Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Am Un Ten Patat
Yasminna
postare Mar 13 2009, 10:57 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 23
Inscris la: 12-March 09
Membru nr.: 78,209



pina a ramine insarcinata am avut un ten perfect,dar cand am ramas insarcinata tenul meu a primit o nuanta de maro si pete foarte multe.dupa 3 ani inca se mai vad,destul de bine ce pot face? fac_curat.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Sep 5 2009, 12:11 PM
Postare #2


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



fetelor,ati testat ceva produse pt decolorarea/estomparea petelor?mi-au ramas si mie pete maronii,care s-au accentuau puternic dupa prima zi de plaja(in ciuda faptului ca m-am expus doar dimineata si cu crema de protecti solara!!)...
acum folosesc SOLUTIE COSMETICA+CREMA CU SARURI!...mi le-a adus cumnata mea dintr-o farmacie ..deci nu cunosc substantele active...cert este ca ea a folosit-o si a dat rezultate uimitoare...sa vad daca voi avea si eu noroc...daca nu ???!!!merg la microdermabraziune sau ce mi-o recomanda vreo clinica de specialitate....offf!!!

astept sfaturi... oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Sep 5 2009, 01:14 PM
Postare #3


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



sora mea are niste pete uratele pe fata, maronii,a parute de nu se stie unde....ea are 40 de ani....a facut sute de teste...nu este de la ficat si se pare ca nici de la hormoni...se poate sa fie ceva de la fumat.......
oricum, a incercat pana acum "sute" de creme. niciuna nu a dat rezultate. a incercat anticonceptionale, nici astea. nu vrea sa se lase du fumat smile.gif
nu are nici o boala de piele cum ar fi pitiriasiz sau psoriazis...nu se stie inca ce sunt aceste pete. sunt maro, multe. mici si pe partea dreapta.....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Sep 5 2009, 01:17 PM
Postare #4


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463




QUOTE(mir0108 @ Sep 5 2009, 01:11 PM) *
fetelor,ati testat ceva produse pt decolorarea/estomparea petelor?mi-au ramas si mie pete maronii,care s-au accentuau puternic dupa prima zi de plaja(in ciuda faptului ca m-am expus doar dimineata si cu crema de protecti solara!!)...
acum folosesc SOLUTIE COSMETICA+CREMA CU SARURI!...mi le-a adus cumnata mea dintr-o farmacie ..deci nu cunosc substantele active...cert este ca ea a folosit-o si a dat rezultate uimitoare...sa vad daca voi avea si eu noroc...daca nu ???!!!merg la microdermabraziune sau ce mi-o recomanda vreo clinica de specialitate....offf!!!

astept sfaturi... oFloare1.gif


exista o crema.....de albire de la Skincode...whitening...ceva de genul..cu protectie solara. este singura care mai inspira ceva incredere.....am auzit in schimb ca Vichy este o marca foarte buna si ca ar avea produse bune....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Sep 5 2009, 02:15 PM
Postare #5


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(adrianaO @ Sep 5 2009, 02:17 PM) *
exista o crema.....de albire de la Skincode...whitening...ceva de genul..cu protectie solara. este singura care mai inspira ceva incredere.....am auzit in schimb ca Vichy este o marca foarte buna si ca ar avea produse bune....

multumesc adriana...am scos si eu o lista cu creme..cand am mers in farmacie ..prietena mea care lucreaza acolo si are si ea asemenea problema...mi-a spus ca nu imi recomanda nimic....le testase personal...
petele la mine nu sunt ff vizibile ,unii considera ca e un moft ca ma ocup de ele,dar pe mine ma deranjeaza!
continui sa folosesc solutia +crema cu saruri...sa vad.. rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adela72
postare Sep 5 2009, 02:25 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,253
Inscris la: 11-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 71,271



SI EU AM PETE PE FRUNTE MAI ALES..DAR LE AVEAM SI DINAINTE DE A RAMANE GRAVIDA, IMI APAREAU LA SOARE...IARNA DISPAR, DAR ACUM SUNT UN PIC MAI ACCENTUATE...DAR NICI NU AM FOLOSIT NICI O CREMA..NU STIU CARE E ASA DE BUNA...IMI E TEAMA SA NU CAPAT SI ALTCEVA PE LANGA PETE... unsure.gif


--------------------





CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.




http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp/idc=5540
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Sep 5 2009, 02:29 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(adela72 @ Sep 5 2009, 03:25 PM) *
SI EU AM PETE PE FRUNTE MAI ALES..DAR LE AVEAM SI DINAINTE DE A RAMANE GRAVIDA, IMI APAREAU LA SOARE...IARNA DISPAR, DAR ACUM SUNT UN PIC MAI ACCENTUATE...DAR NICI NU AM FOLOSIT NICI O CREMA..NU STIU CARE E ASA DE BUNA...IMI E TEAMA SA NU CAPAT SI ALTCEVA PE LANGA PETE... unsure.gif

adela ,daca ajung la o clinica dermato,am sa va spun si voua rezultatul/solutia!
pana atunci ...poate mai auzim de vreun produs"minune".... partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Mar 6 2010, 01:13 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



Mie mi-au aparut pete pe fata acum 3 ani jum.dupa ce am fost de vreo 7 ori la solar, de atunci nu mai scap de ele.....
Iarna nu sunt tare accentuate iar vara devin foarte vizibile si mai ales dupa ce stau la soare.....
Am fost la dermatolog aici si mi-a zis ca e de solar si de la pastile contraceptive, care am inceput sa le iau la jumatate de an dupa ce am fost la solar...........Medicul mi-a zis ca as putea face peeling sau terapie cu laser, crema speciala, dar nu garanteaza ca o sa-mi ajute si mai ales ca nu se vor accentua mai tare, mi-a recomandat sa nu stau la soare si atat...... unsure.gif oFloare1.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mjv
postare Mar 6 2010, 07:55 PM
Postare #9


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 69
Inscris la: 22-January 10
Din: de acasa
Membru nr.: 126,634



crema cu acizi din fructe e buna AHA e denumirea acizilor din fructe
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Mar 23 2010, 02:45 PM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(Tania_25 @ Mar 6 2010, 03:13 AM) *
Mie mi-au aparut pete pe fata acum 3 ani jum.dupa ce am fost de vreo 7 ori la solar, de atunci nu mai scap de ele.....
Iarna nu sunt tare accentuate iar vara devin foarte vizibile si mai ales dupa ce stau la soare.....
Am fost la dermatolog aici si mi-a zis ca e de solar si de la pastile contraceptive, care am inceput sa le iau la jumatate de an dupa ce am fost la solar...........Medicul mi-a zis ca as putea face peeling sau terapie cu laser, crema speciala, dar nu garanteaza ca o sa-mi ajute si mai ales ca nu se vor accentua mai tare, mi-a recomandat sa nu stau la soare si atat...... unsure.gif oFloare1.gif

partners.gif soarele puternic de afara sigur ne va da ceva bataie de cap!musai trebuie sa ne protejam fatza cat mai bine cu crema cu factor ridicat de protectie ...la dermatolog nu am ajuns,ca de !a fost iarna si petele erau estompate !..si nici T3, T4 ,TSH nu mi-am facut sa vad cum stau cu hormonii...!

QUOTE(mjv @ Mar 6 2010, 09:55 PM) *
crema cu acizi din fructe e buna AHA e denumirea acizilor din fructe

partners.gif am mai folosit, in timp ,crema cu acizi din fructe ..decoloreaza usor dar nu rezolva problema in totalitate!si probabil nu o rezolva decat o imbinare corecta a cremei de albire/decolorare..+protectie uv !asta daca este cauzata strict de soare!daca or fi si alte cauze.... rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:17 PM