Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

13 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Manichiura, ce fel?ce culoare?ingrijire
alexandra81
postare Jan 18 2008, 06:58 PM
Postare #11


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



si eu am mai intrebat diverse manichiuriste si mi-au spus acelasi lucru. ca nu am nevoie si ca cele cu gel strica unghiile. asa ca renunt la ele si raman cu ale mele. tongue.gif va tzuc.gif pe toate


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Jan 18 2008, 07:07 PM
Postare #12


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627



QUOTE(rux25 @ Jan 18 2008, 07:31 PM) *
Eu iti pot spune ca depinde foarte mult si de fragilitatea unghiilor...ani de zile am pus unghii false, dar nu toata ziua buna ziua...doar cand a fost sa merg undeva...mai...gen petrecere...nu rezistau mult si in afara de asta ma deranjau cand era vorba de pus mana pe copii spalat, baita...schimbat...abia asteptam apoi sa scap de ele...desi niciodata nu m-am laudat cu niste unghii mari sau rezistente... naturale si frumos ingrijite mi se pare cel mai frumos...nu zic cel mai estetic, caci atunci clar ca cele false ies in top...acum cateva luni am renuntat la ideea de unghii false, si am inceput batalia pentru frumusetea unghiilor naturale, manichiurista mea care mi-e si buna prietena mi-a recomandat o matase de la Mavalla, care se aplica pe unghia curata si deasupra se pune un lac de protectie si...uite asa in patru luni pot spune ca ma bucur de unghii asa cum mi-am dorit wub.gif deci se poate cu rabdare rolleyes.gif


Rux, te rog vinde-mi si mie pontul, cine stie, poate in cateva luni, pana incep serviciul nu mai am nevoie de unghii false!! ce reprezinta acea matase de Mavalla si ce lac protector pui pe deasupra???
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 18 2008, 07:15 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(cristina67 @ Jan 18 2008, 07:07 PM) *
Rux, te rog vinde-mi si mie pontul, cine stie, poate in cateva luni, pana incep serviciul nu mai am nevoie de unghii false!! ce reprezinta acea matase de Mavalla si ce lac protector pui pe deasupra???

desigur tzuc.gif e o matase de la firma Mavalla( sunt produse destinate infrumusetarii) pe care o gasesti la farmacie SEnsiblu sau la saloane...arata ca o sticluta cu oja, aplici primul strat apoi tot de la aceeasi firma gasesti lac protector, eventual lac pentru cresterea unghiilor...iar deasupra poti pune oja colorata, daca vrei...si in cateva luni ai si rezultate...cu siguranta, dar trebuie sa te tii sa reinnioesti cat poti de des, in prima saptamana zilnic, dupa, la doua zile si dupa la trei...succes Cristina tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina67
postare Jan 18 2008, 08:00 PM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,289
Inscris la: 26-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,627




QUOTE(rux25 @ Jan 18 2008, 09:15 PM) *
desigur tzuc.gif e o matase de la firma Mavalla( sunt produse destinate infrumusetarii) pe care o gasesti la farmacie SEnsiblu sau la saloane...arata ca o sticluta cu oja, aplici primul strat apoi tot de la aceeasi firma gasesti lac protector, eventual lac pentru cresterea unghiilor...iar deasupra poti pune oja colorata, daca vrei...si in cateva luni ai si rezultate...cu siguranta, dar trebuie sa te tii sa reinnioesti cat poti de des, in prima saptamana zilnic, dupa, la doua zile si dupa la trei...succes Cristina tzuc.gif


multumesc, la prima plimbare cu copilul in mall-ul nostru vizitez si farmacia sensiblu. Multumesc mult! hi.gif notworthy.gif Te tin la curent cu noutatile!! tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 18 2008, 08:30 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(cristina67 @ Jan 18 2008, 08:00 PM) *
multumesc, la prima plimbare cu copilul in mall-ul nostru vizitez si farmacia sensiblu. Multumesc mult! hi.gif notworthy.gif Te tin la curent cu noutatile!! tzuc.gif

astept cu interes Cristina, si nu uita sa le pilesti daca simti ca agata...usor...vei vedea rezultate... smile.gif sunt sigura...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Jan 18 2008, 08:31 PM
Postare #16


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Am sa va pun si eu poze cu unghiile mele de indata ce voi putea si eu am unghi frumoase,dar am apelat de vreo doua trei ori la unghi din portelan costa cam un milion sapte sute si sunt de zici ca sunt adevarate si te tine si 4 luni wink.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Jan 18 2008, 08:34 PM
Postare #17


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



si unghia cum ramane dupa ce le dai jos?


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jan 18 2008, 08:34 PM
Postare #18


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Jan 18 2008, 08:31 PM) *
Am sa va pun si eu poze cu unghiile mele de indata ce voi putea si eu am unghi frumoase,dar am apelat de vreo doua trei ori la unghi din portelan costa cam un milion sapte sute si sunt de zici ca sunt adevarate si te tine si 4 luni wink.gif

Clau...sa ai grija sa nu-mi zgarii gemenuti pretiosi...ca mai zi zgarie uneori. daca le pui mai lungi..eu am patit-o sad.gif wub.gif ..dar una peste alta sunt frumoase rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CLAU_DITZA23
postare Jan 18 2008, 08:36 PM
Postare #19


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



QUOTE(rux25 @ Jan 18 2008, 08:34 PM) *
Clau...sa ai grija sa nu-mi zgarii gemenuti pretiosi...ca mai zi zgarie uneori. daca le pui mai lungi..eu am patit-o sad.gif wub.gif ..dar una peste alta sunt frumoase rolleyes.gif

Aaaaaaa stai linistita ca de cand am piticuti de abia am timp sa merg la toaleta dapai sa ma duc sa imi fac unghiile laugh.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mary78
postare Jan 18 2008, 09:16 PM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Members
Postari: 2,308
Inscris la: 9-February 07
Din: Huedin-Cluj
Membru nr.: 1,984



QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Jan 18 2008, 08:36 PM) *
Aaaaaaa stai linistita ca de cand am piticuti de abia am timp sa merg la toaleta dapai sa ma duc sa imi fac unghiile laugh.gif

laugh.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
Fii intotdeauna ceea ce esti,iar daca acest lucru nu este de ajuns pentru cineva,inseamna ca acel cineva nu este de ajuns pentru tine.



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:24 AM