Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Dambovicioara
liliana2u
postare Mar 30 2009, 08:28 PM
Postare #11


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(Sara1 @ Mar 30 2009, 07:13 PM) *
Pai la voi nu s-a auzit de week-end prelungit? Ce, tu nu traiesti in Ro? wacko.gif Numai America are week-enduri batute in cuie de cite 2 zile. laugh.gif
Oricum, faptul ca ai plecat cu tristete de acolo, imi spune mie ca ai o relatie buna cu parintii, deci multe puncte pentru tine! yes.gif Si daca ai benzina, poti da fuga si week-endul viitor.


bine-spus, Sara, eu pt Ilinca, fac 2-3 weekend-uri pe luna la parintii mei, ambele parti parca renasc .. parintii mei, cel putin, intineresc cand isi vad nepoata si dau in mintea ei.. o sa vada Andrei cand va deveni tata, cum ajunge incet-incet pe locul doi in inima parintilor..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Mar 30 2009, 09:00 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(mallina2u @ Mar 30 2009, 11:28 AM) *
bine-spus, Sara, eu pt Ilinca, fac 2-3 weekend-uri pe luna la parintii mei, ambele parti parca renasc .. parintii mei, cel putin, intineresc cand isi vad nepoata si dau in mintea ei.. o sa vada Andrei cand va deveni tata, cum ajunge incet-incet pe locul doi in inima parintilor..


Draga mea, stiu exact ce spui! Chiar ieri vorbeam cu sotul despre faptul ca daca am fii fost acasa, am fii impartit afectiv copii cu mai multa lume-familie- si ar fii fost mai bine si pentru ei si pentru noi. Iar pentru mama mea, care este aici cu noi, daca indrazanesc ma mai infig in copii mei-pe drept zic eu- devin instantaneu dusmanul ei. Este incredibil, cum nepotii devin TOTUL.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 11:07 AM