Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

60 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Film - Furtuna La Palat, seriale coreene in general
andaro
postare Feb 7 2010, 12:24 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Mia...am scris mai sus despre noul serial....e f interesant si asta...
Luni, va fi ep.3...tot la aceasi ora si tot pe TVR....Primele episoade sunt f importante...ca sa intelegi despre ce e vorba...mai ales ca in primele 2 au trecut deja niste ani...
Cauta-le pe net...iar la restul te poti uita in continuare la TV...wink.gif

M as bucura daca as avea cu cine povesti...tongue.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 7 2010, 12:59 AM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



In atentia celor ce-l indragesc pe LEE SEO JIN - imparatul nostru drag, cu gropite...din Furtuna la palat... love1.gif

Incepand cu data de 14 februarie si in fiecare weekend de la ora 18 - TVR2 va difuza serialului DAMO - (14 ep) a fost deja difuzat pe postul coreean de tv, MBS, inaintea Giuvaerului ( iulie-septembrie 2003)..

Asa ca de ziua indragostitilor....vom revedea un actor indragit...


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Feb 7 2010, 09:05 AM
Postare #13


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



QUOTE(andaro @ Feb 7 2010, 12:59 AM) *
In atentia celor ce-l indragesc pe LEE SEO JIN - imparatul nostru drag, cu gropite...din Furtuna la palat... love1.gif

Incepand cu data de 14 februarie si in fiecare weekend de la ora 18 - TVR2 va difuza serialului DAMO - (14 ep) a fost deja difuzat pe postul coreean de tv, MBS, inaintea Giuvaerului ( iulie-septembrie 2003)..

Asa ca de ziua indragostitilor....vom revedea un actor indragit...



mie-mi place la nebunie si de Dae-So...(nu mai stiu cum se scrie) din furtuna la palat love1.gif


iui ma bucur ca se mai uita cineva love1.gif am urmarit furtuna la palat toti , acum si secretele la palat. frumoase seriale , e ceva nou , cultura lor ...superb

Filmul nou , m-a cam enervat ca a trecut asa repede timpul , s-au schimbat de-a regi doh.gif .


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Feb 7 2010, 09:08 AM
Postare #14


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013




Si acum imi pare rau ca a murit Song-Yeon crybaby.gif , andaro poate ma lamuresti umpic .. ea nu era insarcinata a 2 a oara? ca a murit si de copil n-am mai auzit nimic ...

Aceasta postare a fost editata de Claudia94: Feb 7 2010, 09:08 AM


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kerstin09
postare Feb 7 2010, 09:26 AM
Postare #15


Kerstin,Diandra si Mami Mariana!!!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,377
Inscris la: 6-November 08
Din: Sibiu..acum..Italia
Membru nr.: 47,014



QUOTE(andaro @ Jan 10 2010, 08:51 PM) *
Daca totusi careva dintre voi va dori sa vada episoadele serialului Yi San ( furtuna la palat )...am gasit acest link - http://www.dramastyle.com/view_theme_multi...5-sq-29591.html .

Din pacate net-ul meu merge f greu si nu reusesc sa le vad pe urmatoarele...abia astept seara ca sa inceapa serialul iar de la o zi la alta mi se pare f mult... tongue.gif

am luat link.....multumesc trandafir.gif e super filmul am inceput sa-l urmaresc,am netul ca merge bine,si asa cum am putin timp liber intru si ma uit,e super.....daca o sa mai ai vreun alt serial frumos,te rog da-mi si mie link.....multumesccccc


--------------------

Questa e la vita, non aspettare troppo per dire a qualcuno di speciale quello che senti. Dillo oggi stesso, domani potrebbe essere troppo tardi. Bacia coloro che ami e farai delle magie! Con l`amore tutto e possibile! Ricorda domani puo essere troppo tardi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kerstin09
postare Feb 7 2010, 10:23 AM
Postare #16


Kerstin,Diandra si Mami Mariana!!!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,377
Inscris la: 6-November 08
Din: Sibiu..acum..Italia
Membru nr.: 47,014



QUOTE(kerstin09 @ Feb 7 2010, 11:26 AM) *
am luat link.....multumesc trandafir.gif e super filmul am inceput sa-l urmaresc,am netul ca merge bine,si asa cum am putin timp liber intru si ma uit,e super.....daca o sa mai ai vreun alt serial frumos,te rog da-mi si mie link.....multumesccccc

Nu-i gasesc nici cum traducerea,ma ajuta careva plsssss.....e doar in engleza....


--------------------

Questa e la vita, non aspettare troppo per dire a qualcuno di speciale quello che senti. Dillo oggi stesso, domani potrebbe essere troppo tardi. Bacia coloro che ami e farai delle magie! Con l`amore tutto e possibile! Ricorda domani puo essere troppo tardi
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 7 2010, 10:34 AM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(Claudia94 @ Feb 7 2010, 09:08 AM) *
Si acum imi pare rau ca a murit Song-Yeon crybaby.gif , andaro poate ma lamuresti umpic .. ea nu era insarcinata a 2 a oara? ca a murit si de copil n-am mai auzit nimic ...

Claudelu...ma bucur ca ati descoperit si voi aceste seriale deosebite unde sex-ul si alte picanterii...lipsesc cu desavarsire....
Deci: SY a ramas insarcinata inainte ca primul lor copil sa moara de pojar....insa, intretimp, din cauza simptomelor pe care le-a avut si-a dat seama ca e vorba de ceva serios...adica de ciroza....si nu a dorit sa ia nici un remediu pt a nu-i periclita viata semintei regale ce se dezvolta in ea....Si astfel nu a mai apucat sa nasca al 2-lea copil iar ea a murit chiar inainte sa ajunga dr din China ( dupa care a plecat Dae soo). Cred ca acel episod 74...a fost cel mai trist...abia mi-am putut stapani lacrimile... crybaby.gif

Printul mostenitor din ep 77 - ultimul...a fost al celei de-a patra concubine ( noua nu ne-au aratat-o insa in istoria dinastiei Choseun - numele ei e pomenit ).


QUOTE(kerstin09 @ Feb 7 2010, 09:26 AM) *
am luat link.....multumesc trandafir.gif e super filmul am inceput sa-l urmaresc,am netul ca merge bine,si asa cum am putin timp liber intru si ma uit,e super.....daca o sa mai ai vreun alt serial frumos,te rog da-mi si mie link.....multumesccccc

Of...eu care nu ma uitam la seriale ...vazand Furtuna, am inceput sa le indragesc...imi plac actorii, am trait acele emotii alaturi de ei...costumele lor sunt impecabile, deosebite...coafura doamnelor, la fel...etc...

Chir merita vazute...acestea se bazeaza pe fapte reale...sunt filme istorice...




--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 7 2010, 10:37 AM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



QUOTE(kerstin09 @ Feb 7 2010, 10:23 AM) *
Nu-i gasesc nici cum traducerea,ma ajuta careva plsssss.....e doar in engleza....

scuze...am uitat sa specific...sunt numai in engleza....
traducerile in romaneste...doar daca urmaresti episoadele de la tv. tongue.gif

sau sa dai un serch pe Youtube...YI San...cred...acolo sigur vei gasi ceva si-n romana....nu stiu sigur...sad.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia94
postare Feb 7 2010, 10:40 AM
Postare #19


Mihaitza :X
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,360
Inscris la: 19-February 09
Din: Piatra-Neamt
Membru nr.: 73,013



QUOTE(andaro @ Feb 7 2010, 10:34 AM) *
Claudelu...ma bucur ca ati descoperit si voi aceste seriale deosebite unde sex-ul si alte picanterii...lipsesc cu desavarsire....
Deci: SY a ramas insarcinata inainte ca primul lor copil sa moara de pojar....insa, intretimp, din cauza simptomelor pe care le-a avut si-a dat seama ca e vorba de ceva serios...adica de ciroza....si nu a dorit sa ia nici un remediu pt a nu-i periclita viata semintei regale ce se dezvolta in ea....Si astfel nu a mai apucat sa nasca al 2-lea copil iar ea a murit chiar inainte sa ajunga dr din China ( dupa care a plecat Dae soo). Cred ca acel episod 74...a fost cel mai trist...abia mi-am putut stapani lacrimile... crybaby.gif

Printul mostenitor din ep 77 - ultimul...a fost al celei de-a patra concubine ( noua nu ne-au aratat-o insa in istoria dinastiei Choseun - numele ei e pomenit ).

Of...eu care nu ma uitam la seriale ...vazand Furtuna, am inceput sa le indragesc...imi plac actorii, am trait acele emotii alaturi de ei...costumele lor sunt impecabile, deosebite...coafura doamnelor, la fel...etc...

Chir merita vazute...acestea se bazeaza pe fapte reale...sunt filme istorice...


si mama plangea in hohote , eu nu-s asa plangacioasa la filme ca ea laugh.gif , imi plac mult..pt ca se respecta intre ei !


--------------------


Calatoria de o mie de mile incepe cu primul pas. (Lao Tse)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 7 2010, 10:43 AM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Da...respectul e ceva sfant la ei...

http://koreafilm.ro/blog/2010/01/furtuna-l...at-episodul-63/ ... daca doriti sa mai cititi despre episoadele din Furtuna... ( acesta e 63, la acest ep am ramas blocata....insa pe blog-ul respectiv e prezentat si noul serial Secretele de la palat ).


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

60 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th March 2024 - 11:52 AM