Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ajutati-ma Sa-mi Pun Mama Pe Picioare, caut donatori sange din cluj
ancutza80
postare Nov 17 2010, 03:21 PM
Postare #41


O MAMICA FERICITA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 10-July 09
Din: campulung moldovenesc
Membru nr.: 98,865



QUOTE(Anca1985 @ Nov 17 2010, 03:20 PM) *
iti tin pumnii sa gasesti cat mai repede cei 4 donatori,sau chiar mai multi...
numai gandul sa treaca mama mea prin asa ceva si cu siguranta as misca si muntii din loc!
multa sanatate trandafir.gif

multumesc tare mult floare2.gif ...incercam prin toate posibilitatile sa gasim donatori...inca mai sper ca fetele din cluj ma vor ajuta oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simona stancu
postare Nov 17 2010, 03:24 PM
Postare #42


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,146
Inscris la: 17-February 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 72,653



QUOTE(ancutza80 @ Nov 17 2010, 02:16 AM) *
Azi am primit o veste ffff trista crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif joi ar trebui sa-i faca mamei mele biopsia la rinichi pt a vedea daca au sanse rinichii sa se deblocheze sau nu ....dar avand o anemie inca puternica (are hemoglobina 5 si ar trebui sa aiba macar 10) nu i-o poate face sad.gif ....daca nu gasim urgent 4 donatori au spus dr. ca o externeaza si va trebui sa faca dializa pe viata....
va rog din toata inima notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif (ma refer fetelor din cluj) daca vreti si puteti sa ne ajutati
este ultima ei sansa sa scape de dializa.....
va multumesc din suflet si BUNUL DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA BINECUVANTEZE pray.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif



offf stiu ce inseamna sa ai fiinta cea mai draga bolnava mai ales mama, am trecut si eu prin astfel de experiente cu mama mea, nici acum nu e bine dar cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa fie bine.

va doresc multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa gasesti oameni cu suflet sa va ajute
am inteles ca doar din Cluj trebuie sa fie donatorii, stiu e mai greu din alte orase, ca trebuie transportat rapid .
inca o data sanatate multa.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancutza80
postare Nov 17 2010, 03:58 PM
Postare #43


O MAMICA FERICITA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 10-July 09
Din: campulung moldovenesc
Membru nr.: 98,865



QUOTE(simona stancu @ Nov 17 2010, 04:24 PM) *
offf stiu ce inseamna sa ai fiinta cea mai draga bolnava mai ales mama, am trecut si eu prin astfel de experiente cu mama mea, nici acum nu e bine dar cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa fie bine.

va doresc multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa gasesti oameni cu suflet sa va ajute
am inteles ca doar din Cluj trebuie sa fie donatorii, stiu e mai greu din alte orase, ca trebuie transportat rapid .
inca o data sanatate multa.

multumesc mult oFloare1.gif
multa sanatate si mamei tale sa se faca bine repede trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Nov 17 2010, 04:01 PM
Postare #44


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486




QUOTE(ancutza80 @ Nov 17 2010, 02:16 AM) *
Azi am primit o veste ffff trista crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif joi ar trebui sa-i faca mamei mele biopsia la rinichi pt a vedea daca au sanse rinichii sa se deblocheze sau nu ....dar avand o anemie inca puternica (are hemoglobina 5 si ar trebui sa aiba macar 10) nu i-o poate face sad.gif ....daca nu gasim urgent 4 donatori au spus dr. ca o externeaza si va trebui sa faca dializa pe viata....
va rog din toata inima notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif (ma refer fetelor din cluj) daca vreti si puteti sa ne ajutati
este ultima ei sansa sa scape de dializa.....
va multumesc din suflet si BUNUL DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA BINECUVANTEZE pray.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif



Sper din toata inima sa reusiti pana joi sa gasitit donatorii... oFloare1.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancutza80
postare Nov 17 2010, 05:29 PM
Postare #45


O MAMICA FERICITA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 10-July 09
Din: campulung moldovenesc
Membru nr.: 98,865



QUOTE(simina_ana @ Nov 17 2010, 05:01 PM) *
Sper din toata inima sa reusiti pana joi sa gasitit donatorii... oFloare1.gif

si eu sper......sa nu treaca cu vederea cele care ma pot ajuta ...suntem toate mame si avem fiecare o mama....
multumesc mult ca va ganditi la noi floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ynady
postare Nov 17 2010, 06:36 PM
Postare #46


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,919
Inscris la: 21-May 10
Membru nr.: 148,454



QUOTE(ancutza80 @ Nov 17 2010, 12:16 AM) *
Azi am primit o veste ffff trista crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif joi ar trebui sa-i faca mamei mele biopsia la rinichi pt a vedea daca au sanse rinichii sa se deblocheze sau nu ....dar avand o anemie inca puternica (are hemoglobina 5 si ar trebui sa aiba macar 10) nu i-o poate face sad.gif ....daca nu gasim urgent 4 donatori au spus dr. ca o externeaza si va trebui sa faca dializa pe viata....
va rog din toata inima notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif (ma refer fetelor din cluj) daca vreti si puteti sa ne ajutati
este ultima ei sansa sa scape de dializa.....
va multumesc din suflet si BUNUL DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA BINECUVANTEZE pray.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


Sunt fara cuvinte... strigatul tau de ajutor ma doare pana in adancul sufletului oFloare1.gif ...
Lusha a postat si la noi, la Mamici de august 2009, dar din pacate, din Cluj, o mamica tare inimoasa, revine in tara abia in decembrie...in rest, of, de departe scriem...departe de tine, doar fizic, dar cat inseamna acum distanta asta!

Sanatate mamei trandafir.gif ! Sa dea Bunul Dumnezeu sa existe totusi o solutie oFloare1.gif !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramo82na
postare Nov 17 2010, 07:03 PM
Postare #47


andrei si mami ramona
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,285
Inscris la: 11-February 09
Din: drobeta turnu severin
Membru nr.: 71,305



draga mea prietena hug.gif ,Dumnezeu sa fie langa mamica ta si sa gasiti cat mai curand donatorii!!..off distanta asta ..nervi.gif..


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Nov 17 2010, 07:09 PM
Postare #48


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(ancutza80 @ Nov 17 2010, 06:29 PM) *
si eu sper......sa nu treaca cu vederea cele care ma pot ajuta ...suntem toate mame si avem fiecare o mama....
multumesc mult ca va ganditi la noi floare2.gif

Ne rugam si noi de foarte departe ca Bunul Dumnezeu sa ajute maicuta ta sa fie bine!...... pray.gif pray.gif pray.gif hug.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
codru
postare Nov 17 2010, 08:34 PM
Postare #49


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 350
Inscris la: 14-December 09
Din: Cluj Napoca
Membru nr.: 121,851



Ancutza,

Multa sanatate mamei tale!
Nu cred ca e vorba neaparat de rea vointa dar aici pe forum gasesti mai degraba gravidute si proaspete mamici care au interdictie de a dona sange.
Eu ma duc maine fara nici o problema sa donez, dar eu stiu ca se refuza.

Asa ca vin si eu cu o idee... de ce nu mergi dimineata la centrul de transfuzii si roaga vreo 3 -4 persoane care sunt acolo oricum sa doneze sa mentioneze numele mamei tale, poate asa se rezolva problema.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancutza80
postare Nov 17 2010, 10:26 PM
Postare #50


O MAMICA FERICITA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,627
Inscris la: 10-July 09
Din: campulung moldovenesc
Membru nr.: 98,865



QUOTE(ynady @ Nov 17 2010, 07:36 PM) *
Sunt fara cuvinte... strigatul tau de ajutor ma doare pana in adancul sufletului oFloare1.gif ...
Lusha a postat si la noi, la Mamici de august 2009, dar din pacate, din Cluj, o mamica tare inimoasa, revine in tara abia in decembrie...in rest, of, de departe scriem...departe de tine, doar fizic, dar cat inseamna acum distanta asta!

Sanatate mamei trandafir.gif ! Sa dea Bunul Dumnezeu sa existe totusi o solutie oFloare1.gif !

crybaby.gif iar imi curg siroaie de lacrimi pe obraz....nush de unde mai am...in fine...
iti multumesc pt cuvintele frumoase floare2.gif am sa scriu mereu ce se mai intampla cu siguranta va fi inca in spital si in decembrie...multumesc mult floare2.gif

QUOTE(ramo82na @ Nov 17 2010, 08:03 PM) *
draga mea prietena hug.gif ,Dumnezeu sa fie langa mamica ta si sa gasiti cat mai curand donatorii!!..off distanta asta ..nervi.gif..


multumesc din suflet floare2.gif ..desi plang vorbele voastre imi mai indulcesc sufletul tzuc.gif
QUOTE(USA @ Nov 17 2010, 08:09 PM) *
Ne rugam si noi de foarte departe ca Bunul Dumnezeu sa ajute maicuta ta sa fie bine!...... pray.gif pray.gif pray.gif hug.gif


multumesc tare tare mult floare2.gif ......sa stii ca te-am urmarit din umbra decand cu marea intalnirea UTILE ...esti o persoana deosebita iar fetita ta e o dulcica tzuc.gif
QUOTE(codru @ Nov 17 2010, 09:34 PM) *
Ancutza,

Multa sanatate mamei tale!
Nu cred ca e vorba neaparat de rea vointa dar aici pe forum gasesti mai degraba gravidute si proaspete mamici care au interdictie de a dona sange.
Eu ma duc maine fara nici o problema sa donez, dar eu stiu ca se refuza.

Asa ca vin si eu cu o idee... de ce nu mergi dimineata la centrul de transfuzii si roaga vreo 3 -4 persoane care sunt acolo oricum sa doneze sa mentioneze numele mamei tale, poate asa se rezolva problema.

nu am vrut sa sune a rautate sau sa condamn pe cineva....mereu am scris daca se poate ....crede-ma sunt disperata ...sunt departe si asta e singurul mijloc cu care o pot ajuta pe mama mea....
daca as fi putut as fi mers din prima zi de spitalizare acasa dar mi-e imposibil....sotul meu e angajat de 7 luni si nu are cum pleca acum...eu singura cu copil de 22 luni mi-e frica sa plec la asa un drum de lung.....
singura care e mai aproape ..adica e in tara e sora mea ...e si ea la cateva sute Km(suntem din Campulung Moldovenesc) cu 2 copii mici (15 luni si 4 ani)
ea a fost la cluj si a donat acum incearca sa gaseasca alte pers care pot dona....
e buna ideea ta si noua ne-a venit dar dupa ce ea s-a intors acasa deja....
acum seara am aflat ca s-au mai gasit 3 pungi de sange (din Bistrita)
acum cu BUNUL DUMNEZEU INAINTE speram sa se rezolve si sa fie bine

MULTUMESC TARE TARE MULT SI DIN SUFLET floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

7 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 08:59 AM