Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Uitati Cum Arata Un Copil Cu Gripa Porcina!
Sara1
postare Nov 5 2009, 08:30 AM
Postare #41


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(TESYMO @ Nov 4 2009, 10:04 PM) *
Sara daca imi permiti sa va povestesc aici la tine o intapmlare pe care am auzit-o ieri de la mamica unui baiat de 16 ani........ saptamana asta copilul era la scoala, a racit si s-a dus la cabinetul medical unde le-a zis medicului si asistentei ca ii curge nasul si are dureri musculare. La auzul acestora amandoi si-au pus masca laugh.gif de frica , apoi i-au dat paracetamol si l-au trimis ACASA doh.gif . ....Traim in Ro oFloare1.gif

Si morala?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Nov 5 2009, 08:32 AM
Postare #42


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(USA @ Nov 5 2009, 01:22 AM) *
Te intreb si yo...ce te face sa crezi ca exact tot ce se scrie acolo e chiar 100% adevarat?......de multe ori m-am convins, ca ascultand ambele parti ajung cumva mai aproape de adevar..... partners.gif

trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de ruxy: Nov 5 2009, 08:40 AM
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Nov 5 2009, 08:41 AM
Postare #43


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(TESYMO @ Nov 5 2009, 10:04 AM) *
Sara daca imi permiti sa va povestesc aici la tine o intapmlare pe care am auzit-o ieri de la mamica unui baiat de 16 ani........ saptamana asta copilul era la scoala, a racit si s-a dus la cabinetul medical unde le-a zis medicului si asistentei ca ii curge nasul si are dureri musculare. La auzul acestora amandoi si-au pus masca laugh.gif de frica , apoi i-au dat paracetamol si l-au trimis ACASA doh.gif . ....Traim in Ro oFloare1.gif


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mona75
postare Nov 5 2009, 09:00 AM
Postare #44


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,154
Inscris la: 24-January 07
Din: Varese,IT
Membru nr.: 1,680




QUOTE(Sara1 @ Nov 4 2009, 10:51 AM) *



QUOTE(dyana @ Nov 4 2009, 12:41 PM) *
Eu ma uit la pozele cu Tom si imi zambeste sufletul love1.gif apoi aud stiri de prin media si simt cum ma iau palpitatiile. sad.gif



QUOTE(Sara1 @ Nov 4 2009, 12:48 PM) *
Pai tocmai de aia am si dechis topicul asta!
NU mai ascultati la stiri! Nu stiu care-i treaba, dar in Ro au laut-o razan complet in felul in care vorbesc despre gripa asta.
Probabil ca e singurul topic cu care pot speria si tine masele cu sufletul la gura!



Diana,cand auzi toate grozaviile din media,gandeste-te la Tom.... laugh.gif
Adevarul este ca astia de acasa au innebunit si panicheaza lumea mult mai mult decat ar trebui.
Aici situatzia e mult mai grava,dac-ar fi sa fie prezentata de media din Romania,dar nimeni nu dramatizeaza atat.
La Alex in clasa,ieri au fost doar 3 copii din 17 total....majoritatea bolnavi,restul nu mai vor parintzii sa-i duca la scoala.
La gradinitza la fel.....stau si ma intreb,dac-ar fi fost la noi asa,cum ar fi reactionat autoritatile.....bineanteles c-ar fi inchis scolile imediat.
La noi totul se amplifica....e mai palpitant asa.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare Nov 5 2009, 09:20 AM
Postare #45


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



QUOTE(Sara1 @ Nov 5 2009, 08:30 AM) *
Si morala?

Sara daca copilul ala intradevar avea gripa , cum le-a fost lor frica de si-au pus masca rapid, nu trebuia sa il trimita la spital sau sa-si faca analizele ( pt ca erau medici in cadrul scolii) ???....Nu in schimb l-a trimis acasa sa se imbolnaveasca si parintii, fratii, etc oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina gheorghita
postare Nov 5 2009, 01:29 PM
Postare #46


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 749
Inscris la: 11-December 08
Din: Hunedoara
Membru nr.: 56,359



QUOTE(Sara1 @ Nov 5 2009, 08:49 AM) *
Draga mea, te rog sa nu te superi, dar, cind vine vorba de chestii medicale, sunt tentata mai degraba sa cred un pliant care vine de la o organizatie medicala, decit de la o fundatie crestina! Sa-mi fie cu iertare, dar ...totusi, avem noroc sa traim intr-o perioada in care stiinta a facut progrese, nu gluma. Altfel, si acuma muream de ciuma si ne scuipam in sin!
Daca ma intrebati pe mine, in mai cind am auzit pentru prima data de acasta gripa si de predictiile de mortalitate super ridicata si in acelasi timp incepusera sa lucreze la vaccin, ma rugam sa termine vaccinul cit mai repede, ca sa avem posibilitatea sa-l facem inainte sa patim ceva. Acuma ca avem vaccinul, ezitam- e normal, si nu pentru ca cineva are ginduri criminale cu noi, ci pentru ca e nou, facut in graba si nu au inca feedback-ul necesar. Informarea presupune adunarea de date si punerea in balanta a riscurilor-care risc e mai mare-sa faci vaccinul sau boala? Eu nu cred ca pediatrul copiilor mei care a asteptat citeva saptamini inainte sa faca vaccinul fetelor lui, le-ar fii facut, daca ar fii aflat de accidente in urma vaccinarii!

Nu ma supar ,si cred ce spui dar asta e adevarul,ca apar tot felul de chestii care te deruteaza.Daca vrei da-mi adresa ta mail si ti-l voi trimite si tie. Eu sunt cam panicoasa de felul meu si trag repede concluzii. partners.gif ,dar ce zici tu ma face un pic mai optimista. trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Nov 5 2009, 01:50 PM
Postare #47


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



QUOTE(Sara1 @ Nov 4 2009, 08:58 PM) *
Draga, l-au testat-i-au luat muci din nas si ne-au zis peste citeva minute ca da, este! Mai mult de atita, nu pot sa-ti spun!

multa sanatate in primul rand
eu sunt f speriata de ce se intampla...mai ales pt puiul mic....la valul trecut am stat linistita ca nu a ajuns pe la noi, dar acum s-au confirmat cazuri la noi in oras
iar in al doilea, tin sa va mentionez ca iar mi-e bleahhh ca traim in RO...la noi dureaza cateva zile testarea, timp in care te pune sa faci o declaratie pe propria rasp ca o sa stai izolat nu stiu cate zile.....eu asa am inteles de la tv




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 10:53 AM