Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Te Machiezi Daca Porti Ochelari, Pudra inchisa subtiaza fata
andaro
postare Mar 3 2009, 05:13 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Daca esti mioapa (adica porti ochelari de distanta), ochii tai par mai mici. Trebuie sa ii faci sa para mai mari. Deci ai nevoie mai intai de un fard de pleoape colorat. De asemenea, trebuie sa folosesti un contur de ochi. Aici ai de ales intre un eye-lyner, daca vrei un contur mai subtire, si un creion, daca vrei unul mai gros. Daca forma ochilor tai este rotunda, foloseste un fard mai intens la baza genelor. Nuanta mai deschisa o vei folosi pe pleoapa inferioara. La baza sprancenelor utilizeaza un fard stralucitor. Cand te dai cu mascara intoarce genele spre exterior.
Daca ai hipermetropie (nu vezi de aproape), ochii tai par mai mari. Pentru a-i micsora ai nevoie de un fard de culoare mata, apropiata de cea a irisului. Sau o tenta dulce si estompata. Marcheaza usor pliul pleoapei cu un creion. Foloseste foarte putin mascara.



Fata ovala este cea mai buna forma potrivit expertilor in frumusete, pentru ca merge minunat cu orice fel de machiaj sau tunsoare. Dar sunt si persoane mai putin norocoase, si care ar face orice sa obtina o astfel de forma. Totul se poate rezolva in ziua de azi datorita machiajului.
Pentru a putea face acest lucru ai nevoie de fond de ten deschis in aceeasi nuanta cu pielea ta, o pudra iluminatoare, o pensula si o pudra de fata care sa fie cu unul sau chiar doua tonuri mai inchisa.
Incepe prin aplicarea fondului de ten, continua cu pudra iluminatoare si in final cu cu cea inchisa la culoare pe obraji si frunte.


Tu te machiezi zilnic sau ocazional? Ce fel de trucuri ai folosit pt a ascunde unele imperfectiuni si pt a avea un machiaj perfect? anima1.gif

Aceasta postare a fost editata de aandaaro: Mar 3 2009, 05:17 PM


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina0412
postare Mar 3 2009, 05:17 PM
Postare #2


mami a lui bubu Denis
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,727
Inscris la: 29-July 08
Din: RO
Membru nr.: 32,291



eu pot spune ca nu ma machiez chiar zilnic, fiindca uneori ma trezesc prea tarziu si tb sa plec
si nici nu pot spune ca m am documentat prea mult asupra modului in care at tb sa ma fardez vizavi de configuratia fetei
asa ca daca vrei si cum sa ne postezi aici cate ceva, ar fi perfect
mi e mai usor sa citesc asa decat prin reviste sau decat sa caut pe net
timpul bata l vina!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 3 2009, 05:26 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Eu sunt adepta naturalului ( adica nu par vopsit, nu machiaj )....dar recunosc ca la ocazii ma aranjez si eu sau daca merg la salon pt aranjatul parului , ma si picteaza fetele..... laugh.gif
Eu port si ochelari ( cel mai mult timp din zi ) si m-a interesat articolul respectiv...de aia l am postat....

Pai fetelor....imi expira produsele cosmetice pt ca nu le prea folosesc dar de aia imi place sa le am....si ultima data ( cred ca anul trecut ) mi-am luat un fond de de ten de la Gerovital Plant....( un produs pe baza de plante ).


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alina0412
postare Mar 3 2009, 05:28 PM
Postare #4


mami a lui bubu Denis
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,727
Inscris la: 29-July 08
Din: RO
Membru nr.: 32,291




QUOTE(aandaaro @ Mar 3 2009, 07:26 PM) *
Eu sunt adepta naturalului ( adica nu par vopsit, nu machiaj )....dar recunosc ca la ocazii ma aranjez si eu sau daca merg la salon pt aranjatul parului , ma si picteaza fetele..... laugh.gif
Eu port si ochelari ( cel mai mult timp din zi ) si m-a interesat articolul respectiv...de aia l am postat....

Pai fetelor....imi expira produsele cosmetice pt ca nu le prea folosesc dar de aia imi place sa le am....si ultima data ( cred ca anul trecut ) mi-am luat un fond de de ten de la Gerovital Plant....( un produs pe baza de plante ).

si eu port ochelari oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 3 2009, 05:51 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



nu reusesc sa postez poze pe site....urmeaza sa rezolv problema si revin cu alte informatzii.... sad.gif

sau poate venitzi voi cu altele.... wacko.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 8 2009, 04:03 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214




Aceasta imagine reprezinta modelul de machiaj pt fata ovala ( am reusit sa o postez in cele din urma tongue.gif ).

Incepe prin aplicarea fondului de ten, continua cu pudra iluminatoare si in final cu cu cea inchisa la culoare pe obraji si frunte.


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Mar 8 2009, 04:26 PM
Postare #7


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



si eu port ochelari tot timpul si mereu ma machiez
la fel m-am documentat in legatura cu modul in care se face machiajul ochilor notworthy.gif
msic aandaaro


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Mar 8 2009, 04:43 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Cu multa placere Gabi... hug.gif
Eu tot asa zic...daca noi suntem cele care avem grija cel mai mult de puisori, nu inseamna ca trebuie sa ne neglijam ...ba din contra, trebuie sa aratam cool chiar daca mergem pana la alimentara de la coltul blocului, la piata sau cu bb in parc.... tongue.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabrielle2003
postare Mar 8 2009, 04:53 PM
Postare #9


mami lui casian
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 23,491
Inscris la: 8-June 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 25,703



QUOTE(aandaaro @ Mar 8 2009, 06:43 PM) *
Cu multa placere Gabi... hug.gif
Eu tot asa zic...daca noi suntem cele care avem grija cel mai mult de puisori, nu inseamna ca trebuie sa ne neglijam ...ba din contra, trebuie sa aratam cool chiar daca mergem pana la alimentara de la coltul blocului, la piata sau cu bb in parc.... tongue.gif

mereu asa am facut................ notworthy.gif
si sper sa raman asa partners.gif
si pana la alimentara din colt eu cred ca trebuie sa fi cat de cat aranjata .........
eu am un obicei .............oricum si daca nu ies din cas in ziua repectiva tot ma aranjez..............nu stau asa...... rolleyes.gif
si mai ales acum cu bb mai mandra si mumoasa ma fac doh.gif


--------------------









Lista copii de octombrie 2008 si nu numai
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1467827



Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
livya
postare Sep 3 2009, 11:35 AM
Postare #10


livya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,101
Inscris la: 26-April 09
Din: zalau/milano
Membru nr.: 87,150



si eu port ochelari,si ma machiez...nu tot timpul , cateodata,dar chiar arata sexy machiajul cu ochelari... wink.gif biggrin.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 12:30 PM