi am incredere deplina in ei....sunt fosti angajati in armata...sunt stricti in anumite privinte...plus ca bebe momentan e lipit cu super glue de mine....nu vrea sa stea cu nimeni altcineva...sper sa o pot "da jos" de pe mine pana va trebui sa plec la munca sad.gif( altfel cred ca o sa mor de inima! la cresa nu-mi pun deloc problema sa o dau!!! never! mai bine nu mai muncesc eu decat sa o dau acolo....socializare face si cu bunicii, in parc, la joaca...iar despre poezii nu mai spun...sigur va sti o groaza...tot de la ei....sa vedem, oricum de la 3 ani se va duce la gradi...deci va sta doar 1 an cu socrii.....bona este ceva cu totul exclus!!!!!! un strain sa aiba grija de puiul meu? cred ca nici cu sacul de bani daca ai merge la ea nu s-ar ocupa cum trebuie. cred ca oamenii sunt lipsiti de interes complet cand e vb de copiii altora!!!!


sa stii ca nu e chiar asa... daca ai noroc poti gasi o femeie care sa-ti iubeasca foarte mult puiul si sa-l ingrijeasca extraordinar de bine... lui Andy bona ii cumpara jucarii, fructe, covrigi.. nu venea cu mana goala la el, desi noi ii dadeam doar 4 mil


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Sep 2 2009, 11:59 AM
Postare #29


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(adrianaO @ Sep 2 2009, 07:42 AM) *
fetelor, ma gandesc cu groaza ca si eu ma voi confrunta cu problema asta. dar sa zicem ca la mine e muuult mai simplu: voi lasa puiul in grija parintilor sotzului. care stau la 15 minute de mers pe jos de casa noastra....faza este ca desi am incredere deplina in ei....sunt fosti angajati in armata...sunt stricti in anumite privinte...plus ca bebe momentan e lipit cu super glue de mine....nu vrea sa stea cu nimeni altcineva...sper sa o pot "da jos" de pe mine pana va trebui sa plec la munca sad.gif( altfel cred ca o sa mor de inima! la cresa nu-mi pun deloc problema sa o dau!!! never! mai bine nu mai muncesc eu decat sa o dau acolo....socializare face si cu bunicii, in parc, la joaca...iar despre poezii nu mai spun...sigur va sti o groaza...tot de la ei....sa vedem, oricum de la 3 ani se va duce la gradi...deci va sta doar 1 an cu socrii.....bona este ceva cu totul exclus!!!!!! un strain sa aiba grija de puiul meu? cred ca nici cu sacul de bani daca ai merge la ea nu s-ar ocupa cum trebuie. cred ca oamenii sunt lipsiti de interes complet cand e vb de copiii altora!!!!



QUOTE(maria26 @ Sep 2 2009, 07:51 AM) *
sa stii ca nu e chiar asa... daca ai noroc poti gasi o femeie care sa-ti iubeasca foarte mult puiul si sa-l ingrijeasca extraordinar de bine... lui Andy bona ii cumpara jucarii, fructe, covrigi.. nu venea cu mana goala la el, desi noi ii dadeam doar 4 mil


Aici ai dreptate. Nu toate bonele sunt ca si cele pe care le vedem la televizor. A mea are tare multa grija de Stefi...Si ii cumpara diverse, il plimba peste tot, il duce sa vada diverse lucruri, il tine afara la copii cat vrea....Partea cea mai importanta fiind ca II FACE TOATE POFTELE si de-aia si Stefi o iubeste asa de mult...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Sep 2 2009, 12:18 PM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Se pare ca si-n privinta bonelor, parerile sunt impartite...Maria, Alexandra...sunteti printre fericite ca ati avut parte de dadace bune...alte familii n-au avut acest noroc... unsure.gif
Eu una...tot nu-s pentru bone...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 05:33 PM