Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Frumusetea Zodiei Tale
Mikaell
postare Jun 16 2009, 06:12 PM
Postare #1


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Berbec
Cand spui frumusete, un Berbec pune accentul cel mai mult pe par. Adora sa fie in tendinte si de cele mai multe ori un style statement in hairstyle e clar definit de un Berbec. Le place sa experimenteze si de cele mai multe ori marca lor este bunul gust. Stiu sa aiba grija de podoaba capilara si de aceea nu se zgarcesc atunci cand vine vorba de produsele de ingijire a parului

Taur

Taurii sunt de o eleganta clasica, evidentiindu-se clar din acest punct de vedere din tot horoscopul. Gandeste-te la Audrey Hepburn! Taurii iubesc verdele, o culoare care ii reprezinta. Un dermatograf verde se va regasi intotdeauna in port-fardul unui Taur-femeie. Deasemenea adora produsele organice, fiind un semn de pamant. Rujurile cu tenta mov si parfumurile fine sunt deasemenea atuurile frumusetii sale.

Gemeni
Fii indrazneata si poarta culori vibrante precum orange, galben si rosu inchis. Unghiile neon sunt un trend-cheie in aceasta vara, si cine poate fi atat de indrazneata incat sa poarte o astfel de nuanta daca nu o femeie-Gemeni? Acest semn zodiacal acorda o mare importanta mainilor, de aceea trebuie sa aiba o crema de maini si o manichiura profesionala din cand in cand.

Rac

Versatilitatea este cheia. Adora un make-up natural dar pune deoparte cateva culori funcky pentru ocazii speciale. Le place sa le straluceasca pielea si de aceea sunt incantate mereu de produsele care se ?gandesc? la acesta nevoie a femeilor-Rac. Au o latura foarte senzuala si salbatica, lucru observat si datorita preferintei pentru lacul de unghii negru. Tratamentul lor de must-have? In mod clar unul facial.

Leu
Leul este semnul zodiacal care risca. Creeaza tendinte si da startul unor noi obiceiuri. Nu ii e teama sa iasa in evidenta prin frumusete, mai ales cand apeleaza la lucruri la care altii nici nu gandesc. Se duce pe plaje exotice iarna pentru a simti vara pe piele, cand in orasul in care locuieste inca ninge. Cum auriul este semnatura sa cand vine vorba de nuante, fardurile de ochi vor fi intotdeauna metalice, iar lacul de unghii trebuie sa iasa in evidenta. Investeste mult intr-un hairstyle perfect, pentru a se simti puternic si increzator.

Fecioara
Fecioara este un semn de pamant, de aceea va arata mereu spectaculos in culori neutre. Dar nu atat de neutre incat sa para fada. Intotdeauna trebuie sa existe o pata de culoare. De exemplu, daca alege un fard de ochi intr-o culoare naturala, atunci rujul va fi in mod clar mai puternic, sau invers. Iar parul? Fecioarele au intotdeauna un par frumos, de aceea si lasat natural, pe umeri, acesta va arata spectaculos. Au intotdeauna grija sa aiba produse de ingrijire a parului profesionale.

Balanta
Balantele stralucesc atunci cand poarta culori ca roz, lavanda, bleu si coral. Poate experimenta tot felul de look-uri, insa se va indrepta tot spre aceasta paleta de culori. Parul blond sau buzele de un rosu aprins completeaza un ten stralucitor. Deasemenea tinde dupa relaxare si aromaterapie, optand pentru astfel de ritualuri macar o data pe saptamana.

Scorpion
Intensi in orice, mai ales atunci cand e vorba de look-ul lor, Scorpionii au machiajul perfect pana la ultimul detaliu si coafura precisa. Machiajul "smoky eye" pare sa fi fost creat special pentru acest semn, pentru ca nu o sa prea vezi o femeie-Scorpion fara dermatograf negru. Incearca o manichiura cu lac negru, o sa te faca sa te simti tu. Pentru zi, opteaza pentru un look simplu, fresh. Tratamentul tau preferat de infrumusetare este in mod cert unul corporal, care sa te faca sa simti ca stralucesti.

Sagetator
O femeie-Sagetator iubeste culorile intense cum sunt violetul si albastru inchis. Poat alege si un look subtil, si de cele mai multe ori nu are nevoie de foarte multa atentie la detalii pentru a arata sexy. E in natura sa! Poate alege un machiaj simplu si sa-si prinda parul intr-o coada si gata! Insa pune acentul mult pe parfum si tot ce inseamna aromaterapie.

Capricorn
Pune mare pret pe relaxare si mai ales pe produsele pentru ingrijirea pielii din timpul si dupa baie. O baie perfecta are inclus un spumant, un gel de dus-crema, o masca pentru fata si masca racoroasa pentru ochi, iar must-have-ul este o lotiune de corp hidratanta si parfumata. O femeie-Capricorn trebuie sa se simta o zeita atunci cand iese din baie.

Varsator
Recunosti o femeie-Varsator dupa felul in care ii place sa se joace cu parul ei. Pentru ea este esential sa aiba o coafura perfecta si ingrijita. De aceea vei observa ca nativii acestei zodii sunt foarte sensibili la criticile la adresa parului si mai ales observa intotdeauna schimbarile ivite la alte persoane la acest nivel .

Pesti
Acest semn este dominat de fantezie si vise cu ochii deschisi. De aceea cand vorbeste de frumusete, priveste totul ca o evadare intr-o lume in care viseaza sa traiasca. Ii plac culorile deschise atunci cand vine vorba de machiaj si fiind un semn de apa, e normal sa-i placa sa stea mereu in apa si tot ce inseamna natura. De aceea produsele ei de ingrijire cele mai numeroase se afla in baie si sunt mai ales organice.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Jun 16 2009, 06:15 PM
Postare #2


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



QUOTE(Mikaell @ Jun 16 2009, 07:12 PM) *
Fecioara
Fecioara este un semn de pamant, de aceea va arata mereu spectaculos in culori neutre. Dar nu atat de neutre incat sa para fada. Intotdeauna trebuie sa existe o pata de culoare. De exemplu, daca alege un fard de ochi intr-o culoare naturala, atunci rujul va fi in mod clar mai puternic, sau invers. Iar parul? Fecioarele au intotdeauna un par frumos, de aceea si lasat natural, pe umeri, acesta va arata spectaculos. Au intotdeauna grija sa aiba produse de ingrijire a parului profesionale.


asha e super.gif
sunt foarte mandra de parul meu cretz tongue.gif rolleyes.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Jun 16 2009, 06:24 PM
Postare #3


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



QUOTE(Oanaaa @ Jun 17 2009, 03:45 AM) *
asha e super.gif
sunt foarte mandra de parul meu cretz tongue.gif rolleyes.gif


Super nanner.gif
eu sunt scorpion si chiar ca nu-mi lipseste dermatograful negru biggrin.gif ,si tot timpul imi place sa am parul si manichiura ingrijite ,dar nu-mi place manichiura facuta cu negru nono.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Jun 16 2009, 06:34 PM
Postare #4


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150




eu sunt leuuuuuu... biggrin.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jun 16 2009, 07:10 PM
Postare #5


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



citind descrierea de la zodia mea, Taur, m-a cuprins nostalgia.. in tinerete, cand mai ma 'coloram' si eu un pic, sa nu mai par copil, foloseam dermatograf verde si chiar si mascara in acelasi ton, marca "Lilianne France" (acum nu mai exista crybaby.gif ), imi placea culoarea verde-kaki pt ca aveam ochii in acea nuanta ... cu timpul, am renuntat la make-up, insa culoarea a ramas printre preferatele mele.. rujul mov nu ma reprezinta, imi place sa port in haine culoarea asta, iar de parfum, prefer aromele discrete, fine wink.gif

Aceasta postare a fost editata de mallina2u: Jun 16 2009, 07:10 PM


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nalya
postare Jun 16 2009, 09:06 PM
Postare #6


mami de diana
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,247
Inscris la: 28-February 08
Din: austria
Membru nr.: 16,392



QUOTE(Mikaell @ Jun 16 2009, 06:12 PM) *
Berbec
Cand spui frumusete, un Berbec pune accentul cel mai mult pe par. Adora sa fie in tendinte si de cele mai multe ori un style statement in hairstyle e clar definit de un Berbec. Le place sa experimenteze si de cele mai multe ori marca lor este bunul gust. Stiu sa aiba grija de podoaba capilara si de aceea nu se zgarcesc atunci cand vine vorba de produsele de ingijire a parului

da,asa e,mi se potriveste ca o manusa!!!


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jun 16 2009, 09:12 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



Capricorn
Pune mare pret pe relaxare si mai ales pe produsele pentru ingrijirea pielii din timpul si dupa baie. O baie perfecta are inclus un spumant, un gel de dus-crema, o masca pentru fata si masca racoroasa pentru ochi, iar must-have-ul este o lotiune de corp hidratanta si parfumata. O femeie-Capricorn trebuie sa se simta o zeita atunci cand iese din baie.


mie nu mi se prea potriveste....nu prea am rabdare la masti, cremuit si mai ales sa fac baie...un dush rapid si inapoi la treaba rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Jun 16 2009, 09:55 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



QUOTE(laura83 @ Jun 16 2009, 03:12 PM) *
Capricorn
Pune mare pret pe relaxare si mai ales pe produsele pentru ingrijirea pielii din timpul si dupa baie. O baie perfecta are inclus un spumant, un gel de dus-crema, o masca pentru fata si masca racoroasa pentru ochi, iar must-have-ul este o lotiune de corp hidratanta si parfumata. O femeie-Capricorn trebuie sa se simta o zeita atunci cand iese din baie.


mie nu mi se prea potriveste....nu prea am rabdare la masti, cremuit si mai ales sa fac baie...un dush rapid si inapoi la treaba rolleyes.gif

Mie DA! Cand intru la baie intru la SPA! Nu ma deranjeaza nieni pana nu termin..doar Maja ce mai intra de la o vreme sa ma ajute..LOL.. sa ma dea cu crema pe spate.LOL.....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 16 2009, 10:40 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



Sagetator
O femeie-Sagetator iubeste culorile intense cum sunt violetul si albastru inchis. Poat alege si un look subtil, si de cele mai multe ori nu are nevoie de foarte multa atentie la detalii pentru a arata sexy. E in natura sa! Poate alege un machiaj simplu si sa-si prinda parul intr-o coada si gata! Insa pune acentul mult pe parfum si tot ce inseamna aromaterapie.


exact exact....numai ca nu-mi plac culorile tari...dar ador sa am cat mai multe parfumuri...cand intru in drogherie dau navala peste tot rolleyes.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mela81
postare Jun 16 2009, 11:38 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,353
Inscris la: 17-December 08
Din: valcea
Membru nr.: 57,868



Eu sunt berbec si nu mi se potriveste deloc.Ma tund scurt mereu!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 05:50 AM