Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Planta Aloe Sabila (vera)
isabela.isbashi
postare Jan 9 2009, 10:45 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 10-December 08
Membru nr.: 56,013



Dragele mele, dragii mei.
Stiti unde as putea sa gasesc planta Aloe Sabila (Vera) cu varsta de 3-5 ani?
Preotii franciscani din Santo Domingo si nu numai vindeca forme de cancere si alte boli cu aceasta planta. Cum eu nu cunosc pe nimeni acolo si nu stiu nici limba, mi-ar trebui aceasta planta ca sa ma vindec si eu de cancer. Iata ca mai am si puterea de a scrie acest cuvant odios.
Reteta pentru vindecarea cancerelor, mai ales la san (eu am la colon) este urmatoarea.
1/2 sau 1 kg miere albine,
2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Sabila,
3 linguri de tuica/whisky.
Se sterge praful de pe frunze si se indeparteaza spinii. Apoi planta se taie in bucati mici. Apoi se introduc toate elementele intr-un mixer,licuador (ce-o fi ala?) si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta. Se pastreaza in frigider. Se ia din compozitie 1 lingura mare de 3 ori/zi,cu 15 minute inainte de masa. Se face tratament 10 zile, dupa care se fac analize, daca nu s-a vindecat se continua cu 10 zile, daca nu s-a vindecat se mai face o cura de 10 zile (de 4 ori maxim, deci 4 cure maxim de cate 10 zile)
Daca stiti ceva de planta aceasta va rog mult sa imi scrieti. Va multumesc si astept raspuns.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 10:36 AM