Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Copii Singuri In Casa, Cand ii lasam?
danna68
postare Aug 1 2008, 05:09 PM
Postare #31


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(lia maria71 @ Aug 1 2008, 02:27 PM) *
chiar acum am auzit o stire socanta la tv despre copii lasati singuri in casa...............o fetita,din vrancea,mica,nu stiu exact cati ani avea, a fost lasata acasa singura,si ,................nu se stie cum............., a intrat intr-un frigider vechi,usa s-a inchis.....................nu a mai putut iesi.a murit sufocata........dar ce e mai socant este ca parintii nu au fost ingrijorati ca fata nu e si abia dupa 2 zile au inceput sa se intrebe pe unde o fi,asa au gasit-o!mi se face parul maciuca.........Doamne fereste pe toata lumea de rau!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif



QUOTE(simona22 @ Aug 1 2008, 02:34 PM) *
ca tot e vb de stiri....shoc!
...in urma cu ceva timp,aici in italia.....o mama(cadru didactic)...a uitat fetita in masina,pe care trebuia sa o duca la cineva....
...sase ore.....fara apa,mancare ,caldura......
...a gasit-o moarta!
...dupa ce a sunat baby sitter-a,speriata ca nu ajunsesera!
...sentimente materne,griji....
oare ce te poate face sa ajungi sa uiti de propriul copil?????


crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif este fara cuvinte ...


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 1 2008, 05:11 PM
Postare #32


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Mai bine sa ti se spuna ca esti nebuna de grijulie...decat asa...eu cred ca m-am simtit intodeauna cea mai exagerata...dar mai bine asa...i-am pazit ca pe....sfinti wub.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Aug 11 2008, 08:35 PM
Postare #33


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



am citit si eu acest topic....nici eu nu am lasat fetita niciodata singura in casa, are 8 luni...prefer sa nu gatesc daca imi lipseste ceva, sa duca gunoiul sotul meu seara cand se intoarce de la servici, decat sa plec.... imi aduc aminte cu drag de perioada cand intarziam de undeva, si ii faceam crize sotului ca mi-s infometate animalele si vreau acasa!!! nu le las nici acum nici pe ele pre mult singure, daramite pe copilul meu...
ma gandeam zilele trecute sa schimb inchizatorile de la ferestrele termopan cu din acelea cu cheie, cand mai creste bebe sa stiu eu ca nu poate experimenta....pe mine m-a lasat mama in casa si m-a gasit pe pervazul de la balcon, mare noroc a avut...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 11 2008, 08:43 PM
Postare #34


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516




QUOTE(Karmin @ Aug 11 2008, 09:35 PM) *
am citit si eu acest topic....nici eu nu am lasat fetita niciodata singura in casa, are 8 luni...prefer sa nu gatesc daca imi lipseste ceva, sa duca gunoiul sotul meu seara cand se intoarce de la servici, decat sa plec.... imi aduc aminte cu drag de perioada cand intarziam de undeva, si ii faceam crize sotului ca mi-s infometate animalele si vreau acasa!!! nu le las nici acum nici pe ele pre mult singure, daramite pe copilul meu...
ma gandeam zilele trecute sa schimb inchizatorile de la ferestrele termopan cu din acelea cu cheie, cand mai creste bebe sa stiu eu ca nu poate experimenta....pe mine m-a lasat mama in casa si m-a gasit pe pervazul de la balcon, mare noroc a avut...


Tuuu..nu e asa?......

eee uite la asta ma bucur enorm...geamurile de aici se deschid in asa fel incat sa vrei si nu poti sa iesi pe el sau sa intrii..de aia pot sa le am deschise si cand nu e nimeni acasa....dar, nu strica acasa.......si eu, cand eram mica ma urcam pe pervazul de la geam(cu geamul inchis) cate era geamul.....lesinau vecinii....."daca se sparge geamul si pica?!?!?!?"......sau am visat mereu...ca imi pun franghie si ma leg de balconul de vis a vis si imi dau drumul.....mmm...ciudati sunt copii..right?....



--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana81
postare Aug 11 2008, 10:47 PM
Postare #35


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,033
Inscris la: 30-September 07
Din: Codlea
Membru nr.: 7,361



liwlol.gif
QUOTE(mumu74 @ Jul 31 2007, 12:03 PM) *
Eu cred ca voi fi super-protectiva cu Cati... cred... chiar exagerat! Vom vedea...
Apropo de lasat BB singur, sa va spun o intamplare adevarata. Ma intalnesc intr-un supermarket cu niste cunostinte si din vorba-n vorba aflu ca au si ei un BB de vreo 2 luni. M-au intrebat unde e BB al meu si le-am zis ca e acasa. Iar ei ma intreaba - SINGURA? Nu, le raspund, cu mamaia! Tot ei imi zic - noi stam singuri si nu avem cu cine sa lasam BB asa ca-l luam cu noi oriunde mergem. Eu, nedumerita ca nu vad copilul, ii intreb - pai unde e? In masina - mi-au raspuns ei nonsalant... si masina in parcare, desigur! doh.gif
No comment!

liwlol.gif banuiesc k era o gluma!!!! k de-i adevarat ...numai de ras nu e!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dana81
postare Aug 11 2008, 11:11 PM
Postare #36


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,033
Inscris la: 30-September 07
Din: Codlea
Membru nr.: 7,361



off... ce parintzi ! am citit si eu intreg topicul....eu nu am fost in stare sa-l las macar in carut adormit si legat cand era mai mic sa intru in magazin sa-mi iau tigari ...apai sa fac cumparaturi mai multe!!! ....sa-l las singur in casa???? l-am lasat o data cat am coborat 3 etaje sa-i dau ceva cuiva! timp de maxim 3 min k am alergat pe scari ...dar in acest timp il auzeam urland nu plangand desi stiam k abea adormise!!!! eu intr-adevar ma simt o mama sufocanta! ...sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 11 2008, 11:13 PM
Postare #37


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Dana81 @ Aug 12 2008, 12:11 AM) *
off... ce parintzi ! am citit si eu intreg topicul....eu nu am fost in stare sa-l las macar in carut adormit si legat cand era mai mic sa intru in magazin sa-mi iau tigari ...apai sa fac cumparaturi mai multe!!! ....sa-l las singur in casa???? l-am lasat o data cat am coborat 3 etaje sa-i dau ceva cuiva! timp de maxim 3 min k am alergat pe scari ...dar in acest timp il auzeam urland nu plangand desi stiam k abea adormise!!!! eu intr-adevar ma simt o mama sufocanta! ...sad.gif

Nu esti singura oFloare1.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Aug 12 2008, 05:36 PM
Postare #38


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Dana81 @ Aug 12 2008, 12:11 AM) *
off... ce parintzi ! am citit si eu intreg topicul....eu nu am fost in stare sa-l las macar in carut adormit si legat cand era mai mic sa intru in magazin sa-mi iau tigari ...apai sa fac cumparaturi mai multe!!! ....sa-l las singur in casa???? l-am lasat o data cat am coborat 3 etaje sa-i dau ceva cuiva! timp de maxim 3 min k am alergat pe scari ...dar in acest timp il auzeam urland nu plangand desi stiam k abea adormise!!!! eu intr-adevar ma simt o mama sufocanta! ...sad.gif


nuuuuuu asa suntem mai multe te asigur.......eu una ma simt!!!!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 01:17 PM