Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

30 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cuvintele Sunt Prea Putine
Andrei
postare Jun 22 2009, 11:59 PM
Postare #1


Administrator
*******

Grup: Top Golden Members
Postari: 3,706
Inscris la: 21-July 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1



continuare de aici

Este foarte greu sa redau in cuvinte (sau in imagini) senzatiile traite astazi, la intalnirea pusa foarte amanuntit la cale, de catre voi, mamicile utilecopii.

Am sa incerc sa multumesc, insa nu voi putea reusi, cu siguranta. Astazi, am inteles inca o data, ce inseamna prietenia. M-ati facut sa ma simt fericit. Nici nu stiu cum sa spun. Stiam ca acest forum ne leaga si simt asta in fiecare topic, in fiecare postare. Iar intalnirile fata in fata... o dovedesc pe deplin.
A fost ziua mea. Iar voi, mamicile, ati facut sa simt astazi, mai mult decat in oricare alt an, acest lucru.
M-am bucurat astazi ca un copil, la primirea cadourilor. Am spus in gluma zilele trecute, ca am implinit 11 ani, iar astazi... astazi m-am purtat ca la 11 ani. Plin de emotii si fara cuvinte in fata tuturor surprizelor voastre.

Am primit albumul !!! smile.gif Il voi filma pentru a fi vazut de catre toate mamicile. Nu am avut puterea sa il citesc tot, la intalnire. Este plin de emotii. De lucruri unice. Este, de fapt, cel mai frumos cadou primit vreodata de mine. Este UNIC si pot spune cu siguranta ca voi fi mandru sa il arat nepotilor smile.gif . Privindu-l, imi dau seama ca sunt un om noros. Va multumesc din suflet. Il voi filma pagina cu pagina si il voi adauga aici. Multumesc tuturor, multumesc dyana.

Am primit un tort in forma de masina. Masina mea preferata, BMW smile.gif. Este superb si datorita conjuncturii nu l-am putut taia, asa ca am ajuns cu el intreg acasa. Arata ca un bibelou si ma tot gandesc cum sa fac sa il pastrez neatins si doar sa il privesc, ca pe o amintire.

O alta mare surpriza. Imensa. Care vine de foarte departe, de la Arad. AdeDia este inculpata si a facut un gest minunat. D-asta va ziceam mai devreme ca am ramas mut in fata surprizelor. Pentru ca au venit una dupa alta.
Cand stii ca urmeaza o intalnire, de ziua ta, si banuiesti ca vor fi surprize, incerci sa iti inchipui ce ar putea fi si sa iti faci scenarii. Cel putin eu asa fac, recunosc smile.gif . Si daca de album stiam din filmul "prezentare" cu care m-ati amagit zilele trecute, trebuie sa recunosc ca la surpriza facuta de AdeDia chiar nu ma asteptam!!!
Ade a trimis un TORT mare si frumos la Bucuresti, special pentru aceasta intalnire!! smile.gif
Iti multumersc Ade si tie din suflet si iti spun ca in aceste clipe in care scriu aceste randuri, savurez din torul facut de tine. Este minunat. Eu mananc foarte rar dulciuri, insa tortul acesta este racoritor, este exact pe gustul meu. Si iti spun un secret wink.gif . Am avut mare bafta, tot datorita conjunturii sa fiu obligat sa il iau acasa netaiat. (nu ma certa, te rog). Acolo unde am fost, nu ne-au permis sa servim din ce am adus noi, iar daca ne-ar fi permis, dyana l-ar fi terminat liwlol.gif
Iti multumesc si pentru urarile facute la telefon si promit ca vom ajunge si la Arad, cu tava cu tot smile.gif

Ii multumesc frumos Adinei, pentru caruselul Origami smile.gif este minunat smile.gif

Simt ca am scris mult si nu am certat pe nimeni. Urmeaza mustrarile: smile.gif
O cert LoriG, si ea stie bine de ce. Pe dyana ca n-a mancat destule bomboane liwlol.gif , pe danna si pe nana ca nu o lasa pe denissa sa doarma langa tati pe canapea smile.gif , pe Danutza si pe sotul ei ca au plecat prea devreme, pe Emy ca nu mi-a facut poza cu Alex in brate smile.gif , pe sora dyanei care nu a sustinut-o pana la final smile.gif iar pe pitici ca nu s-au jucat si cu mine sad.gif

Multumesc inca o data tuturor celor care au adaugat cate o pagina la albumul pe care abia astept sa-l rasfoiesc pagina cu pagina.

In scurt timp voi posta filmul smile.gif

Va multumesc din suflet!

Cuvintele sunt prea putine sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 23 2009, 12:03 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 23 2009, 12:04 AM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Gata.......acum ma duc ....ma duc sa imi iau fata..sa ....rumeg toate cele in cele 45 de minute de mers cu masina pana acasa!
Andrei..esti THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AMERICA TE IUBESTE!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Jun 23 2009, 12:05 AM
Postare #4


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




smile.gif smile.gif smile.gif
Ne bucuram ca ti-a placut!
tzuc.gif La multi ani Andrei!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 23 2009, 12:07 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



NAH CA MAI AM PUTIN SI PLANG
MI S-A OPRIT RESPIRATIA DE EMOTIE
ANDREI MA BUCUR CA SUNT SI EU AICI, IN FAMILIE
AZI CRED CA AM SPUS LUCRUL ASTA MAI MULT CA ORICAND
smile.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jun 23 2009, 12:09 AM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



hug.gif Andrei, esti minunat ... hi.gif inca odata "La multi ani!"
ai uitat ceva, wink.gif nu ai parat-o pe Deny yes.gif liwlol.gif cum era faza? mama lui Denissaaaaaa wink.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Jun 23 2009, 12:10 AM
Postare #7


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Multumim si noi pentru cuvintele acestea frumoase! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nana196721
postare Jun 23 2009, 12:11 AM
Postare #8


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,071
Inscris la: 30-September 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 7,390



QUOTE(Andrei @ Jun 23 2009, 12:59 AM) *
Este foarte greu sa redau in cuvinte (sau in imagini) senzatiile traite astazi, la intalnirea pusa foarte amanuntit la cale, de catre voi, mamicile utilecopii.

Am sa incerc sa multumesc, insa nu voi putea reusi, cu siguranta. Astazi, am inteles inca o data, ce inseamna prietenia. M-ati facut sa ma simt fericit. Nici nu stiu cum sa spun. Stiam ca acest forum ne leaga si simt asta in fiecare topic, in fiecare postare. Iar intalnirile fata in fata... o dovedesc pe deplin.
A fost ziua mea. Iar voi, mamicile, ati facut sa simt astazi, mai mult decat in oricare alt an, acest lucru.
M-am bucurat astazi ca un copil, la primirea cadourilor. Am spus in gluma zilele trecute, ca am implinit 11 ani, iar astazi... astazi m-am purtat ca la 11 ani. Plin de emotii si fara cuvinte in fata tuturor surprizelor voastre.

Am primit albumul !!! smile.gif Il voi filma pentru a fi vazut de catre toate mamicile. Nu am avut puterea sa il citesc tot, la intalnire. Este plin de emotii. De lucruri unice. Este, de fapt, cel mai frumos cadou primit vreodata de mine. Este UNIC si pot spune cu siguranta ca voi fi mandru sa il arat nepotilor smile.gif . Privindu-l, imi dau seama ca sunt un om noros. Va multumesc din suflet. Il voi filma pagina cu pagina si il voi adauga aici. Multumesc tuturor, multumesc dyana.

Am primit un tort in forma de masina. Masina mea preferata, BMW smile.gif. Este superb si datorita conjuncturii nu l-am putut taia, asa ca am ajuns cu el intreg acasa. Arata ca un bibelou si ma tot gandesc cum sa fac sa il pastrez neatins si doar sa il privesc, ca pe o amintire.

O alta mare surpriza. Imensa. Care vine de foarte departe, de la Arad. AdeDia este inculpata si a facut un gest minunat. D-asta va ziceam mai devreme ca am ramas mut in fata surprizelor. Pentru ca au venit una dupa alta.
Cand stii ca urmeaza o intalnire, de ziua ta, si banuiesti ca vor fi surprize, incerci sa iti inchipui ce ar putea fi si sa iti faci scenarii. Cel putin eu asa fac, recunosc smile.gif . Si daca de album stiam din filmul "prezentare" cu care m-ati amagit zilele trecute, trebuie sa recunosc ca la surpriza facuta de AdeDia chiar nu ma asteptam!!!
Ade a trimis un TORT mare si frumos la Bucuresti, special pentru aceasta intalnire!! smile.gif
Iti multumersc Ade si tie din suflet si iti spun ca in aceste clipe in care scriu aceste randuri, savurez din torul facut de tine. Este minunat. Eu mananc foarte rar dulciuri, insa tortul acesta este racoritor, este exact pe gustul meu. Si iti spun un secret wink.gif . Am avut mare bafta, tot datorita conjunturii sa fiu obligat sa il iau acasa netaiat. (nu ma certa, te rog). Acolo unde am fost, nu ne-au permis sa servim din ce am adus noi, iar daca ne-ar fi permis, dyana l-ar fi terminat liwlol.gif
Iti multumesc si pentru urarile facute la telefon si promit ca vom ajunge si la Arad, cu tava cu tot smile.gif

Simt ca am scris mult si nu am certat pe nimeni. Urmeaza mustrarile: smile.gif
O cert LoriG, si ea stie bine de ce. Pe dyana ca n-a mancat destule bomboane liwlol.gif , pe danna si pe nana ca nu o lasa pe denissa sa doarma langa tati pe canapea smile.gif , pe Danutza si pe sotul ei ca au plecat prea devreme, pe Emy ca nu mi-a facut poza cu Alex in brate smile.gif , pe sora dyanei care nu a sustinut-o pana la final smile.gif iar pe pitici ca nu s-au jucat si cu mine sad.gif

Multumesc inca o data tuturor celor care au adaugat cate o pagina la albumul pe care abia astept sa-l rasfoiesc pagina cu pagina.

In scurt timp voi posta filmul smile.gif

Va multumesc din suflet!

Cuvintele sunt prea putine sad.gif

ce convingator estiiii............pentru varsta taaa!!!!!(11 ani) partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdeDia
postare Jun 23 2009, 12:12 AM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,367
Inscris la: 11-March 07
Membru nr.: 2,589



....e randul meu sa fiu luata pe sus de emotii crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
....Andrei esti un om deosebit si cred cu toata fiinta ca ai meritat din plin aceasta zi frumoasa floare2.gif love1.gif tzuc.gif hug.gif yes.gif
....vreau sa fac o precizare....NU aveam cum sa trimit tortul gata asamblat si finisat....cred ca iti imaginezi cum ar fi ajuns la tine wacko.gif ....deci eu am trimis doar ce putea sa ajunga in siguranta,am dat reteta de la continuare si ceea ce savurezi tu acum este o combinatie intre sufletul meu,a lui Dyana si a surorii ei.....ma bucur din tot sufletul ca este pe gustul tau love1.gif ....iar tava trebuie sa ramana in Bucuresti wink.gif ....cand vii la Arad....o sa pregatesc altul,la fel de bun si racoritor.....te asteptam yes.gif
....sau poate intr-o buna zi daca ma ajuta D-zeu,reusesc sa ajung eu prin Bucuresti...imi doresc f mult...sa nu mai zic cat isi doresc copiii yes.gif
....o noapte frumoasa iti doresc...tie si tuturor care sunt pe-aici hi.gif hug.gif


--------------------

Fericirea adevarata n-o ai,n-o poti avea,decat daca esti in stare s-o dai.
Putem sluji fara iubire,dar nu putem iubi fara slujire.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nana196721
postare Jun 23 2009, 12:14 AM
Postare #10


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,071
Inscris la: 30-September 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 7,390



QUOTE(danna68 @ Jun 23 2009, 01:09 AM) *
hug.gif Andrei, esti minunat ... hi.gif inca odata "La multi ani!"
ai uitat ceva, wink.gif nu ai parat-o pe Deny yes.gif liwlol.gif cum era faza? mama lui Denissaaaaaa wink.gif

Mama lui Denissa,Andrei ma facut sa plang!!!!!!CRED CA NU VREA SA SE TERMINE EMOTIIIIIIIIIILE!!!! oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

30 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:41 PM