Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

18 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De Luna Mai 2008, bebelusi de luna mai 2008
ari05
postare Feb 22 2009, 10:48 PM
Postare #21


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(bendisartemis @ Feb 22 2009, 10:41 PM) *
Intradevar sunt caraghjosi dar"titi''(sani) ,acum sunt plini de rani!! crybaby.gif

auuuu !!! da cred...

QUOTE(bendisartemis @ Feb 22 2009, 10:45 PM) *
O ce bine,mie imi este teama sa-i dau pt ca ia dat"desteapta" de soacra-mea albus de ou si a facut alergie,iar acum ma feresc de produse din carne(la sfatul medicului)II dau insa spanac si ciuperci(ce ii mai plac)BEBEI vostriaccepa sucul de citr trandafir.gif ice ca al meu nici nu vrea sa auda de el!!

pai albus nu e voie pana dupa un an !!!!!! ohmy.gif
Dari bea sucul de portocala, sau mandarina, sau clementina de nu ii poti lua bibi de la gura, ca urla... bea si cate 150 ml o data... doar sa nu fie prea acru... de fapt e singurul suc pe care il bea... doh.gif ca in rest fructele le papa pireut... aaaa...si din pacate nu prea bea lichide, gen apa sau ceai... sad.gif asa ca ii mai pun in suc, sa se hidrateze, ca ne-a zis pediatra ca nu se hidrateaza doar cu suc


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bendisartemis
postare Feb 22 2009, 10:52 PM
Postare #22


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 336
Inscris la: 29-December 08
Membru nr.: 61,045



QUOTE(ari05 @ Feb 23 2009, 12:45 AM) *
noi acum suntem la regim.. ca ar fi suspect de enterocolita... desi nu cred da na...
dar in rest, noi papam cam asa:
la ora 8: 200 ml lapte Milumil
la 10: 250 gr pireut de fructe (2 fructe combin, banana, mar, para, pepene galben, piersica, caise) cu branzica sau faina de orez sau biscuiti
la 14: 150-200 gr pireut de legume (spanac+galbenus, dovlecel+peste, cartofi+ficatel de pui/piept de pui) sau borcanele de la Nestle , eventual cateva lingurite de supica, si daa mai incape un iaurtel
la 18: cereale Milupa (din 80-100 ml apa)
la 21: 240 ml lapte

si asta era in zilele lui bune... de obicei nu papa chiar atat ... din pacate... oFloare1.gif

Nici puiul meu nu papa in fiecere zi mult ci dupa cum se simte insa ii dau si vitamine.Doctorita mi-a dat VI SOL (vitamine solubile) vigantol ,fier si calciu(pastile pe care trebuie sa le faram zilnic!!) Voi luati vitamine? floare2.gif


--------------------
Mamici frumoase va rog frumos sa vizitatiblogul acesta!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bendisartemis
postare Feb 22 2009, 10:55 PM
Postare #23


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 336
Inscris la: 29-December 08
Membru nr.: 61,045



QUOTE(ari05 @ Feb 23 2009, 12:48 AM) *
auuuu !!! da cred...
pai albus nu e voie pana dupa un an !!!!!! ohmy.gif
Dari bea sucul de portocala, sau mandarina, sau clementina de nu ii poti lua bibi de la gura, ca urla... bea si cate 150 ml o data... doar sa nu fie prea acru... de fapt e singurul suc pe care il bea... doh.gif ca in rest fructele le papa pireut... aaaa...si din pacate nu prea bea lichide, gen apa sau ceai... sad.gif asa ca ii mai pun in suc, sa se hidrateze, ca ne-a zis pediatra ca nu se hidrateaza doar cu suc

Denidor bea foarte mult ceai 1/2 l pe zi,insa sucuri doh.gif ...deloc!!Nu stiu ce sa ii dau ca sa ii placa !!


--------------------
Mamici frumoase va rog frumos sa vizitatiblogul acesta!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Feb 23 2009, 11:45 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246




QUOTE(bendisartemis @ Feb 22 2009, 10:52 PM) *
Nici puiul meu nu papa in fiecere zi mult ci dupa cum se simte insa ii dau si vitamine.Doctorita mi-a dat VI SOL (vitamine solubile) vigantol ,fier si calciu(pastile pe care trebuie sa le faram zilnic!!) Voi luati vitamine? floare2.gif

si noua ne-a dat pediatra vitamine, pt ca nu prea papa, nu lua in greutate (cica suntem in urma cu 1,3 kg, si acum cum a slabit, cu 2,3 kg sad.gif ) dar nu am apucat sa i le dau, pt ca 3 zile a inceput sa pape chiar bine, apoi s-a imbolnavit sad.gif
acum nu stiu daca sa i le mai dau, pt ca analizele care le-am facut la spital i-au iesit ok , inca calciu si magneziu are prea mult, si daca ii dau vitamine asa aiurea, am inteles ca nu e bine pt el...
doar Fier i-am dau in noiembrie si decembrie... in rest ii dau doar vigantol...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Feb 23 2009, 11:47 AM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(bendisartemis @ Feb 22 2009, 10:55 PM) *
Denidor bea foarte mult ceai 1/2 l pe zi,insa sucuri doh.gif ...deloc!!Nu stiu ce sa ii dau ca sa ii placa !!

pai las ca e mai bine sa bea ceai, ca se hidrateaza... eu bag in Dari cu forta sad.gif ca nu vrea deloc...
ce sucuri i-ai facut? doar citrice? nu ai incercat de mar, morcov,piersici, sau alte fructe ? eventual stii ce sa incerci ? daca tot iti bea ceai, baga-i in ceai cate putin suc si apoi cresti cantitatea... eu asa fac cu Dari... in suc ii bagam ceai sau apa laugh.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Feb 23 2009, 11:57 AM
Postare #26



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



ce fac fetele? puiutii sunt bine?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Feb 23 2009, 12:11 PM
Postare #27


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(Danutza_rge @ Feb 23 2009, 11:57 AM) *
ce fac fetele? puiutii sunt bine?

noi nu din pacate crybaby.gif
de miercuri ma tot chinui cu el, ca nu stiu ce are... miercuri am fost la urgente cu el, a stat 7 ore la perfuzii... i s-au facut analize, si nu am primit nici un diagnostic... doar presupuneri... mad.gif initial credeam ca e enterocolita,ceva.. pt ca a inceput cu varsaturi, apoi febra, apoi scaune modificate(nu are diaree, are un singur scaun pe zi, dar e horror scaunul ala sad.gif ) suntem pe regim de mierucri, dar vomita in continuare, nu asa rau, dar tot vomita sad.gif
azi trebuie sa ii duc scaun sa ii faca examen de coprocultura , si deseara iar la dr sad.gif o sa ne treaca pe antibiotic, ca nu mai putem sta asa...
asta e... trecem cumva si peste... se pune el pe picioare notworthy.gif

ai vostri sunt bine bebelasii?


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Feb 24 2009, 11:35 AM
Postare #28


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



ce fac mamicile si bebelasii de mai ?
noi incepem sa ne revenim laugh.gif bananab.gif nu mai e apatic, a inceput sa umble singur din nou ... laugh.gif papa binisor... sper doar acum sa nu mai vomite...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebemit
postare Mar 10 2009, 10:17 AM
Postare #29


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 89
Inscris la: 7-February 08
Din: Zalau
Membru nr.: 14,401



Buna,am si eu un bebe din mai 2008 .
Il cheama Marc,avem 2 dintisori jos si ii asteptam cu nerabdare pe cei de sus.
Este un bebe tare neastamparat si foarte pofticios.
O iubeste foarte mult pe surioara lui mai mare.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Mar 10 2009, 11:19 AM
Postare #30


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(rebemit @ Mar 10 2009, 10:17 AM) *
Buna,am si eu un bebe din mai 2008 .
Il cheama Marc,avem 2 dintisori jos si ii asteptam cu nerabdare pe cei de sus.
Este un bebe tare neastamparat si foarte pofticios.
O iubeste foarte mult pe surioara lui mai mare.


bine ati venit tzuc.gif
se pare ca acest topic nu prea are trecere... oFloare1.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:17 AM